Barbados' fodboldlandshold

Landskampe 2026-2027

Kampe

Kommende kampe

Torsdag 12. november 2026CONCACAF Nations League

Torsdag 12. november 2026
Barbados20:00Guadeloupe
CONCACAF Nations League

Tirsdag 17. november 2026CONCACAF Nations League

Tirsdag 17. november 2026
Saint Lucia20:00Barbados
CONCACAF Nations League

Seneste resultater

Tirsdag 6. oktober 2026CONCACAF Nations League

Tirsdag 6. oktober 2026
Bermuda1 – 2Barbados
CONCACAF Nations League
Gult kort Enrique Russell · Forseelse
19'▮
31'▮
Gult kort Andre Applewhaite · Forseelse
Mål Djair Parfitt · Venstrebensskud · Assist: Enrique Russell1-0
75'⚽
79'⚽
1-1Mål Thierry Gale · Højrebensskud · Assist: Niall Reid-Stephen
82'⚽
1-2Mål Thierry Gale · Højrebensskud · Assist: Niall Reid-Stephen
86'▮
Gult kort Colin Griffith · Protest
Gult kort Deniche Hill · Protest
86'▮
Gult kort Jorj Dublin · Forseelse
88'▮
Bermuda4-4-2
Barbados5-4-1
127.2Hill
76.6Simmons
166.4Dublin
176.6Twite
116.1Hill
66.6Hall
206.9Robinson
186.4Robinson
87.1Parfitt
56.4Tucker
97.2Russell
16.4Kucera
236.6Gollop
26.7Clarke
47.1Williams
206.6Bailey-Edwards
36.8Applewhaite
76.8Oughterson
86.9Leacock
57.2Neblett
118.5Gale
108.0Reid-Stephen
Bermuda4-4-2
Bermuda
46′10 Z. Lewis5 Ne-Jai Tucker
54′13 Blayz Borgesson6 Sincere Hall
58′22 Justin Donawa7 L. Simmons
87′15 Elisha Darrell9 Enrique Russell
87′21 Caleb McDowall18 Luke Robinson
Barbados
61′19 Colin Griffith7 Jaron Oughterson
90+2′22 Zachary Applewhite5 Jaheim Neblett
90+2′12 Jaylan Gilkes8 Omani Leacock
BermudaBarbados
45Boldbesiddelse %55
6Skud i alt15
2Skud på mål8
2Hjørnespark8
12Frispark begået14
3Gule kort2
0Røde kort0
0Offside2
84Afleveringspræcision %88
379Afleveringer465
6Redninger1

Lørdag 3. oktober 2026CONCACAF Nations League

Lørdag 3. oktober 2026
Barbados4 – 1Bermuda
CONCACAF Nations League
Gult kort Tyrique Bailey-Edwards · Forseelse
3'▮
8'⚽
0-1Mål Djair Parfitt · Højrebensskud · Assist: Deniche Hill
20'▮
Gult kort Justin Donawa · Forseelse
Mål Thierry Gale · Højrebensskud1-1
26'⚽
Mål Andre Applewhaite · Venstrebensskud · Assist: Jaheim Neblett2-1
29'⚽
Mål Thierry Gale · Højrebensskud · Assist: Andre Applewhaite3-1
41'⚽
44'▮
Gult kort Nahki Wells · Forseelse
56'▮
Gult kort Djair Parfitt · Forseelse
Mål Niall Reid-Stephen · Venstrebensskud · Assist: Thierry Gale4-1
86'⚽
Barbados3-4-3
Bermuda4-4-2
16.7Kucera
206.8Bailey-Edwards
46.9Williams
146.5Banton
236.3Gollop
86.9Leacock
57.4Neblett
37.9Applewhaite
107.7Reid-Stephen
196.5Griffith
119.5Gale
126.0Hill
76.1Simmons
45.9Steede-Jackson
176.1Twite
116.9Hill
226.1Donawa
57.1Tucker
186.6Robinson
86.6Parfitt
66.7Hall
217.0Wells
Barbados3-4-3
Barbados
68′6 Sheran Hoyte8 Omani Leacock
79′13 Darico King5 Jaheim Neblett
79′17 Davion Thorne23 Jacob William Gollop
87′22 Zachary Applewhite19 Colin Griffith
87′16 Ross Bourne10 Niall Reid-Stephen
Bermuda
46′20 Riley Robinson18 Luke Robinson
64′13 Blayz Borgesson22 Justin Donawa
64′19 Ajani Burchall8 Djair Parfitt
78′10 Z. Lewis19 Ajani Burchall
78′9 Enrique Russell21 Nahki Wells
BarbadosBermuda
53Boldbesiddelse %47
15Skud i alt12
6Skud på mål3
4Hjørnespark4
8Frispark begået12
1Gule kort3
0Røde kort0
0Offside2
91Afleveringspræcision %88
429Afleveringer375
2Redninger2

