Bermudas fodboldlandshold

Landskampe 2026-2027

Kampe

Kommende kampe

Fredag 13. november 2026CONCACAF Nations League

Fredag 13. november 2026
Bermuda20:00Saint Lucia
CONCACAF Nations League

Mandag 16. november 2026CONCACAF Nations League

Mandag 16. november 2026
Guadeloupe20:00Bermuda
CONCACAF Nations League

Seneste resultater

Tirsdag 6. oktober 2026CONCACAF Nations League

Tirsdag 6. oktober 2026
Bermuda1 – 2Barbados
CONCACAF Nations League
Gult kort Enrique Russell · Forseelse
19'▮
31'▮
Gult kort Andre Applewhaite · Forseelse
Mål Djair Parfitt · Venstrebensskud · Assist: Enrique Russell1-0
75'⚽
79'⚽
1-1Mål Thierry Gale · Højrebensskud · Assist: Niall Reid-Stephen
82'⚽
1-2Mål Thierry Gale · Højrebensskud · Assist: Niall Reid-Stephen
86'▮
Gult kort Colin Griffith · Protest
Gult kort Deniche Hill · Protest
86'▮
Gult kort Jorj Dublin · Forseelse
88'▮
Bermuda4-4-2
Barbados5-4-1
127.2Hill
76.6Simmons
166.4Dublin
176.6Twite
116.1Hill
66.6Hall
206.9Robinson
186.4Robinson
87.1Parfitt
56.4Tucker
97.2Russell
16.4Kucera
236.6Gollop
26.7Clarke
47.1Williams
206.6Bailey-Edwards
36.8Applewhaite
76.8Oughterson
86.9Leacock
57.2Neblett
118.5Gale
108.0Reid-Stephen
Bermuda4-4-2
Bermuda
46′10 Z. Lewis5 Ne-Jai Tucker
54′13 Blayz Borgesson6 Sincere Hall
58′22 Justin Donawa7 L. Simmons
87′15 Elisha Darrell9 Enrique Russell
87′21 Caleb McDowall18 Luke Robinson
Barbados
61′19 Colin Griffith7 Jaron Oughterson
90+2′22 Zachary Applewhite5 Jaheim Neblett
90+2′12 Jaylan Gilkes8 Omani Leacock
BermudaBarbados
45Boldbesiddelse %55
6Skud i alt15
2Skud på mål8
2Hjørnespark8
12Frispark begået14
3Gule kort2
0Røde kort0
0Offside2
84Afleveringspræcision %88
379Afleveringer465
6Redninger1

Lørdag 3. oktober 2026CONCACAF Nations League

Lørdag 3. oktober 2026
Barbados4 – 1Bermuda
CONCACAF Nations League
Gult kort Tyrique Bailey-Edwards · Forseelse
3'▮
8'⚽
0-1Mål Djair Parfitt · Højrebensskud · Assist: Deniche Hill
20'▮
Gult kort Justin Donawa · Forseelse
Mål Thierry Gale · Højrebensskud1-1
26'⚽
Mål Andre Applewhaite · Venstrebensskud · Assist: Jaheim Neblett2-1
29'⚽
Mål Thierry Gale · Højrebensskud · Assist: Andre Applewhaite3-1
41'⚽
44'▮
Gult kort Nahki Wells · Forseelse
56'▮
Gult kort Djair Parfitt · Forseelse
Mål Niall Reid-Stephen · Venstrebensskud · Assist: Thierry Gale4-1
86'⚽
Barbados3-4-3
Bermuda4-4-2
16.7Kucera
206.8Bailey-Edwards
46.9Williams
146.5Banton
236.3Gollop
86.9Leacock
57.4Neblett
37.9Applewhaite
107.7Reid-Stephen
196.5Griffith
119.5Gale
126.0Hill
76.1Simmons
45.9Steede-Jackson
176.1Twite
116.9Hill
226.1Donawa
57.1Tucker
186.6Robinson
86.6Parfitt
66.7Hall
217.0Wells
Barbados3-4-3
Barbados
68′6 Sheran Hoyte8 Omani Leacock
79′13 Darico King5 Jaheim Neblett
79′17 Davion Thorne23 Jacob William Gollop
87′22 Zachary Applewhite19 Colin Griffith
87′16 Ross Bourne10 Niall Reid-Stephen
Bermuda
46′20 Riley Robinson18 Luke Robinson
64′13 Blayz Borgesson22 Justin Donawa
64′19 Ajani Burchall8 Djair Parfitt
78′10 Z. Lewis19 Ajani Burchall
78′9 Enrique Russell21 Nahki Wells
BarbadosBermuda
53Boldbesiddelse %47
15Skud i alt12
6Skud på mål3
4Hjørnespark4
8Frispark begået12
1Gule kort3
0Røde kort0
0Offside2
91Afleveringspræcision %88
429Afleveringer375
2Redninger2

