FC Empoli

2026/2027

Kampe

Kommende kampe

Fredag 23. oktober 2026Serie B

Fredag 23. oktober 2026
FC Empoli20:30Vicenza
Odds 1X2: 1 2,35 MarathonbetX 3,42 Marathonbet2 2,80 MarathonbetSerie B

Tirsdag 27. oktober 2026Serie B

Tirsdag 27. oktober 2026
Cesena FC20:00FC Empoli
Serie B

Søndag 1. november 2026Serie B

Søndag 1. november 2026
FC Empoli15:00SS Juve Stabia
Serie B

Lørdag 7. november 2026Serie B

Lørdag 7. november 2026
Calcio Padova15:00FC Empoli
Serie B

Lørdag 21. november 2026Serie B

Lørdag 21. november 2026
FC Empoli19:30Pisa
Serie B

Seneste resultater

Lørdag 17. oktober 2026Serie B

Lørdag 17. oktober 2026
Ascoli1 – 1FC Empoli
Serie B
14'⚽
0-1Mål Joseph Ceesay · Højrebensskud
Mål Nicholas Rizzo · Venstrebensskud · Assist: Matteo Brunori1-1
26'⚽
90'▮
Gult kort Luca Magnino · Forseelse
Gult kort Abdoul Guiebre · Forseelse
90'+2▮
Ascoli4-2-3-1
FC Empoli3-5-2
16.7Vitale
146.5Oliveri
306.6Curado
337.8Rizzo
197.0Guiebre
86.5Corradini
46.9Damiani
76.6Silipo
136.5Acampora
156.6D'Uffizi
997.3Brunori
126.1Seghetti
86.4Magnino
256.3Curto
336.7Căuz
986.8Zedadka
396.4Biondini
217.2Yepes
106.7Saporiti
916.5Corrado
776.7Popov
156.9Ceesay
Ascoli4-2-3-1
Ascoli
62′77 Don Bolsius13 Gennaro Acampora
62′9 Mohammed Amine Chakir99 Matteo Brunori
63′62 Tommaso Milanese14 Andrea Oliveri
63′21 Giacomo De Pieri7 Andrea Silipo
71′32 Federico Gattoni30 Marcos Curado
FC Empoli
46′23 Filippo Bandinelli39 Edoardo Biondini
54′44 Lapo Deli21 Gerard Yepes
63′11 Stiven Shpendi77 Bogdan Popov
84′57 Luca Belardinelli10 Edoardo Saporiti
84′35 Matteo Egan15 Joseph Ceesay
AscoliFC Empoli
62Boldbesiddelse %38
9Skud i alt16
2Skud på mål3
6Hjørnespark7
11Frispark begået17
1Gule kort1
0Røde kort0
2Offside1
86Afleveringspræcision %69
482Afleveringer291
2Redninger1

Lørdag 10. oktober 2026Serie B

Lørdag 10. oktober 2026
FC Empoli2 – 4Palermo FC
Serie B
VAR Edoardo Saporiti · Straffespark tildelt
48'VAR
Mål (straffe) Edoardo Saporiti · Straffespark1-0
50'⚽
Gult kort Jacopo Seghetti · Protest
57'▮
57'⚽
1-1Mål Joel Pohjanpalo · Venstrebensskud · Assist: Mattia Bani
65'⚽
1-2Mål Antonio Palumbo · Venstrebensskud · Assist: Dennis Johnsen
69'⚽
1-3Mål Dennis Johnsen · Højrebensskud · Assist: Antonio Palumbo
75'▮
Gult kort Filippo Ranocchia · Forseelse
Brændt straffe Stiven Shpendi
76'✕
VAR Stiven Shpendi · Review
76'VAR
Mål (straffe) Bogdan Popov · Højrebensskud2-3
79'⚽
88'⚽
2-4Mål Tommaso Cassandro · Højrebensskud · Assist: Alessandro Gabrielloni
FC Empoli3-5-2
Palermo FC4-2-3-1
127.4Seghetti
256.5Curto
66.8Romagnoli
336.1Căuz
156.3Ceesay
86.4Magnino
236.6Bandinelli
396.2Biondini
916.3Corrado
777.1Popov
107.0Saporiti
146.0Fortin
847.5Cassandro
137.1Bani
326.1Ceccaroni
36.7Augello
87.0Segre
107.2Ranocchia
97.5Vavassori
58.7Palumbo
178.1Johnsen
207.7Pohjanpalo
FC Empoli3-5-2
FC Empoli
46′44 Lapo Deli23 Filippo Bandinelli
46′98 Karim Zedadka6 Simone Romagnoli
71′5 Duccio Degli Innocenti39 Edoardo Biondini
71′11 Stiven Shpendi91 Niccolò Corrado
89′35 Matteo Egan15 Joseph Ceesay
Palermo FC
79′24 Nahuel Estévez10 Filippo Ranocchia
79′99 Alessandro Gabrielloni20 Joel Pohjanpalo
79′23 Hernani8 Jacopo Segre
80′36 Luca Mazzitelli5 Antonio Palumbo
85′29 Patryk Peda17 Dennis Johnsen
FC EmpoliPalermo FC
41Boldbesiddelse %59
6Skud i alt35
2Skud på mål12
1Hjørnespark5
10Frispark begået12
1Gule kort1
0Røde kort0
2Offside3
81Afleveringspræcision %87
386Afleveringer563
8Redninger1