Mandag 28. september 2026CONCACAF Nations League

Mandag 28. september 2026
Guadeloupe2 – 2Barbados
CONCACAF Nations League
36'▮
Gult kort Jaylan Gilkes · Forseelse
36'▮
Gult kort Jacob William Gollop · Forseelse
Mål Djamalee Boisné · Højrebensskud · Assist: Ange-Freddy Plumain1-0
49'⚽
Gult kort Yonel Raddas · Forseelse
64'▮
Gult kort · Protest
67'▮
74'▮
Gult kort Mario Williams · Forseelse
76'⚽
1-1Mål Thierry Gale · Højrebensskud · Assist: Niall Reid-Stephen
78'⚽
1-2Mål Niall Reid-Stephen · Venstrebensskud · Assist: Andre Applewhaite
Mål Djamalee Boisné · Højrebensskud2-2
90'+1⚽
Guadeloupe4-2-3-1
Barbados5-4-1
236.0Rouyard
22Darase
5Raddas
46.6Montantin
21Geran
17Giblaca
26.3Alphonse
18Capraja
87.0Plumain
10Boisné
96.4Arconte
16.2Kucera
236.0Gollop
26.5Clarke
156.2Prescod
206.0Bailey-Edwards
36.9Applewhaite
96.7James
56.5Neblett
126.7Gilkes
77.1Oughterson
196.5Griffith
Guadeloupe4-2-3-1
Guadeloupe
69′22 Allan Vulgaire22
82′22 Mathis Citronnelle8 Ange-Freddy Plumain
82′6 Willis Francillonne2 Mickaël Alphonse
90+4′15 Hans Dezac9 Taïryk Arconte
Barbados
46′11 Thierry Gale7 Jaron Oughterson
46′10 Niall Reid-Stephen19 Colin Griffith
46′4 Mario Williams23 Jacob William Gollop
58′22 Zachary Applewhite15 Shay Prescod
GuadeloupeBarbados
39Boldbesiddelse %61
6Skud i alt10
3Skud på mål3
2Hjørnespark5
13Frispark begået12
2Gule kort3
0Røde kort0
2Offside2
80Afleveringspræcision %88
273Afleveringer425
1Redninger1

