Benevento

2026/2027

Kampe

Kommende kampe

Lørdag 24. oktober 2026Serie B

Lørdag 24. oktober 2026
SS Arezzo19:30Benevento
Odds 1X2: 1 2,85 MarathonbetX 3,16 Marathonbet2 2,45 MarathonbetSerie B

Tirsdag 27. oktober 2026Serie B

Tirsdag 27. oktober 2026
Benevento19:00US Catanzaro
Serie B

Lørdag 31. oktober 2026Serie B

Lørdag 31. oktober 2026
US Cremonese15:00Benevento
Serie B

Lørdag 7. november 2026Serie B

Lørdag 7. november 2026
Benevento19:30Avellino
Serie B

Lørdag 21. november 2026Serie B

Lørdag 21. november 2026
Sampdoria15:00Benevento
Serie B

Seneste resultater

Lørdag 17. oktober 2026Serie B

Lørdag 17. oktober 2026
Benevento2 – 2Vicenza
Serie B
Mål Antonis Siatounis · Venstrebensskud · Assist: Mattia Maita1-0
22'⚽
Mål Christian Kouan · Højrebensskud2-0
27'⚽
Gult kort Mattia Maita · Forseelse
46'▮
61'▮
Gult kort Nicolò Brighenti · Forseelse
68'⚽
2-1Mål Tommaso Corazza · Højrebensskud · Assist: Nicola Rauti
69'▮
Gult kort Andrea Papetti · Forseelse
73'▮
Gult kort Alessandro Bellemo · Forseelse
76'▮
Gult kort Giulio Pellizzari · Forseelse
85'▮
Gult kort Lorenzo Caferri · Forseelse
87'⚽
2-2Mål Lorenzo Caferri · Højrebensskud · Assist: Mattia Valoti
Gult kort Gianmarco Vannucchi · Tidsspilde
89'▮
Benevento4-3-3
Vicenza3-5-2
266.1Vannucchi
776.7Pierozzi
146.7Scognamillo
236.6Saio
207.4Beruatto
67.1Siatounis
287.8Kouan
87.1Maita
117.0Lamesta
97.3Salvemini
297.0Okereke
167.6Gagno
666.4Papetti
236.6Brighenti
56.4Marchizza
218.2Corazza
266.6Pellizzari
86.8Bellemo
296.3Zonta
326.6Costa
336.4Merkaj
116.6Moncini
Benevento4-3-3
Benevento
65′10 Luigi Cherubini11 Davide Lamesta
72′15 Christian Dalle Mura29 David Okereke
83′25 Raffaele Romano20 Pietro Beruatto
83′18 Pier Luigi Simonetti28 Christian Kouan
Vicenza
46′10 Mattia Valoti29 Loris Zonta
56′9 Claudio Morra33 Silvio Merkaj
66′28 Lorenzo Caferri32 Filippo Costa
66′7 Nicola Rauti11 Gabriele Moncini
82′24 Filippo Alessio26 Giulio Pellizzari
BeneventoVicenza
59Boldbesiddelse %41
18Skud i alt12
9Skud på mål2
1Hjørnespark4
21Frispark begået18
2Gule kort5
0Røde kort0
0Offside0
85Afleveringspræcision %79
485Afleveringer324
0Redninger6

