Montserrats fodboldlandshold

Landskampe 2026-2027

Kampe

Kommende kampe

Lørdag 14. november 2026CONCACAF Nations League

Lørdag 14. november 2026
Montserrat–Tidspunkt ikke fastlagtNicaragua
CONCACAF Nations League

Onsdag 18. november 2026CONCACAF Nations League

Onsdag 18. november 2026
Nicaragua04:00Montserrat
CONCACAF Nations League

Seneste resultater

Tirsdag 6. oktober 2026CONCACAF Nations League

Tirsdag 6. oktober 2026
Montserrat4 – 1Turks- og Caicosøerne
CONCACAF Nations League
Mål (straffe) Lyle Taylor · Højrebensskud1-0
3'⚽
16'▮
Gult kort Mackenson Cadet · Forseelse
Gult kort Brandon Comley · Forseelse
24'▮
Gult kort Alex Dyer · Forseelse
34'▮
34'▮
Gult kort Steven Sessegnon · Protest
45'+3▮
Rødt kort Mackenson Cadet · Protest
Mål (straffe) Lyle Taylor · Højrebensskud2-0
45'+4⚽
45'+2▮
Gult kort Junior Paul · Forseelse
71'▮
Rødt kort Christopher Louisy · Voldsom adfærd
81'⚽
2-1Mål Billy Forbes · Venstrebensskud
Mål Tyrone Baker · Højrebensskud3-1
82'⚽
84'▮
Gul/rødt kort Steven Sessegnon · Forseelse
Mål Ashley Boatswain · Højrebensskud · Assist: Lenni Rae Cirino4-1
90'⚽
Montserrat4-4-2
Turks- og Caicosøerne4-4-2
16.3Carter-Rodgers
216.7Kirnon
46.6Gordon
146.3Dorsett
67.0Townsend-West
76.7Barzey
86.9Comley
186.8Dyer
37.2Cirino
98.0Taylor
178.1Boatswain
15.6Turbyfield
66.2Louisy
55.5Belizaire
46.4Stewart
36.2Sessegnon
126.0Selver
156.9Clare
84.1Cadet
116.3Paul
76.6Forbes
106.5Hutchinson
Montserrat4-4-2
Montserrat
46′22 Tyrone Baker7 Brandon Barzey
70′16 Jernade Meade18 Alex Dyer
79′15 Chiacherem Princewell Madu4 Nico Gordon
79′12 Dominic Richmond6 Mackye Townsend-West
86′19 Vashim Roache16 Jernade Meade
Turks- og Caicosøerne
41′23 Callum Park4 Anthony Stewart
46′20 John Robertson12 Schuyler Sean Selver
79′16 Ledson Jerome10 Dom Hutchinson
86′14 Jeff Beljour23 Callum Park
MontserratTurks- og Caicosøerne
50Boldbesiddelse %50
11Skud i alt6
6Skud på mål2
0Hjørnespark2
26Frispark begået20
2Gule kort5
0Røde kort3
3Offside4
78Afleveringspræcision %74
268Afleveringer272
1Redninger2