Tirsdag 29. september 2026CONCACAF Nations League

Tirsdag 29. september 2026
Saint Lucia5 – 2Bermuda
CONCACAF Nations League
Mål Kegan Montgomery Caull · Hovedstød · Assist: Kurt Frederick1-0
15'⚽
Mål Kegan Montgomery Caull · Højrebensskud · Assist: Caniggia Elva2-0
18'⚽
Mål Kegan Montgomery Caull · Venstrebensskud · Assist: Shevon Byron3-0
35'⚽
Gult kort Doneal Lionel · Forseelse
39'▮
Gult kort Ajani Louis · Forseelse
44'▮
45'+1⚽
3-1Mål Ajani Burchall · Hovedstød · Assist: Z. Lewis
Mål Shevon Byron · Venstrebensskud · Assist: Kurt Frederick4-1
53'⚽
Mål Kurt Frederick · Venstrebensskud · Assist: Caniggia Elva5-1
68'⚽
70'⚽
5-2Mål Riley Robinson · Højrebensskud
71'▮
Gult kort Sincere Hall · Forseelse
Saint Lucia4-2-3-1
Bermuda4-4-2
18.5Barclett
36.5Louis
56.2Lionel
46.5Thomas
186.6Nelson
66.9Doxilly
28.4Frederick
126.8Jude-Boyd
147.5Elva
198.1Byron
108.9Caull
15.6Perott
145.3Morrison
25.9Peets
176.1Twite
116.6Hill
196.9Burchall
106.8Lewis
56.9Tucker
226.8Donawa
217.2Wells
96.7Russell
Saint Lucia4-2-3-1
Saint Lucia
69′21 Gregson President3 Ajani Louis
80′22 Dervaj Edward12 Arkell Jude-Boyd
80′9 Yanic Noel10 Kegan Montgomery Caull
80′13 Garvin Reggie19 Shevon Byron
Bermuda
46′6 Sincere Hall14 Brighton Morrison
65′20 Riley Robinson10 Z. Lewis
74′13 Blayz Borgesson19 Ajani Burchall
74′15 Elisha Darrell9 Enrique Russell
90+1′4 London Steede-Jackson21 Nahki Wells
Saint LuciaBermuda
43Boldbesiddelse %57
16Skud i alt20
7Skud på mål11
3Hjørnespark8
16Frispark begået6
2Gule kort1
0Røde kort0
2Offside2
81Afleveringspræcision %88
338Afleveringer451
9Redninger2

