
FC Arouca
2026/2027
Kampe
Kommende kampe
Søndag 18. oktober 2026Taça De Portugal
Søndag 18. oktober 2026CF Os Belenenses
Taça De Portugal
CF Os Belenenses
20:45
FC Arouca
Taça De PortugalLørdag 24. oktober 2026Liga Portugal
Lørdag 24. oktober 2026FC Alverca
Odds 1X2: 1 2,12 MarathonbetX 3,20 Marathonbet2 3,44 MarathonbetLiga Portugal
FC Alverca
19:00
FC Arouca
Odds 1X2: 1 2,12 MarathonbetX 3,20 Marathonbet2 3,44 MarathonbetLiga PortugalSøndag 1. november 2026Liga Portugal
Søndag 1. november 2026FC Arouca
Liga Portugal
FC Arouca
16:30
CD Nacional
Liga PortugalFredag 6. november 2026Liga Portugal
Fredag 6. november 2026FC Famalicão
Liga Portugal
FC Famalicão
21:45
FC Arouca
Liga PortugalLørdag 28. november 2026Liga Portugal
Lørdag 28. november 2026FC Arouca
Liga Portugal
FC Arouca
16:30
Rio Ave FC
Liga PortugalSeneste resultater
Søndag 11. oktober 2026Liga Portugal
Søndag 11. oktober 2026FC Arouca
1 – 0
CF Estrela Amadora
Liga Portugal
Mål Iván Barbero · Hovedstød · Assist: Naïs Djouahra1-0
5'⚽
42'VAR
VAR · Goal ruled out
Gult kort Pablo Gozálbez · Forseelse
45'+6▮
45'+4✕
Brændt straffe Ianis Stoica · Woodwork
Gult kort Iván Barbero
45'+8▮
45'+8▮
Gult kort Abraham Marcus · Protest
50'▮
Gult kort Max Scholze · Forseelse
Gult kort Pedro Santos · Forseelse
62'▮
Gult kort José Fontán · Tidsspilde
88'▮
FC Arouca4-2-3-1
CF Estrela Amadora4-2-3-1
127.1Arruabarrena
286.8Esgaio
156.8Sánchez
37.1Fontán
186.7Lebedenko
66.7Ee
87.0Fukui
196.7Trezza
106.5Gozálbez
77.5Djouahra
177.0Barbero
246.9Linck
216.5Scholze
307.2Patrick
56.7Leković
556.6Soares
787.4Serra
397.2Doué
996.3Marcus
146.6Zvonarek
106.8Stoica
376.6Antonetti
FC Arouca4-2-3-1
FC Arouca
57′89 Pedro Santos10 Pablo Gozálbez
65′23 Dylan Nandín17 Iván Barbero
65′20 Gabriel Rukavina7 Naïs Djouahra
79′14 Hyun-ju Lee8 Taichi Fukui
79′24 Brian Mansilla19 Alfonso Trezza
CF Estrela Amadora
61′17 Jefferson Encada21 Max Scholze
62′93 B. Souza10 Ianis Stoica
82′71 Emerson Vanga39 Eddy Doué
90+1′6 Kevin Höög Jansson78 Santiago Ferreira Serra
90+1′80 Alisson Souza de Jesus14 Lovro Zvonarek
| FC Arouca | CF Estrela Amadora | |
|---|---|---|
| 37 | Boldbesiddelse % | 63 |
| 7 | Skud i alt | 11 |
| 3 | Skud på mål | 2 |
| 5 | Hjørnespark | 6 |
| 10 | Frispark begået | 7 |
| 5 | Gule kort | 2 |
| 0 | Røde kort | 0 |
| 2 | Offside | 3 |
| 78 | Afleveringspræcision % | 87 |
| 338 | Afleveringer | 578 |
| 2 | Redninger | 2 |
| 2 | Skud forbi mål | 7 |
| 2 | Blokerede skud | 2 |
| 5 | Skud i feltet | 6 |
| 2 | Skud uden for feltet | 5 |
| 0 | Træværket ramt | 1 |
| 3 | Store chancer skabt | 3 |
| 2 | Store chancer brændt | 3 |
| 7 | Frispark tildelt | 9 |
| 4/8 | Indlæg | 3/22 |
| 19 | Tacklinger | 7 |
| 8 | Erobringer | 6 |
| 36 | Vundne dueller | 40 |
| 4/7 | Driblinger | 8/22 |
| 6 | Nøgleafleveringer | 6 |
| 17/49 | Lange bolde | 40/66 |
| 13 | Indkast | 21 |
Lørdag 19. september 2026Liga Portugal
Lørdag 19. september 2026Sporting CP
2 – 2
FC Arouca
Liga Portugal
Mål Gonçalo Inácio · Hovedstød · Assist: Maxi Araújo1-0
3'⚽
Mål Luis Suárez · Højrebensskud · Assist: Iván Fresneda Corraliza2-0
17'⚽
36'▮
Gult kort Espen van Ee · Forseelse
44'▮
Gult kort Javi Sánchez · Forseelse
51'▮
Gult kort José Fontán · Forseelse
Rødt kort Zeno Debast · Forseelse
54'▮
61'▮
Gult kort Pedro Santos · Protest
Gult kort Luis Suárez · Protest
61'▮
78'VAR
VAR Iván Barbero · Straffespark tildelt
Gult kort Eduardo Quaresma · Forseelse
80'▮
81'⚽
2-1Mål (straffe) José Fontán · Straffespark
87'⚽
2-2Mål Dylan Nandín · Venstrebensskud · Assist: Pedro Santos