Lørdag 10. oktober 2026Serie B

Lørdag 10. oktober 2026
Benevento2 – 0Cesena FC
Serie B
Mål Antonis Siatounis · Venstrebensskud · Assist: David Okereke1-0
25'⚽
Gult kort Christian Kouan · Forseelse
44'▮
51'VAR
VAR Dimitri Bisoli · Mål annulleret
Gult kort Luigi Cherubini · Forseelse
81'▮
Gult kort Raffaele Romano · Forseelse
85'▮
Gult kort Stefano Scognamillo · Protest
85'▮
Gult kort Francesco Salvemini · Forseelse
86'▮
Mål Luigi Cherubini · Højrebensskud · Assist: Pietro Saio2-0
90'+3⚽
Benevento4-5-1
Cesena FC4-3-3
267.0Vannucchi
776.8Pierozzi
146.9Scognamillo
237.5Saio
207.9Beruatto
116.8Lamesta
68.1Siatounis
86.8Maita
287.2Kouan
297.6Okereke
96.7Salvemini
16.5Siano
156.5Ciofi
66.6Ilić
246.5Mangraviti
77.4Frabotta
256.5Bisoli
326.5Bohinen
106.7Pagano
166.6D'Andrea
96.6Shpendi
276.6Vecchia
Benevento4-5-1
Benevento
62′15 Christian Dalle Mura11 Davide Lamesta
79′10 Luigi Cherubini29 David Okereke
79′25 Raffaele Romano77 Edoardo Pierozzi
84′18 Pier Luigi Simonetti8 Mattia Maita
Cesena FC
46′80 Antonio Fiori27 Marco Dalla Vecchia
46′18 Matteo Guidi32 Emil Bohinen
67′91 Alessandro Debenedetti16 Luca D'Andrea
68′14 Xavello Druiventak10 Riccardo Pagano
75′23 Vittorio Magni15 Andrea Ciofi
BeneventoCesena FC
43Boldbesiddelse %57
18Skud i alt11
6Skud på mål1
5Hjørnespark5
16Frispark begået8
5Gule kort0
0Røde kort0
2Offside5
79Afleveringspræcision %83
349Afleveringer457
1Redninger3

Lørdag 19. september 2026Serie B

Lørdag 19. september 2026
Carrarese0 – 1Benevento
Serie B
6'▮
Gult kort Antonis Siatounis · Forseelse
Gult kort Gabriele Parlanti · Forseelse
61'▮
66'⚽
0-1Mål Antonio Prisco · Højrebensskud
66'▮
Gult kort Antonio Prisco · Usportslig optræden
85'▮
Gult kort Christian Kouan · Forseelse
Carrarese3-5-2
Benevento4-3-2-1
16.7Pizzignacco
136.8Ruggeri
66.9Oliana
336.7Reale
27.1Dagba
286.5Martini
186.8Schiavi
106.6Rubino
737.2Rouhi
916.4Marconi
96.8Abiuso
267.4Vannucchi
777.0Pierozzi
147.2Scognamillo
237.4Saio
177.1Sernicola
66.3Siatounis
87.4Maita
287.7Kouan
116.7Lamesta
296.9Okereke
96.6Salvemini
Carrarese3-5-2
Carrarese
49′77 Gabriele Parlanti18 Nicolás Schiavi
49′17 Luka Topalović10 Tommaso Rubino
68′7 Niccolò Belloni13 Fabio Andrea Ruggeri
68′11 Moustapha Cissé91 Giacomo Marconi
68′70 Nicolò Cudrig2 Colin Obasanya Dagba
Benevento
59′4 Antonio Prisco6 Antonis Siatounis
77′10 Luigi Cherubini 29 David Okereke
87′20 Pietro Beruatto17 Leonardo Sernicola
87′5 Luca Caldirola11 Davide Lamesta
87′32 Guglielmo Mignani9 Francesco Salvemini
CarrareseBenevento
45Boldbesiddelse %55
13Skud i alt16
4Skud på mål4
11Hjørnespark3
11Frispark begået14
1Gule kort3
0Røde kort0
0Offside1
83Afleveringspræcision %86
373Afleveringer481
3Redninger3

