El Salvadors fodboldlandshold

Landskampe 2026-2027

Kampe

Kommende kampe

Lørdag 14. november 2026CONCACAF Nations League

Lørdag 14. november 2026
Saint-Martin00:00El Salvador
CONCACAF Nations League

Onsdag 18. november 2026CONCACAF Nations League

Onsdag 18. november 2026
El Salvador02:00Saint-Martin
CONCACAF Nations League

Seneste resultater

Tirsdag 6. oktober 2026CONCACAF Nations League

Tirsdag 6. oktober 2026
Martinique1 – 1El Salvador
CONCACAF Nations League
3'⚽
0-1Mål Jefferson Valladares · Venstrebensskud · Assist: Styven Vásquez
9'▮
Gult kort Mauricio Cerritos · Forseelse
28'▮
Gult kort Christian Martínez · Protest
28'▮
Gult kort Jefferson Valladares · Protest
Gult kort Jonathan Varane · Protest
28'▮
45'▮
Gult kort Rafael Tejada · Forseelse
Gult kort Boris Moltenis · Forseelse
49'▮
Mål Janis Antiste · Venstrebensskud · Assist: Brighton Labeau1-1
56'⚽
70'▮
Gult kort Marcelo Díaz · Forseelse
90'+3▮
Gult kort Cristian Gil · Forhaling af spillet
Martinique4-2-3-1
El Salvador4-4-2
236.6Vermignon
26.4Moutachy
56.8Moltenis
46.7Voyer
196.8Vegas
187.0Varane
137.2Jougon
86.7Appin
76.8Blas
97.7Antiste
106.8Labeau
16.9González
157.3Valladares
26.8Sibrián
46.7Cruz
66.5Henríquez
126.7Díaz
206.2Cerritos
146.7Martínez
197.0Tejada
96.4Gil
76.8Vásquez
Martinique4-2-3-1
Martinique
61′14 Cyril Mandouki13 Christof Jougon
74′12 Johnny Marajo9 Janis Antiste
74′11 Enrick Reuperne8 Kévin Appin
85′6 Tariq Cavelan18 Jonathan Varane
El Salvador
61′11 Cristian Gil7 Styven Vásquez
66′8 Harold Osorio20 Mauricio Cerritos
MartiniqueEl Salvador
64Boldbesiddelse %36
16Skud i alt5
5Skud på mål2
5Hjørnespark2
17Frispark begået16
2Gule kort7
0Røde kort0
0Offside3
79Afleveringspræcision %57
466Afleveringer269
1Redninger4

Lørdag 3. oktober 2026CONCACAF Nations League

Lørdag 3. oktober 2026
El Salvador0 – 2Jamaica
CONCACAF Nations League
Rødt kort Rudy Clavel · Forseelse
20'▮
36'▮
Gult kort Bailey Cadamarteri · Forseelse
39'⚽
0-1Mål Javon East · Højrebensskud · Assist: Miguel Freckleton
64'⚽
0-2Mål Javon East · Venstrebensskud · Assist: Jahmarie Justin Kasheem Nolan
El Salvador4-2-3-1
Jamaica3-4-2-1
16.5González
137.0Cerros
53.8Clavel
46.4Cruz
66.5Henríquez
126.6Díaz
146.4Martínez
196.4Tejada
106.3Ordaz
86.3Osorio
96.7Gil
16.9Blake
156.8Latibeaudiere
66.6King
28.3Freckleton
206.9Ming
167.0Anderson
57.0Clarke
226.9Webster
128.8East
106.7Dixon
96.6Cadamarteri
El Salvador4-2-3-1
El Salvador
25′2 Julio Sibrián19 Rafael Tejada
69′21 Mayer Gil12 Marcelo Díaz
69′17 Jairo Henríquez10 Nathan Ordaz
70′20 Mauricio Cerritos8 Harold Osorio
Jamaica
57′21 Jahmarie Justin Kasheem Nolan9 Bailey Cadamarteri
66′11 Tyreece Campbell20 Kyle Ming
83′7 Jamone Anthoney Lyle12 Javon East
84′3 Brandon Cover15 Joel Latibeaudiere
84′17 Damion Lowe6 Richard King
El SalvadorJamaica
34Boldbesiddelse %66
4Skud i alt13
1Skud på mål4
1Hjørnespark5
9Frispark begået15
0Gule kort1
1Røde kort0
2Offside2
68Afleveringspræcision %87
301Afleveringer569
2Redninger1

