Turks- og Caicosøernes fodboldlandshold

Landskampe 2026-2027

Kampe

Seneste resultater

Tirsdag 6. oktober 2026CONCACAF Nations League

Tirsdag 6. oktober 2026
Montserrat4 – 1Turks- og Caicosøerne
CONCACAF Nations League
Mål (straffe) Lyle Taylor · Højrebensskud1-0
3'⚽
16'▮
Gult kort Mackenson Cadet · Forseelse
Gult kort Brandon Comley · Forseelse
24'▮
Gult kort Alex Dyer · Forseelse
34'▮
34'▮
Gult kort Steven Sessegnon · Protest
45'+3▮
Rødt kort Mackenson Cadet · Protest
Mål (straffe) Lyle Taylor · Højrebensskud2-0
45'+4⚽
45'+2▮
Gult kort Junior Paul · Forseelse
71'▮
Rødt kort Christopher Louisy · Voldsom adfærd
81'⚽
2-1Mål Billy Forbes · Venstrebensskud
Mål Tyrone Baker · Højrebensskud3-1
82'⚽
84'▮
Gul/rødt kort Steven Sessegnon · Forseelse
Mål Ashley Boatswain · Højrebensskud · Assist: Lenni Rae Cirino4-1
90'⚽
Montserrat4-4-2
Turks- og Caicosøerne4-4-2
16.3Carter-Rodgers
216.7Kirnon
46.6Gordon
146.3Dorsett
67.0Townsend-West
76.7Barzey
86.9Comley
186.8Dyer
37.2Cirino
98.0Taylor
178.1Boatswain
15.6Turbyfield
66.2Louisy
55.5Belizaire
46.4Stewart
36.2Sessegnon
126.0Selver
156.9Clare
84.1Cadet
116.3Paul
76.6Forbes
106.5Hutchinson
Montserrat4-4-2
Montserrat
46′22 Tyrone Baker7 Brandon Barzey
70′16 Jernade Meade18 Alex Dyer
79′15 Chiacherem Princewell Madu4 Nico Gordon
79′12 Dominic Richmond6 Mackye Townsend-West
86′19 Vashim Roache16 Jernade Meade
Turks- og Caicosøerne
41′23 Callum Park4 Anthony Stewart
46′20 John Robertson12 Schuyler Sean Selver
79′16 Ledson Jerome10 Dom Hutchinson
86′14 Jeff Beljour23 Callum Park
MontserratTurks- og Caicosøerne
50Boldbesiddelse %50
11Skud i alt6
6Skud på mål2
0Hjørnespark2
26Frispark begået20
2Gule kort5
0Røde kort3
3Offside4
78Afleveringspræcision %74
268Afleveringer272
1Redninger2

Søndag 4. oktober 2026CONCACAF Nations League

Søndag 4. oktober 2026
Turks- og Caicosøerne3 – 0De Britiske Jomfruøer
CONCACAF Nations League
Mål Dom Hutchinson · Venstrebensskud1-0
37'⚽
39'▮
Gult kort K. Javier · Forseelse
55'▮
Gult kort T. Forbes · Forseelse
Mål John Robertson · Hovedstød · Assist: Junior Paul2-0
90'+2⚽
Mål (straffe) Sean Clare · Højrebensskud3-0
90'+6⚽
Turks- og Caicosøerne4-4-2
De Britiske Jomfruøer4-1-4-1
16.5Turbyfield
67.0Louisy
57.0Belizaire
47.2Stewart
37.1Sessegnon
126.7Selver
86.9Cadet
157.2Clare
117.3Paul
76.6Forbes
108.0Hutchinson
15.5Beckles
237.4Sharma
26.0Javier
146.8Williams
46.4Morton
66.4Gallimore
205.9Forbes
76.1Mars
116.4Green
166.3Broderick
96.1Splatt
Turks- og Caicosøerne4-4-2
Turks- og Caicosøerne
62′9 Emmanuel Martin12 Schuyler Sean Selver
76′20 John Robertson7 Billy Forbes
85′17 Mykerwens Varis8 Mackenson Cadet
De Britiske Jomfruøer
55′13 J. Quashie16 Rush Broderick
65′12 J. Lacey6 T. Gallimore
85′15 Jaden Abrams11 R. Green
85′21 A. Santos14 I. Williams
Turks- og CaicosøerneDe Britiske Jomfruøer
56Boldbesiddelse %44
25Skud i alt2
5Skud på mål1
7Hjørnespark4
15Frispark begået18
0Gule kort2
0Røde kort0
3Offside2
70Afleveringspræcision %55
291Afleveringer232
1Redninger2