Fredag 25. september 2026CONCACAF Nations League

Fredag 25. september 2026
Bermuda1 – 2Guadeloupe
CONCACAF Nations League
13'▮
Gult kort Thomas Davillars · Forseelse
Mål (straffe) Enrique Russell · Højrebensskud1-0
18'⚽
Gult kort London Steede-Jackson · Forseelse
26'▮
Gult kort L. Simmons · Forseelse
26'▮
53'▮
Gult kort · Forseelse
Gult kort Deniche Hill · Forseelse
55'▮
Rødt kort Jorj Dublin · Forseelse
64'▮
84'⚽
1-1Mål Allan Vulgaire · Venstrebensskud
Gult kort Z. Lewis · Forseelse
86'▮
89'⚽
1-2Mål Djamalee Boisné · Højrebensskud
Gul/rødt kort L. Simmons · Forseelse
90'+7▮
Bermuda4-4-2
Guadeloupe4-1-4-1
18.2Perott
76.3Simmons
166.0Dublin
176.6Twite
116.3Hill
197.0Burchall
57.0Tucker
186.6Robinson
86.2Parfitt
66.7Hall
97.3Russell
236.9Rouyard
22Darase
5Raddas
46.6Montantin
21Geran
20Davillars
11Gamby
67.0Francillonne
87.0Plumain
10Boisné
97.0Arconte
Bermuda4-4-2
Bermuda
46′10 Z. Lewis18 Luke Robinson
63′13 Blayz Borgesson6 Sincere Hall
63′22 Justin Donawa8 Djair Parfitt
70′4 London Steede-Jackson19 Ajani Burchall
87′3 Diego Richardson9 Enrique Russell
Guadeloupe
46′22 Kendy Giblaca22
59′22 Dwen Capraja22
66′2 Mickaël Alphonse22 Fabien Geran
77′22 Allan Vulgaire22
BermudaGuadeloupe
46Boldbesiddelse %54
12Skud i alt21
4Skud på mål11
4Hjørnespark7
12Frispark begået22
4Gule kort2
2Røde kort0
1Offside1
80Afleveringspræcision %83
300Afleveringer343
9Redninger3
Opdateret: 23. oktober 2026, 08:21

Stilling

#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 Barbados4310104610VUVV
2 Saint Lucia43019459TVVV
3 Guadeloupe411247-34VUTT
4 Bermuda4004513-80TTTT
Playoff
#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 Saint Lucia22008266VV
2 Barbados22006156VV
3 Guadeloupe201123-11UT
4 Bermuda200224-20TT
#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 Barbados21104314UV
2 Saint Lucia210112-13TV
3 Guadeloupe210124-23VT
4 Bermuda200239-60TT
Opdateret: 22. oktober 2026, 19:12

Kampprogram

Fredag 25. september 2026CONCACAF Nations League

Fredag 25. september 2026
Bermuda1 – 2Guadeloupe
CONCACAF Nations League

Tirsdag 29. september 2026CONCACAF Nations League

Tirsdag 29. september 2026
Saint Lucia5 – 2Bermuda
CONCACAF Nations League

Lørdag 3. oktober 2026CONCACAF Nations League

Lørdag 3. oktober 2026
Barbados4 – 1Bermuda
CONCACAF Nations League

Tirsdag 6. oktober 2026CONCACAF Nations League

Tirsdag 6. oktober 2026
Bermuda1 – 2Barbados
CONCACAF Nations League

Fredag 13. november 2026CONCACAF Nations League

Fredag 13. november 2026
Bermuda20:00Saint Lucia
CONCACAF Nations League

Mandag 16. november 2026CONCACAF Nations League

Mandag 16. november 2026
Guadeloupe20:00Bermuda
CONCACAF Nations League
Opdateret: 22. oktober 2026, 19:12

Spillere

Målmænd

  • 1M. Perott

    Position
    Målmand
    Alder
    22 år
  • 23Coleridge Fubler

    Position
    Målmand
    Alder
    22 år

Forsvar

  • 11Deniche Hill

    Position
    Venstre back
    Alder
    22 år
    Højde
    173 cm
    Vægt
    63 kg
  • 17Harry Twite

    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    21 år
    Højde
    198 cm

Midtbane

  • 5Ne-Jai Tucker

    Klub
    Walton & Hersham
    Position
    Midtbane
    Alder
    24 år
    Højde
    173 cm
  • 10Z. Lewis

    Position
    Offensiv midtbane
    Alder
    32 år
    Højde
    173 cm
    Vægt
    68 kg
  • 20Riley Robinson

    Klub
    Glacis United
    Position
    Defensiv midtbane
    Alder
    21 år

Angreb

  • 8Djair Parfitt

    Position
    Venstre kant
    Alder
    30 år
    Højde
    168 cm
    Vægt
    64 kg
  • 13Blayz Borgesson

    Klub
    Burnley U18
    Position
    Angriber
    Alder
    18 år
  • 19Ajani Burchall

