Young Boys

2026/2027

Kampe

Kommende kampe

Lørdag 24. oktober 2026Swiss Super League

Lørdag 24. oktober 2026
Young Boys20:30St. Gallen
Odds 1X2: 1 1,78 MarathonbetX 4,25 Marathonbet2 3,62 MarathonbetSwiss Super League

Søndag 1. november 2026Swiss Super League

Søndag 1. november 2026
Young Boys14:00FC Zürich
Swiss Super League

Lørdag 7. november 2026Swiss Super League

Lørdag 7. november 2026
FC Luzern18:00Young Boys
Swiss Super League

Lørdag 21. november 2026Swiss Super League

Lørdag 21. november 2026
Young Boys18:00FC Thun
Swiss Super League

Søndag 29. november 2026Swiss Super League

Søndag 29. november 2026
FC Sion16:30Young Boys
Swiss Super League

Seneste resultater

Søndag 11. oktober 2026Swiss Super League

Søndag 11. oktober 2026
Grasshopper0 – 2Young Boys
Swiss Super League
17'▮
Gult kort Armin Gigovic · Forseelse
26'▮
Gult kort Lewin Blum · Forseelse
35'▮
Gult kort Cédric Zesiger · Forseelse
49'⚽
0-1Mål Samuel Essende · Højrebensskud · Assist: Isaac Schmidt
52'⚽
0-2Mål Christian Fassnacht · Venstrebensskud
76'▮
Gult kort Edimilson Fernandes · Forseelse
Gult kort Simone Stroscio · Forseelse
90'+1▮
Grasshopper4-3-3
Young Boys4-2-3-1
17.0Hübel
286.2Stroscio
586.9Bettkober
447.1Pllana
576.5Rissi
246.5Goudmijn
666.8Gibelalde
66.8Abrashi
106.6Mues
186.6Lee
176.9Krasniqi
17.0Keller
276.8Blum
306.6Lauper
156.9Zesiger
227.9Schmidt
86.8Gigovic
66.9Fernandes
168.1Fassnacht
108.1Sanches
76.8Virginius
997.9Essende
Grasshopper4-3-3
Grasshopper
46′34 Allan Arigoni18 Young-jun Lee
46′9 Nikolas Muci10 Óscar Clemente Mues
63′56 Denis Sahin66 Manex Gibelalde
67′11 Giotto Morandi24 Kenzo Goudmijn
77′4 Luka Mikulić58 Yannick Bettkober
Young Boys
30′12 Herba Guirassy7 Alan Virginius
67′33 Stefan Bukinac27 Lewin Blum
67′4 Moritz Jenz8 Armin Gigovic
84′34 Edin Etoski99 Samuel Essende
84′9 Kaly Sène16 Christian Fassnacht
GrasshopperYoung Boys
48Boldbesiddelse %52
8Skud i alt21
2Skud på mål6
3Hjørnespark5
12Frispark begået13
1Gule kort4
0Røde kort0
3Offside4
84Afleveringspræcision %88
438Afleveringer468
4Redninger1