Fredag 11. september 2026Serie B

Fredag 11. september 2026
Benevento3 – 1Hellas Verona
Serie B
Mål Edoardo Pierozzi · Hovedstød · Assist: Davide Lamesta1-0
17'⚽
24'⚽
1-1Mål Amin Sarr · Højrebensskud · Assist: Andréa Le Borgne
32'▮
Gult kort Amin Sarr · Forseelse
Gult kort Christian Kouan · Forseelse
48'▮
Mål David Okereke · Højrebensskud · Assist: Mattia Maita 2-1
59'⚽
63'▮
Gult kort Seid Korac · Forseelse
Mål Davide Lamesta · Venstrebensskud · Assist: Christian Kouan3-1
65'⚽
Gult kort Antonis Siatounis · Tidsspilde
74'▮
88'▮
Gult kort Salvatore Cerbone · Filmning
Gult kort Francesco Salvemini · Protest
90'▮
90'▮
Gult kort Tomas Suslov · Protest
Benevento4-1-4-1
Hellas Verona4-3-3
266.9Vannucchi
777.4Pierozzi
146.8Scognamillo
236.9Saio
177.0Sernicola
87.6Maita
117.9Lamesta
67.0Siatounis
287.3Kouan
297.7Okereke
96.7Salvemini
16.2Leali
46.3Zappa
486.0Korac
56.2Edmundsson
66.7Bradarić
447.0Iannoni
246.7Bernede
177.2Borgne
116.4Compagnon
196.1Mulattieri
97.3Sarr
Benevento4-1-4-1
Benevento
71′15 Christian Dalle Mura11 Davide Lamesta
74′16 Mattia Mannini6 Antonis Siatounis
78′93 Marco Tumminello29 David Okereke
Hellas Verona
46′20 Grigoris Kastanos24 Antoine Bernede
61′21 Abdou Harroui17 Andréa Le Borgne
61′10 Tomas Suslov11 Mattia Compagnon
69′14 Dailon Livramento9 Amin Sarr
82′35 Salvatore Cerbone44 Edoardo Iannoni
BeneventoHellas Verona
42Boldbesiddelse %58
13Skud i alt11
6Skud på mål3
4Hjørnespark9
10Frispark begået12
3Gule kort4
0Røde kort0
2Offside2
81Afleveringspræcision %86
374Afleveringer499
2Redninger3

Lørdag 5. september 2026Serie B

Lørdag 5. september 2026
Ascoli1 – 0Benevento
Serie B
20'▮
Gult kort Antonio Prisco · Forseelse
42'▮
Gul/rødt kort Antonio Prisco · Protest
Gult kort Nicholas Rizzo · Protest
42'▮
Gult kort Marcos Curado  · Forseelse
45'▮
VAR Marcos Curado  · Straffespark underkendt
58'VAR
66'▮
Gult kort Pietro Beruatto · Forseelse
68'▮
Gult kort Mattia Maita  · Protest
Mål (straffe) Matteo Brunori · Højrebensskud1-0
84'⚽
86'▮
Gult kort Christian Kouan · Forseelse
Ascoli3-5-2
Benevento4-1-3-2
16.7Vitale
626.6Milanese
306.8Curado
336.8Rizzo
76.7Silipo
87.5Corradini
46.7Damiani
116.8Perciun
197.0Guiebre
356.8Gori
157.3D'Uffizi
267.0Vannucchi
176.5Sernicola
146.9Scognamillo
236.4Saio
206.1Beruatto
45.5Prisco
116.7Lamesta
86.8Maita
106.6Cherubini
96.4Salvemini
936.7Tumminello
Ascoli3-5-2
Ascoli
53′99 Matteo Brunori11 Sergiu Perciun
54′9 Mohammed Amine Chakir35 Gabriele Gori
54′21 Giacomo De Pieri7 Andrea Silipo
73′13 Gennaro Acampora4 Samuele Damiani
88′32 Federico Gattoni62 Tommaso Milanese
Benevento
46′28 Christian Kouan10 Luigi Cherubini 
46′15 Christian Dalle Mura93 Marco Tumminello
64′6 Antonis Siatounis11 Davide Lamesta
69′77 Edoardo Pierozzi20 Pietro Beruatto
85′29 David Okereke23 Pietro Saio
AscoliBenevento
57Boldbesiddelse %43
12Skud i alt4
4Skud på mål0
8Hjørnespark5
7Frispark begået12
2Gule kort5
0Røde kort1
2Offside2
89Afleveringspræcision %77
383Afleveringer292
0Redninger3
Opdateret: 20. oktober 2026, 07:35