Søndag 20. september 2026Serie B

Søndag 20. september 2026
Modena FC2 – 1FC Empoli
Serie B
20'▮
Gult kort Luca Magnino · Forseelse
27'⚽
0-1Mål Gerard Yepes · Højrebensskud
Gult kort Giacomo Olzer · Forseelse
47'▮
Mål Andrea Belotti · Højrebensskud · Assist: Daniel Tonoli1-1
61'⚽
Gult kort Alessandro Bianco · Forseelse
66'▮
Mål Giuseppe Ambrosino · Hovedstød · Assist: Alessandro Bianco2-1
70'⚽
82'▮
Gult kort Cristian Căuz · Forseelse
Modena FC3-5-2
FC Empoli3-5-2
16.9Chichizola
777.9Tonoli
67.6Nador
206.8Nieling
277.7Azzi
427.1Bianco
166.8Brugman
106.6Caso
76.4Zampano
726.9Olzer
707.7Ambrosino
127.7Seghetti
86.9Magnino
66.6Romagnoli
336.7Căuz
916.4Corrado
986.8Zedadka
217.4Yepes
396.6Biondini
156.7Ceesay
107.1Saporiti
116.3Shpendi
Modena FC3-5-2
Modena FC
55′11 Andrea Belotti72 Giacomo Olzer
65′8 Simone Santoro16 Gastón Brugman
83′32 Wisdom Acquah70 Giuseppe Ambrosino
83′23 Francesco Folino27 Paulo Azzi
83′33 Stênio10 Giuseppe Caso
FC Empoli
41′77 Bogdan Popov11 Stiven Shpendi
77′20 Filippo Distefano39 Edoardo Biondini
89′57 Luca Belardinelli21 Gerard Yepes
89′44 Lapo Deli8 Luca Magnino
Modena FCFC Empoli
60Boldbesiddelse %40
22Skud i alt9
8Skud på mål4
3Hjørnespark2
11Frispark begået11
2Gule kort2
0Røde kort0
6Offside0
88Afleveringspræcision %83
532Afleveringer346
3Redninger6

Fredag 11. september 2026Serie B

Fredag 11. september 2026
FC Empoli0 – 1SS Arezzo
Serie B
Gult kort Edoardo Biondini · Forseelse
18'▮
Kort ændret Marco Curto · Kort ændret
43'•
Rødt kort Marco Curto · Forseelse
45'▮
74'⚽
0-1Selvmål Simone Romagnoli · Selvmål
89'▮
Gult kort Matteo Gilli · Forseelse
FC Empoli3-5-2
SS Arezzo4-3-3
126.6Seghetti
87.2Magnino
255.7Curto
336.5Căuz
356.6Egan
396.4Biondini
216.5Yepes
106.9Saporiti
916.7Corrado
116.5Shpendi
156.5Ceesay
146.9Nunziante
67.2Renzi
137.5Gilli
47.5Coppolaro
377.8Righetti
87.0Mawuli
237.1Viviani
177.0Ioniță
306.6Arena
716.7Cianci
996.9Olivieri
FC Empoli3-5-2
FC Empoli
25′98 Karim Zedadka35 Matteo Egan
46′6 Simone Romagnoli39 Edoardo Biondini
68′77 Bogdan Popov11 Stiven Shpendi
73′23 Filippo Bandinelli21 Gerard Yepes
73′57 Luca Belardinelli15 Joseph Ceesay
SS Arezzo
46′10 Emiliano Pattarello30 Alessandro Arena
62′9 Alberto Cerri23 Mattia Viviani
62′11 Leonardo Mancuso71 Pietro Cianci
72′16 Mattia Sala99 Marco Olivieri
88′24 Luca Chierico8 Eklu Shaka Mawuli
FC EmpoliSS Arezzo
44Boldbesiddelse %56
10Skud i alt15
2Skud på mål2
3Hjørnespark4
16Frispark begået15
1Gule kort1
1Røde kort0
1Offside0
80Afleveringspræcision %86
377Afleveringer469
2Redninger2