90'+2▮
Gult kort Brian Mansilla · Forseelse
Gult kort Maxi Araújo · Forseelse
90'+4▮
Gult kort Gonçalo Inácio · Protest
90'+8▮
Sporting CP4-2-3-1
FC Arouca4-2-3-1
16.8Silva
227.0Corraliza
66.3Debast
257.5Inácio
207.2Araújo
57.1Altimira
776.6Doumbia
106.7Catamo
177.1Zalazar
196.4Irankunda
977.3Suárez
126.3Arruabarrena
286.7Esgaio
156.9Sánchez
37.5Fontán
186.5Lebedenko
66.5Ee
86.9Fukui
197.0Trezza
216.2Flores
76.5Djouahra
177.3Barbero
Sporting CP4-2-3-1
Sporting CP
57′72 Eduardo Quaresma19 Nestory Irankunda
66′4 Silas Sinan Erhen Thorup Andersen17 Rodrigo Zalazar
86′7 Fotis Ioannidis97 Luis Suárez
86′21 Pedro Lima77 Issa Doumbia
FC Arouca
46′20 Gabriel Rukavina21 Mateo Flores
59′89 Pedro Santos6 Espen van Ee
69′24 Brian Mansilla19 Alfonso Trezza
86′9 Fally Mayulu17 Iván Barbero
86′23 Dylan Nandín15 Javi Sánchez
| Sporting CP | FC Arouca | |
|---|---|---|
| 54 | Boldbesiddelse % | 46 |
| 10 | Skud i alt | 15 |
| 3 | Skud på mål | 5 |
| 4 | Hjørnespark | 2 |
| 9 | Frispark begået | 17 |
| 4 | Gule kort | 5 |
| 1 | Røde kort | 0 |
| 2 | Offside | 0 |
| 88 | Afleveringspræcision % | 88 |
| 479 | Afleveringer | 391 |
| 4 | Redninger | 1 |
| 2 | Skud forbi mål | 9 |
| 5 | Blokerede skud | 1 |
| 8 | Skud i feltet | 8 |
| 2 | Skud uden for feltet | 7 |
| 0 | Træværket ramt | 0 |
| 4 | Store chancer skabt | 4 |
| 2 | Store chancer brændt | 2 |
| 17 | Frispark tildelt | 8 |
| 3/9 | Indlæg | 10/27 |
| 9 | Tacklinger | 16 |
| 6 | Erobringer | 12 |
| 55 | Vundne dueller | 35 |
| 17/25 | Driblinger | 6/12 |
| 10 | Nøgleafleveringer | 12 |
| 20/37 | Lange bolde | 20/32 |
| 19 | Indkast | 14 |
Søndag 13. september 2026Liga Portugal
Søndag 13. september 2026FC Arouca
1 – 2
CD Santa Clara
Liga Portugal
22'⚽
0-1Mål Gonçalo Paciência · Højrebensskud · Assist: Djé
33'▮
Gult kort Emanuel Moreira · Forseelse
36'⚽
0-2Mål Djé · Venstrebensskud · Assist: Pedro Pacheco
Mål Iván Barbero · Hovedstød · Assist: Naïs Djouahra1-2
46'⚽
Gult kort Naïs Djouahra · Forseelse
54'▮
Gult kort Vasco Seabra · Protest
65'▮
Gult kort Espen van Ee · Protest
65'▮
65'▮
Gult kort Tiago Ribeiro · Protest
72'▮
Gult kort Pedro Ferreira · Forseelse
84'▮
Gul/rødt kort Sorriso · Forseelse
84'▮
Gult kort Sorriso · Forseelse
Gult kort Gabriel Rukavina · Forseelse
87'▮
FC Arouca4-2-3-1
CD Santa Clara4-3-3
126.3Arruabarrena
286.8Esgaio
156.8Sánchez
36.9Fontán
186.3Lebedenko
66.8Ee
87.0Fukui
196.4Trezza
106.4Gozálbez
77.1Djouahra
176.8Barbero
17.2França
426.8Soares
47.3Pacheco
216.9Moreira
56.5Romão
88.0Djé
66.7Ferreira
206.6Ribeiro
707.2Lopes
97.6Paciência
106.4Brenner
FC Arouca4-2-3-1
FC Arouca
23′21 Mateo Flores10 Pablo Gozálbez
68′20 Gabriel Rukavina7 Naïs Djouahra
68′89 Pedro Santos6 Espen van Ee
81′24 Brian Mansilla19 Alfonso Trezza
81′9 Fally Mayulu18 Orest Lebedenko
CD Santa Clara
62′41 Dani Borges8 Djé
73′7 Fernando9 Gonçalo Paciência
73′3 Henrique Silva20 Tiago Ribeiro
73′11 Welinton Torrão10 Brenner
82′99 Sorriso70 Vinícius Lopes
| FC Arouca | CD Santa Clara | |
|---|---|---|
| 64 | Boldbesiddelse % | 36 |
| 10 | Skud i alt | 12 |
| 4 | Skud på mål | 5 |
| 5 | Hjørnespark | 2 |
| 14 | Frispark begået | 12 |
| 3 | Gule kort | 5 |
| 0 | Røde kort | 1 |
| 2 | Offside | 2 |
| 87 | Afleveringspræcision % | 73 |
| 533 | Afleveringer | 305 |
| 3 | Redninger | 3 |
| 3 | Skud forbi mål | 4 |
| 3 | Blokerede skud | 3 |
| 5 | Skud i feltet | 7 |
| 5 | Skud uden for feltet | 5 |
| 0 | Træværket ramt | 0 |
| 1 | Store chancer skabt | 3 |
| 1 | Store chancer brændt | 2 |
| 12 | Frispark tildelt | 14 |
| 8/30 | Indlæg | 3/6 |
