
CD Santa Clara
2026/2027
Kampe
Kommende kampe
Søndag 18. oktober 2026Taça De Portugal
Søndag 18. oktober 2026Mafra
Taça De Portugal
Mafra
16:00
CD Santa Clara
Taça De PortugalMandag 26. oktober 2026Liga Portugal
Mandag 26. oktober 2026CD Santa Clara
Odds 1X2: 1 8,30 MarathonbetX 4,25 Marathonbet2 1,39 MarathonbetLiga Portugal
CD Santa Clara
19:45
SL Benfica
Odds 1X2: 1 8,30 MarathonbetX 4,25 Marathonbet2 1,39 MarathonbetLiga PortugalSøndag 1. november 2026Liga Portugal
Søndag 1. november 2026Marítimo
Liga Portugal
Marítimo
19:00
CD Santa Clara
Liga PortugalSøndag 8. november 2026Liga Portugal
Søndag 8. november 2026CD Santa Clara
Liga Portugal
CD Santa Clara
16:30
Gil Vicente FC
Liga PortugalLørdag 28. november 2026Liga Portugal
Lørdag 28. november 2026Moreirense FC
Liga Portugal
Moreirense FC
16:30
CD Santa Clara
Liga PortugalSeneste resultater
Lørdag 10. oktober 2026Liga Portugal
Lørdag 10. oktober 2026Casa Pia AC
0 – 1
CD Santa Clara
Liga Portugal
18'▮
Gult kort Djé · Forseelse
Kort ændret David Sousa · Kort ændret
50'•
Rødt kort David Sousa · Professionelt frispark som sidste mand
52'▮
68'▮
Gult kort Emanuel Moreira · Forseelse
Gult kort Gabi · Forseelse
83'▮
90'+2⚽
0-1Mål Vasconcelos · Venstrebensskud · Assist: Lucas Soares
90'+3▮
Gult kort Vasconcelos
Gult kort André Geraldes · Forseelse
90'+5▮
90'+7▮
Gult kort Pedro Ferreira · Forseelse
90'+7▮
Gult kort Gonçalo Paciência · Tidsspilde
Casa Pia AC4-2-3-1
CD Santa Clara4-3-3
955.7Mandić
186.3Geraldes
37.6Kaly
435.8Sousa
756.4Rosas
166.7Clua
806.7Ofori
116.9Boukammiri
707.0Rego
776.5Pauwels
96.5Araújo
16.9França
427.3Soares
47.0Pacheco
216.7Moreira
57.2Romão
86.2Djé
67.0Ferreira
206.9Ribeiro
706.8Lopes
97.4Paciência
106.7Brenner
Casa Pia AC4-2-3-1
Casa Pia AC
54′44 Felipe Silva9 Henrique Araújo
72′4 João Goulart75 Pedro Rosas
72′8 Gabi80 Lawrence Ofori
79′17 Evans Maurin77 Benjamin Pauwels
79′21 Aymen Zouin11 Mohamed Salah El Boukammiri
CD Santa Clara
57′17 Vasconcelos8 Djé
70′7 Fernando20 Tiago Ribeiro
70′22 Vitinho70 Vinícius Lopes
77′73 Léo Jacó10 Brenner
77′3 Henrique Silva21 Emanuel Moreira
| Casa Pia AC | CD Santa Clara | |
|---|---|---|
| 38 | Boldbesiddelse % | 62 |
| 5 | Skud i alt | 14 |
| 2 | Skud på mål | 2 |
| 3 | Hjørnespark | 7 |
| 17 | Frispark begået | 13 |
| 3 | Gule kort | 5 |
| 1 | Røde kort | 0 |
| 2 | Offside | 2 |
| 72 | Afleveringspræcision % | 83 |
| 316 | Afleveringer | 498 |
| 1 | Redninger | 2 |
| 2 | Skud forbi mål | 4 |
| 1 | Blokerede skud | 8 |
| 3 | Skud i feltet | 5 |
| 2 | Skud uden for feltet | 9 |
| 0 | Træværket ramt | 0 |
| 1 | Store chancer skabt | 1 |
| 1 | Store chancer brændt | 1 |
| 13 | Frispark tildelt | 17 |
| 0/8 | Indlæg | 5/24 |
| 16 | Tacklinger | 19 |
| 8 | Erobringer | 9 |
| 52 | Vundne dueller | 53 |
| 4/18 | Driblinger | 6/11 |
| 2 | Nøgleafleveringer | 13 |
| 8/56 | Lange bolde | 17/47 |
| 26 | Indkast | 26 |
Søndag 20. september 2026Liga Portugal
Søndag 20. september 2026CD Santa Clara
0 – 0
Sporting Braga
Liga Portugal
Gult kort Tiago Ribeiro · Protest
29'▮
36'▮
Gult kort Adrian Bajrami · Hånd på bolden
56'▮
Gult kort João Moutinho · Forseelse
Gult kort Lucas Soares · Forseelse
69'▮
Gult kort Lucas França · Tidsspilde
73'▮
Gult kort Dani Borges · Forseelse
77'▮
81'▮
Gult kort Gorby · Forseelse
CD Santa Clara4-3-3
Sporting Braga3-4-3
16.8França
426.9Soares
47.6Pacheco
217.2Moreira
56.8Romão
87.1Djé
66.8Ferreira
206.5Ribeiro
706.8Lopes
96.4Paciência
107.1Brenner
316.9Bernardo
376.7Barisic
67.3Carvalho
446.9Bajrami
26.9Gómez
297.0Gorby
86.9Moutinho
776.7Martínez
217.4Horta
176.9Milosevic
106.4Víctor