Lørdag 5. september 2026Serie B

Lørdag 5. september 2026
Carrarese0 – 1FC Empoli
Serie B
51'▮
Gult kort Luca Magnino · Forseelse
74'⚽
0-1Mål Bogdan Popov · Hovedstød · Assist: Luca Magnino
87'▮
Gult kort Filippo Distefano · Protest
Carrarese3-5-2
FC Empoli3-1-4-2
16.7Pizzignacco
136.7Ruggeri
67.2Oliana
417.0Romani
336.9Reale
776.5Parlanti
187.1Schiavi
177.0Topalović
736.8Rouhi
116.5Cissé
96.9Abiuso
128.0Seghetti
87.5Magnino
256.8Curto
337.4Căuz
217.4Yepes
356.5Egan
396.6Biondini
107.1Saporiti
916.4Corrado
116.7Shpendi
156.5Ceesay
Carrarese3-5-2
Carrarese
60′28 Jacopo Martini17 Luka Topalović
71′7 Niccolò Belloni77 Gabriele Parlanti
71′32 Mattia Finotto11 Moustapha Cissé
72′23 Matthias Braunöder18 Nicolás Schiavi
78′70 Nicolò Cudrig13 Fabio Andrea Ruggeri
FC Empoli
46′20 Filippo Distefano15 Joseph Ceesay
61′23 Filippo Bandinelli39 Edoardo Biondini
61′77 Bogdan Popov11 Stiven Shpendi
78′98 Karim Zedadka35 Matteo Egan
82′5 Duccio Degli Innocenti10 Edoardo Saporiti
CarrareseFC Empoli
41Boldbesiddelse %59
9Skud i alt16
5Skud på mål2
1Hjørnespark7
10Frispark begået12
0Gule kort2
0Røde kort0
0Offside0
80Afleveringspræcision %87
435Afleveringer617
1Redninger5
Opdateret: 19. oktober 2026, 07:32

Stilling

#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 Palermo FC7610167919VUVVV
2 Mantova7421138514UVUVT
3 Pisa7412149513VTUVV
4 Modena FC7412128413TUVVT
5 FC Südtirol733196312VUVUT
6 Ascoli733185312VTVUU
7 Avellino7322128411VUTVU
8 Benevento7322107311TVVVU
9 SS Arezzo7313814-610TVTUV
10 Virtus Entella723210829UVUUV
11 Hellas Verona7223141228VTVTU
12 Cesena FC715189-18UUUTU
13 SS Juve Stabia72328807TUUUV
14 Carrarese721467-17TTTVV
15 FC Empoli7214711-47VTTTU
16 Calcio Padova7214610-47TVTTT
17 US Cremonese7133610-46VUUUT
18 Vicenza7133915-66UUTTU
19 US Catanzaro7115814-64TVTTU
20 Sampdoria7115715-84TTVTT
OprykningOprykningsplayoffNedrykningsplayoffNedrykning
#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 Palermo FC33006249VVV
2 FC Südtirol42204138VVUU
3 Ascoli42206338UVVU
4 Benevento52219638TUVVU
5 Avellino42119457TVUV
6 Hellas Verona421110557TVVU
7 Mantova42117527VVUT
8 Modena FC32015416TVV
9 Pisa420267-16TVTV
10 Cesena FC40405504UUUU
11 SS Juve Stabia31114404TUV
12 US Cremonese311134-14TVU
13 Calcio Padova411235-24UVTT
14 Vicenza311146-24VUT
15 US Catanzaro210123-13VT
16 Sampdoria310245-13TVT
17 Carrarese410335-23TTTV
18 FC Empoli310235-23VTT
19 Virtus Entella302145-12TUU
20 SS Arezzo301237-41TTU
#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 Palermo FC4310105510VUVV
2 SS Arezzo430157-29VTVV
3 Pisa32108267VUV
4 Mantova32106337VUV
5 Modena FC42117437VVUT
6 Virtus Entella42116337TVUV
7 SS Juve Stabia41214405TVUU
8 Carrarese31113214UTV
9 FC Südtirol31115504UVT
10 Ascoli31112204VTU
11 Avellino311134-14VTU
12 Cesena FC311134-14VUT
13 FC Empoli411246-24TVTU
14 Benevento21011103TV
15 Calcio Padova310235-23VTT
16 US Cremonese402236-32TUUT
17 Vicenza402259-42TUTU
18 Hellas Verona301247-31UTT
19 US Catanzaro5014611-51TTTTU
20 Sampdoria4013310-71UTTT
Opdateret: 19. oktober 2026, 05:17