Lørdag 26. september 2026CONCACAF Nations League

Lørdag 26. september 2026
Barbados2 – 0Saint Lucia
CONCACAF Nations League
Mål (straffe) Thierry Gale · Højrebensskud1-0
8'⚽
44'▮
Gult kort Shevon Byron · Forseelse
Gult kort Thierry Gale · Protest
47'▮
47'▮
Gult kort Ajani Louis · Protest
Gult kort Zachary Applewhite · Forseelse
64'▮
Mål Niall Reid-Stephen · Venstrebensskud · Assist: Thierry Gale2-0
73'⚽
Barbados3-4-3
Saint Lucia4-1-4-1
16.8Kucera
207.2Bailey-Edwards
47.6Williams
146.7Banton
226.4Applewhite
56.6Neblett
87.2Leacock
36.6Applewhaite
108.1Reid-Stephen
196.5Griffith
118.5Gale
16.7Barclett
36.5Louis
56.0Lionel
46.5Thomas
27.2Frederick
66.3Doxilly
196.4Byron
86.7Joseph
216.2President
96.4Noel
147.2Elva
Barbados3-4-3
Barbados
67′9 Tajio James19 Colin Griffith
84′16 Ross Bourne10 Niall Reid-Stephen
84′12 Jaylan Gilkes5 Jaheim Neblett
84′7 Jaron Oughterson11 Thierry Gale
Saint Lucia
57′11 Djal Augustin8 Lester Joseph
57′10 Kegan Montgomery Caull9 Yanic Noel
84′7 Mervin St. Romain21 Gregson President
85′13 Garvin Reggie6 Melvin Doxilly
90+3′22 Dervaj Edward19 Shevon Byron
BarbadosSaint Lucia
53Boldbesiddelse %47
15Skud i alt16
4Skud på mål1
1Hjørnespark5
12Frispark begået23
3Gule kort2
0Røde kort0
1Offside2
85Afleveringspræcision %82
475Afleveringer401
1Redninger2
Opdateret: 24. oktober 2026, 08:08

Stilling

#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 Barbados4310104610VUVV
2 Saint Lucia43019459TVVV
3 Guadeloupe411247-34VUTT
4 Bermuda4004513-80TTTT
Playoff
#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 Saint Lucia22008266VV
2 Barbados22006156VV
3 Guadeloupe201123-11UT
4 Bermuda200224-20TT
#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 Barbados21104314UV
2 Saint Lucia210112-13TV
3 Guadeloupe210124-23VT
4 Bermuda200239-60TT
Opdateret: 22. oktober 2026, 19:12

Kampprogram

Lørdag 26. september 2026CONCACAF Nations League

Lørdag 26. september 2026
Barbados2 – 0Saint Lucia
CONCACAF Nations League

Mandag 28. september 2026CONCACAF Nations League

Mandag 28. september 2026
Guadeloupe2 – 2Barbados
CONCACAF Nations League

Lørdag 3. oktober 2026CONCACAF Nations League

Lørdag 3. oktober 2026
Barbados4 – 1Bermuda
CONCACAF Nations League

Tirsdag 6. oktober 2026CONCACAF Nations League

Tirsdag 6. oktober 2026
Bermuda1 – 2Barbados
CONCACAF Nations League

Torsdag 12. november 2026CONCACAF Nations League

Torsdag 12. november 2026
Barbados20:00Guadeloupe
CONCACAF Nations League

Tirsdag 17. november 2026CONCACAF Nations League

Tirsdag 17. november 2026
Saint Lucia20:00Barbados
CONCACAF Nations League
Opdateret: 22. oktober 2026, 19:12

Spillere

Målmænd

  • 1Pavel Kucera

    Position
    Målmand
    Alder
    32 år
    Højde
    199 cm
    Vægt
    93 kg
  • 18Jireh Malcolm

    Position
    Målmand
    Alder
    19 år

Forsvar

  • 3Andre Applewhaite

    Klub
    Connecticut United
    Position
    Venstre back
    Alder
    24 år
    Højde
    187 cm
  • 15Shay Prescod

    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    22 år
  • 22Zachary Applewhite

    Klub
    Spartanii Selemet
    Position
    Venstre back
    Alder
    22 år

Midtbane

  • 4Mario Williams

    Klub
    Weymouth Wales
    Position
    Defensiv midtbane
    Alder
    34 år
    Højde
    185 cm
  • 6Sheran Hoyte

    Klub
    Central FC
    Position
    Central midtbane
    Alder
    26 år
  • 9Tajio James

    Position
    Offensiv midtbane
    Alder
    22 år
    Højde
    167 cm
  • 10Niall Reid-Stephen

