Vicenza

2026/2027

Kampe

Kommende kampe

Fredag 23. oktober 2026Serie B

Fredag 23. oktober 2026
FC Empoli20:30Vicenza
Odds 1X2: 1 2,34 MarathonbetX 3,38 Marathonbet2 2,85 MarathonbetSerie B

Tirsdag 27. oktober 2026Serie B

Tirsdag 27. oktober 2026
Vicenza20:00Modena FC
Serie B

Søndag 1. november 2026Serie B

Søndag 1. november 2026
Palermo FC19:30Vicenza
Serie B

Søndag 8. november 2026Serie B

Søndag 8. november 2026
Vicenza19:30US Cremonese
Serie B

Lørdag 21. november 2026Serie B

Lørdag 21. november 2026
Ascoli15:00Vicenza
Serie B

Seneste resultater

Lørdag 17. oktober 2026Serie B

Lørdag 17. oktober 2026
Benevento2 – 2Vicenza
Serie B
Mål Antonis Siatounis · Venstrebensskud · Assist: Mattia Maita1-0
22'⚽
Mål Christian Kouan · Højrebensskud2-0
27'⚽
Gult kort Mattia Maita · Forseelse
46'▮
61'▮
Gult kort Nicolò Brighenti · Forseelse
68'⚽
2-1Mål Tommaso Corazza · Højrebensskud · Assist: Nicola Rauti
69'▮
Gult kort Andrea Papetti · Forseelse
73'▮
Gult kort Alessandro Bellemo · Forseelse
76'▮
Gult kort Giulio Pellizzari · Forseelse
85'▮
Gult kort Lorenzo Caferri · Forseelse
87'⚽
2-2Mål Lorenzo Caferri · Højrebensskud · Assist: Mattia Valoti
Gult kort Gianmarco Vannucchi · Tidsspilde
89'▮
Benevento4-3-3
Vicenza3-5-2
266.1Vannucchi
776.7Pierozzi
146.7Scognamillo
236.6Saio
207.4Beruatto
67.1Siatounis
287.8Kouan
87.1Maita
117.0Lamesta
97.3Salvemini
297.0Okereke
167.6Gagno
666.4Papetti
236.6Brighenti
56.4Marchizza
218.2Corazza
266.6Pellizzari
86.8Bellemo
296.3Zonta
326.6Costa
336.4Merkaj
116.6Moncini
Benevento4-3-3
Benevento
65′10 Luigi Cherubini11 Davide Lamesta
72′15 Christian Dalle Mura29 David Okereke
83′25 Raffaele Romano20 Pietro Beruatto
83′18 Pier Luigi Simonetti28 Christian Kouan
Vicenza
46′10 Mattia Valoti29 Loris Zonta
56′9 Claudio Morra33 Silvio Merkaj
66′28 Lorenzo Caferri32 Filippo Costa
66′7 Nicola Rauti11 Gabriele Moncini
82′24 Filippo Alessio26 Giulio Pellizzari
BeneventoVicenza
59Boldbesiddelse %41
18Skud i alt12
9Skud på mål2
1Hjørnespark4
21Frispark begået18
2Gule kort5
0Røde kort0
0Offside0
85Afleveringspræcision %79
485Afleveringer324
0Redninger6