CD Santa Clara4-3-3
CD Santa Clara
63′41 Dani Borges20 Tiago Ribeiro
71′7 Fernando9 Gonçalo Paciência
71′11 Welinton Torrão10 Brenner
90+2′17 Vasconcelos70 Vinícius Lopes
Sporting Braga
55′23 Denis Huseinbasic17 Jovan Milosevic
55′11 Gabriel Silva77 Gabri Martínez
65′22 Sergio Barcia37 Adrian Barisic
65′34 Demir Ege Tıknaz8 João Moutinho
85′16 Tommy Marqués21 Ricardo Horta
| CD Santa Clara | Sporting Braga | |
|---|---|---|
| 48 | Boldbesiddelse % | 52 |
| 10 | Skud i alt | 8 |
| 1 | Skud på mål | 1 |
| 5 | Hjørnespark | 5 |
| 13 | Frispark begået | 13 |
| 4 | Gule kort | 3 |
| 0 | Røde kort | 0 |
| 2 | Offside | 2 |
| 75 | Afleveringspræcision % | 81 |
| 437 | Afleveringer | 478 |
| 1 | Redninger | 1 |
| 5 | Skud forbi mål | 5 |
| 4 | Blokerede skud | 2 |
| 5 | Skud i feltet | 5 |
| 5 | Skud uden for feltet | 3 |
| 0 | Træværket ramt | 0 |
| 2 | Store chancer skabt | 1 |
| 2 | Store chancer brændt | 1 |
| 13 | Frispark tildelt | 13 |
| 3/16 | Indlæg | 4/15 |
| 16 | Tacklinger | 13 |
| 8 | Erobringer | 14 |
| 51 | Vundne dueller | 48 |
| 9/15 | Driblinger | 5/13 |
| 6 | Nøgleafleveringer | 7 |
| 22/65 | Lange bolde | 21/59 |
| 27 | Indkast | 23 |
Søndag 13. september 2026Liga Portugal
Søndag 13. september 2026FC Arouca
1 – 2
CD Santa Clara
Liga Portugal
22'⚽
0-1Mål Gonçalo Paciência · Højrebensskud · Assist: Djé
33'▮
Gult kort Emanuel Moreira · Forseelse
36'⚽
0-2Mål Djé · Venstrebensskud · Assist: Pedro Pacheco
Mål Iván Barbero · Hovedstød · Assist: Naïs Djouahra1-2
46'⚽
Gult kort Naïs Djouahra · Forseelse
54'▮
Gult kort Vasco Seabra · Protest
65'▮
Gult kort Espen van Ee · Protest
65'▮
65'▮
Gult kort Tiago Ribeiro · Protest
72'▮
Gult kort Pedro Ferreira · Forseelse
84'▮
Gul/rødt kort Sorriso · Forseelse
84'▮
Gult kort Sorriso · Forseelse
Gult kort Gabriel Rukavina · Forseelse
87'▮
FC Arouca4-2-3-1
CD Santa Clara4-3-3
126.3Arruabarrena
286.8Esgaio
156.8Sánchez
36.9Fontán
186.3Lebedenko
66.8Ee
87.0Fukui
196.4Trezza
106.4Gozálbez
77.1Djouahra
176.8Barbero
17.2França
426.8Soares
47.3Pacheco
216.9Moreira
56.5Romão
88.0Djé
66.7Ferreira
206.6Ribeiro
707.2Lopes
97.6Paciência
106.4Brenner
FC Arouca4-2-3-1
FC Arouca
23′21 Mateo Flores10 Pablo Gozálbez
68′20 Gabriel Rukavina7 Naïs Djouahra
68′89 Pedro Santos6 Espen van Ee
81′24 Brian Mansilla19 Alfonso Trezza
81′9 Fally Mayulu18 Orest Lebedenko
CD Santa Clara
62′41 Dani Borges8 Djé
73′7 Fernando9 Gonçalo Paciência
73′3 Henrique Silva20 Tiago Ribeiro
73′11 Welinton Torrão10 Brenner
82′99 Sorriso70 Vinícius Lopes
| FC Arouca | CD Santa Clara | |
|---|---|---|
| 64 | Boldbesiddelse % | 36 |
| 10 | Skud i alt | 12 |
| 4 | Skud på mål | 5 |
| 5 | Hjørnespark | 2 |
| 14 | Frispark begået | 12 |
| 3 | Gule kort | 5 |
| 0 | Røde kort | 1 |
| 2 | Offside | 2 |
| 87 | Afleveringspræcision % | 73 |
| 533 | Afleveringer | 305 |
| 3 | Redninger | 3 |
| 3 | Skud forbi mål | 4 |
| 3 | Blokerede skud | 3 |
| 5 | Skud i feltet | 7 |
| 5 | Skud uden for feltet | 5 |
| 0 | Træværket ramt | 0 |
| 1 | Store chancer skabt | 3 |
| 1 | Store chancer brændt | 2 |
| 12 | Frispark tildelt | 14 |
| 8/30 | Indlæg | 3/6 |
| 13 | Tacklinger | 18 |
| 8 | Erobringer | 6 |
| 42 | Vundne dueller | 49 |
| 6/12 | Driblinger | 2/3 |
| 7 | Nøgleafleveringer | 11 |
| 14/30 | Lange bolde | 31/63 |
| 21 | Indkast | 12 |
Søndag 6. september 2026Liga Portugal
Søndag 6. september 2026CD Santa Clara
4 – 0
Rio Ave FC
Liga Portugal
Mål Brenner · Højrebensskud · Assist: Vinícius Lopes1-0
3'⚽
Mål Tiago Ribeiro · Højrebensskud · Assist: Gonçalo Paciência2-0
47'⚽
Mål Vinícius Lopes · Højrebensskud3-0
52'⚽
83'▮
