Katowice

2026/2027

Kampe

Kommende kampe

Lørdag 24. oktober 2026Ekstraklasa

Lørdag 24. oktober 2026
Korona Kielce14:45Katowice
Odds 1X2: 1 2,01 MarathonbetX 3,68 Marathonbet2 3,15 MarathonbetEkstraklasa

Lørdag 31. oktober 2026Ekstraklasa

Lørdag 31. oktober 2026
Katowice20:15Widzew Lodz
Ekstraklasa

Søndag 8. november 2026Ekstraklasa

Søndag 8. november 2026
Jagiellonia Białystok14:45Katowice
Ekstraklasa

Lørdag 21. november 2026Ekstraklasa

Lørdag 21. november 2026
Katowice–Tidspunkt ikke fastlagtLech Poznań
Ekstraklasa

Lørdag 28. november 2026Ekstraklasa

Lørdag 28. november 2026
Śląsk Wrocław–Tidspunkt ikke fastlagtKatowice
Ekstraklasa

Seneste resultater

Lørdag 17. oktober 2026Ekstraklasa

Lørdag 17. oktober 2026
Katowice0 – 1Pogoń Szczecin
Ekstraklasa
51'⚽
0-1Mål Jordi Sánchez · Højrebensskud · Assist: Attila Szalai
Gult kort Lukas Klemenz · Forseelse
65'▮
69'▮
Gult kort Jan Biegański · Forseelse
Katowice3-4-3
Pogoń Szczecin4-4-2
877.1Kobylak
306.8Czerwinski
66.5Klemenz
557.3Resta
236.8Wasielewski
776.7Kowalczyk
197.1Lukasiak
87.3Galán
107.4Wedrychowski
176.8Shkurin
277.0Nowak
777.7Cojocaru
46.9Riccio
137.0Keramitsis
417.5Szalai
237.2Mendy
216.7Churlinov
166.9Dziczek
67.2Biegański
186.9Mukairu
357.2Wojciechowski
227.6Sánchez
Katowice3-4-3
Katowice
68′68 Bartosz Wolski77 Mateusz Kowalczyk
73′97 Erik Jirka23 Marcin Wasielewski
73′7 Mateusz Wdowiak10 Marcel Wedrychowski
84′99 Adam Zrelak30 Alan Czerwinski
Pogoń Szczecin
72′11 Kamil Grosicki21 Darko Churlinov
82′3 Kellyn Acosta6 Jan Biegański
82′29 Lukas Willen35 Maciej Wojciechowski
83′20 Isaiah Eichie4 Alessandro Riccio
87′47 Natan Ława22 Jordi Sánchez
KatowicePogoń Szczecin
64Boldbesiddelse %36
19Skud i alt14
4Skud på mål5
6Hjørnespark3
9Frispark begået10
1Gule kort1
0Røde kort0
1Offside4
87Afleveringspræcision %81
566Afleveringer329
4Redninger4

Mandag 12. oktober 2026Ekstraklasa

Mandag 12. oktober 2026
Katowice2 – 1Wieczysta Kraków
Ekstraklasa
Mål Ilya Shkurin · Højrebensskud · Assist: Bartosz Nowak1-0
15'⚽
62'⚽
1-1Mål Bartosz Bialek · Hovedstød · Assist: Duje Dujmovic
Mål Bartosz Nowak · Venstrebensskud · Assist: Borja Galán2-1
74'⚽
Katowice3-4-3
Wieczysta Kraków3-4-2-1
876.6Kobylak
306.3Czerwinski
67.2Klemenz
557.1Resta
236.6Wasielewski
196.5Lukasiak
776.6Kowalczyk
76.5Wdowiak
106.9Wedrychowski
177.3Shkurin
277.8Nowak
776.2Kochalski
156.9Djermanovic
166.5Milic
557.5Dujmovic
46.8Fila
107.3Christensen
206.9Maigaard
336.7Pestka
196.6Rosa
127.5Piazón
77.3Semedo
Katowice3-4-3
Katowice
46′68 Bartosz Wolski77 Mateusz Kowalczyk
63′31 Szymon Bartlewicz10 Marcel Wedrychowski
63′8 Borja Galán7 Mateusz Wdowiak
79′4 Arkadiusz Jędrych30 Alan Czerwinski
85′22 Sebastian Milewski19 Kacper Lukasiak
Wieczysta Kraków
46′9 Efthymios Koulouris19 José Antonio de la Rosa
62′21 Bartosz Bialek10 Tobias Christensen
62′27 Matus Vojtko33 Kamil Pestka
68′8 Ben Lederman7 Lisandro Semedo
82′11 Nikola Knezevic16 Antonio Milic
KatowiceWieczysta Kraków
38Boldbesiddelse %62
10Skud i alt18
2Skud på mål4
1Hjørnespark8
11Frispark begået9
0Gule kort0
0Røde kort0
3Offside2
77Afleveringspræcision %83
369Afleveringer606
3Redninger0