Lørdag 10. oktober 2026Serie B

Lørdag 10. oktober 2026
Vicenza0 – 3Pisa
Serie B
19'⚽
0-1Mål Filippo Pittarello · Hovedstød · Assist: Matteo Tramoni
27'▮
Gult kort Paolo Bianco · Protest
48'⚽
0-2Mål Arturo Calabresi · Hovedstød · Assist: Matteo Tramoni
Gult kort Maxime Leverbe · Forseelse
63'▮
69'▮
Gult kort Mehdi Léris · Forseelse
90'+2⚽
0-3Mål Emanuele Rao · Højrebensskud · Assist: Tommaso Marras
Vicenza3-1-4-2
Pisa3-4-2-1
167.0Gagno
146.4Cuomo
66.3Leverbe
56.6Marchizza
46.5Carraro
996.7Pietrelli
266.0Pellizzari
296.7Zonta
276.9Sandon
336.3Merkaj
246.7Alessio
987.1Confente
337.5Calabresi
137.4Primasso
37.4Angori
727.0Zanon
557.3Leone
297.2Correia
78.4Léris
326.8Moreo
108.6Tramoni
87.6Pittarello
Vicenza3-1-4-2
Vicenza
46′7 Nicola Rauti4 Marco Carraro
54′28 Lorenzo Caferri99 Alessandro Pietrelli
54′10 Mattia Valoti14 Giuseppe Cuomo
64′11 Gabriele Moncini24 Filippo Alessio
73′32 Filippo Costa6 Maxime Leverbe
Pisa
72′2 Rosen Bozhinov13 Andrea Primasso
72′23 Tommaso Marras32 Stefano Moreo
72′17 Emanuele Rao10 Matteo Tramoni
86′26 Francesco Coppola72 Simone Zanon
90+1′5 Simone Canestrelli7 Mehdi Léris
VicenzaPisa
48Boldbesiddelse %52
10Skud i alt23
0Skud på mål9
6Hjørnespark12
16Frispark begået7
1Gule kort1
0Røde kort0
1Offside0
84Afleveringspræcision %86
390Afleveringer450
6Redninger2

Søndag 20. september 2026Serie B

Søndag 20. september 2026
Hellas Verona2 – 1Vicenza
Serie B
Gult kort Tomas Suslov · Protest
37'▮
Gult kort Andrias Edmundsson  · Forseelse
45'+1▮
49'▮
Gult kort Nicolò Brighenti · Protest
58'⚽
0-1Mål Nicola Rauti · Højrebensskud · Assist: Lorenzo Caferri
70'▮
Gult kort Mattia Valoti · Forseelse
Mål Daniel Mosquera · Højrebensskud · Assist: Amin Sarr1-1
74'⚽
Mål Daniel Mosquera · Højrebensskud · Assist: Dailon Livramento2-1
76'⚽
Gult kort Nunzio Lella · Protest
85'▮
Gult kort Dailon Livramento · Forseelse
90'+1▮
Hellas Verona4-1-4-1
Vicenza3-5-2
16.7Leali
47.2Zappa
486.5Korac
276.5Dawidowicz
716.8Battisti
177.1Borgne
106.4Suslov
446.9Iannoni
237.1Lella
97.7Sarr
196.8Mulattieri
167.0Gagno
146.4Cuomo
237.0Brighenti
56.2Marchizza
287.0Caferri
296.5Zonta
86.6Bellemo
246.0Alessio
327.0Costa
77.4Rauti
336.1Merkaj
Hellas Verona4-1-4-1
Hellas Verona
10′5 Andrias Edmundsson 48 Seid Korac
46′35 Salvatore Cerbone10 Tomas Suslov
46′14 Dailon Livramento19 Samuele Mulattieri
59′28 Tobias Slotsager27 Paweł Dawidowicz
68′25 Daniel Mosquera71 Davide De Battisti
Vicenza
59′44 Raul Talarico8 Alessandro Bellemo
67′6 Maxime Leverbe23 Nicolò Brighenti
67′9 Claudio Morra7 Nicola Rauti
67′10 Mattia Valoti24 Filippo Alessio
78′11 Gabriele Moncini14 Giuseppe Cuomo
Hellas VeronaVicenza
57Boldbesiddelse %43
16Skud i alt9
6Skud på mål2
3Hjørnespark5
14Frispark begået12
4Gule kort2
0Røde kort0
0Offside0
88Afleveringspræcision %80
497Afleveringer379
1Redninger4