| 13 | Tacklinger | 18 |
| 8 | Erobringer | 6 |
| 42 | Vundne dueller | 49 |
| 6/12 | Driblinger | 2/3 |
| 7 | Nøgleafleveringer | 11 |
| 14/30 | Lange bolde | 31/63 |
| 21 | Indkast | 12 |
Mandag 7. september 2026Liga Portugal
Mandag 7. september 2026Estoril
0 – 0
FC Arouca
Liga Portugal
Gult kort Antef Tsoungui · Forseelse
30'▮
Gult kort Ferro · Protest
45'▮
Gult kort Jordan Arnolin · Forseelse
71'▮
Gult kort João Carvalho · Forseelse
72'▮
86'▮
Gult kort Brian Mansilla · Forseelse
Estoril4-2-3-1
FC Arouca4-2-3-1
16.7Robles
27.1Sánchez
47.4Ferro
157.9Sierra
37.2Medrano
56.4Tsoungui
107.6Holsgrove
76.6Lacximicant
127.3Carvalho
986.7Garcia
146.9Begraoui
128.7Arruabarrena
286.6Esgaio
57.3Popović
37.4Fontán
187.7Lebedenko
66.5Ee
87.0Fukui
196.9Trezza
107.2Gozálbez
76.7Djouahra
176.5Barbero
Estoril4-2-3-1
Estoril
46′42 Jordan Arnolin5 Antef Tsoungui
75′17 Peixinho98 Fabrício Garcia
79′22 Pedro Carvalho2 Ricard Sánchez
79′99 Rafik Guitane7 André Lacximicant
85′90 Tiago Araújo Brito10 Jordan Holsgrove
FC Arouca
46′89 Pedro Santos6 Espen van Ee
75′21 Mateo Flores10 Pablo Gozálbez
75′23 Dylan Nandín17 Iván Barbero
85′24 Brian Mansilla19 Alfonso Trezza
| Estoril | FC Arouca | |
|---|---|---|
| 47 | Boldbesiddelse % | 53 |
| 18 | Skud i alt | 12 |
| 8 | Skud på mål | 2 |
| 8 | Hjørnespark | 2 |
| 12 | Frispark begået | 9 |
| 4 | Gule kort | 1 |
| 0 | Røde kort | 0 |
| 0 | Offside | 2 |
| 80 | Afleveringspræcision % | 84 |
| 448 | Afleveringer | 500 |
| 2 | Redninger | 8 |
| 5 | Skud forbi mål | 8 |
| 5 | Blokerede skud | 2 |
| 10 | Skud i feltet | 6 |
| 8 | Skud uden for feltet | 6 |
| 2 | Træværket ramt | 0 |
| 3 | Store chancer skabt | 3 |
| 3 | Store chancer brændt | 3 |
| 9 | Frispark tildelt | 12 |
| 2/22 | Indlæg | 4/16 |
| 26 | Tacklinger | 18 |
| 11 | Erobringer | 8 |
| 58 | Vundne dueller | 47 |
| 9/23 | Driblinger | 6/18 |
| 10 | Nøgleafleveringer | 8 |
| 25/63 | Lange bolde | 26/54 |
| 16 | Indkast | 18 |
Lørdag 29. august 2026Liga Portugal
Lørdag 29. august 2026FC Arouca
2 – 1
Marítimo
Liga Portugal
27'⚽
0-1Mål Martín Tejón · Højrebensskud
44'▮
Gult kort Raphael Guzzo · Protest
Mål Espen van Ee · Venstrebensskud · Assist: Alfonso Trezza1-1
44'⚽
Mål Iván Barbero · Hovedstød · Assist: Pablo Gozálbez2-1
55'⚽
Gult kort Dylan Nandín · Filmning
75'▮
Gult kort Javi Sánchez · Tidsspilde
90'+2▮
FC Arouca4-2-3-1
Marítimo4-2-3-1
126.9Arruabarrena
286.6Esgaio
157.3Sánchez
37.1Fontán
186.8Lebedenko
67.9Ee
87.2Fukui
196.8Trezza
107.2Gozálbez
76.8Djouahra
177.3Barbero
137.0Pastor
26.3Julião
46.2Fernandes
446.7Correia
236.9Henrique
66.7Andrade
186.9Danilović
356.3Limbombe
146.5Guzzo
107.7Tejón
176.7Benavides
FC Arouca4-2-3-1
FC Arouca
70′24 Brian Mansilla17 Iván Barbero
70′23 Dylan Nandín19 Alfonso Trezza
79′21 Mateo Flores10 Pablo Gozálbez
79′89 Pedro Santos6 Espen van Ee
87′37 Mario Climent7 Naïs Djouahra
Marítimo
62′27 Samuel Bamba35 Bryan Limbombe
78′66 Israel Isaac Ayuma17 Adrián Butzke Benavides
78′90 M. Boakye18 Vladan Danilović
87′5 Nilton Varela Lopes4 Rafael Fernandes
| FC Arouca | Marítimo | |
|---|---|---|
| 52 | Boldbesiddelse % | 48 |
| 17 | Skud i alt | 12 |
| 7 | Skud på mål | 4 |
| 2 | Hjørnespark | 3 |
| 8 | Frispark begået | 10 |
| 2 | Gule kort | 1 |
| 0 | Røde kort | 0 |
| 0 | Offside | 0 |
| 85 | Afleveringspræcision % | 82 |
| 493 | Afleveringer | 457 |
| 3 | Redninger | 5 |
| 8 | Skud forbi mål | 5 |
| 2 | Blokerede skud | 3 |
| 10 | Skud i feltet | 8 |
| 7 | Skud uden for feltet | 4 |
| 1 | Træværket ramt | 1 |
| 1 | Store chancer skabt | 1 |