Kampprogram

Lørdag 22. august 2026Serie B

Lørdag 22. august 2026
FC Empoli1 – 0US Cremonese
Serie B

Søndag 30. august 2026Serie B

Søndag 30. august 2026
Mantova3 – 1FC Empoli
Serie B

Lørdag 5. september 2026Serie B

Lørdag 5. september 2026
Carrarese0 – 1FC Empoli
Serie B

Fredag 11. september 2026Serie B

Fredag 11. september 2026
FC Empoli0 – 1SS Arezzo
Serie B

Søndag 20. september 2026Serie B

Søndag 20. september 2026
Modena FC2 – 1FC Empoli
Serie B

Lørdag 10. oktober 2026Serie B

Lørdag 10. oktober 2026
FC Empoli2 – 4Palermo FC
Serie B

Lørdag 17. oktober 2026Serie B

Lørdag 17. oktober 2026
Ascoli1 – 1FC Empoli
Serie B

Fredag 23. oktober 2026Serie B

Fredag 23. oktober 2026
FC Empoli20:30Vicenza
Odds 1X2: 1 2,35 MarathonbetX 3,42 Marathonbet2 2,80 MarathonbetSerie B

Tirsdag 27. oktober 2026Serie B

Tirsdag 27. oktober 2026
Cesena FC20:00FC Empoli
Serie B

Søndag 1. november 2026Serie B

Søndag 1. november 2026
FC Empoli15:00SS Juve Stabia
Serie B

Lørdag 7. november 2026Serie B

Lørdag 7. november 2026
Calcio Padova15:00FC Empoli
Serie B

Lørdag 21. november 2026Serie B

Lørdag 21. november 2026
FC Empoli19:30Pisa
Serie B

Tirsdag 24. november 2026Serie B

Tirsdag 24. november 2026
Benevento20:00FC Empoli
Serie B

Lørdag 28. november 2026Serie B

Lørdag 28. november 2026
FC Empoli15:00Hellas Verona
Serie B

Søndag 6. december 2026Serie B

Søndag 6. december 2026
Virtus Entella19:30FC Empoli
Serie B

Onsdag 9. december 2026Serie B

Onsdag 9. december 2026
FC Empoli20:00FC Südtirol
Serie B

Søndag 13. december 2026Serie B

Søndag 13. december 2026
Avellino17:15FC Empoli
Serie B

Lørdag 19. december 2026Serie B

Lørdag 19. december 2026
FC Empoli17:15Sampdoria
Serie B

Søndag 27. december 2026Serie B

Søndag 27. december 2026
US Catanzaro15:00FC Empoli
Serie B

Lørdag 9. januar 2027Serie B

Lørdag 9. januar 2027
Palermo FC17:15FC Empoli
Serie B

Lørdag 16. januar 2027Serie B

Lørdag 16. januar 2027
FC Empoli–Tidspunkt ikke fastlagtModena FC
Serie B

Lørdag 23. januar 2027Serie B

Lørdag 23. januar 2027
SS Arezzo–Tidspunkt ikke fastlagtFC Empoli
Serie B

Lørdag 30. januar 2027Serie B

Lørdag 30. januar 2027
FC Empoli–Tidspunkt ikke fastlagtMantova
Serie B

Lørdag 6. februar 2027Serie B

Lørdag 6. februar 2027
Pisa–Tidspunkt ikke fastlagtFC Empoli
Serie B

Lørdag 13. februar 2027Serie B

Lørdag 13. februar 2027
FC Empoli–Tidspunkt ikke fastlagtBenevento
Serie B

Lørdag 20. februar 2027Serie B

Lørdag 20. februar 2027
SS Juve Stabia–Tidspunkt ikke fastlagtFC Empoli
Serie B

Lørdag 27. februar 2027Serie B

Lørdag 27. februar 2027
FC Empoli–Tidspunkt ikke fastlagtAscoli
Serie B

Tirsdag 2. marts 2027Serie B

Tirsdag 2. marts 2027
Hellas Verona–Tidspunkt ikke fastlagtFC Empoli
Serie B

Lørdag 6. marts 2027Serie B

Lørdag 6. marts 2027
FC Empoli–Tidspunkt ikke fastlagtCarrarese
Serie B

Lørdag 13. marts 2027Serie B

Lørdag 13. marts 2027
FC Empoli–Tidspunkt ikke fastlagtAvellino
Serie B

Lørdag 20. marts 2027Serie B

Lørdag 20. marts 2027
Sampdoria–Tidspunkt ikke fastlagtFC Empoli
Serie B

Lørdag 3. april 2027Serie B

Lørdag 3. april 2027
FC Empoli–Tidspunkt ikke fastlagtCalcio Padova
Serie B

Lørdag 10. april 2027Serie B

Lørdag 10. april 2027
FC Südtirol–Tidspunkt ikke fastlagtFC Empoli
Serie B

Lørdag 17. april 2027Serie B