Tirsdag 29. september 2026CONCACAF Nations League

Tirsdag 29. september 2026
Guatemala6 – 0El Salvador
CONCACAF Nations League
Mål Darwin Lom · Højrebensskud · Assist: William Fajardo1-0
8'⚽
Mål R. Rubín · Højrebensskud · Assist: Aarón Herrera2-0
28'⚽
Mål William Fajardo · Højrebensskud3-0
32'⚽
Mål J. Aparicio · Højrebensskud · Assist: Olger Escobar4-0
56'⚽
Gult kort Darwin Lom · Protest
62'▮
62'▮
Gult kort Jefferson Valladares · Protest
Mål William Fajardo · Venstrebensskud · Assist: Olger Escobar5-0
89'⚽
Mål William Fajardo · Højrebensskud · Assist: Matt Evans6-0
90'+2⚽
Guatemala4-4-2
El Salvador5-3-2
17.1Hagen
77.9Herrera
157.5Yanes
36.4Samayoa
166.7Morales
187.3Santis
56.9Rosales
237.5Aparicio
199.6Fajardo
147.3Lom
97.5Rubín
15.4González
155.9Valladares
26.2Sibrián
55.6Clavel
46.4Cruz
166.0Flores
206.2Cerritos
146.1Martínez
126.3Díaz
197.2Tejada
95.8Gil
Guatemala4-4-2
Guatemala
45′11 Rudy Muñoz18 Óscar Santis
46′10 Olger Escobar9 R. Rubín
46′22 Jonathan Franco5 José Rosales
59′2 Carlos Estrada Santos3 Nicolás Samayoa 
66′8 Matt Evans14 Darwin Lom
El Salvador
31′8 Mayer Gil2 Julio Sibrián
46′17 Jairo Henríquez20 Mauricio Cerritos
75′3 Elvis Claros4 Jorge Cruz
75′7 Styven Vásquez9 Brayan Gil
GuatemalaEl Salvador
51Boldbesiddelse %49
18Skud i alt13
7Skud på mål1
4Hjørnespark3
5Frispark begået15
1Gule kort1
0Røde kort0
0Offside2
87Afleveringspræcision %85
488Afleveringer480
1Redninger1

Lørdag 26. september 2026CONCACAF Nations League

Lørdag 26. september 2026
El Salvador3 – 1Martinique
CONCACAF Nations League
Mål Brayan Gil · Venstrebensskud · Assist: Harold Osorio1-0
8'⚽
Mål Brayan Gil · Højrebensskud · Assist: Harold Osorio2-0
18'⚽
Mål Harold Osorio · Højrebensskud · Assist: Mauricio Cerritos3-0
29'⚽
Gult kort Marcelo Díaz · Forseelse
47'▮
51'⚽
3-1Mål (straffe) Janis Antiste · Højrebensskud
62'▮
Gult kort Cyril Mandouki · Protest
64'▮
Gult kort Fabien Mercadal · Protest
Rødt kort Geonathan Barrera · Voldsom adfærd
65'▮
66'▮
Rødt kort Jonathan Varane · Usportslig optræden
Gult kort Jefferson Valladares · Forseelse
74'▮
El Salvador4-4-2
Martinique5-4-1
16.4González
156.2Valladares
57.3Clavel
46.7Cruz
166.2Flores
196.3Tejada
206.7Cerritos
147.1Martínez
127.1Díaz
98.2Gil
88.9Osorio
15.8Lenogue
136.3Lala
146.0Mandouki
226.1Poulolo
56.3Moltenis
176.0Labonne
76.9Blas
185.7Varane
87.6Appin
97.1Antiste
106.5Labeau
El Salvador4-4-2
El Salvador
46′10 Víctor García8 Harold Osorio
71′13 Danis Cerros20 Mauricio Cerritos
79′11 Mayer Gil19 Rafael Tejada
79′7 Styven Vásquez9 Brayan Gil
83′2 Julio Sibrián16 Diego Flores
Martinique
46′3 Jonathan Mexique18 Jonathan Varane
66′2 Joris Moutachy17 Ronny Labonne
66′15 Alexandre Parsemain10 Brighton Labeau
66′11 Enrick Reuperne8 Kévin Appin
84′6 Tariq Cavelan9 Janis Antiste
El SalvadorMartinique
48Boldbesiddelse %52
9Skud i alt16
3Skud på mål2
1Hjørnespark6
18Frispark begået18
2Gule kort1
1Røde kort1
3Offside1
82Afleveringspræcision %84
381Afleveringer405
1Redninger0
Opdateret: 24. oktober 2026, 08:07