Torsdag 1. oktober 2026CONCACAF Nations League

Torsdag 1. oktober 2026
De Britiske Jomfruøer0 – 2Montserrat
CONCACAF Nations League
11'⚽
0-1Mål Brandon Barzey · Højrebensskud · Assist: Lenni Rae Cirino
Gult kort T. Morton · Forseelse
39'▮
43'⚽
0-2Selvmål J. Mars · Venstrebensskud
52'▮
Gult kort Dominic Richmond · Forseelse
Gult kort David Pérez Asensio · Protest
61'▮
Gult kort Luka Chalwell · Forseelse
61'▮
90'+3▮
Gult kort Vashim Roache · Forseelse
De Britiske Jomfruøer4-1-4-1
Montserrat4-4-1-1
16.5Beckles
46.1Morton
26.3Javier
56.1Wiltshire
76.2Mars
66.0Gallimore
206.7Forbes
166.5Broderick
86.7Chalwell
176.4Samadi
96.6Splatt
16.5Carter-Rodgers
216.9Kirnon
46.6Gordon
147.0Dorsett
37.0Cirino
77.8Barzey
186.8Dyer
166.8Meade
226.8Baker
97.1Taylor
176.5Boatswain
De Britiske Jomfruøer4-1-4-1
De Britiske Jomfruøer
63′12 J. Lacey16 Rush Broderick
67′14 I. Williams17 Kyran Phillip James Samadi
76′13 J. Quashie9 Jauvan Splatt
87′21 A. Santos7 J. Mars
87′23 Sam Sharma4 T. Morton
88′22 Sean Pena Samuel2 K. Javier
Montserrat
46′12 Dominic Richmond7 Brandon Barzey
68′20 Mylan Benjamin22 Tyrone Baker
79′5 Darion Anson Furlong16 Jernade Meade
79′6 Mackye Townsend-West21 Lucas Kirnon
89′19 Vashim Roache3 Lenni Rae Cirino
89′11 Seigel Rodney17 Ashley Boatswain
De Britiske JomfruøerMontserrat
37Boldbesiddelse %63
3Skud i alt12
1Skud på mål5
1Hjørnespark4
19Frispark begået21
2Gule kort2
0Røde kort0
1Offside0
55Afleveringspræcision %71
177Afleveringer290
4Redninger1

Lørdag 26. september 2026CONCACAF Nations League

Lørdag 26. september 2026
Montserrat3 – 0De Britiske Jomfruøer
CONCACAF Nations League
15'▮
Gult kort F. Beckles · Forseelse
Gult kort Mackye Townsend-West · Forseelse
29'▮
38'▮
Gult kort J. Mars · Forseelse
Gult kort Brandon Comley · Protest
39'▮
55'▮
Gult kort Luka Chalwell · Forseelse
Mål Brandon Barzey · Højrebensskud1-0
58'⚽
Mål Lyle Taylor · Højrebensskud · Assist: Nico Gordon2-0
67'⚽
Mål Lyle Taylor · Hovedstød · Assist: Brandon Comley3-0
71'⚽
Gult kort Darion Anson Furlong · Protest
89'▮
89'▮
Gult kort J. Lacey · Protest
Montserrat4-4-2
De Britiske Jomfruøer4-2-3-1
16.9Carter-Rodgers
217.2Kirnon
47.1Gordon
147.1Dorsett
66.7Townsend-West
77.9Barzey
87.4Comley
187.0Dyer
226.8Baker
176.5Boatswain
98.4Taylor
16.3Beckles
26.3Javier
56.7Wiltshire
36.3Bertie
76.5Mars
66.5Gallimore
106.6Price
206.4Forbes
85.8Chalwell
176.4Samadi
96.4Splatt
Montserrat4-4-2
Montserrat
46′3 Lenni Rae Cirino6 Mackye Townsend-West
70′16 Jernade Meade18 Alex Dyer
79′5 Darion Anson Furlong9 Lyle Taylor
79′12 Dominic Richmond22 Tyrone Baker
87′19 Vashim Roache7 Brandon Barzey
De Britiske Jomfruøer
23′16 Rush Broderick3 Joshua Bertie
66′12 J. Lacey10 Carson Price
66′22 Sean Pena Samuel7 J. Mars
76′13 J. Quashie17 Kyran Phillip James Samadi
76′19 Toby Whiteside1 F. Beckles
MontserratDe Britiske Jomfruøer
59Boldbesiddelse %41
20Skud i alt5
7Skud på mål2
4Hjørnespark1
19Frispark begået19
3Gule kort4
0Røde kort0
1Offside0
71Afleveringspræcision %64
270Afleveringer194
2Redninger4