Lørdag 17. april 2027
FC Empoli–Tidspunkt ikke fastlagtVirtus Entella
Serie B

Lørdag 24. april 2027Serie B

Lørdag 24. april 2027
Vicenza–Tidspunkt ikke fastlagtFC Empoli
Serie B

Lørdag 1. maj 2027Serie B

Lørdag 1. maj 2027
FC Empoli–Tidspunkt ikke fastlagtCesena FC
Serie B

Lørdag 8. maj 2027Serie B

Lørdag 8. maj 2027
US Cremonese–Tidspunkt ikke fastlagtFC Empoli
Serie B

Fredag 14. maj 2027Serie B

Fredag 14. maj 2027
FC Empoli–Tidspunkt ikke fastlagtUS Catanzaro
Serie B
Opdateret: 19. oktober 2026, 05:17

Spillere

Målmænd

  • 1Samuele Perisan

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Målmand
    Alder
    29 år
    Højde
    192 cm
    Vægt
    84 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2026
  • 12Jacopo Seghetti

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Målmand
    Alder
    21 år
    Højde
    189 cm
    Vægt
    83 kg
  • 13Emiliano Filippis

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Målmand
    Alder
    22 år
    Højde
    194 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
  • 22Federico Brancolini

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Målmand
    Alder
    25 år
    Højde
    192 cm
    Vægt
    75 kg

Forsvar

  • 6Simone Romagnoli

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    36 år
    Højde
    193 cm
    Vægt
    85 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027
  • 8Luca Magnino

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Central midtbane · anfører
    Alder
    29 år
    Højde
    185 cm
    Vægt
    78 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
  • 25Marco Curto

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    27 år
    Højde
    191 cm
    Vægt
    75 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
  • 28Gabriele Indragoli

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    22 år
    Højde
    183 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2026
  • 29Lorenzo Tosto

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    20 år
    Højde
    188 cm
    Vægt
    81 kg
  • 31Samsondeen Babalola

    Position
    Venstre back
    Alder
    18 år
    Højde
    183 cm
  • 33Cristian Căuz

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    30 år
    Højde
    188 cm
    Vægt
    80 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
  • 35Matteo Egan

    Position
    Højre midtbane
    Alder
    18 år
  • 36Dawid Bembnista

    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    19 år
    Højde
    189 cm
    Vægt
    74 kg
  • 40Roberto Berizzi

    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    19 år

Midtbane

  • 5Duccio Degli Innocenti

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Defensiv midtbane
    Alder
    23 år
    Højde
    180 cm
    Vægt
    75 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
  • 10Edoardo Saporiti

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Offensiv midtbane
    Alder
    25 år
    Højde
    186 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
  • 21Gerard Yepes

    Nationalitet
    Spanien
    Position
    Defensiv midtbane
    Alder
    24 år
    Højde
    170 cm
    Vægt
    66 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027
  • 23Filippo Bandinelli