Stilling

#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 Palermo FC7610167919VUVVV
2 Mantova7421138514UVUVT
3 Pisa7412149513VTUVV
4 Modena FC7412128413TUVVT
5 FC Südtirol733196312VUVUT
6 Ascoli733185312VTVUU
7 Avellino7322128411VUTVU
8 Benevento7322107311TVVVU
9 SS Arezzo7313814-610TVTUV
10 Virtus Entella723210829UVUUV
11 Hellas Verona7223141228VTVTU
12 Cesena FC715189-18UUUTU
13 SS Juve Stabia72328807TUUUV
14 Carrarese721467-17TTTVV
15 FC Empoli7214711-47VTTTU
16 Calcio Padova7214610-47TVTTT
17 US Cremonese7133610-46VUUUT
18 Vicenza7133915-66UUTTU
19 US Catanzaro7115814-64TVTTU
20 Sampdoria7115715-84TTVTT
OprykningOprykningsplayoffNedrykningsplayoffNedrykning
#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 Palermo FC33006249VVV
2 FC Südtirol42204138VVUU
3 Ascoli42206338UVVU
4 Benevento52219638TUVVU
5 Avellino42119457TVUV
6 Hellas Verona421110557TVVU
7 Mantova42117527VVUT
8 Modena FC32015416TVV
9 Pisa420267-16TVTV
10 Cesena FC40405504UUUU
11 SS Juve Stabia31114404TUV
12 US Cremonese311134-14TVU
13 Calcio Padova411235-24UVTT
14 Vicenza311146-24VUT
15 US Catanzaro210123-13VT
16 Sampdoria310245-13TVT
17 Carrarese410335-23TTTV
18 FC Empoli310235-23VTT
19 Virtus Entella302145-12TUU
20 SS Arezzo301237-41TTU
#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 Palermo FC4310105510VUVV
2 SS Arezzo430157-29VTVV
3 Pisa32108267VUV
4 Mantova32106337VUV
5 Modena FC42117437VVUT
6 Virtus Entella42116337TVUV
7 SS Juve Stabia41214405TVUU
8 Carrarese31113214UTV
9 FC Südtirol31115504UVT
10 Ascoli31112204VTU
11 Avellino311134-14VTU
12 Cesena FC311134-14VUT
13 FC Empoli411246-24TVTU
14 Benevento21011103TV
15 Calcio Padova310235-23VTT
16 US Cremonese402236-32TUUT
17 Vicenza402259-42TUTU
18 Hellas Verona301247-31UTT
19 US Catanzaro5014611-51TTTTU
20 Sampdoria4013310-71UTTT
Opdateret: 19. oktober 2026, 05:17

Kampprogram

Lørdag 22. august 2026Serie B

Lørdag 22. august 2026
Benevento1 – 2Modena FC
Serie B

Søndag 30. august 2026Serie B

Søndag 30. august 2026
Benevento1 – 1FC Südtirol
Serie B

Lørdag 5. september 2026Serie B

Lørdag 5. september 2026
Ascoli1 – 0Benevento
Serie B

Fredag 11. september 2026Serie B

Fredag 11. september 2026
Benevento3 – 1Hellas Verona
Serie B

Lørdag 19. september 2026Serie B

Lørdag 19. september 2026
Carrarese0 – 1Benevento
Serie B

Lørdag 10. oktober 2026Serie B

Lørdag 10. oktober 2026
Benevento2 – 0Cesena FC
Serie B

Lørdag 17. oktober 2026Serie B

Lørdag 17. oktober 2026
Benevento2 – 2Vicenza
Serie B

Lørdag 24. oktober 2026Serie B

Lørdag 24. oktober 2026
SS Arezzo19:30Benevento
Odds 1X2: 1 2,85 MarathonbetX 3,16 Marathonbet2 2,45 MarathonbetSerie B