    Position
    Angriber
  • 21Nahki Wells

    Position
    Angriber
    Alder
    36 år
    Højde
    170 cm
    Vægt
    69 kg
  • 22Justin Donawa

    Position
    Højre kant
    Alder
    30 år
    Højde
    178 cm
    Vægt
    70 kg

  • 9Enrique Russell

    Position
    Angriber
    Alder
    26 år
  • 6Sincere Hall

    Position
    Midtbane
    Alder
    22 år
  • 7L. Simmons

    Klub
    Devonshire Cougars
    Position
    Forsvarer
    Alder
    33 år
  • 4London Steede-Jackson

    Position
    Midtbane
    Alder
    31 år
    Højde
    183 cm
    Vægt
    69 kg
  • 18Luke Robinson

    Position
    Midtbane
    Alder
    28 år
  • 15Elisha Darrell

    Position
    Attacker
    Alder
    26 år
  • 12Jahquil Hill

    Klub
    Stalybridge Celtic
    Position
    Målmand
    Alder
    29 år
  • 16Jorj Dublin

    Position
    Forsvarer
    Alder
    27 år
  • 14Brighton Morrison

    Position
    Højre back
    Alder
    20 år
  • 21Caleb McDowall

    Position
    Forsvarer
    Alder
    23 år
  • 3Diego Richardson

    Position
    Midtbane
    Alder
    25 år
  • 2Emeer Shannon Warren Peets

    Position
    Forsvarer
    Alder
    18 år
Opdateret: 22. oktober 2026, 19:12

Statistik

SpillerPosKampeMinMålASSSKUDINDDUEDRIAFL%TACKEROBCLEARLUFTFEJLFRIREDNINGERREDNINGER I FELTETCLEAN SHEETSRating* ▼Detaljer
Nahki WellsANGAngreb216800816191%3101030001007.08
Enrique RussellANGAngreb4260115220367%1127040001006.89
M. PerottMÅLMålmand218000001076%00310011500006.88
Ne-Jai TuckerMIDMidtbane4316006127187%2110000000006.88
Riley RobinsonMIDMidtbane315910508286%4210030000006.88
Ajani BurchallANGAngreb3158105211080%3010020000006.68
Djair ParfittANGAngreb3217205211383%1102010001006.65
Z. LewisMIDMidtbane416501255077%3251030001006.64
Jahquil HillMÅLMålmand218000001171%0010008300006.63
Blayz BorgessonANGAngreb410500006202300010000006.59
Sincere HallMIDMidtbane4251002012502100050001006.58
Elisha DarrellANGAngreb21900110000000010000006.56
Luke RobinsonMIDMidtbane3179000010194%3100050000006.51
Deniche HillFORForsvar4360016630980%83142070002006.48
L. SimmonsFORForsvar323800115089%4630020001006.36
Harry TwiteFORForsvar436000006090%44241000000006.35
Justin DonawaANGAngreb421300459382%3142030001006.32
Jorj DublinFORForsvar215400005091%5250020001106.21
Emeer Shannon Warren PeetsFORForsvar19000002001160000000005.91
London Steede-JacksonMIDMidtbane311100003092%2020000000005.91
Brighton MorrisonFORForsvar145000010100%1000100000005.25
Caleb McDowallFORForsvar13000000100%000000000000—
Diego RichardsonMIDMidtbane1120000100000000000000—

*Rating udregnes på baggrund af 51 forskellige statistikker. Skalaen går fra 3 til 10. Alle spillere starter på 6,5 og bevæger sig op eller ned efter præstationen. Mål og nøgleafleveringer trækker op, mens røde kort og afgørende fejl trækker ned.

Opdateret: 22. oktober 2026, 19:12
Vi bruger cookies

Vi benytter cookies, som er nødvendige for at få hjemmesiden til at fungere. Derudover benytter vi også cookies til at overvåge og spore indsatsen for vores markedsføring, overvåge brugen af vores hjemmeside og forbedre brugeroplevelsen af vores hjemmeside. Hvis du vil undgå disse cookies, bedes du tage et kig på vores cookiepolitik for at se hvordan du deaktiverer cookies i din browser.

Læs mere her: cookie og privatlivspolitik.