| 1 | Store chancer brændt | 1 |
| 10 | Frispark tildelt | 8 |
| 6/20 | Indlæg | 5/19 |
| 12 | Tacklinger | 14 |
| 7 | Erobringer | 5 |
| 41 | Vundne dueller | 45 |
| 4/13 | Driblinger | 5/11 |
| 12 | Nøgleafleveringer | 9 |
| 17/43 | Lange bolde | 38/70 |
| 17 | Indkast | 31 |
Opdateret: 17. oktober 2026, 07:34
Stilling
Live| # | Klub | K | V | U | T | M+ | M- | +/- | P | Form | Detaljer | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 8 | 8 | 0 | 0 | 20 | 4 | 16 | 24 | VVVVV | |||
| ||||||||||||
| 2 | 8 | 6 | 1 | 1 | 24 | 7 | 17 | 19 | VVVTV | |||
| ||||||||||||
| 3 | 8 | 5 | 3 | 0 | 20 | 9 | 11 | 18 | VVUUV | |||
| ||||||||||||
| 4 | 8 | 5 | 3 | 0 | 12 | 4 | 8 | 18 | UVVUV | |||
| ||||||||||||
| 5 | 8 | 4 | 2 | 2 | 11 | 7 | 4 | 14 | VUTUV | |||
| ||||||||||||
| 6 | 8 | 4 | 2 | 2 | 11 | 10 | 1 | 14 | TVVVV | |||
| ||||||||||||
| 7 | 8 | 3 | 2 | 3 | 13 | 12 | 1 | 11 | UTVVV | |||
| ||||||||||||
| 8 | 7 | 3 | 2 | 2 | 6 | 5 | 1 | 11 | UTTUV | |||
| ||||||||||||
| 9 | 7 | 3 | 2 | 2 | 8 | 8 | 0 | 11 | VTVUT | |||
| ||||||||||||
| 10 | 8 | 2 | 4 | 2 | 14 | 15 | -1 | 10 | UVUTT | |||
| ||||||||||||
| 11 | 8 | 2 | 2 | 4 | 9 | 14 | -5 | 8 | TTTUT | |||
| ||||||||||||
| 12 | 8 | 2 | 2 | 4 | 8 | 15 | -7 | 8 | TTVUT | |||
| ||||||||||||
| 13 | 8 | 1 | 4 | 3 | 10 | 11 | -1 | 7 | UUUVT | |||
| ||||||||||||
| 14 | 8 | 2 | 1 | 5 | 8 | 17 | -9 | 7 | TTUTV | |||
| ||||||||||||
| 15 | 8 | 1 | 2 | 5 | 5 | 10 | -5 | 5 | TUTUT | |||
| ||||||||||||
| 16 | 8 | 1 | 1 | 6 | 9 | 18 | -9 | 4 | TTTTT | |||
| ||||||||||||
| 17 | 8 | 1 | 1 | 6 | 3 | 17 | -14 | 4 | TUTVT | |||
| ||||||||||||
| 18 | 8 | 0 | 2 | 6 | 4 | 12 | -8 | 2 | TUTTT | |||
| ||||||||||||
Champions LeagueKvalifikation til Champions LeagueKvalifikation til Europa LeagueKvalifikation til Conference LeagueNedrykningsplayoffNedrykning
| # | Klub | K | V | U | T | M+ | M- | +/- | P | Form | Detaljer | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 4 | 4 | 0 | 0 | 9 | 2 | 7 | 12 | VVVV | |||
| ||||||||||||
| 2 | 4 | 3 | 1 | 0 | 9 | 4 | 5 | 10 | UVVV | |||
| ||||||||||||
| 3 | 4 | 3 | 1 | 0 | 10 | 5 | 5 | 10 | VVVU | |||
| ||||||||||||
| 4 | 4 | 3 | 0 | 1 | 8 | 3 | 5 | 9 | VVTV | |||
| ||||||||||||
| 5 | 4 | 2 | 2 | 0 | 7 | 2 | 5 | 8 | UVVU | |||
| ||||||||||||
| 6 | 4 | 2 | 1 | 1 | 4 | 2 | 2 | 7 | VVTU | |||
| ||||||||||||
| 7 | 3 | 2 | 0 | 1 | 3 | 3 | 0 | 6 | VVT | |||
| ||||||||||||
| 8 | 4 | 2 | 0 | 2 | 4 | 6 | -2 | 6 | TTVV | |||
| ||||||||||||
| 9 | 4 | 1 | 2 | 1 | 5 | 5 | 0 | 5 | UUTV | |||
| ||||||||||||
| 10 | 4 | 1 | 2 | 1 | 2 | 2 | 0 | 5 | TVUU | |||
| ||||||||||||
| 11 | 4 | 1 | 2 | 1 | 6 | 7 | -1 | 5 | UUVT | |||
| ||||||||||||
| 12 | 4 | 1 | 1 | 2 | 4 | 7 | -3 | 4 | VUTT | |||
| ||||||||||||
| 13 | 4 | 1 | 1 | 2 | 5 | 8 | -3 | 4 | UTVT | |||
| ||||||||||||
| 14 | 4 | 1 | 1 | 2 | 6 | 11 | -5 | 4 | TTUV | |||
| ||||||||||||
| 15 | 4 | 1 | 0 | 3 | 5 | 10 | -5 | 3 | VTTT | |||
| ||||||||||||
| 16 | 4 | 0 | 2 | 2 | 2 | 5 | -3 | 2 | UTUT | |||
| ||||||||||||
| 17 | 4 | 0 | 2 | 2 | 3 | 7 | -4 | 2 | TUUT | |||
| ||||||||||||
| 18 | 4 | 0 | 0 | 4 | 1 | 13 | -12 | 0 | TTTT | |||
| ||||||||||||
| # | Klub | K | V | U | T | M+ | M- | +/- | P | Form | Detaljer | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 4 | 4 | 0 | 0 | 11 | 2 | 9 | 12 | VVVV | |||
| ||||||||||||
| 2 | 4 | 3 | 1 | 0 | 5 | 2 | 3 | 10 | VUVV | |||
| ||||||||||||
| 3 | 4 | 3 | 0 | 1 | 15 | 3 | 12 | 9 | VVVT | |||
| ||||||||||||
| 4 | 4 | 2 | 2 | 0 | 10 | 4 | 6 | 8 | UVUV | |||
| ||||||||||||
| 5 | 4 | 2 | 2 | 0 | 7 | 4 | 3 | 8 | UUVV | |||