Stilling

#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 Guatemala42119367TVUV
2 Jamaica42116427VTVU
3 Surinam42115417VVUT
4 Honduras411256-14TVTU
5 Martinique411257-24TTVU
6 El Salvador4112410-64VTTU
PlayoffNedrykning
#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 Guatemala22007076VV
2 Surinam21102114VU
3 Martinique21103214VU
4 Jamaica21013303VT
5 El Salvador21013303VT
6 Honduras201134-11TU
#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 Jamaica21103124VU
2 Surinam21013303VT
3 Honduras21012203VT
4 Guatemala201123-11TU
5 El Salvador201117-61TU
6 Martinique200225-30TT
Opdateret: 22. oktober 2026, 19:12

Kampprogram

Lørdag 26. september 2026CONCACAF Nations League

Lørdag 26. september 2026
El Salvador3 – 1Martinique
CONCACAF Nations League

Tirsdag 29. september 2026CONCACAF Nations League

Tirsdag 29. september 2026
Guatemala6 – 0El Salvador
CONCACAF Nations League

Lørdag 3. oktober 2026CONCACAF Nations League

Lørdag 3. oktober 2026
El Salvador0 – 2Jamaica
CONCACAF Nations League

Tirsdag 6. oktober 2026CONCACAF Nations League

Tirsdag 6. oktober 2026
Martinique1 – 1El Salvador
CONCACAF Nations League

Lørdag 14. november 2026CONCACAF Nations League

Lørdag 14. november 2026
Saint-Martin00:00El Salvador
CONCACAF Nations League

Onsdag 18. november 2026CONCACAF Nations League

Onsdag 18. november 2026
El Salvador02:00Saint-Martin
CONCACAF Nations League
Opdateret: 22. oktober 2026, 19:12

Spillere

Målmænd

  • 1Mario González 

    Klub
    Alianza
    Position
    Målmand
    Alder
    29 år
    Højde
    183 cm
    Vægt
    69 kg
  • 18Geonathan Barrera

    Klub
    Firpo
    Position
    Målmand
    Alder
    21 år
    Højde
    172 cm
  • 22Benjí Villalobos

    Klub
    Águila
    Position
    Målmand
    Alder
    38 år
    Højde
    183 cm
    Vægt
    75 kg
  • Daniel Franco

    Klub
    Alianza
    Position
    Målmand
    Alder
    20 år
  • Kevin Carabantes

    Klub
    FAS
    Position
    Målmand
    Alder
    31 år
    Højde
    185 cm
    Vægt
    75 kg

Forsvar

  • 2Julio Sibrián

    Klub
    Alianza
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    30 år
    Højde
    184 cm
    Vægt
    73 kg
  • 3Elvis Claros

    Klub
    Municipal Limeño
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    26 år
  • 4Jorge Cruz

    Klub
    FAS
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    26 år
    Højde
    183 cm
    Vægt
    65 kg
  • 5Rudy Clavel

    Klub
    FAS
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    30 år
    Højde
    180 cm
    Vægt
    73 kg
  • 6Alejandro Henríquez

    Klub
    Alianza
    Position
    Venstre back
    Alder
    24 år
    Højde
    175 cm
  • 13Danis Cerros

    Klub
    Municipal Limeño
    Position
    Venstre back
    Alder
    27 år
  • 15Jefferson Valladares

    Klub
    Municipal Limeño
    Position
    Højre back
    Alder
    23 år
    Højde
    169 cm
    Vægt
    68 kg
  • 16Diego Flores

    Klub
    Firpo
    Position
    Venstre back
    Alder
    25 år
  • Henry Romero

    Klub
    Alianza
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    35 år
    Højde
    179 cm
    Vægt
    72 kg

Midtbane

  • 8Harold Osorio

    Klub
    Alianza
    Position
    Offensiv midtbane
    Alder
    23 år
    Højde
    186 cm
    Vægt
    70 kg
  • 10Víctor García

    Klub
    Firpo
    Position
    Venstre midtbane
    Alder
    31 år
    Højde
    174 cm
    Vægt
    72 kg
  • 12Marcelo Díaz

    Klub
    Águila
    Position
    Central midtbane
    Alder
    25 år
    Højde
    174 cm
    Vægt
    69 kg
  • 14Christian Martínez