Tirsdag 29. september 2026CONCACAF Nations League

Tirsdag 29. september 2026
De Britiske Jomfruøer0 – 3Turks- og Caicosøerne
CONCACAF Nations League
9'⚽
0-1Mål Billy Forbes · Højrebensskud · Assist: Dom Hutchinson
Gult kort K. Javier · Forseelse
14'▮
52'⚽
0-2Mål Junior Paul · Højrebensskud · Assist: Dom Hutchinson
Gult kort T. Gallimore · Forseelse
58'▮
74'⚽
0-3Mål Billy Forbes · Venstrebensskud · Assist: Junior Paul
90'+2▮
Gult kort Herwens Guerrier · Forseelse
De Britiske Jomfruøer4-2-3-1
Turks- og Caicosøerne4-4-2
15.7Beckles
26.1Javier
56.8Wiltshire
155.6Abrams
76.1Mars
66.3Gallimore
106.4Price
176.2Samadi
86.5Chalwell
206.4Forbes
96.7Splatt
16.7Turbyfield
67.1Louisy
56.7Belizaire
47.4Stewart
36.9Sessegnon
118.7Paul
87.3Cadet
157.2Clare
12Selver
108.0Hutchinson
78.6Forbes
De Britiske Jomfruøer4-2-3-1
De Britiske Jomfruøer
46′12 J. Lacey8 Luka Chalwell
46′4 T. Morton10 Carson Price
46′14 I. Williams2 K. Javier
69′11 R. Green7 J. Mars
79′13 J. Quashie17 Kyran Phillip James Samadi
Turks- og Caicosøerne
70′9 Emmanuel Martin21 Schuyler Selver
82′21 Herwens Guerrier11 Junior Paul
82′21 John Robertson10 Dom Hutchinson
82′21 Mykerwens Varis15 Sean Clare
86′22 Idelin Gardiner7 Billy Forbes
De Britiske JomfruøerTurks- og Caicosøerne
48Boldbesiddelse %52
8Skud i alt16
1Skud på mål4
4Hjørnespark7
21Frispark begået15
2Gule kort1
0Røde kort0
3Offside2
64Afleveringspræcision %69
239Afleveringer246
1Redninger1