| ||||||||||||
| 6 | 4 | 2 | 0 | 2 | 8 | 7 | 1 | 6 | TTVV | |||
| ||||||||||||
| 7 | 4 | 1 | 2 | 1 | 7 | 4 | 3 | 5 | UTUV | |||
| ||||||||||||
| 8 | 4 | 1 | 2 | 1 | 5 | 5 | 0 | 5 | UVTU | |||
| ||||||||||||
| 9 | 4 | 1 | 2 | 1 | 8 | 8 | 0 | 5 | UVUT | |||
| ||||||||||||
| 10 | 4 | 1 | 2 | 1 | 3 | 4 | -1 | 5 | VTUU | |||
| ||||||||||||
| 11 | 3 | 1 | 1 | 1 | 2 | 3 | -1 | 4 | UTV | |||
| ||||||||||||
| 12 | 4 | 1 | 1 | 2 | 5 | 7 | -2 | 4 | VTTU | |||
| ||||||||||||
| 13 | 4 | 1 | 1 | 2 | 2 | 4 | -2 | 4 | TTUV | |||
| ||||||||||||
| 14 | 4 | 1 | 1 | 2 | 3 | 7 | -4 | 4 | TVTU | |||
| ||||||||||||
| 15 | 4 | 1 | 0 | 3 | 2 | 6 | -4 | 3 | TVTT | |||
| ||||||||||||
| 16 | 4 | 0 | 1 | 3 | 4 | 8 | -4 | 1 | UTTT | |||
| ||||||||||||
| 17 | 4 | 0 | 0 | 4 | 3 | 8 | -5 | 0 | TTTT | |||
| ||||||||||||
| 18 | 4 | 0 | 0 | 4 | 2 | 7 | -5 | 0 | TTTT | |||
| ||||||||||||
Opdateret: 13. oktober 2026, 05:23
Kampprogram
Lørdag 8. august 2026Liga Portugal
Lørdag 8. august 2026Vitória Guimarães SC
0 – 1
FC Arouca
Liga Portugal
Søndag 16. august 2026Liga Portugal
Søndag 16. august 2026FC Arouca
4 – 0
Moreirense FC
Liga Portugal
Søndag 23. august 2026Liga Portugal
Søndag 23. august 2026FC Porto
2 – 0
FC Arouca
Liga Portugal
Lørdag 29. august 2026Liga Portugal
Lørdag 29. august 2026FC Arouca
2 – 1
Marítimo
Liga Portugal
Mandag 7. september 2026Liga Portugal
Mandag 7. september 2026Estoril
0 – 0
FC Arouca
Liga Portugal
Søndag 13. september 2026Liga Portugal
Søndag 13. september 2026FC Arouca
1 – 2
CD Santa Clara
Liga Portugal
Lørdag 19. september 2026Liga Portugal
Lørdag 19. september 2026Sporting CP
2 – 2
FC Arouca
Liga Portugal
Søndag 11. oktober 2026Liga Portugal
Søndag 11. oktober 2026FC Arouca
1 – 0
CF Estrela Amadora
Liga Portugal
Søndag 18. oktober 2026Taça De Portugal
Søndag 18. oktober 2026CF Os Belenenses
Taça De Portugal
CF Os Belenenses
20:45
FC Arouca
Taça De PortugalLørdag 24. oktober 2026Liga Portugal
Lørdag 24. oktober 2026FC Alverca
Odds 1X2: 1 2,12 MarathonbetX 3,20 Marathonbet2 3,44 MarathonbetLiga Portugal
FC Alverca
19:00
FC Arouca
Odds 1X2: 1 2,12 MarathonbetX 3,20 Marathonbet2 3,44 MarathonbetLiga PortugalSøndag 1. november 2026Liga Portugal
Søndag 1. november 2026FC Arouca
Liga Portugal
FC Arouca
16:30
CD Nacional
Liga PortugalFredag 6. november 2026Liga Portugal
Fredag 6. november 2026FC Famalicão
Liga Portugal
FC Famalicão
21:45
FC Arouca
Liga PortugalLørdag 28. november 2026Liga Portugal
Lørdag 28. november 2026FC Arouca
Liga Portugal
FC Arouca
16:30
Rio Ave FC
Liga PortugalSøndag 6. december 2026Liga Portugal
Søndag 6. december 2026Sporting Braga
Liga Portugal
Sporting Braga
–Tidspunkt ikke fastlagt
FC Arouca
Liga PortugalSøndag 13. december 2026Liga Portugal
Søndag 13. december 2026Academico Viseu FC
Liga Portugal
Academico Viseu FC
–Tidspunkt ikke fastlagt
FC Arouca
Liga PortugalSøndag 20. december 2026Liga Portugal
Søndag 20. december 2026FC Arouca
Liga Portugal
FC Arouca
–Tidspunkt ikke fastlagt
Casa Pia AC
Liga PortugalSøndag 27. december 2026Liga Portugal
Søndag 27. december 2026Gil Vicente FC
Liga Portugal
Gil Vicente FC
–Tidspunkt ikke fastlagt
FC Arouca
Liga PortugalSøndag 10. januar 2027Liga Portugal
Søndag 10. januar 2027FC Arouca
Liga Portugal
FC Arouca
–Tidspunkt ikke fastlagt
SL Benfica
Liga PortugalSøndag 17. januar 2027Liga Portugal
Søndag 17. januar 2027FC Arouca
Liga Portugal
FC Arouca
–Tidspunkt ikke fastlagt
Vitória Guimarães SC
Liga PortugalSøndag 24. januar 2027Liga Portugal
Søndag 24. januar 2027Moreirense FC
Liga Portugal