    Klub
    San Carlos
    Position
    Defensiv midtbane
    Alder
    32 år
    Højde
    177 cm
    Vægt
    65 kg
  • 17Jairo Henríquez

    Klub
    Inter
    Position
    Højre midtbane
    Alder
    33 år
    Højde
    173 cm
    Vægt
    65 kg
  • 20Mauricio Cerritos

    Klub
    Firpo
    Position
    Defensiv midtbane
    Alder
    23 år
    Højde
    183 cm
    Vægt
    72 kg
  • 23Diego Ortez

    Klub
    Firpo
    Position
    Højre midtbane
    Alder
    23 år

Angreb

  • 7Styven Vásquez

    Klub
    Firpo
    Position
    Angriber
    Alder
    23 år
    Højde
    185 cm
    Vægt
    67 kg
  • 9Brayan Gil

    Klub
    Baltika Kaliningrad
    Position
    Angriber
    Alder
    25 år
    Højde
    186 cm
    Vægt
    74 kg
  • 11Mayer Gil

    Klub
    Deportivo Pasto
    Position
    Venstre kant
    Alder
    23 år
    Højde
    175 cm
    Vægt
    75 kg
  • 19Rafael Tejada

    Klub
    FAS
    Position
    Angriber
    Alder
    23 år
    Højde
    173 cm
    Vægt
    74 kg
  • 21Cristian Gil

    Klub
    Firpo
    Position
    Angriber
    Alder
    29 år
    Højde
    175 cm
    Vægt
    67 kg
  • Nathan Ordaz

    Position
    Angriber
    Alder
    22 år
    Højde
    180 cm
    Vægt
    75 kg
  • Noel Rivera

    Klub
    Alianza
    Position
    Venstre kant
    Alder
    22 år

  • 16Diego Flores

    Position
    Venstre back
    Alder
    25 år
Opdateret: 22. oktober 2026, 19:12

Statistik

SpillerPosKampeMinMålASSSKUDINDDUEDRIAFL%TACKEROBCLEARLUFTFEJLFRIREDNINGERREDNINGER I FELTETCLEAN SHEETSRating* ▼Detaljer
Harold OsorioMIDMidtbane3139123214068%7113030000007.26
Danis CerrosFORForsvar2109000310150%4250000000006.82
Brayan GilANGAngreb43342010014269%00510030000006.75
Rafael TejadaANGAngreb42840021118372%4004030001006.72
Marcelo DíazMIDMidtbane4339005222180%1141150110002006.65
Víctor GarcíaMIDMidtbane144000030100%1000000000006.6
Styven VásquezANGAngreb38701102085%1000040000006.59
Christian MartínezMIDMidtbane4360001113084%4756050001006.57
Mayer GilANGAngreb39100337164%1012010000006.55
Jorge CruzFORForsvar4345000014080%92245020000006.54
Jairo HenríquezMIDMidtbane26500146178%2101050000006.5
Alejandro HenríquezFORForsvar2180000490032114030000006.48
Jefferson ValladaresFORForsvar3270102817477%6361030003006.47
Julio SibriánFORForsvar4193000011073%43177010000006.44
Cristian GilANGAngreb12900004029%0002040001006.43
Mauricio CerritosMIDMidtbane420401018175%2054040001006.39
Nathan OrdazANGAngreb16900002047%0001000000006.28
Mario González MÅLMålmand436000002048%0080008500006.27
Elvis ClarosFORForsvar11500001093%1110000000006.19
Diego FloresFORForsvar217300296188%2362050000006.06
Geonathan BarreraMÅLMålmand16500000000000000000105.91
Rudy ClavelFORForsvar3200001012088%7693010000105.54

*Rating udregnes på baggrund af 51 forskellige statistikker. Skalaen går fra 3 til 10. Alle spillere starter på 6,5 og bevæger sig op eller ned efter præstationen. Mål og nøgleafleveringer trækker op, mens røde kort og afgørende fejl trækker ned.

Opdateret: 22. oktober 2026, 19:12
Vi bruger cookies

Vi benytter cookies, som er nødvendige for at få hjemmesiden til at fungere. Derudover benytter vi også cookies til at overvåge og spore indsatsen for vores markedsføring, overvåge brugen af vores hjemmeside og forbedre brugeroplevelsen af vores hjemmeside. Hvis du vil undgå disse cookies, bedes du tage et kig på vores cookiepolitik for at se hvordan du deaktiverer cookies i din browser.

Læs mere her: cookie og privatlivspolitik.