Onsdag 23. september 2026CONCACAF Nations League

Onsdag 23. september 2026
Turks- og Caicosøerne0 – 2Montserrat
CONCACAF Nations League
22'▮
Gult kort Lenni Rae Cirino · Protest
41'⚽
0-1Mål Ashley Boatswain · Højrebensskud
52'▮
Gult kort Brandon Comley · Forseelse
Gult kort Sean Clare · Forseelse
57'▮
69'⚽
0-2Mål Ashley Boatswain · Hovedstød · Assist: Alex Dyer
Gult kort Mykerwens Varis · Forseelse
81'▮
89'▮
Gult kort Tyrone Baker · Forseelse
Turks- og Caicosøerne4-4-2
Montserrat4-4-2
136.2Harvey
66.1Louisy
56.3Belizaire
46.6Stewart
36.3Sessegnon
106.4Hutchinson
20Robertson
156.5Clare
12Selver
76.6Forbes
116.4Paul
16.5Carter-Rodgers
216.7Kirnon
46.6Gordon
147.0Dorsett
67.2Townsend-West
77.3Barzey
86.7Comley
187.3Dyer
36.7Cirino
178.4Boatswain
97.3Taylor
Turks- og Caicosøerne4-4-2
Turks- og Caicosøerne
46′9 Emmanuel Martin21 John Robertson
46′1 Sebastian Turbyfield13 Samuel Harvey
66′23 Callum Park21 Schuyler Selver
66′21 Mykerwens Varis11 Junior Paul
79′2 Keniel Clervil6 Christopher Louisy
Montserrat
68′22 Darion Furlong21 Lucas Kirnon
68′16 Jernade Meade3 Lenni Rae Cirino
83′22 Tyrone Baker7 Brandon Barzey
83′12 Dominic Richmond8 Brandon Comley
90+3′11 Seigel Rodney9 Lyle Taylor
Turks- og CaicosøerneMontserrat
44Boldbesiddelse %56
2Skud i alt14
0Skud på mål4
2Hjørnespark3
12Frispark begået11
3Gule kort3
0Røde kort0
2Offside1
63Afleveringspræcision %69
210Afleveringer272
2Redninger0
Opdateret: 24. oktober 2026, 08:13

Stilling

#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 Montserrat44001111012VVVV
2 Turks- og Caicosøerne42027616TVVT
3 De Britiske Jomfruøer4004011-110TTTT
Playoff
#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 Montserrat22007166VV
2 Turks- og Caicosøerne21013213TV
3 De Britiske Jomfruøer200205-50TT
#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 Montserrat22004046VV
2 Turks- og Caicosøerne21014403VT
3 De Britiske Jomfruøer200206-60TT
Opdateret: 22. oktober 2026, 19:12

Kampprogram

Onsdag 23. september 2026CONCACAF Nations League

Onsdag 23. september 2026
Turks- og Caicosøerne0 – 2Montserrat
CONCACAF Nations League

Lørdag 26. september 2026CONCACAF Nations League

Lørdag 26. september 2026
Montserrat3 – 0De Britiske Jomfruøer
CONCACAF Nations League

Torsdag 1. oktober 2026CONCACAF Nations League

Torsdag 1. oktober 2026
De Britiske Jomfruøer0 – 2Montserrat
CONCACAF Nations League

Tirsdag 6. oktober 2026CONCACAF Nations League

Tirsdag 6. oktober 2026
Montserrat4 – 1Turks- og Caicosøerne
CONCACAF Nations League

Lørdag 14. november 2026CONCACAF Nations League

Lørdag 14. november 2026
Montserrat–Tidspunkt ikke fastlagtNicaragua
CONCACAF Nations League

Onsdag 18. november 2026CONCACAF Nations League

Onsdag 18. november 2026
Nicaragua04:00Montserrat
CONCACAF Nations League
Opdateret: 22. oktober 2026, 19:12

Spillere

Målmænd

  • 1Trent Carter-Rodgers

    Klub
    Hanwell Town
    Position
    Målmand

Forsvar

  • 3Lenni Rae Cirino

    Klub
    Hednesford Town
    Position
    Venstre back
    Alder
    23 år
  • 4Nico Gordon

    Klub
    Monterey Bay
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    24 år
    Højde
    183 cm
  • 6Mackye Townsend-West

    Klub
    Enfield Town
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    23 år
    Højde
    179 cm
  • 14Jeriel Dorsett

    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    24 år
    Højde
    185 cm
  • 16Jernade Meade

    Position
    Venstre back
    Alder
    33 år
    Højde
    160 cm
    Vægt
    70 kg
  • 21Lucas Kirnon