Moreirense FC
–Tidspunkt ikke fastlagt
FC Arouca
Liga PortugalSøndag 31. januar 2027Liga Portugal
Søndag 31. januar 2027FC Arouca
Liga Portugal
FC Arouca
–Tidspunkt ikke fastlagt
FC Porto
Liga PortugalSøndag 7. februar 2027Liga Portugal
Søndag 7. februar 2027Marítimo
Liga Portugal
Marítimo
–Tidspunkt ikke fastlagt
FC Arouca
Liga PortugalSøndag 14. februar 2027Liga Portugal
Søndag 14. februar 2027FC Arouca
Liga Portugal
FC Arouca
–Tidspunkt ikke fastlagt
Estoril
Liga PortugalSøndag 21. februar 2027Liga Portugal
Søndag 21. februar 2027CD Santa Clara
Liga Portugal
CD Santa Clara
–Tidspunkt ikke fastlagt
FC Arouca
Liga PortugalSøndag 28. februar 2027Liga Portugal
Søndag 28. februar 2027FC Arouca
Liga Portugal
FC Arouca
–Tidspunkt ikke fastlagt
Sporting CP
Liga PortugalSøndag 7. marts 2027Liga Portugal
Søndag 7. marts 2027CF Estrela Amadora
Liga Portugal
CF Estrela Amadora
–Tidspunkt ikke fastlagt
FC Arouca
Liga PortugalSøndag 14. marts 2027Liga Portugal
Søndag 14. marts 2027FC Arouca
Liga Portugal
FC Arouca
–Tidspunkt ikke fastlagt
FC Alverca
Liga PortugalSøndag 21. marts 2027Liga Portugal
Søndag 21. marts 2027CD Nacional
Liga Portugal
CD Nacional
–Tidspunkt ikke fastlagt
FC Arouca
Liga PortugalSøndag 4. april 2027Liga Portugal
Søndag 4. april 2027FC Arouca
Liga Portugal
FC Arouca
–Tidspunkt ikke fastlagt
FC Famalicão
Liga PortugalSøndag 11. april 2027Liga Portugal
Søndag 11. april 2027Rio Ave FC
Liga Portugal
Rio Ave FC
–Tidspunkt ikke fastlagt
FC Arouca
Liga PortugalSøndag 18. april 2027Liga Portugal
Søndag 18. april 2027FC Arouca
Liga Portugal
FC Arouca
–Tidspunkt ikke fastlagt
Sporting Braga
Liga PortugalSøndag 25. april 2027Liga Portugal
Søndag 25. april 2027FC Arouca
Liga Portugal
FC Arouca
–Tidspunkt ikke fastlagt
Academico Viseu FC
Liga PortugalSøndag 2. maj 2027Liga Portugal
Søndag 2. maj 2027Casa Pia AC
Liga Portugal
Casa Pia AC
–Tidspunkt ikke fastlagt
FC Arouca
Liga PortugalSøndag 9. maj 2027Liga Portugal
Søndag 9. maj 2027FC Arouca
Liga Portugal
FC Arouca
–Tidspunkt ikke fastlagt
Gil Vicente FC
Liga PortugalSøndag 16. maj 2027Liga Portugal
Søndag 16. maj 2027SL Benfica
Liga Portugal
SL Benfica
–Tidspunkt ikke fastlagt
FC Arouca
Liga PortugalOpdateret: 17. oktober 2026, 05:26
Spillere
Målmænd
1Jakub Vinarcik
- Nationalitet
Slovakiet
- Position
- Målmand
- Alder
- 21 år
- Højde
- 202 cm
- Vægt
- 75 kg
- Kontrakt indtil
- 30. juni 2028
12Ignacio de Arruabarrena
- Nationalitet
Uruguay
- Position
- Målmand
- Alder
- 29 år
- Højde
- 186 cm
- Vægt
- 83 kg
- Kontrakt indtil
- 30. juni 2028
71Martim Duarte
- Nationalitet
Portugal
- Position
- Målmand
- Alder
- 23 år
- Kontrakt indtil
- 30. juni 2028
Forsvar
2Leo Shahar
- Nationalitet
England
- Position
- Højre back
- Alder
- 19 år
- Kontrakt indtil
- 30. juni 2027
3José Fontán
- Nationalitet
Spanien
- Position
- Midterforsvarer
- Alder
- 26 år
- Højde
- 183 cm
- Vægt
- 76 kg
- Kontrakt indtil
- 30. juni 2027
4Diogo Monteiro
- Nationalitet
Portugal
- Position
- Midterforsvarer
- Alder
- 21 år
- Højde
- 187 cm
- Vægt
- 75 kg
- Kontrakt indtil
- 30. juni 2028
5Boris Popović
- Nationalitet
Serbien
- Position
- Forsvarer
- Alder
- 26 år
- Højde
- 189 cm
- Vægt
- 75 kg
- Kontrakt indtil
- 30. juni 2028
15Javi Sánchez
- Nationalitet
Spanien
- Position
- Midterforsvarer
- Alder
- 29 år
- Højde
- 189 cm
- Vægt
- 71 kg
- Kontrakt indtil
- 30. juni 2027
18Orest Lebedenko
- Nationalitet
Ukraine
- Position
- Venstre back
- Alder
- 28 år
- Højde
- 174 cm
- Vægt
- 63 kg
- Kontrakt indtil
- 30. juni 2028
28Tiago Esgaio