Fredag 9. oktober 2026Ekstraklasa

Fredag 9. oktober 2026
Raków Częstochowa1 – 4Katowice
Ekstraklasa
34'⚽
0-1Mål Ilya Shkurin · Højrebensskud · Assist: Bartosz Nowak
Mål Patryk Makuch · Højrebensskud1-1
37'⚽
48'⚽
1-2Mål (straffe) Bartosz Nowak · Straffespark
57'⚽
1-3Mål Mateusz Kowalczyk · Venstrebensskud
60'▮
Gult kort Lukas Klemenz · Hånd på bolden
Gult kort Karol Struski · Forseelse
68'▮
82'▮
Gult kort Borja Galán · Tidsspilde
85'▮
Gult kort Gabriel Kobylak · Tidsspilde
90'+1⚽
1-4Mål Borja Galán · Hovedstød · Assist: Bartosz Nowak
Gult kort Jerzy Napieraj · Forseelse
90'▮
Raków Częstochowa4-2-3-1
Katowice3-4-3
16.4Trelowski
76.6Tudor
36.1Brorsson
46.9Svarnas
26.6Napieraj
66.7Repka
56.4Bulat
97.4Makuch
236.2Struski
206.1Silva
116.7Emreli
876.4Kobylak
307.0Czerwinski
66.7Klemenz
556.6Resta
236.6Wasielewski
197.4Lukasiak
777.3Kowalczyk
77.0Wdowiak
106.9Wedrychowski
177.5Shkurin
279.1Nowak
Raków Częstochowa4-2-3-1
Raków Częstochowa
61′99 Adam Basse11 Mahir Emreli
61′39 Isak Brusberg20 Jean Carlos Silva
61′88 Ádin Molnár5 Marko Bulat
72′44 Bogdan Mircetic23 Karol Struski
76′80 Lamine Diaby-Fadiga9 Patryk Makuch
Katowice
70′8 Borja Galán10 Marcel Wedrychowski
70′4 Arkadiusz Jędrych30 Alan Czerwinski
77′15 Eman Markovic7 Mateusz Wdowiak
78′22 Sebastian Milewski77 Mateusz Kowalczyk
87′99 Adam Zrelak17 Ilya Shkurin
Raków CzęstochowaKatowice
60Boldbesiddelse %40
18Skud i alt18
4Skud på mål8
6Hjørnespark4
8Frispark begået16
2Gule kort3
0Røde kort0
1Offside2
84Afleveringspræcision %76
542Afleveringer346
4Redninger2