Lørdag 19. september 2026Swiss Super League

Lørdag 19. september 2026
Young Boys3 – 2Servette FC
Swiss Super League
13'⚽
0-1Mål Marco Burch · Hovedstød · Assist: Jesper Karlsson
30'⚽
0-2Mål Kingstone Mutandwa · Højrebensskud · Assist: Bradley Mazikou
Mål Alan Virginius · Højrebensskud · Assist: Edimilson Fernandes1-2
39'⚽
Gult kort Armin Gigovic · Forseelse
67'▮
Mål Samuel Essende · Højrebensskud2-2
69'⚽
79'▮
Gult kort Mathis Lambourde · Forseelse
Mål Samuel Essende · Hovedstød · Assist: Edin Etoski3-2
83'⚽
90'▮
Gult kort Miroslav Stevanovic · Forseelse
Young Boys4-2-3-1
Servette FC4-4-2
16.4Keller
276.9Blum
306.9Lauper
237.4Benito
336.2Bukinac
86.7Gigovic
67.2Fernandes
166.0Fassnacht
107.2Sanches
77.6Virginius
999.5Essende
16.5Gertmonas
236.6Maceiras
47.0Rouiller
157.1Burch
186.9Mazikou
96.2Stevanovic
206.7Simo
67.2Naressi
217.1Karlsson
276.6Fofana
77.0Mutandwa
Young Boys4-2-3-1
Young Boys
25′22 Isaac Schmidt33 Stefan Bukinac
63′12 Herba Guirassy7 Alan Virginius
63′9 Kaly Sène16 Christian Fassnacht
79′34 Edin Etoski10 Alvyn Sanches
79′13 Dominik Pech8 Armin Gigovic
Servette FC
55′14 Lilian Njoh21 Jesper Karlsson
63′28 David Douline20 Jarell Njiké Simo
63′22 Mathis Lambourde27 David Datro Fofana
63′17 Houboulang Mendes23 Quentin Maceiras
84′90 Samuel Mráz 7 Kingstone Mutandwa
Young BoysServette FC
62Boldbesiddelse %38
22Skud i alt8
4Skud på mål3
10Hjørnespark6
13Frispark begået11
1Gule kort2
0Røde kort0
4Offside1
88Afleveringspræcision %78
503Afleveringer313
1Redninger2

Lørdag 12. september 2026Swiss Super League

Lørdag 12. september 2026
FC Lugano2 – 2Young Boys
Swiss Super League
Mål Daniel Dos Santos  · Højrebensskud · Assist: Antonios Papadopoulos1-0
2'⚽
28'⚽
1-1Mål Samuel Essende · Højrebensskud · Assist: Christian Fassnacht
45'⚽
1-2Mål Christian Fassnacht · Venstrebensskud
Gult kort Lukas Mai · Forseelse
49'▮
61'▮
Gult kort Sandro Lauper · Forseelse
Gult kort Antonios Papadopoulos · Protest
62'▮
Gult kort Daniel Dos Santos  · Forseelse
75'▮
Mål Albian Ajeti · Højrebensskud · Assist: Dereck Moncada2-2
80'⚽
90'+4▮
Gult kort Marvin Keller · Tidsspilde
FC Lugano3-5-2
Young Boys4-2-3-1
166.5Ballmoos
67.5Papadopoulos
176.3Mai
36.9Delcroix
26.7Karimov
256.7Bislimi
87.8Grgic
277.5Santos
216.3Cimignani
116.7Steffen
307.3Moncada
17.1Keller
226.6Schmidt
306.5Lauper
236.7Benito
336.6Bukinac
86.7Gigovic
67.0Fernandes
168.2Fassnacht
106.8Sanches
76.5Virginius
998.0Essende
FC Lugano3-5-2
FC Lugano
21′24 Elias Pihlström11 Renato Steffen
46′28 Felix Gebhardt16 David von Ballmoos
67′9 Albian Ajeti17 Lukas Mai
68′7 Ezgjan Alioski21 Yanis Cimignani
89′22 Beckham Castro30 Dereck Moncada
Young Boys
46′27 Lewin Blum22 Isaac Schmidt
65′12 Herba Guirassy7 Alan Virginius
81′9 Kaly Sène99 Samuel Essende
86′4 Moritz Jenz30 Sandro Lauper
86′13 Dominik Pech8 Armin Gigovic
FC LuganoYoung Boys
59Boldbesiddelse %41
17Skud i alt14
7Skud på mål5
4Hjørnespark4
8Frispark begået13
3Gule kort2
0Røde kort0
0Offside2
88Afleveringspræcision %81
552Afleveringer388
3Redninger5