Gult kort Tamás Nikitscher · Forseelse
Gult kort Dani Borges · Filmning
84'▮
Mål Fernando · Højrebensskud4-0
90'⚽
CD Santa Clara4-3-3
Rio Ave FC4-2-3-1
17.2França
427.2Soares
47.7Pacheco
216.8Moreira
57.1Romão
87.2Djé
67.5Ferreira
207.3Ribeiro
708.4Lopes
96.8Paciência
107.6Brenner
996.2Gouw
545.4Liavas
236.0Petrasso
395.5Mancha
176.3Vrousai
446.5Nikitscher
56.3Ntoi
76.4Bezerra
116.7Blesa
776.1Spikic
96.5Monteiro
CD Santa Clara4-3-3
CD Santa Clara
66′41 Dani Borges20 Tiago Ribeiro
66′99 Sorriso10 Brenner
76′7 Fernando9 Gonçalo Paciência
76′17 Vasconcelos70 Vinícius Lopes
85′25 Fredy8 Djé
Rio Ave FC
46′24 Pedro Amaral17 Marios Vrousai
46′80 Sebastian Clemmensen77 Dario Spikic
46′19 Malik Sellouki7 Diogo Bezerra
64′30 R. Galčík9 Tamble Monteiro
77′20 João Tomé5 Andreas Ntoi
| CD Santa Clara | Rio Ave FC | |
|---|---|---|
| 59 | Boldbesiddelse % | 41 |
| 16 | Skud i alt | 5 |
| 6 | Skud på mål | 3 |
| 8 | Hjørnespark | 2 |
| 12 | Frispark begået | 9 |
| 1 | Gule kort | 1 |
| 0 | Røde kort | 0 |
| 0 | Offside | 0 |
| 89 | Afleveringspræcision % | 85 |
| 504 | Afleveringer | 357 |
| 3 | Redninger | 2 |
| 7 | Skud forbi mål | 1 |
| 3 | Blokerede skud | 1 |
| 13 | Skud i feltet | 3 |
| 3 | Skud uden for feltet | 2 |
| 1 | Træværket ramt | 0 |
| 5 | Store chancer skabt | 0 |
| 3 | Store chancer brændt | 0 |
| 9 | Frispark tildelt | 12 |
| 8/22 | Indlæg | 1/10 |
| 21 | Tacklinger | 12 |
| 10 | Erobringer | 7 |
| 41 | Vundne dueller | 34 |
| 6/12 | Driblinger | 4/7 |
| 12 | Nøgleafleveringer | 3 |
| 23/39 | Lange bolde | 25/52 |
| 11 | Indkast | 20 |
Lørdag 29. august 2026Liga Portugal
Lørdag 29. august 2026FC Alverca
1 – 1
CD Santa Clara
Liga Portugal
60'▮
Gult kort Emanuel Moreira · Gentagne forseelser
Mål Vivaldo Semedo · Hovedstød · Assist: Isaac James1-0
69'⚽
87'⚽
1-1Mål Brenner · Højrebensskud · Assist: Welinton Torrão
90'+3▮
Gult kort Brenner · Protest
Gult kort Figueiredo · Protest
90'+3▮
FC Alverca3-4-2-1
CD Santa Clara4-2-3-1
316.9Mendes
146.8Baseya
46.8Bojang
127.2James
26.7Touaizi
256.8Luccas
356.5Lucas
556.8Chissumba
76.3Vidigal
226.8Figueiredo
97.4Semedo
16.3França
26.5Calila
46.5Pacheco
216.6Moreira
56.7Romão
67.1Ferreira
87.0Djé
996.7Sorriso
207.2Ribeiro
706.7Lopes
96.6Paciência
FC Alverca3-4-2-1
FC Alverca
21′20 Diogo Spencer2 Nabil Touaizi
63′8 Vasco Moreira25 Ian Luccas
74′17 Samy Jr. Merheg9 Vivaldo Semedo
75′19 Marco Essimi7 André Vidigal
75′21 Sergi Gómez Solà55 Chissumba
CD Santa Clara
63′10 Brenner99 Sorriso
63′22 Vitinho20 Tiago Ribeiro
71′7 Fernando9 Gonçalo Paciência
71′11 Welinton Torrão70 Vinícius Lopes
85′73 Léo Jacó8 Djé
| FC Alverca | CD Santa Clara | |
|---|---|---|
| 50 | Boldbesiddelse % | 50 |
| 5 | Skud i alt | 15 |
| 1 | Skud på mål | 3 |
| 10 | Hjørnespark | 4 |
| 14 | Frispark begået | 9 |
| 1 | Gule kort | 2 |
| 0 | Røde kort | 0 |
| 3 | Offside | 0 |
| 78 | Afleveringspræcision % | 74 |
| 359 | Afleveringer | 355 |
| 2 | Redninger | 0 |
| 3 | Skud forbi mål | 5 |
| 1 | Blokerede skud | 7 |
| 3 | Skud i feltet | 10 |
| 2 | Skud uden for feltet | 5 |
| 0 | Træværket ramt | 1 |
| 1 | Store chancer skabt | 2 |
| 0 | Store chancer brændt | 1 |
| 9 | Frispark tildelt | 14 |
| 5/21 | Indlæg | 5/19 |
| 15 | Tacklinger | 12 |
| 6 | Erobringer | 5 |
| 35 | Vundne dueller | 44 |
| 2/9 | Driblinger | 8/16 |
| 5 | Nøgleafleveringer | 12 |
| 19/44 | Lange bolde | 19/66 |
| 20 | Indkast | 34 |
Opdateret: 17. oktober 2026, 07:30
Stilling
Live| # | Klub | K | V | U | T | M+ | M- | +/- | P | Form | Detaljer | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 8 | 8 | 0 | 0 | 20 | 4 | 16 | 24 | VVVVV | |||