Lørdag 19. september 2026Ekstraklasa

Lørdag 19. september 2026
Katowice3 – 2Cracovia Kraków
Ekstraklasa
46'⚽
0-1Mål Martin Minchev · Hovedstød · Assist: Ajdin Hasic
VAR Marcin Wasielewski · Straffespark tildelt
52'VAR
Mål (straffe) Bartosz Nowak · Straffespark1-1
54'⚽
55'▮
Gult kort Mohamed Berte · Forseelse
Mål Mateusz Wdowiak · Højrebensskud · Assist: Marcin Wasielewski2-1
62'⚽
72'⚽
2-2Mål Lasse Nordås · Hovedstød · Assist: Sayfallah Ltaief
Gult kort Marcel Wedrychowski · Forseelse
74'▮
77'▮
Gult kort Sayfallah Ltaief · Forseelse
Mål Ilya Shkurin · Venstrebensskud · Assist: Borja Galán3-2
90'⚽
Katowice3-4-3
Cracovia Kraków4-1-4-1
876.6Kobylak
306.5Czerwinski
66.6Klemenz
556.8Resta
236.7Wasielewski
776.5Kowalczyk
196.6Lukasiak
77.2Wdowiak
316.9Bartlewicz
177.2Shkurin
278.3Nowak
136.2Madejski
795.9Piła
46.6Henriksson
616.3Traoré
396.6Perkovic
66.4Al-Ammari
147.4Hasic
437.0Klich
206.5Knap
177.5Minchev
906.6Berte
Katowice3-4-3
Katowice
62′10 Marcel Wedrychowski31 Szymon Bartlewicz
76′97 Erik Jirka23 Marcin Wasielewski
76′68 Bartosz Wolski77 Mateusz Kowalczyk
85′8 Borja Galán7 Mateusz Wdowiak
85′14 M. Olsen30 Alan Czerwinski
Cracovia Kraków
46′28 Vincent Burlet39 Mauro Perkovic
63′22 Dominik Baumgartner43 Mateusz Klich
63′11 Lasse Nordås90 Mohamed Berte
70′47 Sayfallah Ltaief4 Gustav Henriksson
79′25 Otar Kakabadze 14 Ajdin Hasic
KatowiceCracovia Kraków
63Boldbesiddelse %37
22Skud i alt16
5Skud på mål3
3Hjørnespark1
11Frispark begået11
1Gule kort2
0Røde kort0
0Offside1
85Afleveringspræcision %69
515Afleveringer288
1Redninger3

Lørdag 12. september 2026Ekstraklasa

Lørdag 12. september 2026
Zagłębie Lubin2 – 1Katowice
Ekstraklasa
Mål Kamil Nowogoński · Højrebensskud · Assist: Josip Corluka1-0
42'⚽
Gult kort Damian Dąbrowski · Forseelse
44'▮
Mål Michalis Kosidis · Højrebensskud · Assist: Igor Orlikowski2-0
78'⚽
90'+2VAR
VAR Marcin Wasielewski · Straffespark tildelt
Gult kort Roman Yakuba  · Forseelse
90'+4▮
90'+4⚽
2-1Mål (straffe) Arkadiusz Jędrych  · Straffespark
Gult kort Jakub Kolan · Forseelse
90'+7▮
Zagłębie Lubin3-4-3
Katowice3-4-3
336.6Alomerovic
57.4Lawniczak
257.1Nalepa
36.6Yakuba
167.2Corluka
397.0Kocaba
87.3Dąbrowski
67.5Colina
446.7Regula
186.8Szymczak
717.4Nowogoński
876.5Kobylak
306.5Czerwinski
47.6Jędrych
556.7Resta
976.2Jirka
686.3Wolski
776.6Kowalczyk
237.0Wasielewski
156.6Markovic
177.0Shkurin
277.2Nowak
Zagłębie Lubin3-4-3
Zagłębie Lubin
58′9 Michalis Kosidis18 Filip Szymczak
68′31 Igor Orlikowski16 Josip Corluka
68′7 Jakub Sypek71 Kamil Nowogoński
87′26 Jakub Kolan39 Filip Kocaba
87′4 Damian Michalski6 David Colina
Katowice
46′19 Kacper Lukasiak68 Bartosz Wolski
64′10 Marcel Wedrychowski15 Eman Markovic
73′7 Mateusz Wdowiak97 Erik Jirka
83′31 Szymon Bartlewicz27 Bartosz Nowak
83′22 Sebastian Milewski77 Mateusz Kowalczyk
Zagłębie LubinKatowice
41Boldbesiddelse %59
21Skud i alt12
5Skud på mål3
6Hjørnespark4
8Frispark begået10
3Gule kort0
0Røde kort0
3Offside2
76Afleveringspræcision %82
329Afleveringer479
2Redninger3
Opdateret: 19. oktober 2026, 07:44