Lørdag 5. september 2026Swiss Super League

Lørdag 5. september 2026
Young Boys3 – 3FC Luzern
Swiss Super League
Mål Samuel Essende · Venstrebensskud · Assist: Alvyn Sanches1-0
14'⚽
29'▮
Gult kort Mio Zimmermann · Forseelse
Gult kort Isaac Schmidt · Forseelse
32'▮
Gult kort Edimilson Fernandes · Forseelse
39'▮
47'⚽
1-1Mål Andrejs Ciganiks · Venstrebensskud · Assist: Daniel Mikolajewski
49'⚽
1-2Mål Andrejs Ciganiks · Hovedstød · Assist: Daniel Mikolajewski
Mål Samuel Essende · Hovedstød · Assist: Alvyn Sanches2-2
52'⚽
Gult kort Samuel Essende · Forseelse
62'▮
Gult kort Dominik Pech · Forseelse
63'▮
65'⚽
2-3Mål (straffe) Matteo Di Giusto · Højrebensskud
73'▮
Gult kort Bung Hua Freimann · Forseelse
78'▮
Gult kort Faveurdi Bongeli · Forseelse
Mål Kaly Sène · Højrebensskud · Assist: Herba Guirassy3-3
88'⚽
90'▮
Gult kort Bung Meng Freimann · Forseelse
90'+6▮
Gult kort Matteo Di Giusto · Forseelse
Young Boys4-4-1-1
FC Luzern4-4-2
16.7Keller
276.6Blum
306.8Lauper
236.4Benito
226.4Schmidt
166.6Fassnacht
86.8Gigovic
66.6Fernandes
76.6Virginius
108.1Sanches
998.7Essende
307.3Letica
226.5Fernandes
136.7Freimann
466.7Freimann
148.3Ciganiks
246.9Owusu
806.8Zimmermann
67.3Bertone
117.7Giusto
156.4Toggenburger
197.8Mikolajewski
Young Boys4-4-1-1
Young Boys
57′33 Stefan Bukinac22 Isaac Schmidt
57′34 Edin Etoski7 Alan Virginius
57′13 Dominik Pech6 Edimilson Fernandes
68′9 Kaly Sène16 Christian Fassnacht
85′12 Herba Guirassy8 Armin Gigovic
FC Luzern
46′18 Faveurdi Bongeli15 Nando Toggenburger
82′21 Loïc Lüthi13 Bung Hua Freimann
82′10 Lucas Silva80 Mio Zimmermann
82′17 Sandro Wyss24 Tyron Owusu
90+1′27 Lars Villiger19 Daniel Mikolajewski
Young BoysFC Luzern
55Boldbesiddelse %45
28Skud i alt17
10Skud på mål7
8Hjørnespark2
12Frispark begået14
4Gule kort5
0Røde kort0
1Offside1
85Afleveringspræcision %79
425Afleveringer361
4Redninger7

Tirsdag 1. september 2026Swiss Super League

Tirsdag 1. september 2026
FC Zürich2 – 4Young Boys
Swiss Super League
Mål Miguel Reichmuth · Højrebensskud · Assist: Leandro Schödler1-0
11'⚽
23'⚽
1-1Mål Christian Fassnacht · Venstrebensskud · Assist: Samuel Essende
29'▮
Gult kort Dominik Pech · Forseelse
32'⚽
1-2Mål Christian Fassnacht · Venstrebensskud
53'▮
Gult kort Alvyn Sanches · Tidsspilde
55'⚽
1-3Mål Christian Fassnacht · Højrebensskud · Assist: Kaly Sène
Gult kort Kevin Spadanuda · Forseelse
62'▮
Gult kort Miguel Reichmuth · Protest
73'▮
73'⚽
1-4Mål Alan Virginius · Højrebensskud · Assist: Edimilson Fernandes
82'VAR
VAR Edin Etoski · Mål annulleret
Mål Lindrit Kamberi · Højrebensskud2-4
86'⚽
90'+1▮
Gult kort Stefan Bukinac · Forseelse
FC Zürich4-4-2
Young Boys4-4-2
15.9Huber
226.4Kablan
28.4Kamberi
426.7Hack
446.2Walker
116.4Emmanuel
216.8Schödler
77.4Krasniqi
176.0Spadanuda
387.6Reichmuth
196.2Keny
17.1Keller
227.0Schmidt
306.5Lauper
237.0Benito
336.7Bukinac
106.4Sanches
137.2Pech
66.9Fernandes
169.0Fassnacht
96.7Sène
997.1Essende
FC Zürich4-4-2
FC Zürich
29′47 Doron Lichtenstein22 Chris Kablan
63′49 Din Ramic17 Kevin Spadanuda
63′29 Damienus Reverson19 Philippe Paulin Keny
64′14 Nevio Di Giusto11 Umeh Emmanuel
83′18 Mohamed Bangoura38 Miguel Reichmuth
Young Boys
63′8 Armin Gigovic13 Dominik Pech
63′7 Alan Virginius9 Kaly Sène
77′27 Lewin Blum22 Isaac Schmidt
77′34 Edin Etoski10 Alvyn Sanches
77′5 Gregory Wüthrich6 Edimilson Fernandes
FC ZürichYoung Boys
47Boldbesiddelse %53
16Skud i alt8
7Skud på mål7
3Hjørnespark3
6Frispark begået13
2Gule kort3
0Røde kort0
0Offside4
81Afleveringspræcision %84
406Afleveringer468
2Redninger5
Opdateret: 20. oktober 2026, 07:36