Onsdag 23. september 2026CONCACAF Nations League

Onsdag 23. september 2026
Turks- og Caicosøerne0 – 2Montserrat
CONCACAF Nations League
22'▮
Gult kort Lenni Rae Cirino · Protest
41'⚽
0-1Mål Ashley Boatswain · Højrebensskud
52'▮
Gult kort Brandon Comley · Forseelse
Gult kort Sean Clare · Forseelse
57'▮
69'⚽
0-2Mål Ashley Boatswain · Hovedstød · Assist: Alex Dyer
Gult kort Mykerwens Varis · Forseelse
81'▮
89'▮
Gult kort Tyrone Baker · Forseelse
Turks- og Caicosøerne4-4-2
Montserrat4-4-2
136.2Harvey
66.1Louisy
56.3Belizaire
46.6Stewart
36.3Sessegnon
106.4Hutchinson
20Robertson
156.5Clare
12Selver
76.6Forbes
116.4Paul
16.5Carter-Rodgers
216.7Kirnon
46.6Gordon
147.0Dorsett
67.2Townsend-West
77.3Barzey
86.7Comley
187.3Dyer
36.7Cirino
178.4Boatswain
97.3Taylor
Turks- og Caicosøerne4-4-2
Turks- og Caicosøerne
46′9 Emmanuel Martin21 John Robertson
46′1 Sebastian Turbyfield13 Samuel Harvey
66′23 Callum Park21 Schuyler Selver
66′21 Mykerwens Varis11 Junior Paul
79′2 Keniel Clervil6 Christopher Louisy
Montserrat
68′22 Darion Furlong21 Lucas Kirnon
68′16 Jernade Meade3 Lenni Rae Cirino
83′22 Tyrone Baker7 Brandon Barzey
83′12 Dominic Richmond8 Brandon Comley
90+3′11 Seigel Rodney9 Lyle Taylor
Turks- og CaicosøerneMontserrat
44Boldbesiddelse %56
2Skud i alt14
0Skud på mål4
2Hjørnespark3
12Frispark begået11
3Gule kort3
0Røde kort0
2Offside1
63Afleveringspræcision %69
210Afleveringer272
2Redninger0
Opdateret: 24. oktober 2026, 08:13

Stilling

#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 Montserrat44001111012VVVV
2 Turks- og Caicosøerne42027616TVVT
3 De Britiske Jomfruøer4004011-110TTTT
Playoff
#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 Montserrat22007166VV
2 Turks- og Caicosøerne21013213TV
3 De Britiske Jomfruøer200205-50TT
#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 Montserrat22004046VV
2 Turks- og Caicosøerne21014403VT
3 De Britiske Jomfruøer200206-60TT
Opdateret: 22. oktober 2026, 19:12

Kampprogram

Onsdag 23. september 2026CONCACAF Nations League

Onsdag 23. september 2026
Turks- og Caicosøerne0 – 2Montserrat
CONCACAF Nations League

Tirsdag 29. september 2026CONCACAF Nations League

Tirsdag 29. september 2026
De Britiske Jomfruøer0 – 3Turks- og Caicosøerne
CONCACAF Nations League

Søndag 4. oktober 2026CONCACAF Nations League

Søndag 4. oktober 2026
Turks- og Caicosøerne3 – 0De Britiske Jomfruøer
CONCACAF Nations League

Tirsdag 6. oktober 2026CONCACAF Nations League

Tirsdag 6. oktober 2026
Montserrat4 – 1Turks- og Caicosøerne
CONCACAF Nations League
Opdateret: 22. oktober 2026, 19:12

Spillere

Målmænd

  • Edwin Alexander Garland

    Position
    Målmand
    Alder
    16 år
  • Samuel Harvey

    Position
    Målmand
  • Sebastian Turbyfield

    Klub
    Academy Eagles
    Position
    Målmand
    Alder
    23 år

Forsvar

  • Anios Jean

    Klub
    Academy Eagles
    Position
    Forsvarer
    Alder
    18 år
  • Anthony Stewart

    Klub
    Bedford Town
    Position
    Forsvarer
    Alder
    34 år
    Højde
    183 cm
    Vægt
    76 kg
  • Christopher Louisy

    Klub
    Academy Eagles
    Position
    Forsvarer
    Alder
    21 år
  • Keniel Clervil

    Klub
    Academy Eagles
    Position
    Forsvarer
    Alder
    21 år
  • Sean Clare

    Position
    Forsvarer
    Alder
    30 år
    Højde
    190 cm
    Vægt
    79 kg
  • Steven Sessegnon

    Position
    Forsvarer
    Alder
    26 år
    Højde
    175 cm

Midtbane

  • Callum Park

    Klub
    Academy Eagles
    Position
    Midtbane
    Alder
    21 år
  • Dom Hutchinson

    Klub
    Worthing
    Position
    Midtbane
    Alder
    24 år
  • Herwens Guerrier