Stilling

#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 Górnik Zabrze1182120101026VVUVU
2 Lech Poznań108112791825VTVVV
3 Legia Warszawa116502291323VUVVU
4 Pogoń Szczecin10631156921UVVVV
5 Wisła Kraków115331714318UVVTU
6 Zagłębie Lubin115331313018VVTTV
7 Katowice116052216618TVVVT
8 Piast Gliwice115241917217VVTVU
9 Korona Kielce114341318-515VTVTT
10 Wisła Płock104241015-514UVVTV
11 Jagiellonia Białystok104061317-412VTTTT
12 Cracovia Kraków113351316-312TTTVU
13 Motor Lublin113351519-412TTUVV
14 Widzew Lodz111731415-110UUUTU
15 Radomiak Radom11227924-158UTTTT
16 Wieczysta Kraków112271621-58TUVTT
17 Śląsk Wrocław111371422-86TTTTT
18 Raków Częstochowa112091526-116VTTTV
Kvalifikation til Champions LeagueKvalifikation til Europa LeagueKvalifikation til Conference LeagueNedrykning
#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 Lech Poznań65101731416VVVVV
2 Wisła Kraków5500103715VVVVV
3 Zagłębie Lubin641174313VUVTV
4 Katowice5401135812VVVVT
5 Legia Warszawa5320123911VVUUV
6 Pogoń Szczecin6321105511VUUVV
7 Piast Gliwice63121411310TUVTV
8 Górnik Zabrze531197210VVTVU
9 Cracovia Kraków631298110VVTVU
10 Wisła Płock42114317UTVV
11 Motor Lublin621379-27VTTUV
12 Radomiak Radom6213710-37TUVTT
13 Korona Kielce513167-16UUUTV
14 Jagiellonia Białystok520359-46VTVTT
15 Śląsk Wrocław5122710-35VUUTT
16 Wieczysta Kraków41126514TUVT
17 Widzew Lodz604279-24TTUUU
18 Raków Częstochowa6105917-83TTVTT
#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 Górnik Zabrze6510113816VVVUV
2 Legia Warszawa6330106412UUVVU
3 Pogoń Szczecin431051410VUVV
4 Lech Poznań430110649VVTV
5 Korona Kielce6303711-49VVVTT
6 Piast Gliwice521256-17TTVVU
7 Wisła Płock6213612-67TTUVT
8 Widzew Lodz51317616UVUUT
9 Jagiellonia Białystok52038806VVTTT
10 Katowice6204911-26TVTTV
11 Motor Lublin5122810-25UTUTV
12 Zagłębie Lubin512269-35TUUVT
13 Wieczysta Kraków71151016-64TTTUT
14 Raków Częstochowa510469-33TTTTV
15 Wisła Kraków6033711-43TUUTU
16 Cracovia Kraków502348-42UUTTT
17 Śląsk Wrocław6015712-51TUTTT
18 Radomiak Radom5014214-121TTUTT
Opdateret: 19. oktober 2026, 21:13