Stilling

#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 FC Lugano109103172428VUVVV
2 Young Boys1064033181522VUUVV
3 FC Sion106132317619VVVUT
4 St. Gallen105141719-216VTTVV
5 FC Zürich104241822-414TUVUV
6 Servette FC104151413113TVVTV
7 Basel104151720-313TTVTT
8 FC Luzern103341722-512VUTVT
9 FC Thun103161727-1010TTTVT
10 FC Vaduz10307212109TVTTV
11 Grasshopper102261326-138UVTTT
12 FC Lausanne Sport10136716-96UTTTT
MesterskabsspilNedrykningsspil
#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 FC Lugano65101841416VVUVV
2 Young Boys53201712511VVUUV
3 FC Sion5311117410VVTVU
4 FC Vaduz530214869TVVTV
5 FC Luzern530211929TVVTV
6 FC Zürich5302111019VTTVV
7 Servette FC52126517TVUTV
8 St. Gallen5212810-27VUTTV
9 Grasshopper5113713-64TVUTT
10 Basel5104711-43TVTTT
11 FC Lausanne Sport5023511-62UUTTT
12 FC Thun4013211-91TUTT
#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 FC Lugano44001331012VVVV
2 Young Boys53201661011VUVUV
3 Basel5311109110VVUVT
4 FC Sion5302121029TVVVT
5 St. Gallen53029909VTVTV
6 FC Thun63031516-19TVTVT
7 Servette FC52038806TTVVT
8 FC Zürich5122712-55TTVUU
9 FC Lausanne Sport511325-34VTUTT
10 Grasshopper5113613-74UTTVT
11 FC Luzern5032613-73TUUUT
12 FC Vaduz5005713-60TTTTT
Opdateret: 12. oktober 2026, 05:28