| ||||||||||||
| 2 | 8 | 6 | 1 | 1 | 24 | 7 | 17 | 19 | VVVTV | |||
| ||||||||||||
| 3 | 8 | 5 | 3 | 0 | 20 | 9 | 11 | 18 | VVUUV | |||
| ||||||||||||
| 4 | 8 | 5 | 3 | 0 | 12 | 4 | 8 | 18 | UVVUV | |||
| ||||||||||||
| 5 | 8 | 4 | 2 | 2 | 11 | 7 | 4 | 14 | VUTUV | |||
| ||||||||||||
| 6 | 8 | 4 | 2 | 2 | 11 | 10 | 1 | 14 | TVVVV | |||
| ||||||||||||
| 7 | 8 | 3 | 2 | 3 | 13 | 12 | 1 | 11 | UTVVV | |||
| ||||||||||||
| 8 | 7 | 3 | 2 | 2 | 6 | 5 | 1 | 11 | UTTUV | |||
| ||||||||||||
| 9 | 7 | 3 | 2 | 2 | 8 | 8 | 0 | 11 | VTVUT | |||
| ||||||||||||
| 10 | 8 | 2 | 4 | 2 | 14 | 15 | -1 | 10 | UVUTT | |||
| ||||||||||||
| 11 | 8 | 2 | 2 | 4 | 9 | 14 | -5 | 8 | TTTUT | |||
| ||||||||||||
| 12 | 8 | 2 | 2 | 4 | 8 | 15 | -7 | 8 | TTVUT | |||
| ||||||||||||
| 13 | 8 | 1 | 4 | 3 | 10 | 11 | -1 | 7 | UUUVT | |||
| ||||||||||||
| 14 | 8 | 2 | 1 | 5 | 8 | 17 | -9 | 7 | TTUTV | |||
| ||||||||||||
| 15 | 8 | 1 | 2 | 5 | 5 | 10 | -5 | 5 | TUTUT | |||
| ||||||||||||
| 16 | 8 | 1 | 1 | 6 | 9 | 18 | -9 | 4 | TTTTT | |||
| ||||||||||||
| 17 | 8 | 1 | 1 | 6 | 3 | 17 | -14 | 4 | TUTVT | |||
| ||||||||||||
| 18 | 8 | 0 | 2 | 6 | 4 | 12 | -8 | 2 | TUTTT | |||
| ||||||||||||
Champions LeagueKvalifikation til Champions LeagueKvalifikation til Europa LeagueKvalifikation til Conference LeagueNedrykningsplayoffNedrykning
| # | Klub | K | V | U | T | M+ | M- | +/- | P | Form | Detaljer | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 4 | 4 | 0 | 0 | 9 | 2 | 7 | 12 | VVVV | |||
| ||||||||||||
| 2 | 4 | 3 | 1 | 0 | 9 | 4 | 5 | 10 | UVVV | |||
| ||||||||||||
| 3 | 4 | 3 | 1 | 0 | 10 | 5 | 5 | 10 | VVVU | |||
| ||||||||||||
| 4 | 4 | 3 | 0 | 1 | 8 | 3 | 5 | 9 | VVTV | |||
| ||||||||||||
| 5 | 4 | 2 | 2 | 0 | 7 | 2 | 5 | 8 | UVVU | |||
| ||||||||||||
| 6 | 4 | 2 | 1 | 1 | 4 | 2 | 2 | 7 | VVTU | |||
| ||||||||||||
| 7 | 3 | 2 | 0 | 1 | 3 | 3 | 0 | 6 | VVT | |||
| ||||||||||||
| 8 | 4 | 2 | 0 | 2 | 4 | 6 | -2 | 6 | TTVV | |||
| ||||||||||||
| 9 | 4 | 1 | 2 | 1 | 5 | 5 | 0 | 5 | UUTV | |||
| ||||||||||||
| 10 | 4 | 1 | 2 | 1 | 2 | 2 | 0 | 5 | TVUU | |||
| ||||||||||||
| 11 | 4 | 1 | 2 | 1 | 6 | 7 | -1 | 5 | UUVT | |||
| ||||||||||||
| 12 | 4 | 1 | 1 | 2 | 4 | 7 | -3 | 4 | VUTT | |||
| ||||||||||||
| 13 | 4 | 1 | 1 | 2 | 5 | 8 | -3 | 4 | UTVT | |||
| ||||||||||||
| 14 | 4 | 1 | 1 | 2 | 6 | 11 | -5 | 4 | TTUV | |||
| ||||||||||||
| 15 | 4 | 1 | 0 | 3 | 5 | 10 | -5 | 3 | VTTT | |||
| ||||||||||||
| 16 | 4 | 0 | 2 | 2 | 2 | 5 | -3 | 2 | UTUT | |||
| ||||||||||||
| 17 | 4 | 0 | 2 | 2 | 3 | 7 | -4 | 2 | TUUT | |||
| ||||||||||||
| 18 | 4 | 0 | 0 | 4 | 1 | 13 | -12 | 0 | TTTT | |||
| ||||||||||||
| # | Klub | K | V | U | T | M+ | M- | +/- | P | Form | Detaljer | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 4 | 4 | 0 | 0 | 11 | 2 | 9 | 12 | VVVV | |||
| ||||||||||||
| 2 | 4 | 3 | 1 | 0 | 5 | 2 | 3 | 10 | VUVV | |||
| ||||||||||||
| 3 | 4 | 3 | 0 | 1 | 15 | 3 | 12 | 9 | VVVT | |||
| ||||||||||||
| 4 | 4 | 2 | 2 | 0 | 10 | 4 | 6 | 8 | UVUV | |||
| ||||||||||||
| 5 | 4 | 2 | 2 | 0 | 7 | 4 | 3 | 8 | UUVV | |||
| ||||||||||||
| 6 | 4 | 2 | 0 | 2 | 8 | 7 | 1 | 6 | TTVV | |||
| ||||||||||||
| 7 | 4 | 1 | 2 | 1 | 7 | 4 | 3 | 5 | UTUV | |||
| ||||||||||||
| 8 | 4 | 1 | 2 | 1 | 5 | 5 | 0 | 5 | UVTU | |||
| ||||||||||||
| 9 | 4 | 1 | 2 | 1 | 8 | 8 | 0 | 5 | UVUT | |||
| ||||||||||||
| 10 | 4 | 1 | 2 | 1 | 3 | 4 | -1 | 5 | VTUU | |||
| ||||||||||||
| 11 | 3 | 1 | 1 | 1 | 2 | 3 | -1 | 4 | UTV | |||
| ||||||||||||
| 12 | 4 | 1 | 1 | 2 | 5 | 7 | -2 | 4 | VTTU | |||
| ||||||||||||
| 13 | 4 | 1 | 1 | 2 | 2 | 4 | -2 | 4 | TTUV | |||
| ||||||||||||