Kampprogram

Søndag 26. juli 2026Ekstraklasa

Søndag 26. juli 2026
Wisła Kraków2 – 1Katowice
Ekstraklasa

Torsdag 30. juli 2026Conference League

Torsdag 30. juli 2026
Katowice3 – 1Žilina
Conference League

Søndag 2. august 2026Ekstraklasa

Søndag 2. august 2026
Katowice3 – 1Radomiak Radom
Ekstraklasa

Torsdag 6. august 2026Conference League

Torsdag 6. august 2026
Hapoel Tel Aviv2 – 0Katowice
Conference League

Onsdag 12. august 2026Conference League

Onsdag 12. august 2026
Katowice2 – 1Hapoel Tel Aviv
Conference League

Søndag 16. august 2026Ekstraklasa

Søndag 16. august 2026
Motor Lublin1 – 0Katowice
Ekstraklasa

Søndag 23. august 2026Ekstraklasa

Søndag 23. august 2026
Katowice5 – 0Wisła Płock
Ekstraklasa

Søndag 30. august 2026Ekstraklasa

Søndag 30. august 2026
Górnik Zabrze2 – 3Katowice
Ekstraklasa

Fredag 4. september 2026Ekstraklasa

Fredag 4. september 2026
Piast Gliwice3 – 0Katowice
Ekstraklasa

Lørdag 12. september 2026Ekstraklasa

Lørdag 12. september 2026
Zagłębie Lubin2 – 1Katowice
Ekstraklasa

Lørdag 19. september 2026Ekstraklasa

Lørdag 19. september 2026
Katowice3 – 2Cracovia Kraków
Ekstraklasa

Fredag 9. oktober 2026Ekstraklasa

Fredag 9. oktober 2026
Raków Częstochowa1 – 4Katowice
Ekstraklasa

Mandag 12. oktober 2026Ekstraklasa

Mandag 12. oktober 2026
Katowice2 – 1Wieczysta Kraków
Ekstraklasa

Lørdag 17. oktober 2026Ekstraklasa

Lørdag 17. oktober 2026
Katowice0 – 1Pogoń Szczecin
Ekstraklasa

Lørdag 24. oktober 2026Ekstraklasa

Lørdag 24. oktober 2026
Korona Kielce14:45Katowice
Odds 1X2: 1 2,01 MarathonbetX 3,68 Marathonbet2 3,15 MarathonbetEkstraklasa

Lørdag 31. oktober 2026Ekstraklasa

Lørdag 31. oktober 2026
Katowice20:15Widzew Lodz
Ekstraklasa

Søndag 8. november 2026Ekstraklasa

Søndag 8. november 2026
Jagiellonia Białystok14:45Katowice
Ekstraklasa

Lørdag 21. november 2026Ekstraklasa

Lørdag 21. november 2026
Katowice–Tidspunkt ikke fastlagtLech Poznań
Ekstraklasa

Lørdag 28. november 2026Ekstraklasa

Lørdag 28. november 2026
Śląsk Wrocław–Tidspunkt ikke fastlagtKatowice
Ekstraklasa

Lørdag 5. december 2026Ekstraklasa

Lørdag 5. december 2026
Katowice–Tidspunkt ikke fastlagtLegia Warszawa
Ekstraklasa

Lørdag 12. december 2026Ekstraklasa

Lørdag 12. december 2026
Katowice–Tidspunkt ikke fastlagtWisła Kraków
Ekstraklasa

Lørdag 30. januar 2027Ekstraklasa

Lørdag 30. januar 2027
Radomiak Radom–Tidspunkt ikke fastlagtKatowice
Ekstraklasa

Lørdag 6. februar 2027Ekstraklasa

Lørdag 6. februar 2027
Wieczysta Kraków–Tidspunkt ikke fastlagtKatowice
Ekstraklasa

Lørdag 13. februar 2027Ekstraklasa

Lørdag 13. februar 2027
Katowice–Tidspunkt ikke fastlagtMotor Lublin
Ekstraklasa

Lørdag 20. februar 2027Ekstraklasa

Lørdag 20. februar 2027
Wisła Płock–Tidspunkt ikke fastlagtKatowice
Ekstraklasa

Lørdag 27. februar 2027Ekstraklasa

Lørdag 27. februar 2027
Katowice–Tidspunkt ikke fastlagtGórnik Zabrze
Ekstraklasa

Lørdag 6. marts 2027Ekstraklasa

Lørdag 6. marts 2027
Katowice–Tidspunkt ikke fastlagtPiast Gliwice
Ekstraklasa

Lørdag 13. marts 2027Ekstraklasa

Lørdag 13. marts 2027
Katowice–Tidspunkt ikke fastlagtZagłębie Lubin
Ekstraklasa

Lørdag 20. marts 2027Ekstraklasa

Lørdag 20. marts 2027
Cracovia Kraków–Tidspunkt ikke fastlagtKatowice
Ekstraklasa

Lørdag 3. april 2027Ekstraklasa

Lørdag 3. april 2027
Katowice–Tidspunkt ikke fastlagtRaków Częstochowa
Ekstraklasa

Lørdag 10. april 2027Ekstraklasa

Lørdag 10. april 2027
Pogoń Szczecin–Tidspunkt ikke fastlagtKatowice
Ekstraklasa

Lørdag 17. april 2027Ekstraklasa

Lørdag 17. april 2027
Katowice–Tidspunkt ikke fastlagtKorona Kielce
Ekstraklasa

Fredag 23. april 2027Ekstraklasa

Fredag 23. april 2027
Widzew Lodz–Tidspunkt ikke fastlagtKatowice
Ekstraklasa

Lørdag 1. maj 2027Ekstraklasa

Lørdag 1. maj 2027
Katowice–Tidspunkt ikke fastlagtJagiellonia Białystok
Ekstraklasa