Kampprogram

Søndag 26. juli 2026Swiss Super League

Søndag 26. juli 2026
Young Boys4 – 2FC Sion
Swiss Super League

Lørdag 1. august 2026Swiss Super League

Lørdag 1. august 2026
FC Thun0 – 6Young Boys
Swiss Super League

Lørdag 8. august 2026Swiss Super League

Lørdag 8. august 2026
FC Lausanne Sport2 – 2Young Boys
Swiss Super League

Søndag 23. august 2026Swiss Super League

Søndag 23. august 2026
Young Boys4 – 2FC Vaduz
Swiss Super League

Lørdag 29. august 2026Swiss Super League

Lørdag 29. august 2026
Young Boys3 – 3Basel
Swiss Super League

Tirsdag 1. september 2026Swiss Super League

Tirsdag 1. september 2026
FC Zürich2 – 4Young Boys
Swiss Super League

Lørdag 5. september 2026Swiss Super League

Lørdag 5. september 2026
Young Boys3 – 3FC Luzern
Swiss Super League

Lørdag 12. september 2026Swiss Super League

Lørdag 12. september 2026
FC Lugano2 – 2Young Boys
Swiss Super League

Lørdag 19. september 2026Swiss Super League

Lørdag 19. september 2026
Young Boys3 – 2Servette FC
Swiss Super League

Søndag 11. oktober 2026Swiss Super League

Søndag 11. oktober 2026
Grasshopper0 – 2Young Boys
Swiss Super League

Lørdag 24. oktober 2026Swiss Super League

Lørdag 24. oktober 2026
Young Boys20:30St. Gallen
Odds 1X2: 1 1,78 MarathonbetX 4,25 Marathonbet2 3,62 MarathonbetSwiss Super League

Søndag 1. november 2026Swiss Super League

Søndag 1. november 2026
Young Boys14:00FC Zürich
Swiss Super League

Lørdag 7. november 2026Swiss Super League

Lørdag 7. november 2026
FC Luzern18:00Young Boys
Swiss Super League

Lørdag 21. november 2026Swiss Super League

Lørdag 21. november 2026
Young Boys18:00FC Thun
Swiss Super League

Søndag 29. november 2026Swiss Super League

Søndag 29. november 2026
FC Sion16:30Young Boys
Swiss Super League

Lørdag 5. december 2026Swiss Super League

Lørdag 5. december 2026
FC Vaduz18:00Young Boys
Swiss Super League

Lørdag 12. december 2026Swiss Super League

Lørdag 12. december 2026
Young Boys20:30FC Lausanne Sport
Swiss Super League

Søndag 20. december 2026Swiss Super League

Søndag 20. december 2026
Servette FC16:30Young Boys
Swiss Super League

Lørdag 16. januar 2027Swiss Super League

Lørdag 16. januar 2027
Young Boys20:30FC Lugano
Swiss Super League

Søndag 24. januar 2027Swiss Super League

Søndag 24. januar 2027
St. Gallen16:30Young Boys
Swiss Super League

Lørdag 30. januar 2027Swiss Super League

Lørdag 30. januar 2027
Basel20:30Young Boys
Swiss Super League

Søndag 7. februar 2027Swiss Super League

Søndag 7. februar 2027
Young Boys16:30Grasshopper
Swiss Super League
Opdateret: 19. oktober 2026, 05:30

Spillere

Målmænd

  • 1Marvin Keller

    Nationalitet
    Schweiz
    Position
    Målmand
    Alder
    24 år
    Højde
    189 cm
    Vægt
    87 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
  • 18Joël Mall

    Nationalitet
    Cypern
    Position
    Målmand
    Alder
    35 år
    Højde
    197 cm
    Vægt
    91 kg
  • 40Dario Marzino

    Nationalitet
    Schweiz
    Position
    Målmand
    Alder
    30 år
    Højde
    184 cm
    Vægt
    80 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027

Forsvar

  • 2Ryan Andrews

    Nationalitet
    England
    Position
    Højre back
    Alder
    22 år
    Højde
    180 cm
    Vægt
    77 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2029
  • 3Jaouen Hadjam

    Nationalitet
    Algeriet
    Position
    Venstre back
    Alder
    23 år
    Højde
    185 cm
    Vægt
    82 kg
  • 4Moritz Jenz

    Nationalitet
    Tyskland
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    27 år
    Højde
    190 cm
    Vægt
    86 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027
  • 5Gregory Wüthrich

    Nationalitet
    Schweiz
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    31 år
    Højde
    192 cm
    Vægt
    86 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
  • 15Cédric Zesiger

    Nationalitet
    Schweiz
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    28 år
    Højde
    194 cm
    Vægt
    92 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2031
  • 17Saidy Janko

    Nationalitet
    Gambia
    Position
    Højre back
    Alder
    30 år
    Højde
    181 cm
    Vægt
    83 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027
  • 22Isaac Schmidt