Tirsdag 27. oktober 2026Serie B

Tirsdag 27. oktober 2026
Benevento19:00US Catanzaro
Serie B

Lørdag 31. oktober 2026Serie B

Lørdag 31. oktober 2026
US Cremonese15:00Benevento
Serie B

Lørdag 7. november 2026Serie B

Lørdag 7. november 2026
Benevento19:30Avellino
Serie B

Lørdag 21. november 2026Serie B

Lørdag 21. november 2026
Sampdoria15:00Benevento
Serie B

Tirsdag 24. november 2026Serie B

Tirsdag 24. november 2026
Benevento20:00FC Empoli
Serie B

Lørdag 28. november 2026Serie B

Lørdag 28. november 2026
Palermo FC19:30Benevento
Serie B

Lørdag 5. december 2026Serie B

Lørdag 5. december 2026
SS Juve Stabia19:30Benevento
Serie B

Tirsdag 8. december 2026Serie B

Tirsdag 8. december 2026
Benevento12:30Calcio Padova
Serie B

Lørdag 12. december 2026Serie B

Lørdag 12. december 2026
Mantova15:00Benevento
Serie B

Lørdag 19. december 2026Serie B

Lørdag 19. december 2026
Benevento15:00Pisa
Serie B

Søndag 27. december 2026Serie B

Søndag 27. december 2026
Virtus Entella15:00Benevento
Serie B

Lørdag 9. januar 2027Serie B

Lørdag 9. januar 2027
FC Südtirol15:00Benevento
Serie B

Lørdag 16. januar 2027Serie B

Lørdag 16. januar 2027
Benevento–Tidspunkt ikke fastlagtSS Arezzo
Serie B

Lørdag 23. januar 2027Serie B

Lørdag 23. januar 2027
Cesena FC–Tidspunkt ikke fastlagtBenevento
Serie B

Lørdag 30. januar 2027Serie B

Lørdag 30. januar 2027
Benevento–Tidspunkt ikke fastlagtSampdoria
Serie B

Lørdag 6. februar 2027Serie B

Lørdag 6. februar 2027
Benevento–Tidspunkt ikke fastlagtUS Cremonese
Serie B

Lørdag 13. februar 2027Serie B

Lørdag 13. februar 2027
FC Empoli–Tidspunkt ikke fastlagtBenevento
Serie B

Lørdag 20. februar 2027Serie B

Lørdag 20. februar 2027
Benevento–Tidspunkt ikke fastlagtMantova
Serie B

Lørdag 27. februar 2027Serie B

Lørdag 27. februar 2027
Pisa–Tidspunkt ikke fastlagtBenevento
Serie B

Tirsdag 2. marts 2027Serie B

Tirsdag 2. marts 2027
Benevento–Tidspunkt ikke fastlagtSS Juve Stabia
Serie B

Lørdag 6. marts 2027Serie B

Lørdag 6. marts 2027
Calcio Padova–Tidspunkt ikke fastlagtBenevento
Serie B

Lørdag 13. marts 2027Serie B

Lørdag 13. marts 2027
Benevento–Tidspunkt ikke fastlagtVirtus Entella
Serie B

Lørdag 20. marts 2027Serie B

Lørdag 20. marts 2027
Avellino–Tidspunkt ikke fastlagtBenevento
Serie B

Lørdag 3. april 2027Serie B

Lørdag 3. april 2027
Benevento–Tidspunkt ikke fastlagtAscoli
Serie B

Lørdag 10. april 2027Serie B

Lørdag 10. april 2027
Vicenza–Tidspunkt ikke fastlagtBenevento
Serie B

Lørdag 17. april 2027Serie B

Lørdag 17. april 2027
US Catanzaro–Tidspunkt ikke fastlagtBenevento
Serie B

Lørdag 24. april 2027Serie B

Lørdag 24. april 2027
Benevento–Tidspunkt ikke fastlagtCarrarese
Serie B

Lørdag 1. maj 2027Serie B

Lørdag 1. maj 2027
Hellas Verona–Tidspunkt ikke fastlagtBenevento
Serie B

Lørdag 8. maj 2027Serie B

Lørdag 8. maj 2027
Benevento–Tidspunkt ikke fastlagtPalermo FC
Serie B

Fredag 14. maj 2027Serie B

Fredag 14. maj 2027
Modena FC–Tidspunkt ikke fastlagtBenevento
Serie B
Opdateret: 20. oktober 2026, 05:17