    Klub
    New Mexico United
    Position
    Højre midtbane
    Alder
    25 år
    Højde
    183 cm
    Vægt
    68 kg

Angreb

  • 7Jaron Oughterson

    Position
    Angriber
    Alder
    25 år
  • 11Thierry Gale

    Position
    Venstre kant
    Alder
    24 år
    Højde
    168 cm
    Vægt
    74 kg

  • 19Colin Griffith

    Position
    Attacker
    Alder
    22 år
  • 5Jaheim Neblett

    Position
    Midtbane
    Alder
    24 år
  • 20Tyrique Bailey-Edwards

    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    22 år
    Højde
    184 cm
  • 23Jacob William Gollop

    Position
    Forsvarer
    Alder
    16 år
  • 12Jaylan Gilkes

    Position
    Midtbane
    Alder
    24 år
  • 8Omani Leacock

    Position
    Midtbane
    Alder
    28 år
  • 14Ajani Jamel Banton

    Position
    Forsvarer
    Alder
    19 år
  • 2Raquan Clarke

    Position
    Forsvarer
    Alder
    20 år
  • 16Ross Bourne

    Position
    Midfielder
    Alder
    19 år
  • 13Darico King

    Position
    Offensiv midtbane
    Alder
    29 år
  • 17Davion Thorne

    Position
    Angriber
    Alder
    17 år
Opdateret: 22. oktober 2026, 19:12

Statistik

SpillerPosKampeMinMålASSSKUDINDDUEDRIAFL%TACKEROBCLEARLUFTFEJLFRIREDNINGERREDNINGER I FELTETCLEAN SHEETSRating* ▼Detaljer
Thierry GaleANGAngreb4308621916181081%2210000001008.45
Niall Reid-StephenMIDMidtbane43053313719888%2102050000007.84
Andre ApplewhaiteFORForsvar4360123313087%5073040001007.07
Omani LeacockMIDMidtbane3248001023391%8110010000006.99
Jaheim NeblettMIDMidtbane4343019219195%5223090000006.91
Mario WilliamsMIDMidtbane431400205192%13201010001006.9
Davion ThorneANGAngreb11100001001000010000006.71
Jaron OughtersonANGAngreb311300428268%4201040000006.69
Tajio JamesMIDMidtbane211300105287%1211000000006.67
Tyrique Bailey-EdwardsFORForsvar4360000011087%81182040001006.64
Ajani Jamel BantonFORForsvar218000001001050020000006.62
Raquan ClarkeFORForsvar2180000011007253000000006.58
Jaylan GilkesMIDMidtbane39700005095%3000020002006.53
Colin GriffithANGAngreb422800109171%3211030001006.52
Pavel KuceraMÅLMålmand436000001080%1010005300006.51
Sheran HoyteMIDMidtbane12200000089%0000000000006.51
Darico KingMIDMidtbane11100000000000000000006.5
Zachary ApplewhiteFORForsvar412600107297%2000050002006.5
Jacob William GollopFORForsvar321400116004192030001006.32
Ross BourneMIDMidtbane21500010000000010000006.27
Shay PrescodFORForsvar15800000087%0020010000006.24

*Rating udregnes på baggrund af 51 forskellige statistikker. Skalaen går fra 3 til 10. Alle spillere starter på 6,5 og bevæger sig op eller ned efter præstationen. Mål og nøgleafleveringer trækker op, mens røde kort og afgørende fejl trækker ned.

Opdateret: 22. oktober 2026, 19:12
Vi bruger cookies

Vi benytter cookies, som er nødvendige for at få hjemmesiden til at fungere. Derudover benytter vi også cookies til at overvåge og spore indsatsen for vores markedsføring, overvåge brugen af vores hjemmeside og forbedre brugeroplevelsen af vores hjemmeside. Hvis du vil undgå disse cookies, bedes du tage et kig på vores cookiepolitik for at se hvordan du deaktiverer cookies i din browser.

Læs mere her: cookie og privatlivspolitik.