    Nationalitet
    Schweiz
    Position
    Højre back
    Alder
    26 år
    Højde
    172 cm
    Vægt
    68 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2030
  • 23Loris Benito

    Nationalitet
    Schweiz
    Position
    Midterforsvarer · anfører
    Alder
    34 år
    Højde
    186 cm
    Vægt
    85 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027
  • 24Benjamin Kabeya

    Nationalitet
    Schweiz
    Position
    Højre back
    Alder
    25 år
    Højde
    178 cm
    Vægt
    85 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027
  • 27Lewin Blum

    Nationalitet
    Schweiz
    Position
    Højre back
    Alder
    25 år
    Højde
    181 cm
    Vægt
    75 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027
  • 30Sandro Lauper

    Nationalitet
    Schweiz
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    29 år
    Højde
    186 cm
    Vægt
    73 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027
  • 33Stefan Bukinac

    Nationalitet
    Serbien
    Position
    Venstre back
    Alder
    21 år
    Højde
    183 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2030
  • 54Chiagozie Silas Ubaka

    Nationalitet
    Schweiz
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    17 år
  • 66Rhodri Smith

    Nationalitet
    Schweiz
    Position
    Forsvarer
    Alder
    20 år
    Højde
    185 cm
    Vægt
    75 kg

Midtbane

  • 6Edimilson Fernandes

    Nationalitet
    Schweiz
    Position
    Defensiv midtbane
    Alder
    30 år
    Højde
    187 cm
    Vægt
    81 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2029
  • 7Alan Virginius

    Nationalitet
    Frankrig
    Position
    Venstre midtbane
    Alder
    23 år
    Højde
    180 cm
    Vægt
    65 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2029
  • 8Armin Gigovic

    Nationalitet
    Bosnien-Hercegovina
    Position
    Central midtbane
    Alder
    24 år
    Højde
    187 cm
    Vægt
    78 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2029
  • 10Alvyn Sanches

    Nationalitet
    Schweiz
    Position
    Offensiv midtbane
    Alder
    23 år
    Højde
    181 cm
    Vægt
    69 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2029
  • 11Joël Monteiro

    Nationalitet
    Portugal
    Position
    Venstre kant
    Alder
    27 år
    Højde
    191 cm
    Vægt
    81 kg
  • 13Dominik Pech

    Nationalitet
    Tjekkiet
    Position
    Central midtbane
    Alder
    20 år
    Højde
    184 cm
    Vægt
    78 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2030
  • 16Christian Fassnacht

    Nationalitet
    Schweiz
    Position
    Højre midtbane
    Alder
    32 år
    Højde
    185 cm
    Vægt
    78 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027
  • 29Kastriot Imeri

    Nationalitet
    Schweiz
    Position
    Venstre midtbane
    Alder
    26 år
    Højde
    178 cm
    Vægt
    80 kg
  • 34Edin Etoski

    Nationalitet
    Nordmakedonien
    Position
    Højre midtbane
    Alder
    19 år
    Højde
    183 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2030
  • 39Darian Males

    Nationalitet
    Schweiz
    Position
    Højre kant
    Alder
    25 år
    Højde
    188 cm
    Vægt
    76 kg
  • 52Noë Tschanz

    Nationalitet
    Schweiz
    Position
    Defensiv midtbane
    Alder
    20 år
    Højde
    183 cm
    Vægt
    72 kg
  • 58Loris Macumi

    Position
    Venstre back
    Alder
    19 år

Angreb

  • 9Kaly Sène

    Nationalitet
    Senegal
    Position
    Angriber
    Alder
    25 år
    Højde
    180 cm
    Vægt
    72 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2030
  • 12Herba Guirassy

    Nationalitet
    Guinea
    Position
    Angriber
    Alder
    20 år
    Højde
    177 cm
    Vægt
    66 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2030
  • 25Felix Emmanuel Tsimba

    Position
    Angriber
    Alder
    20 år
    Højde
    189 cm
    Vægt
    83 kg
  • 31Facinet Conte