    Position
    Højre back

Midtbane

  • 8Brandon Comley

    Klub
    Barnet
    Position
    Defensiv midtbane · anfører
    Alder
    30 år
    Højde
    180 cm
    Vægt
    72 kg
  • 18Alex Dyer

    Klub
    St Albans City
    Position
    Defensiv midtbane
    Alder
    36 år
    Højde
    178 cm
    Vægt
    74 kg

Angreb

  • 7Brandon Barzey

    Position
    Højre kant
    Alder
    27 år
  • 9Lyle Taylor

    Klub
    Chelmsford City
    Position
    Angriber
    Alder
    36 år
    Højde
    188 cm
    Vægt
    75 kg
  • 12Dominic Richmond

    Position
    Angriber
    Alder
    20 år
  • 17Ashley Boatswain

    Klub
    Gateshead
    Position
    Angriber
    Alder
    21 år
    Højde
    191 cm
  • 20Mylan Benjamin

    Position
    Venstre kant
    Alder
    22 år

  • 22Tyrone Baker

    Klub
    Royston Town
    Position
    Angriber
    Alder
    25 år
  • 19Vashim Roache

    Position
    Forsvarer
    Alder
    21 år
  • 5Darion Anson Furlong

    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    27 år
  • Darion Furlong

    Position
    Forsvarer
  • 11Seigel Rodney

    Position
    Angriber
    Alder
    23 år
  • 15Chiacherem Princewell Madu

    Position
    Midfielder
    Alder
    21 år
Opdateret: 22. oktober 2026, 19:12

Statistik

SpillerPosKampeMinMålASSSKUDINDDUEDRIAFL%TACKEROBCLEARLUFTFEJLFRIREDNINGERREDNINGER I FELTETCLEAN SHEETSRating* ▼Detaljer
Lyle TaylorANGAngreb43494019611475%3031060000007.7
Brandon BarzeyANGAngreb426220112515160%9211030000007.4
Ashley BoatswainANGAngreb4359306118073%10160140000007.37
Brandon ComleyMIDMidtbane3263010318281%7043060003007
Tyrone BakerANGAngreb3191105310377%1301010000006.98
Alex DyerMIDMidtbane4320012616279%8223040001006.96
Lenni Rae CirinoFORForsvar42910201019567%33330120001006.86
Mackye Townsend-WestFORForsvar4226001415180%6352060001006.85
Jeriel DorsettFORForsvar4360007219171%41149040000006.84
Lucas KirnonFORForsvar4327001519172%75146050000006.84
Nico GordonFORForsvar4349012110180%12154050000006.72
Dominic RichmondANGAngreb47300105183%3000020001006.57
Jernade MeadeFORForsvar413700007284%2312050000006.55
Trent Carter-RodgersMÅLMålmand436000002042%0011004200006.53
Chiacherem Princewell MaduMIDMidtbane11100001000111000000006.52
Darion Anson FurlongFORForsvar22200002050%0030010001006.51
Mylan BenjaminANGAngreb1220001000%0010000000006.47
Vashim RoacheFORForsvar38001000100%0020020001006.29
Seigel RodneyANGAngreb220010000%0000000000006.26
Darion FurlongFORForsvar23500001033%010101000100—

*Rating udregnes på baggrund af 51 forskellige statistikker. Skalaen går fra 3 til 10. Alle spillere starter på 6,5 og bevæger sig op eller ned efter præstationen. Mål og nøgleafleveringer trækker op, mens røde kort og afgørende fejl trækker ned.

Opdateret: 22. oktober 2026, 19:12
Vi bruger cookies

Vi benytter cookies, som er nødvendige for at få hjemmesiden til at fungere. Derudover benytter vi også cookies til at overvåge og spore indsatsen for vores markedsføring, overvåge brugen af vores hjemmeside og forbedre brugeroplevelsen af vores hjemmeside. Hvis du vil undgå disse cookies, bedes du tage et kig på vores cookiepolitik for at se hvordan du deaktiverer cookies i din browser.

Læs mere her: cookie og privatlivspolitik.