Lørdag 8. maj 2027Ekstraklasa

Lørdag 8. maj 2027
Lech Poznań–Tidspunkt ikke fastlagtKatowice
Ekstraklasa

Lørdag 15. maj 2027Ekstraklasa

Lørdag 15. maj 2027
Katowice–Tidspunkt ikke fastlagtŚląsk Wrocław
Ekstraklasa

Lørdag 22. maj 2027Ekstraklasa

Lørdag 22. maj 2027
Legia Warszawa–Tidspunkt ikke fastlagtKatowice
Ekstraklasa
Opdateret: 19. oktober 2026, 05:34

Spillere

Målmænd

  • 1Maciej Kikolski

    Nationalitet
    Polen
    Position
    Målmand
    Alder
    22 år
    Højde
    193 cm
    Vægt
    84 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027
  • 13Rafal Straczek

    Nationalitet
    Polen
    Position
    Målmand
    Alder
    27 år
    Højde
    188 cm
    Vægt
    80 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2029
  • 34Wojciech Pańkowski

    Nationalitet
    Polen
    Position
    Målmand
    Alder
    18 år
    Højde
    190 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
  • 87Gabriel Kobylak

    Nationalitet
    Polen
    Position
    Målmand
    Alder
    24 år
    Højde
    190 cm
    Vægt
    84 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028

Forsvar

  • 3Aleksander Paluszek

    Nationalitet
    Polen
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    25 år
    Højde
    194 cm
    Vægt
    81 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027
  • 4Arkadiusz Jędrych 

    Nationalitet
    Polen
    Position
    Midterforsvarer · anfører
    Alder
    34 år
    Højde
    193 cm
    Vægt
    90 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
  • 6Lukas Klemenz

    Nationalitet
    Polen
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    31 år
    Højde
    191 cm
    Vægt
    88 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
  • 14M. Olsen

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    25 år
    Højde
    190 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
  • 30Alan Czerwinski

    Nationalitet
    Polen
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    33 år
    Højde
    181 cm
    Vægt
    74 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
  • 55Pau Resta

    Nationalitet
    Spanien
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    25 år
    Højde
    185 cm
    Vægt
    75 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2030

Midtbane

  • 5Jesse Bosch

    Nationalitet
    Holland
    Position
    Defensiv midtbane
    Alder
    26 år
    Højde
    176 cm
    Vægt
    76 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
  • 7Mateusz Wdowiak

    Nationalitet
    Polen
    Position
    Venstre midtbane
    Alder
    30 år
    Højde
    174 cm
    Vægt
    60 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027
  • 8Borja Galán

    Nationalitet
    Spanien
    Position
    Venstre midtbane
    Alder
    33 år
    Højde
    182 cm
    Vægt
    76 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
  • 15Eman Markovic

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Offensiv midtbane
    Alder
    27 år
    Højde
    180 cm
    Vægt
    76 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
  • 19Kacper Lukasiak

    Nationalitet
    Polen
    Position
    Defensiv midtbane
    Alder
    23 år
    Højde
    180 cm
    Vægt
    73 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027
  • 22Sebastian Milewski

    Nationalitet
    Polen
    Position
    Defensiv midtbane
    Alder
    28 år
    Højde
    175 cm
    Vægt
    76 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2029
  • 23Marcin Wasielewski

    Nationalitet
    Polen
    Position
    Højre midtbane
    Alder
    32 år
    Højde
    172 cm
    Vægt
    73 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
  • 26Damian Rasak

    Nationalitet
    Polen
    Position
    Defensiv midtbane
    Alder
    30 år
    Højde
    184 cm
    Vægt
    77 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2026
  • 31Szymon Bartlewicz

    Nationalitet
    Polen
    Position
    Offensiv midtbane
    Alder
    20 år
    Højde
    176 cm
    Vægt
    61 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2029
  • 68Bartosz Wolski

    Nationalitet
    Polen
    Position
    Defensiv midtbane
    Alder
    29 år
    Højde
    177 cm
    Vægt
    70 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2029
  • 77Mateusz Kowalczyk

    Nationalitet
    Polen
    Position
    Defensiv midtbane
    Alder
    22 år
    Højde
    181 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
  • 97Erik Jirka