- Nationalitet
Portugal
- Position
- Højre back · anfører
- Alder
- 31 år
- Højde
- 175 cm
- Vægt
- 68 kg
- Kontrakt indtil
- 30. juni 2027
37Mario Climent
- Nationalitet
Spanien
- Position
- Venstre back
- Alder
- 24 år
- Højde
- 176 cm
- Vægt
- 63 kg
- Kontrakt indtil
- 30. juni 2028
Midtbane
6Espen van Ee
- Nationalitet
Holland
- Position
- Central midtbane
- Alder
- 23 år
- Højde
- 179 cm
- Vægt
- 68 kg
- Kontrakt indtil
- 30. juni 2029
7Naïs Djouahra
- Nationalitet
Frankrig
- Position
- Venstre kant
- Alder
- 26 år
- Højde
- 171 cm
- Vægt
- 67 kg
- Kontrakt indtil
- 30. juni 2027
8Taichi Fukui
- Nationalitet
Japan
- Position
- Central midtbane
- Alder
- 22 år
- Højde
- 172 cm
- Vægt
- 67 kg
- Kontrakt indtil
- 30. juni 2028
10Pablo Gozálbez
- Nationalitet
Spanien
- Position
- Offensiv midtbane
- Alder
- 25 år
- Højde
- 170 cm
- Vægt
- 66 kg
- Kontrakt indtil
- 30. juni 2029
14Hyun-ju Lee
- Nationalitet
Sydkorea
- Position
- Offensiv midtbane
- Alder
- 23 år
- Højde
- 172 cm
- Vægt
- 68 kg
- Kontrakt indtil
- 30. juni 2028
19Alfonso Trezza
- Nationalitet
Uruguay
- Position
- Højre kant
- Alder
- 27 år
- Højde
- 166 cm
- Vægt
- 59 kg
- Kontrakt indtil
- 30. juni 2027
21Mateo Flores
- Nationalitet
Spanien
- Position
- Central midtbane
- Alder
- 22 år
- Højde
- 178 cm
- Vægt
- 70 kg
- Kontrakt indtil
- 30. juni 2029
89Pedro Santos
- Nationalitet
Portugal
- Position
- Central midtbane
- Alder
- 26 år
- Højde
- 183 cm
- Vægt
- 75 kg
- Kontrakt indtil
- 30. juni 2028
Angreb
9Fally Mayulu
- Nationalitet
Frankrig
- Position
- Angriber
- Alder
- 24 år
- Højde
- 193 cm
- Kontrakt indtil
- 30. juni 2029
11Miguel Puche
- Nationalitet
Spanien
- Position
- Venstre kant
- Alder
- 25 år
- Højde
- 180 cm
- Vægt
- 77 kg
- Kontrakt indtil
- 30. juni 2028
17Iván Barbero
- Nationalitet
Spanien
- Position
- Angriber
- Alder
- 28 år
- Højde
- 186 cm
- Vægt
- 78 kg
- Kontrakt indtil
- 30. juni 2028
20Gabriel Rukavina
- Nationalitet
Kroatien
- Position
- Venstre kant
- Alder
- 22 år
- Højde
- 180 cm
- Kontrakt indtil
- 30. juni 2029
23Dylan Nandín
- Nationalitet
Uruguay
- Position
- Angriber
- Alder
- 24 år
- Højde
- 181 cm
- Vægt
- 76 kg
- Kontrakt indtil
- 30. juni 2028
24Brian Mansilla
- Nationalitet
Uruguay
- Position
- Venstre kant
- Alder
- 24 år
- Højde
- 176 cm
- Vægt
- 75 kg
- Kontrakt indtil
- 30. juni 2028
27Mamadú Rachid Gomes Baldé
- Nationalitet
Kap Verde
- Position
- Central midtbane
- Alder
- 18 år
- Højde
- 177 cm
77Si-hoo Park
- Nationalitet
Korea DPR
- Position
- Venstre kant
- Alder
- 19 år
- Højde
- 184 cm
- Kontrakt indtil
- 30. juni 2031
97Francisco Pereira da Costa
- Nationalitet
Portugal
- Position
- Angriber
- Alder
- 18 år
Opdateret: 13. oktober 2026, 05:23
Statistik
| Spiller | Pos | Kampe | Min | Mål | ASS | SKUD | IND | DUE | DRI | AFL% | TACK | EROB | CLEAR | LUFT | FEJL | FRI | REDNINGER | REDNINGER I FELTET | CLEAN SHEETS | Rating* ▼ | Detaljer | |||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Boris Popović | FORForsvar | 1 | 90 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 0 | 92.31% | 1 | 1 | 7 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 7.31 | |
José Fontán | FORForsvar | 8 | 720 | 2 | 0 | 3 | 2 | 28 | 0 | 89.73% | 12 | 8 | 62 | 13 | 0 | 5 | 0 | 0 | 4 | 2 | 0 | 0 | 7.27 | |
Ignacio de Arruabarrena | MÅLMålmand | 8 | 720 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 | 0 | 73.52% | 0 | 0 | 5 | 4 | 0 | 0 | 29 | 20 | 4 | 1 | 0 | 0 | 7.18 | |