Lørdag 12. september 2026Serie B

Lørdag 12. september 2026
Vicenza1 – 1SS Juve Stabia
Serie B
Gult kort Giuseppe Cuomo · Forseelse
49'▮
Mål Tommaso Corazza · Højrebensskud · Assist: Silvio Merkaj1-0
52'⚽
70'VAR
VAR Nermin Karić · Straffespark underkendt
Gult kort Tommaso Corazza · Forseelse
76'▮
78'⚽
1-1Mål (straffe) Antonio Di Nardo · Straffespark
Vicenza3-5-2
SS Juve Stabia4-3-3
167.7Gagno
147.1Cuomo
236.8Brighenti
276.7Sandon
286.5Caferri
296.6Zonta
46.5Carraro
106.9Valoti
217.1Corazza
97.0Morra
337.2Merkaj
236.5Boer
966.7Maggioni
196.9Pietrangeli
66.5Bellich
736.7Scuderi
177.2Karić
86.3Buglio
106.8Pierobon
77.3Patanè
97.3Nardo
276.6Candellone
Vicenza3-5-2
Vicenza
69′66 Andrea Papetti14 Giuseppe Cuomo
69′26 Giulio Pellizzari10 Mattia Valoti
69′99 Alessandro Pietrelli28 Lorenzo Caferri
82′24 Filippo Alessio9 Claudio Morra
87′8 Alessandro Bellemo29 Loris Zonta
SS Juve Stabia
64′80 Federico Artioli8 Davide Buglio
64′33 Giuseppe Sibilli27 Leonardo Candellone 
73′5 Thomas Battistella17 Nermin Karić
73′37 Fabio Maistro7 Nicola Patanè
87′11 Kevin Piscopo10 Christian Pierobon
VicenzaSS Juve Stabia
43Boldbesiddelse %57
7Skud i alt14
2Skud på mål7
8Hjørnespark5
20Frispark begået14
2Gule kort0
0Røde kort0
2Offside0
76Afleveringspræcision %85
308Afleveringer434
6Redninger1

Søndag 6. september 2026Serie B

Søndag 6. september 2026
Virtus Entella2 – 2Vicenza
Serie B
22'⚽
0-1Mål Gabriele Moncini · Højrebensskud
Gult kort Andrea Tiritiello · Forseelse
29'▮
36'▮
Gult kort Mattia Valoti · Forseelse
Mål Mattia Alborghetti · Hovedstød · Assist: Bernat Guiu1-1
37'⚽
Gult kort Andrea Chiappella · Protest
45'+2▮
Gult kort Bernat Guiu · Forseelse
47'▮
75'⚽
1-2Mål Silvio Merkaj · Højrebensskud · Assist: Lorenzo Caferri
77'▮
Gult kort Marco Carraro · Forseelse
Gult kort Ivan Marconi · Forseelse
84'▮
Mål Giacomo Corona · Hovedstød · Assist: Leonardo Benedetti2-2
86'⚽
Virtus Entella3-5-2
Vicenza3-5-2
226.8Frate
277.4Alborghetti
66.9Tiritiello
156.6Marconi
236.5Parodi
246.4Franzoni
56.9Squizzato
118.6Guiu
266.6Mario
106.7Cuppone
326.3Forte
166.0Gagno
146.5Cuomo
237.0Brighenti
277.0Sandon
287.2Caferri
266.3Pellizzari
46.9Carraro
106.8Valoti
326.2Costa
337.8Merkaj
117.7Moncini
Virtus Entella3-5-2
Virtus Entella
58′80 Leonardo Benedetti32 Francesco Forte
73′9 Giacomo Corona11 Bernat Guiu
73′55 Lucas Felippe5 Niccolò Squizzato
79′70 Marwane Kritta6 Andrea Tiritiello
79′8 Luca Vignali27 Mattia Alborghetti
Vicenza
56′7 Nicola Rauti11 Gabriele Moncini
61′21 Tommaso Corazza32 Filippo Costa 
62′29 Loris Zonta10 Mattia Valoti
79′8 Alessandro Bellemo26 Giulio Pellizzari
79′99 Alessandro Pietrelli28 Lorenzo Caferri
Virtus EntellaVicenza
53Boldbesiddelse %47
14Skud i alt13
5Skud på mål5
4Hjørnespark4
14Frispark begået16
3Gule kort2
0Røde kort0
0Offside2
85Afleveringspræcision %80
358Afleveringer321
4Redninger3
Opdateret: 20. oktober 2026, 07:36