    Nationalitet
    Slovakiet
    Position
    Højre midtbane
    Alder
    29 år
    Højde
    183 cm
    Vægt
    75 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028

Angreb

  • 10Marcel Wedrychowski

    Nationalitet
    Polen
    Position
    Offensiv midtbane
    Alder
    24 år
    Højde
    171 cm
    Vægt
    69 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
  • 17Ilya Shkurin

    Nationalitet
    Belarus
    Position
    Angriber
    Alder
    27 år
    Højde
    188 cm
    Vægt
    80 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
  • 21Jakub Kokosiński

    Nationalitet
    Polen
    Position
    Angriber
    Alder
    19 år
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027
  • 27Bartosz Nowak

    Nationalitet
    Polen
    Position
    Offensiv midtbane
    Alder
    33 år
    Højde
    180 cm
    Vægt
    74 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2029
  • 99Adam Zrelak

    Nationalitet
    Slovakiet
    Position
    Angriber
    Alder
    32 år
    Højde
    183 cm
    Vægt
    80 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027
Opdateret: 16. oktober 2026, 05:33

Statistik

SpillerPosKampeMinMålASSSKUDINDDUEDRIAFL%TACKEROBCLEARLUFTFEJLFRIREDNINGERREDNINGER I FELTETCLEAN SHEETSRating* ▼Detaljer
Bartosz NowakANGAngreb11982482386241074.85%6773030010007.81
Ilya ShkurinANGAngreb119508133169870.33%5010430140010007.35
Pau RestaFORForsvar119441020673185.78%191060520170011007.08
Bartosz WolskiMIDMidtbane106310021732186.83%164137050010006.92
Eman MarkovicMIDMidtbane8448102020271081.98%8131030011006.91
Kacper LukasiakMIDMidtbane96780010143688.66%143129060001006.9
Borja GalánMIDMidtbane93881391224679.27%4286030012006.87
Arkadiusz Jędrych FORForsvar9661206137289.41%1124020050011006.82
Gabriel KobylakMÅLMålmand1199000005065.63%0114300312211006.8
Jakub KokosińskiANGAngreb31610100050%0000000010006.8
Marcel WedrychowskiANGAngreb63060061018685.32%8212080002006.77
Mateusz KowalczykMIDMidtbane9626104539683.15%2061880100011006.77
Mateusz WdowiakMIDMidtbane1153910141821787.71%6392040011006.72
Lukas KlemenzFORForsvar108000010253184.67%9843350150016006.69
Alan CzerwinskiFORForsvar105780141614183.51%821240100002006.66
Szymon BartlewiczMIDMidtbane9234105109275.53%2411020010006.65
Adam ZrelakANGAngreb33800103066.67%0003010000006.59
Marcin WasielewskiMIDMidtbane106080171423282.22%961630180012006.59
Sebastian MilewskiMIDMidtbane43200013090.91%1210020010006.57
Erik JirkaMIDMidtbane94550081722569.83%99136030011006.55
M. OlsenFORForsvar15000000100%0110000000006.52
Aleksander PaluszekFORForsvar000000000000000000000—
Damian RasakMIDMidtbane000000000000000000000—
Jesse BoschMIDMidtbane000000000000000000000—
Maciej KikolskiMÅLMålmand000000000000000000000—
Rafal StraczekMÅLMålmand000000000000000000000—
Wojciech PańkowskiMÅLMålmand000000000000000000000—

*Rating udregnes på baggrund af 51 forskellige statistikker. Skalaen går fra 3 til 10. Alle spillere starter på 6,5 og bevæger sig op eller ned efter præstationen. Mål og nøgleafleveringer trækker op, mens røde kort og afgørende fejl trækker ned.

Opdateret: 18. oktober 2026, 05:34
Vi bruger cookies

Vi benytter cookies, som er nødvendige for at få hjemmesiden til at fungere. Derudover benytter vi også cookies til at overvåge og spore indsatsen for vores markedsføring, overvåge brugen af vores hjemmeside og forbedre brugeroplevelsen af vores hjemmeside. Hvis du vil undgå disse cookies, bedes du tage et kig på vores cookiepolitik for at se hvordan du deaktiverer cookies i din browser.

Læs mere her: cookie og privatlivspolitik.