| 14 | 4 | 1 | 1 | 2 | 3 | 7 | -4 | 4 | TVTU | |||
| ||||||||||||
| 15 | 4 | 1 | 0 | 3 | 2 | 6 | -4 | 3 | TVTT | |||
| ||||||||||||
| 16 | 4 | 0 | 1 | 3 | 4 | 8 | -4 | 1 | UTTT | |||
| ||||||||||||
| 17 | 4 | 0 | 0 | 4 | 3 | 8 | -5 | 0 | TTTT | |||
| ||||||||||||
| 18 | 4 | 0 | 0 | 4 | 2 | 7 | -5 | 0 | TTTT | |||
| ||||||||||||
Opdateret: 13. oktober 2026, 05:23
Kampprogram
Mandag 10. august 2026Liga Portugal
Mandag 10. august 2026CD Santa Clara
2 – 2
CD Nacional
Liga Portugal
Lørdag 15. august 2026Liga Portugal
Lørdag 15. august 2026Academico Viseu FC
0 – 1
CD Santa Clara
Liga Portugal
Søndag 23. august 2026Liga Portugal
Søndag 23. august 2026CD Santa Clara
1 – 0
FC Famalicão
Liga Portugal
Lørdag 29. august 2026Liga Portugal
Lørdag 29. august 2026FC Alverca
1 – 1
CD Santa Clara
Liga Portugal
Søndag 6. september 2026Liga Portugal
Søndag 6. september 2026CD Santa Clara
4 – 0
Rio Ave FC
Liga Portugal
Søndag 13. september 2026Liga Portugal
Søndag 13. september 2026FC Arouca
1 – 2
CD Santa Clara
Liga Portugal
Søndag 20. september 2026Liga Portugal
Søndag 20. september 2026CD Santa Clara
0 – 0
Sporting Braga
Liga Portugal
Lørdag 10. oktober 2026Liga Portugal
Lørdag 10. oktober 2026Casa Pia AC
0 – 1
CD Santa Clara
Liga Portugal
Søndag 18. oktober 2026Taça De Portugal
Søndag 18. oktober 2026Mafra
Taça De Portugal
Mafra
16:00
CD Santa Clara
Taça De PortugalMandag 26. oktober 2026Liga Portugal
Mandag 26. oktober 2026CD Santa Clara
Odds 1X2: 1 8,30 MarathonbetX 4,25 Marathonbet2 1,39 MarathonbetLiga Portugal
CD Santa Clara
19:45
SL Benfica
Odds 1X2: 1 8,30 MarathonbetX 4,25 Marathonbet2 1,39 MarathonbetLiga PortugalSøndag 1. november 2026Liga Portugal
Søndag 1. november 2026Marítimo
Liga Portugal
Marítimo
19:00
CD Santa Clara
Liga PortugalSøndag 8. november 2026Liga Portugal
Søndag 8. november 2026CD Santa Clara
Liga Portugal
CD Santa Clara
16:30
Gil Vicente FC
Liga PortugalLørdag 28. november 2026Liga Portugal
Lørdag 28. november 2026Moreirense FC
Liga Portugal
Moreirense FC
16:30
CD Santa Clara
Liga PortugalSøndag 6. december 2026Liga Portugal
Søndag 6. december 2026CD Santa Clara
Liga Portugal
CD Santa Clara
–Tidspunkt ikke fastlagt
FC Porto
Liga PortugalSøndag 13. december 2026Liga Portugal
Søndag 13. december 2026Estoril
Liga Portugal
Estoril
–Tidspunkt ikke fastlagt
CD Santa Clara
Liga PortugalSøndag 20. december 2026Liga Portugal
Søndag 20. december 2026CD Santa Clara
Liga Portugal
CD Santa Clara
–Tidspunkt ikke fastlagt
Vitória Guimarães SC
Liga PortugalSøndag 27. december 2026Liga Portugal
Søndag 27. december 2026CD Santa Clara
Liga Portugal
CD Santa Clara
–Tidspunkt ikke fastlagt
CF Estrela Amadora
Liga PortugalSøndag 10. januar 2027Liga Portugal
Søndag 10. januar 2027Sporting CP
Liga Portugal
Sporting CP
–Tidspunkt ikke fastlagt
CD Santa Clara
Liga PortugalSøndag 17. januar 2027Liga Portugal
Søndag 17. januar 2027CD Nacional
Liga Portugal
CD Nacional
–Tidspunkt ikke fastlagt
CD Santa Clara
Liga PortugalSøndag 24. januar 2027Liga Portugal
Søndag 24. januar 2027CD Santa Clara
Liga Portugal
CD Santa Clara
–Tidspunkt ikke fastlagt
Academico Viseu FC
Liga PortugalSøndag 31. januar 2027Liga Portugal
Søndag 31. januar 2027FC Famalicão
Liga Portugal
FC Famalicão
–Tidspunkt ikke fastlagt
CD Santa Clara
Liga PortugalSøndag 7. februar 2027Liga Portugal
Søndag 7. februar 2027CD Santa Clara
Liga Portugal
CD Santa Clara
–Tidspunkt ikke fastlagt
FC Alverca
Liga PortugalSøndag 14. februar 2027Liga Portugal
Søndag 14. februar 2027Rio Ave FC
Liga Portugal
Rio Ave FC
–Tidspunkt ikke fastlagt
CD Santa Clara
Liga PortugalSøndag 21. februar 2027Liga Portugal