Stilling

#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 Palermo FC7610167919VUVVV
2 Mantova7421138514UVUVT
3 Pisa7412149513VTUVV
4 Modena FC7412128413TUVVT
5 FC Südtirol733196312VUVUT
6 Ascoli733185312VTVUU
7 Avellino7322128411VUTVU
8 Benevento7322107311TVVVU
9 SS Arezzo7313814-610TVTUV
10 Virtus Entella723210829UVUUV
11 Hellas Verona7223141228VTVTU
12 Cesena FC715189-18UUUTU
13 SS Juve Stabia72328807TUUUV
14 Carrarese721467-17TTTVV
15 FC Empoli7214711-47VTTTU
16 Calcio Padova7214610-47TVTTT
17 US Cremonese7133610-46VUUUT
18 Vicenza7133915-66UUTTU
19 US Catanzaro7115814-64TVTTU
20 Sampdoria7115715-84TTVTT
OprykningOprykningsplayoffNedrykningsplayoffNedrykning
#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 Palermo FC33006249VVV
2 FC Südtirol42204138VVUU
3 Ascoli42206338UVVU
4 Benevento52219638TUVVU
5 Avellino42119457TVUV
6 Hellas Verona421110557TVVU
7 Mantova42117527VVUT
8 Modena FC32015416TVV
9 Pisa420267-16TVTV
10 Cesena FC40405504UUUU
11 SS Juve Stabia31114404TUV
12 US Cremonese311134-14TVU
13 Calcio Padova411235-24UVTT
14 Vicenza311146-24VUT
15 US Catanzaro210123-13VT
16 Sampdoria310245-13TVT
17 Carrarese410335-23TTTV
18 FC Empoli310235-23VTT
19 Virtus Entella302145-12TUU
20 SS Arezzo301237-41TTU
#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 Palermo FC4310105510VUVV
2 SS Arezzo430157-29VTVV
3 Pisa32108267VUV
4 Mantova32106337VUV
5 Modena FC42117437VVUT
6 Virtus Entella42116337TVUV
7 SS Juve Stabia41214405TVUU
8 Carrarese31113214UTV
9 FC Südtirol31115504UVT
10 Ascoli31112204VTU
11 Avellino311134-14VTU
12 Cesena FC311134-14VUT
13 FC Empoli411246-24TVTU
14 Benevento21011103TV
15 Calcio Padova310235-23VTT
16 US Cremonese402236-32TUUT
17 Vicenza402259-42TUTU
18 Hellas Verona301247-31UTT
19 US Catanzaro5014611-51TTTTU
20 Sampdoria4013310-71UTTT
Opdateret: 19. oktober 2026, 05:17

Kampprogram

Fredag 21. august 2026Serie B

Fredag 21. august 2026
Vicenza3 – 2US Catanzaro
Serie B

Lørdag 29. august 2026Serie B

Lørdag 29. august 2026
Avellino3 – 0Vicenza
Serie B

Søndag 6. september 2026Serie B

Søndag 6. september 2026
Virtus Entella2 – 2Vicenza
Serie B

Lørdag 12. september 2026Serie B

Lørdag 12. september 2026
Vicenza1 – 1SS Juve Stabia
Serie B

Søndag 20. september 2026Serie B

Søndag 20. september 2026
Hellas Verona2 – 1Vicenza
Serie B

Lørdag 10. oktober 2026Serie B

Lørdag 10. oktober 2026
Vicenza0 – 3Pisa
Serie B

Lørdag 17. oktober 2026Serie B

Lørdag 17. oktober 2026
Benevento2 – 2Vicenza
Serie B

Fredag 23. oktober 2026Serie B

Fredag 23. oktober 2026
FC Empoli20:30Vicenza
Odds 1X2: 1 2,34 MarathonbetX 3,38 Marathonbet2 2,85 MarathonbetSerie B