Spillere

Målmænd

  • 22Manuel Esposito

    Nationalitet
    Frankrig
    Position
    Målmand
    Alder
    21 år
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
  • 26Gianmarco Vannucchi

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Målmand
    Alder
    31 år
    Højde
    182 cm
    Vægt
    77 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
  • 96Alioune Sylla

    Nationalitet
    Senegal
    Position
    Målmand
    Alder
    23 år
    Højde
    198 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028

Forsvar

  • 5Luca Caldirola

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    35 år
    Højde
    186 cm
    Vægt
    79 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027
  • 13Raffaele Celia

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Venstre back
    Alder
    27 år
    Højde
    178 cm
    Vægt
    70 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027
  • 14Stefano Scognamillo

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    32 år
    Højde
    184 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
  • 15Christian Dalle Mura

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    24 år
    Højde
    188 cm
    Vægt
    70 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2029
  • 16Mattia Mannini

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Højre midtbane
    Alder
    20 år
    Højde
    172 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027
  • 17Leonardo Sernicola

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Venstre back
    Alder
    29 år
    Højde
    187 cm
    Vægt
    78 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2029
  • 20Pietro Beruatto

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Venstre back
    Alder
    27 år
    Højde
    185 cm
    Vægt
    80 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2029
  • 23Pietro Saio

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    23 år
    Højde
    193 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
  • 25Raffaele Romano

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    21 år
    Højde
    185 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
  • 31Giacomo Ricci 

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Venstre back
    Alder
    30 år
    Højde
    180 cm
    Vægt
    74 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
  • 77Edoardo Pierozzi

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Højre back
    Alder
    25 år
    Højde
    182 cm
    Vægt
    73 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028

Midtbane

  • 4Antonio Prisco

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Defensiv midtbane
    Alder
    22 år
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
  • 6Antonis Siatounis

    Nationalitet
    Grækenland
    Position
    Central midtbane
    Alder
    24 år
    Højde
    186 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2029
  • 8Mattia Maita 

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Central midtbane · anfører
    Alder
    32 år
    Højde
    182 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2029
  • 11Davide Lamesta

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Højre kant
    Alder
    26 år
    Højde
    170 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027
  • 18Pier Luigi Simonetti 

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Venstre midtbane
    Alder
    25 år
    Højde
    182 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027
  • 21Emanuele Schimmenti

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Højre kant
    Alder
    24 år
    Højde
    175 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2029
  • 28Christian Kouan

    Nationalitet
    Elfenbenskysten
    Position
    Central midtbane
    Alder
    26 år
    Højde
    178 cm
    Vægt
    68 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
  • 38Angelo Talia

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Central midtbane
    Alder
    23 år
    Højde
    175 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027
  • 80Matteo Donatiello

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Central midtbane
    Alder
    20 år
    Højde
    172 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
  • 90Mike van Dijk

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Offensiv midtbane
    Alder
    34 år
    Højde
    174 cm
    Vægt
    62 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027

Angreb

  • 9Francesco Salvemini

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Angriber
    Alder
    30 år
    Højde
    185 cm
    Vægt
    70 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
  • 10Luigi Cherubini 

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Venstre kant
    Alder
    22 år
    Højde
    175 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027
  • 24Marco Giugliano

    Position
    Angriber
    Alder
    18 år
  • 29David Okereke

    Nationalitet
    Nigeria
    Position
    Angriber
    Alder
    29 år
    Højde
    181 cm
    Vægt
    75 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
  • 30Logan