Søndag 21. februar 2027CD Santa Clara
Liga Portugal
CD Santa Clara
–Tidspunkt ikke fastlagt
FC Arouca
Liga PortugalSøndag 28. februar 2027Liga Portugal
Søndag 28. februar 2027Sporting Braga
Liga Portugal
Sporting Braga
–Tidspunkt ikke fastlagt
CD Santa Clara
Liga PortugalSøndag 7. marts 2027Liga Portugal
Søndag 7. marts 2027CD Santa Clara
Liga Portugal
CD Santa Clara
–Tidspunkt ikke fastlagt
Casa Pia AC
Liga PortugalSøndag 14. marts 2027Liga Portugal
Søndag 14. marts 2027SL Benfica
Liga Portugal
SL Benfica
–Tidspunkt ikke fastlagt
CD Santa Clara
Liga PortugalSøndag 21. marts 2027Liga Portugal
Søndag 21. marts 2027CD Santa Clara
Liga Portugal
CD Santa Clara
–Tidspunkt ikke fastlagt
Marítimo
Liga PortugalSøndag 4. april 2027Liga Portugal
Søndag 4. april 2027Gil Vicente FC
Liga Portugal
Gil Vicente FC
–Tidspunkt ikke fastlagt
CD Santa Clara
Liga PortugalSøndag 11. april 2027Liga Portugal
Søndag 11. april 2027CD Santa Clara
Liga Portugal
CD Santa Clara
–Tidspunkt ikke fastlagt
Moreirense FC
Liga PortugalSøndag 18. april 2027Liga Portugal
Søndag 18. april 2027FC Porto
Liga Portugal
FC Porto
–Tidspunkt ikke fastlagt
CD Santa Clara
Liga PortugalSøndag 25. april 2027Liga Portugal
Søndag 25. april 2027CD Santa Clara
Liga Portugal
CD Santa Clara
–Tidspunkt ikke fastlagt
Estoril
Liga PortugalSøndag 2. maj 2027Liga Portugal
Søndag 2. maj 2027Vitória Guimarães SC
Liga Portugal
Vitória Guimarães SC
–Tidspunkt ikke fastlagt
CD Santa Clara
Liga PortugalSøndag 9. maj 2027Liga Portugal
Søndag 9. maj 2027CF Estrela Amadora
Liga Portugal
CF Estrela Amadora
–Tidspunkt ikke fastlagt
CD Santa Clara
Liga PortugalSøndag 16. maj 2027Liga Portugal
Søndag 16. maj 2027CD Santa Clara
Liga Portugal
CD Santa Clara
–Tidspunkt ikke fastlagt
Sporting CP
Liga PortugalOpdateret: 17. oktober 2026, 05:26
Spillere
Målmænd
1Lucas França
- Nationalitet
Brasilien
- Position
- Målmand
- Alder
- 30 år
- Højde
- 194 cm
- Vægt
- 83 kg
- Kontrakt indtil
- 30. juni 2028
12Neneca
- Nationalitet
Brasilien
- Position
- Målmand
- Alder
- 23 år
- Højde
- 192 cm
- Vægt
- 86 kg
- Kontrakt indtil
- 30. juni 2030
Forsvar
2Diogo Calila
- Nationalitet
Portugal
- Position
- Højre back
- Alder
- 28 år
- Højde
- 180 cm
- Vægt
- 73 kg
3Henrique Silva
- Position
- Midterforsvarer
- Alder
- 21 år
- Højde
- 178 cm
- Vægt
- 76 kg
- Kontrakt indtil
- 30. juni 2027
4Pedro Pacheco
- Nationalitet
Portugal
- Position
- Midterforsvarer
- Alder
- 29 år
- Højde
- 189 cm
- Vægt
- 81 kg
- Kontrakt indtil
- 30. juni 2028
5Guilherme Romão
- Nationalitet
Brasilien
- Position
- Venstre back
- Alder
- 29 år
- Højde
- 176 cm
- Vægt
- 69 kg
- Kontrakt indtil
- 30. juni 2027
19Ythallo
- Nationalitet
Brasilien
- Position
- Midterforsvarer
- Alder
- 22 år
- Højde
- 193 cm
- Vægt
- 78 kg
- Kontrakt indtil
- 30. juni 2029
21Emanuel Moreira
- Nationalitet
Portugal
- Position
- Midterforsvarer
- Alder
- 23 år
- Højde
- 190 cm
- Vægt
- 84 kg
- Kontrakt indtil
- 30. juni 2029
23Sidney Lima
- Nationalitet
Brasilien
- Position
- Midterforsvarer
- Alder
- 29 år
- Højde
- 185 cm
- Vægt
- 76 kg
42Lucas Soares
- Nationalitet
Brasilien
- Position
- Højre back
- Alder
- 28 år
- Højde
- 174 cm
- Vægt
- 64 kg
- Kontrakt indtil
- 30. juni 2029
85António João Gonçalves Infante
- Nationalitet
Portugal
- Position
- Forsvarer
- Alder
- 22 år
MT
- Nationalitet
Brasilien
- Position
- Midterforsvarer
- Alder
- 25 år
- Højde
- 185 cm
- Vægt
- 75 kg
- Kontrakt indtil
- 30. juni 2028
Midtbane
6Pedro Ferreira
- Nationalitet
Portugal
- Position
- Defensiv midtbane
- Alder
- 28 år
- Højde
- 183 cm