Tirsdag 27. oktober 2026Serie B

Tirsdag 27. oktober 2026
Vicenza20:00Modena FC
Serie B

Søndag 1. november 2026Serie B

Søndag 1. november 2026
Palermo FC19:30Vicenza
Serie B

Søndag 8. november 2026Serie B

Søndag 8. november 2026
Vicenza19:30US Cremonese
Serie B

Lørdag 21. november 2026Serie B

Lørdag 21. november 2026
Ascoli15:00Vicenza
Serie B

Tirsdag 24. november 2026Serie B

Tirsdag 24. november 2026
Vicenza20:00Carrarese
Serie B

Lørdag 28. november 2026Serie B

Lørdag 28. november 2026
Vicenza17:15Cesena FC
Serie B

Lørdag 5. december 2026Serie B

Lørdag 5. december 2026
Calcio Padova17:15Vicenza
Serie B

Tirsdag 8. december 2026Serie B

Tirsdag 8. december 2026
Vicenza15:00Mantova
Serie B

Lørdag 12. december 2026Serie B

Lørdag 12. december 2026
Sampdoria19:30Vicenza
Serie B

Lørdag 19. december 2026Serie B

Lørdag 19. december 2026
Vicenza15:00FC Südtirol
Serie B

Søndag 27. december 2026Serie B

Søndag 27. december 2026
SS Arezzo15:00Vicenza
Serie B

Lørdag 9. januar 2027Serie B

Lørdag 9. januar 2027
Vicenza15:00Virtus Entella
Serie B

Lørdag 16. januar 2027Serie B

Lørdag 16. januar 2027
US Cremonese–Tidspunkt ikke fastlagtVicenza
Serie B

Lørdag 23. januar 2027Serie B

Lørdag 23. januar 2027
Vicenza–Tidspunkt ikke fastlagtAscoli
Serie B

Lørdag 30. januar 2027Serie B

Lørdag 30. januar 2027
Carrarese–Tidspunkt ikke fastlagtVicenza
Serie B

Lørdag 6. februar 2027Serie B

Lørdag 6. februar 2027
Vicenza–Tidspunkt ikke fastlagtPalermo FC
Serie B

Lørdag 13. februar 2027Serie B

Lørdag 13. februar 2027
Vicenza–Tidspunkt ikke fastlagtCalcio Padova
Serie B

Lørdag 20. februar 2027Serie B

Lørdag 20. februar 2027
Cesena FC–Tidspunkt ikke fastlagtVicenza
Serie B

Lørdag 27. februar 2027Serie B

Lørdag 27. februar 2027
Vicenza–Tidspunkt ikke fastlagtAvellino
Serie B

Tirsdag 2. marts 2027Serie B

Tirsdag 2. marts 2027
FC Südtirol–Tidspunkt ikke fastlagtVicenza
Serie B

Lørdag 6. marts 2027Serie B

Lørdag 6. marts 2027
Pisa–Tidspunkt ikke fastlagtVicenza
Serie B

Lørdag 13. marts 2027Serie B

Lørdag 13. marts 2027
Vicenza–Tidspunkt ikke fastlagtSS Arezzo
Serie B

Lørdag 20. marts 2027Serie B

Lørdag 20. marts 2027
Vicenza–Tidspunkt ikke fastlagtHellas Verona
Serie B

Lørdag 3. april 2027Serie B

Lørdag 3. april 2027
US Catanzaro–Tidspunkt ikke fastlagtVicenza
Serie B

Lørdag 10. april 2027Serie B

Lørdag 10. april 2027
Vicenza–Tidspunkt ikke fastlagtBenevento
Serie B

Lørdag 17. april 2027Serie B

Lørdag 17. april 2027
Modena FC–Tidspunkt ikke fastlagtVicenza
Serie B

Lørdag 24. april 2027Serie B

Lørdag 24. april 2027
Vicenza–Tidspunkt ikke fastlagtFC Empoli
Serie B

Lørdag 1. maj 2027Serie B

Lørdag 1. maj 2027
SS Juve Stabia–Tidspunkt ikke fastlagtVicenza
Serie B

Lørdag 8. maj 2027Serie B

Lørdag 8. maj 2027
Vicenza–Tidspunkt ikke fastlagtSampdoria
Serie B

Fredag 14. maj 2027Serie B

Fredag 14. maj 2027
Mantova–Tidspunkt ikke fastlagtVicenza
Serie B
Opdateret: 20. oktober 2026, 05:17

Spillere

Målmænd

  • 1Fabrizio Bagheria

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Målmand
    Alder
    25 år
    Højde
    193 cm
    Vægt
    82 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027
  • 1Mattia Basso

    Position
    Målmand
    Alder
    18 år
  • 12Samuele Massolo

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Målmand
    Alder
    30 år
    Højde
    191 cm
    Vægt
    76 kg
  • 16Riccardo Gagno

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Målmand
    Alder
    29 år
    Højde
    186 cm
    Vægt
    78 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
  • 68Elia Tantalocchi

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Målmand
    Alder
    22 år
    Højde
    190 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028

Forsvar