    Nationalitet
    Guinea
    Position
    Angriber
    Alder
    21 år
    Højde
    175 cm
    Vægt
    70 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2029
  • 99Samuel Essende

    Nationalitet
    Frankrig
    Position
    Angriber
    Alder
    28 år
    Højde
    193 cm
    Vægt
    88 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2029
Opdateret: 11. oktober 2026, 01:43

Statistik

SpillerPosKampeMinMålASSSKUDINDDUEDRIAFL%TACKEROBCLEARLUFTFEJLFRIREDNINGERREDNINGER I FELTETCLEAN SHEETSRating* ▼Detaljer
Samuel EssendeANGAngreb10874113544881978.95%709410220022008.17
Alvyn SanchesMIDMidtbane10852342653602385.49%204240130021007.61
Kastriot ImeriMIDMidtbane31921251414075.86%3215040011007.4
Cédric ZesigerFORForsvar4346103018081.86%65249070021007.16
Christian FassnachtMIDMidtbane853851121010278.23%4114020011007.11
Joël MonteiroMIDMidtbane53833114120772.73%7443070011007.05
Herba GuirassyANGAngreb4117017313667.44%3001020010006.98
Lewin BlumFORForsvar106852394128380.88%13101830120024006.98
Joël MallMÅLMålmand19000000076.19%0000003200006.89
Armin GigovicMIDMidtbane107571015931585.96%89870120023006.85
Dominik PechMIDMidtbane9295115124789.43%8941060012006.84
Kaly SèneANGAngreb7206227214366.67%1029080010006.82
Marvin KellerMÅLMålmand981000003079.04%003200271821006.82
Alan VirginiusMIDMidtbane728920101615670.19%6010040010006.8
Edimilson FernandesMIDMidtbane97211210818691.63%6774080022106.78
Isaac SchmidtFORForsvar9417013726682.11%1110237020021006.73
Loris BenitoFORForsvar9571002226090.48%1154113040010006.72
Sandro LauperFORForsvar10669001025289.38%149217070021006.7
Gregory WüthrichFORForsvar4253000014087.13%1102010050010006.65
Jaouen HadjamFORForsvar3189004413779.75%4781070010006.65
Stefan BukinacFORForsvar9499024309182.79%54132030021006.63
Edin EtoskiMIDMidtbane67601337365.38%0001000010006.61
Moritz JenzFORForsvar22700001093.1%0011000010006.55
Saidy JankoFORForsvar110000111100%0000000000006.51
Benjamin KabeyaFORForsvar000000000000000000000—
Chiagozie Silas UbakaFORForsvar000000000000000000000—
Darian MalesMIDMidtbane000000000000000000000—
Dario MarzinoMÅLMålmand000000000000000000000—
Facinet ConteANGAngreb000000000000000000000—
Felix Emmanuel TsimbaANGAngreb000000000000000000000—
Loris MacumiMIDMidtbane000000000000000000000—
Noë TschanzMIDMidtbane12000000100%000000000000—
Rhodri SmithFORForsvar000000000000000000000—
Ryan AndrewsFORForsvar000000000000000000000—

*Rating udregnes på baggrund af 51 forskellige statistikker. Skalaen går fra 3 til 10. Alle spillere starter på 6,5 og bevæger sig op eller ned efter præstationen. Mål og nøgleafleveringer trækker op, mens røde kort og afgørende fejl trækker ned.

Opdateret: 12. oktober 2026, 05:28
Vi bruger cookies

Vi benytter cookies, som er nødvendige for at få hjemmesiden til at fungere. Derudover benytter vi også cookies til at overvåge og spore indsatsen for vores markedsføring, overvåge brugen af vores hjemmeside og forbedre brugeroplevelsen af vores hjemmeside. Hvis du vil undgå disse cookies, bedes du tage et kig på vores cookiepolitik for at se hvordan du deaktiverer cookies i din browser.

Læs mere her: cookie og privatlivspolitik.