- Vægt
- 81 kg
- Kontrakt indtil
- 30. juni 2028
8Djé
- Nationalitet
Kap Verde
- Position
- Central midtbane
- Alder
- 23 år
- Højde
- 178 cm
- Kontrakt indtil
- 30. juni 2030
17Vasconcelos
- Nationalitet
Portugal
- Position
- Offensiv midtbane
- Alder
- 21 år
- Højde
- 180 cm
- Kontrakt indtil
- 30. juni 2029
20Tiago Ribeiro
- Nationalitet
Portugal
- Position
- Central midtbane
- Alder
- 24 år
- Højde
- 183 cm
- Vægt
- 75 kg
- Kontrakt indtil
- 30. juni 2029
22Vitinho
- Nationalitet
Brasilien
- Position
- Central midtbane
- Alder
- 22 år
- Højde
- 173 cm
- Kontrakt indtil
- 30. juni 2029
41Dani Borges
- Nationalitet
Brasilien
- Position
- Defensiv midtbane
- Alder
- 23 år
- Højde
- 183 cm
- Vægt
- 81 kg
- Kontrakt indtil
- 30. juni 2030
81Seydou Fofana
- Nationalitet
Burkina Faso
- Position
- Defensiv midtbane
- Alder
- 19 år
85Kamika
- Nationalitet
Portugal
- Position
- Venstre midtbane
- Alder
- 22 år
- Højde
- 174 cm
- Kontrakt indtil
- 30. juni 2028
88Hiago
- Position
- Defensiv midtbane
- Alder
- 22 år
Angreb
7Fernando
- Nationalitet
Brasilien
- Position
- Angriber
- Alder
- 21 år
- Højde
- 175 cm
- Kontrakt indtil
- 30. juni 2029
9Gonçalo Paciência
- Nationalitet
Portugal
- Position
- Angriber
- Alder
- 32 år
- Højde
- 184 cm
- Vægt
- 81 kg
- Kontrakt indtil
- 30. juni 2028
10Brenner
- Nationalitet
Brasilien
- Position
- Højre kant
- Alder
- 24 år
- Højde
- 171 cm
- Kontrakt indtil
- 30. juni 2028
11Welinton Torrão
- Nationalitet
Brasilien
- Position
- Højre kant
- Alder
- 27 år
- Højde
- 183 cm
- Kontrakt indtil
- 30. juni 2028
18Afonso Duarte
- Nationalitet
Portugal
- Position
- Venstre kant
- Alder
- 21 år
- Højde
- 180 cm
- Kontrakt indtil
- 30. juni 2028
25Fredy
- Nationalitet
Portugal
- Position
- Offensiv midtbane
- Alder
- 20 år
- Højde
- 187 cm
- Kontrakt indtil
- 30. juni 2029
37Rildo
- Nationalitet
Brasilien
- Position
- Offensiv midtbane
- Alder
- 26 år
- Højde
- 178 cm
- Vægt
- 73 kg
70Vinícius Lopes
- Nationalitet
Brasilien
- Position
- Højre kant
- Alder
- 27 år
- Højde
- 180 cm
- Vægt
- 75 kg
- Kontrakt indtil
- 30. juni 2028
73Léo Jacó
- Nationalitet
Brasilien
- Position
- Angriber
- Alder
- 21 år
- Kontrakt indtil
- 30. juni 2030
80Tiago Duarte
- Nationalitet
Portugal
- Position
- Venstre kant
- Alder
- 22 år
99Sorriso
- Position
- Venstre kant
- Alder
- 20 år
- Kontrakt indtil
- 30. juni 2029
Opdateret: 11. oktober 2026, 01:39
Statistik
| Spiller | Pos | Kampe | Min | Mål | ASS | SKUD | IND | DUE | DRI | AFL% | TACK | EROB | CLEAR | LUFT | FEJL | FRI | REDNINGER | REDNINGER I FELTET | CLEAN SHEETS | Rating* ▼ | Detaljer | |||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Gonçalo Paciência | ANGAngreb | 8 | 608 | 5 | 1 | 27 | 4 | 36 | 8 | 61.79% | 7 | 1 | 7 | 9 | 0 | 13 | 0 | 0 | 5 | 1 | 0 | 0 | 7.16 | |
Pedro Pacheco | FORForsvar | 8 | 720 | 0 | 1 | 2 | 5 | 23 | 2 | 87.84% | 10 | 14 | 49 | 9 | 0 | 8 | 0 | 0 | 5 | 1 | 0 | 0 | 7.11 | |
Vasconcelos | MIDMidtbane | 3 | 48 | 1 | 0 | 2 | 5 | 1 | 0 | 92.31% | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | 7.06 | |
Brenner | ANGAngreb | 6 | 342 | 2 | 0 | 10 | 2 | 31 | 6 | 76.04% | 17 | 2 | 1 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 4 | 1 | 0 | 0 | 7.05 | |
Vinícius Lopes | ANGAngreb | 8 | 597 | 1 | 1 | 13 | 10 | 51 | 12 | 80.29% | 13 | 4 | 6 | 8 | 0 | 9 | 0 | 0 | 5 | 2 | 0 | 0 | 7.04 | |
Diogo Calila | FORForsvar | 4 | 355 | 0 | 1 | 1 | 18 | 22 | 0 | 77.86% | 10 | 6 | 11 | 6 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 6.96 | |
Pedro Ferreira | MIDMidtbane | 8 | 720 | 0 | 0 | 6 | 8 | 50 | 2 | 81.84% | 34 | 8 | 20 | 10 | 0 | 13 | 0 | 0 | 5 | 2 | 0 | 0 | 6.96 | |