  • 5Riccardo Marchizza

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    28 år
    Højde
    186 cm
    Vægt
    80 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
  • 6Maxime Leverbe

    Nationalitet
    Frankrig
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    29 år
    Højde
    188 cm
    Vægt
    82 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027
  • 14Giuseppe Cuomo

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    28 år
    Højde
    190 cm
    Vægt
    79 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
  • 23Nicolò Brighenti

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    37 år
    Højde
    178 cm
    Vægt
    75 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
  • 27Thomas Sandon

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    23 år
    Højde
    186 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2029
  • 28Lorenzo Caferri

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Højre back
    Alder
    27 år
    Højde
    179 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
  • 30Matteo Vescovi

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    21 år
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
  • 66Andrea Papetti

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    24 år
    Højde
    189 cm
    Vægt
    83 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027

Midtbane

  • 4Marco Carraro

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Defensiv midtbane
    Alder
    28 år
    Højde
    187 cm
    Vægt
    74 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
  • 8Alessandro Bellemo

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Central midtbane
    Alder
    31 år
    Højde
    184 cm
    Vægt
    72 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027
  • 10Mattia Valoti

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Central midtbane
    Alder
    33 år
    Højde
    187 cm
    Vægt
    62 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
  • 21Tommaso Corazza

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Venstre midtbane
    Alder
    22 år
    Højde
    174 cm
    Vægt
    64 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027
  • 26Giulio Pellizzari

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Central midtbane
    Alder
    22 år
    Højde
    190 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2029
  • 29Loris Zonta

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Central midtbane
    Alder
    29 år
    Højde
    178 cm
    Vægt
    74 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
  • 32Filippo Costa 

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Venstre back · anfører
    Alder
    31 år
    Højde
    175 cm
    Vægt
    70 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
  • 44Raul Talarico

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Central midtbane
    Alder
    24 år
    Højde
    173 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027
  • 77Armand Rada

    Nationalitet
    Albanien
    Position
    Defensiv midtbane
    Alder
    27 år
    Højde
    180 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027
  • 99Alessandro Pietrelli

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Højre midtbane
    Alder
    23 år
    Højde
    194 cm
    Vægt
    79 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027

Angreb

  • 7Nicola Rauti

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Hængende angriber
    Alder
    26 år
    Højde
    180 cm
  • 9Claudio Morra

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Angriber
    Alder
    31 år
    Højde
    185 cm
    Vægt
    79 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
  • 11Gabriele Moncini