Taichi Fukui | MIDMidtbane | 8 | 698 | 0 | 0 | 9 | 17 | 36 | 4 | 87.85% | 12 | 18 | 17 | 8 | 0 | 9 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 7.07 | |
Naïs Djouahra | MIDMidtbane | 8 | 670 | 0 | 5 | 15 | 28 | 19 | 10 | 83.08% | 8 | 12 | 10 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 4 | 1 | 0 | 0 | 7.05 | |
Javi Sánchez | FORForsvar | 7 | 609 | 0 | 0 | 3 | 1 | 19 | 1 | 93.05% | 7 | 14 | 46 | 10 | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 3 | 0 | 0 | 6.99 | |
Iván Barbero | ANGAngreb | 8 | 572 | 5 | 0 | 16 | 0 | 25 | 2 | 72% | 7 | 0 | 4 | 8 | 0 | 10 | 0 | 0 | 4 | 2 | 0 | 0 | 6.97 | |
Tiago Esgaio | FORForsvar | 8 | 718 | 0 | 0 | 4 | 22 | 34 | 3 | 71.38% | 13 | 8 | 25 | 13 | 0 | 8 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 6.78 | |
Espen van Ee | MIDMidtbane | 8 | 564 | 1 | 0 | 2 | 2 | 27 | 2 | 87.8% | 10 | 7 | 9 | 8 | 0 | 11 | 0 | 0 | 4 | 2 | 0 | 0 | 6.77 | |
Pedro Santos | MIDMidtbane | 8 | 190 | 0 | 1 | 1 | 13 | 18 | 3 | 92.16% | 12 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 4 | 2 | 0 | 0 | 6.75 | |
Alfonso Trezza | MIDMidtbane | 8 | 619 | 0 | 1 | 9 | 17 | 20 | 4 | 77.48% | 10 | 3 | 4 | 2 | 0 | 3 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 6.72 | |
Orest Lebedenko | FORForsvar | 8 | 646 | 0 | 0 | 4 | 17 | 30 | 1 | 84.27% | 17 | 9 | 28 | 8 | 0 | 11 | 0 | 0 | 4 | 1 | 0 | 0 | 6.68 | |
Dylan Nandín | ANGAngreb | 7 | 148 | 2 | 0 | 7 | 0 | 14 | 4 | 60.61% | 1 | 0 | 2 | 3 | 0 | 5 | 0 | 0 | 4 | 2 | 0 | 0 | 6.6 | |
Pablo Gozálbez | MIDMidtbane | 7 | 300 | 0 | 1 | 1 | 6 | 17 | 1 | 74.7% | 7 | 0 | 1 | 4 | 0 | 4 | 0 | 0 | 4 | 1 | 0 | 0 | 6.59 | |
Brian Mansilla | ANGAngreb | 7 | 101 | 0 | 0 | 3 | 9 | 6 | 2 | 89.29% | 2 | 2 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 0 | 0 | 6.58 | |
Gabriel Rukavina | ANGAngreb | 3 | 91 | 0 | 0 | 2 | 4 | 2 | 0 | 91.3% | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 6.55 | |
Hyun-ju Lee | MIDMidtbane | 4 | 215 | 0 | 1 | 4 | 1 | 6 | 0 | 83.02% | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | 6.54 | |
Mateo Flores | MIDMidtbane | 7 | 216 | 0 | 0 | 1 | 1 | 7 | 1 | 78.72% | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 6.45 | |
Fally Mayulu | ANGAngreb | 2 | 13 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 33.33% | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.39 | |
Diogo Monteiro | FORForsvar | 1 | 17 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 87.5% | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 4.74 | |
Francisco Pereira da Costa | ANGAngreb | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | — | |
Jakub Vinarcik | MÅLMålmand | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | — | |
Leo Shahar | FORForsvar | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | — | |
Mamadú Rachid Gomes Baldé | ANGAngreb | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | — | |
Mario Climent | FORForsvar | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 100% | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | — | |
Martim Duarte | MÅLMålmand | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | — | |
Miguel Puche | ANGAngreb | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | — | |
Si-hoo Park | ANGAngreb | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | — |
*Rating udregnes på baggrund af 51 forskellige statistikker. Skalaen går fra 3 til 10. Alle spillere starter på 6,5 og bevæger sig op eller ned efter præstationen. Mål og nøgleafleveringer trækker op, mens røde kort og afgørende fejl trækker ned.
Opdateret: 13. oktober 2026, 05:23



