    Position
    Midtbane
    Alder
    16 år
  • Idelin Gardiner

    Position
    Midtbane
    Alder
    15 år
  • Jeff Beljour

    Position
    Midtbane
    Alder
    28 år
  • John Robertson

    Position
    Midtbane
    Alder
    19 år
  • Kyle Belizaire

    Position
    Midtbane
    Alder
    20 år
  • Ledson Jerome

    Position
    Midtbane
    Alder
    27 år
  • Mykerwens Varis

    Position
    Midtbane
    Alder
    18 år
    Højde
    186 cm
  • Wepsdel Saintilus

    Position
    Midtbane
    Alder
    18 år

Angreb

  • Billy Forbes

    Position
    Angriber
    Alder
    35 år
    Højde
    175 cm
    Vægt
    72 kg
  • Emmanuel Martin

    Klub
    Academy Eagles
    Position
    Angriber
    Alder
    19 år
  • Junior Paul

    Klub
    Academy Eagles
    Position
    Angriber
    Alder
    25 år
  • Mackenson Cadet

    Position
    Angriber
    Alder
    26 år
  • Schuyler Sean Selver

    Position
    Angriber
    Alder
    18 år

  • Schuyler Selver

    Position
    Midtbane
Opdateret: 22. oktober 2026, 19:12

Statistik

SpillerPosKampeMinMålASSSKUDINDDUEDRIAFL%TACKEROBCLEARLUFTFEJLFRIREDNINGERREDNINGER I FELTETCLEAN SHEETSRating* ▼Detaljer
Dom HutchinsonMIDMidtbane4341125416669%2020080000007.2
Junior PaulANGAngreb43281251121185%7032070001007.17
Billy ForbesANGAngreb43423011137470%0111170000007.12
Sean ClareFORForsvar4352106519280%5444030001006.95
John RobertsonMIDMidtbane25810114054%1120000000006.91
Anthony StewartFORForsvar4311002118271%153010020000006.89
Steven SessegnonFORForsvar4354004910280%46101020001006.65
Emmanuel MartinANGAngreb39200306068%5000010000006.64
Christopher LouisyFORForsvar4330002428266%117124060000106.59
Mykerwens VarisMIDMidtbane11200002101000000000006.57
Keniel ClervilFORForsvar11100001088%1000000000006.42
Kyle BelizaireMIDMidtbane4360002114264%56236040000006.37
Sebastian TurbyfieldMÅLMålmand431500001034%0001016500006.34
Callum ParkMIDMidtbane26900001062%0220010000006.32
Schuyler Sean SelverANGAngreb210800147102000060000006.31
Samuel HarveyMÅLMålmand19000001024%0000002100006.24
Ledson JeromeMIDMidtbane11100000000000000000006.13
Mackenson CadetANGAngreb3220003123271%8235080001106.1
Idelin GardinerMIDMidtbane140010000000003000000—
Jeff BeljourMIDMidtbane14000000100%000000000000—
Schuyler SelverMIDMidtbane7229003515365%511003000100—

*Rating udregnes på baggrund af 51 forskellige statistikker. Skalaen går fra 3 til 10. Alle spillere starter på 6,5 og bevæger sig op eller ned efter præstationen. Mål og nøgleafleveringer trækker op, mens røde kort og afgørende fejl trækker ned.

Opdateret: 22. oktober 2026, 19:12
Vi bruger cookies

Vi benytter cookies, som er nødvendige for at få hjemmesiden til at fungere. Derudover benytter vi også cookies til at overvåge og spore indsatsen for vores markedsføring, overvåge brugen af vores hjemmeside og forbedre brugeroplevelsen af vores hjemmeside. Hvis du vil undgå disse cookies, bedes du tage et kig på vores cookiepolitik for at se hvordan du deaktiverer cookies i din browser.

Læs mere her: cookie og privatlivspolitik.