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Angriber
    Alder
    30 år
    Højde
    183 cm
    Vægt
    75 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
  • 18Ettore Broggian

    Position
    Højre midtbane
    Alder
    18 år
  • 24Filippo Alessio

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Hængende angriber
    Alder
    21 år
    Højde
    183 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
  • 33Silvio Merkaj

    Nationalitet
    Albanien
    Position
    Angriber
    Alder
    28 år
    Højde
    188 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2029
  • 74Frank Tsadjout 

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Angriber
    Alder
    27 år
    Højde
    190 cm
    Vægt
    75 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
Opdateret: 18. oktober 2026, 05:17

Statistik

SpillerPosKampeMinMålASSSKUDINDDUEDRIAFL%TACKEROBCLEARLUFTFEJLFRIREDNINGERREDNINGER I FELTETCLEAN SHEETSRating* ▼Detaljer
Tommaso CorazzaMIDMidtbane52432164219674.12%5112030001007.21
Riccardo GagnoMÅLMålmand763000002065.42%003110342000007.03
Nicola RautiANGAngreb62211281118287.76%2113060001006.97
Lorenzo CaferriFORForsvar74041252921282.61%11590090001006.96
Mattia ValotiMIDMidtbane6324016520286.15%6278070002006.89
Nicolò BrighentiFORForsvar4337002017084.3%58228060002006.86
Thomas SandonFORForsvar3270004149383.33%2394020000006.85
Giuseppe CuomoFORForsvar6471102126286.84%1082511090001006.84
Claudio MorraANGAngreb5197104410375%2002040000006.77
Silvio MerkajANGAngreb5416117319469.39%2047090000006.76
Gabriele MonciniANGAngreb6282111126088%2023050001006.66
Raul TalaricoMIDMidtbane27500228280.95%3001010000006.65
Filippo Costa MIDMidtbane63800145112171.11%5461030001006.64
Marco CarraroMIDMidtbane5334004215184.05%4867060001006.62
Alessandro PietrelliMIDMidtbane5160102413470.21%4133040000006.57
Loris ZontaMIDMidtbane7459004513392.31%71111070001006.56
Alessandro BellemoMIDMidtbane416300219182.56%2123030001006.53
Filippo AlessioANGAngreb6308007329381.69%5048070001006.5
Riccardo MarchizzaFORForsvar545000616089.02%23213010000006.48
Giulio PellizzariMIDMidtbane6452005232379.8%82470110001006.4
Andrea PapettiFORForsvar211100117075.76%2322040001006.39
Maxime LeverbeFORForsvar424300056087.31%32103070001006.27
Armand RadaMIDMidtbane000000000000000000000—
Elia TantalocchiMÅLMålmand000000000000000000000—
Ettore BroggianANGAngreb000000000000000000000—
Fabrizio BagheriaMÅLMålmand000000000000000000000—
Frank Tsadjout ANGAngreb000000000000000000000—
Matteo VescoviFORForsvar000000000000000000000—
Mattia BassoMÅLMålmand000000000000000000000—
Samuele MassoloMÅLMålmand000000000000000000000—

*Rating udregnes på baggrund af 51 forskellige statistikker. Skalaen går fra 3 til 10. Alle spillere starter på 6,5 og bevæger sig op eller ned efter præstationen. Mål og nøgleafleveringer trækker op, mens røde kort og afgørende fejl trækker ned.

Opdateret: 18. oktober 2026, 05:17
Vi bruger cookies

Vi benytter cookies, som er nødvendige for at få hjemmesiden til at fungere. Derudover benytter vi også cookies til at overvåge og spore indsatsen for vores markedsføring, overvåge brugen af vores hjemmeside og forbedre brugeroplevelsen af vores hjemmeside. Hvis du vil undgå disse cookies, bedes du tage et kig på vores cookiepolitik for at se hvordan du deaktiverer cookies i din browser.

Læs mere her: cookie og privatlivspolitik.