Djé | MIDMidtbane | 8 | 613 | 1 | 1 | 8 | 0 | 40 | 7 | 78.11% | 14 | 0 | 5 | 9 | 0 | 10 | 0 | 0 | 5 | 1 | 0 | 0 | 6.95 | |
Lucas Soares | FORForsvar | 5 | 365 | 0 | 1 | 2 | 18 | 12 | 2 | 81.52% | 6 | 1 | 14 | 2 | 0 | 5 | 0 | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | 6.95 | |
Lucas França | MÅLMålmand | 8 | 720 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 69.09% | 0 | 0 | 12 | 2 | 0 | 0 | 15 | 8 | 5 | 1 | 0 | 0 | 6.94 | |
Emanuel Moreira | FORForsvar | 7 | 617 | 0 | 0 | 2 | 0 | 14 | 1 | 83.24% | 2 | 9 | 25 | 8 | 0 | 6 | 0 | 0 | 5 | 3 | 0 | 0 | 6.81 | |
Guilherme Romão | FORForsvar | 8 | 720 | 0 | 0 | 2 | 15 | 33 | 5 | 74.36% | 11 | 8 | 26 | 6 | 0 | 6 | 0 | 0 | 5 | 1 | 0 | 0 | 6.79 | |
Tiago Ribeiro | MIDMidtbane | 8 | 385 | 1 | 0 | 7 | 25 | 13 | 0 | 75.74% | 4 | 3 | 0 | 3 | 0 | 8 | 0 | 0 | 5 | 2 | 0 | 0 | 6.78 | |
Dani Borges | MIDMidtbane | 6 | 313 | 0 | 0 | 5 | 1 | 27 | 3 | 74.47% | 5 | 4 | 9 | 13 | 0 | 8 | 0 | 0 | 4 | 3 | 0 | 0 | 6.73 | |
Welinton Torrão | ANGAngreb | 6 | 117 | 0 | 1 | 1 | 4 | 16 | 2 | 62.22% | 5 | 0 | 3 | 8 | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 6.7 | |
Fernando | ANGAngreb | 8 | 142 | 1 | 0 | 6 | 2 | 15 | 3 | 84% | 5 | 0 | 0 | 2 | 0 | 7 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 6.69 | |
Sidney Lima | FORForsvar | 1 | 90 | 0 | 0 | 1 | 1 | 4 | 0 | 91.67% | 0 | 2 | 8 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.68 | |
Henrique Silva | FORForsvar | 3 | 32 | 0 | 0 | 2 | 0 | 3 | 0 | 72.22% | 0 | 0 | 5 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 6.67 | |
Léo Jacó | ANGAngreb | 2 | 18 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 0 | 75% | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 6.61 | |
Sorriso | ANGAngreb | 6 | 295 | 0 | 1 | 8 | 5 | 15 | 6 | 78.57% | 2 | 2 | 3 | 2 | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 0 | 1 | 6.56 | |
Vitinho | MIDMidtbane | 2 | 47 | 0 | 0 | 0 | 1 | 5 | 0 | 84.62% | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 6.51 | |
Fredy | ANGAngreb | 1 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100% | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 6.49 | |
Hiago | MIDMidtbane | 1 | 9 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 50% | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 6.41 | |
Rildo | ANGAngreb | 1 | 11 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 100% | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.38 | |
Afonso Duarte | ANGAngreb | 1 | 27 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 1 | 60% | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 6.26 | |
António João Gonçalves Infante | FORForsvar | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | — | |
Kamika | MIDMidtbane | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | — | |
MT | FORForsvar | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | — | |
Neneca | MÅLMålmand | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | — | |
Seydou Fofana | MIDMidtbane | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | — | |
Tiago Duarte | ANGAngreb | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | — | |
Ythallo | FORForsvar | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | — |
*Rating udregnes på baggrund af 51 forskellige statistikker. Skalaen går fra 3 til 10. Alle spillere starter på 6,5 og bevæger sig op eller ned efter præstationen. Mål og nøgleafleveringer trækker op, mens røde kort og afgørende fejl trækker ned.
Opdateret: 13. oktober 2026, 05:23





