    Nationalitet
    Brasilien
    Position
    Venstre kant
    Alder
    20 år
    Højde
    182 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2029
  • 30Logan Gaspar Queiroz de Freitas

    Position
    Angriber
    Alder
    20 år
    Højde
    181 cm
  • 32Guglielmo Mignani

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Angriber
    Alder
    24 år
    Højde
    183 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
  • 93Marco Tumminello

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Angriber
    Alder
    27 år
    Højde
    180 cm
    Vægt
    76 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
Opdateret: 11. oktober 2026, 05:16

Statistik

SpillerPosKampeMinMålASSSKUDINDDUEDRIAFL%TACKEROBCLEARLUFTFEJLFRIREDNINGERREDNINGER I FELTETCLEAN SHEETSRating* ▼Detaljer
Christian KouanMIDMidtbane6477119119586.47%6231090024007.14
Mattia Maita MIDMidtbane7624038734386.13%161125080022007.14
David OkerekeANGAngreb633511145261182.03%7245030020007.08
Luigi Cherubini ANGAngreb62321010223785.56%4534040021007.05
Pietro BeruattoFORForsvar64100072214280.57%54174060021007.02
Davide LamestaMIDMidtbane751911134810682.52%3310020020007.01
Antonis SiatounisMIDMidtbane6355206020486.18%112350110022006.98
Luca CaldirolaFORForsvar28300006097.5%1154010010006.93
Francesco SalveminiANGAngreb76272014221079.34%31890170022006.92
Stefano ScognamilloFORForsvar7630001526192.68%99268090021006.88
Pietro SaioFORForsvar7554013030087.81%933618050020006.85
Antonio PriscoMIDMidtbane421810359282.96%51101030012016.79
Edoardo PierozziFORForsvar7465106920279.25%73265060020006.78
Leonardo SernicolaFORForsvar53670011217385.25%32107040011006.78
Gianmarco VannucchiMÅLMålmand763000007070.66%00340012821006.76
Guglielmo MignaniANGAngreb323004040100%2001000010006.72
Emanuele SchimmentiMIDMidtbane22000043080%1000020000006.65
Marco TumminelloANGAngreb313800715082.5%2103040001006.57
Raffaele RomanoFORForsvar21800104075%2011010011006.45
Mattia ManniniFORForsvar11600000075%0100010000006.41
Angelo TaliaMIDMidtbane11900000093.33%0100010000006.4
Pier Luigi Simonetti MIDMidtbane213001031100%0001020010006.4
Christian Dalle MuraFORForsvar410900104076%1263010010006.38
Alioune SyllaMÅLMålmand000000000000000000000—
Giacomo Ricci FORForsvar000000000000000000000—
LoganANGAngreb000000000000000000000—
Logan Gaspar Queiroz de FreitasANGAngreb000000000000000000000—
Manuel EspositoMÅLMålmand000000000000000000000—
Marco GiuglianoANGAngreb000000000000000000000—
Matteo DonatielloMIDMidtbane000000000000000000000—
Mike van DijkMIDMidtbane000000000000000000000—
Raffaele CeliaFORForsvar000000000000000000000—

*Rating udregnes på baggrund af 51 forskellige statistikker. Skalaen går fra 3 til 10. Alle spillere starter på 6,5 og bevæger sig op eller ned efter præstationen. Mål og nøgleafleveringer trækker op, mens røde kort og afgørende fejl trækker ned.

Opdateret: 18. oktober 2026, 05:17
Vi bruger cookies

Vi benytter cookies, som er nødvendige for at få hjemmesiden til at fungere. Derudover benytter vi også cookies til at overvåge og spore indsatsen for vores markedsføring, overvåge brugen af vores hjemmeside og forbedre brugeroplevelsen af vores hjemmeside. Hvis du vil undgå disse cookies, bedes du tage et kig på vores cookiepolitik for at se hvordan du deaktiverer cookies i din browser.

Læs mere her: cookie og privatlivspolitik.