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Central midtbane
    Alder
    31 år
    Højde
    180 cm
    Vægt
    70 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
  • 38Mattia Huqi

    Nationalitet
    Albanien
    Position
    Defensiv midtbane
    Alder
    19 år
  • 39Edoardo Biondini

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Central midtbane
    Alder
    17 år
    Højde
    176 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2029
  • 44Lapo Deli

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Defensiv midtbane
    Alder
    20 år
  • 45Andrea Orlandi

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Offensiv midtbane
    Alder
    19 år
    Højde
    172 cm
  • 57Luca Belardinelli

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Central midtbane
    Alder
    25 år
    Højde
    190 cm
  • 91Niccolò Corrado

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Venstre midtbane
    Alder
    26 år
    Højde
    179 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027
  • 98Karim Zedadka

    Nationalitet
    Frankrig
    Position
    Venstre midtbane
    Alder
    26 år
    Højde
    184 cm
    Vægt
    67 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027

Angreb

  • 9Flavio Bianchi

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Angriber
    Alder
    26 år
    Højde
    178 cm
    Vægt
    74 kg
  • 11Stiven Shpendi

    Nationalitet
    Albanien
    Position
    Angriber
    Alder
    23 år
    Højde
    181 cm
    Vægt
    73 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2029
  • 15Joseph Ceesay

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Højre midtbane
    Alder
    28 år
    Højde
    184 cm
    Vægt
    69 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027
  • 16Florijan Meznar

    Position
    Venstre kant
    Alder
    18 år
    Højde
    193 cm
  • 17Salvatore Monaco

    Position
    Angriber
    Alder
    19 år
  • 20Filippo Distefano

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Hængende angriber
    Alder
    23 år
    Højde
    176 cm
    Vægt
    59 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2029
  • 77Bogdan Popov

    Position
    Angriber
    Alder
    19 år
    Højde
    193 cm
    Vægt
    85 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
Opdateret: 18. oktober 2026, 05:17

Statistik

SpillerPosKampeMinMålASSSKUDINDDUEDRIAFL%TACKEROBCLEARLUFTFEJLFRIREDNINGERREDNINGER I FELTETCLEAN SHEETSRating* ▼Detaljer
Jacopo SeghettiMÅLMålmand763000002069.52%006100301821007.18
Edoardo SaporitiMIDMidtbane7599201245251074.58%5152080020007.06
Gerard YepesMIDMidtbane6454105234488.65%183114060021006.98
Matteo EganFORForsvar629001499479.76%4290030020006.81
Cristian CăuzFORForsvar7630012224288.42%1510305090021006.78
Bogdan PopovANGAngreb7304206020363.93%2168050021006.77
Karim ZedadkaMIDMidtbane7383004531567.16%1481760100021006.73
Luca MagninoFORForsvar7629011725089.05%157192070024006.71
Filippo BandinelliMIDMidtbane4136005113071.23%8350070010006.69
Filippo DistefanoANGAngreb418600234182.35%2000020021006.67
Stiven ShpendiANGAngreb7369108121370.27%6023060020006.67
Simone RomagnoliFORForsvar419300105187.3%20132000010006.65
Lapo DeliMIDMidtbane511300068290%3231030011006.61
Joseph CeesayANGAngreb6441107718667.61%51840110020106.53
Edoardo BiondiniMIDMidtbane6378008416282.08%52430100021006.48
Niccolò CorradoMIDMidtbane65170062718475.5%9443020010006.48
Duccio Degli InnocentiMIDMidtbane22700013060%0011010010006.46
Roberto BerizziFORForsvar1400011060%1010010000006.44
Marco CurtoFORForsvar6495000217087.62%55216090021106.4
Luca BelardinelliMIDMidtbane57200209068.57%2057030011006.36
Andrea OrlandiMIDMidtbane140001000000000000000—
Dawid BembnistaFORForsvar000000000000000000000—
Emiliano FilippisMÅLMålmand000000000000000000000—
Federico BrancoliniMÅLMålmand000000000000000000000—
Flavio BianchiANGAngreb000000000000000000000—
Florijan MeznarANGAngreb000000000000000000000—
Gabriele IndragoliFORForsvar000000000000000000000—
Lorenzo TostoFORForsvar000000000000000000000—
Mattia HuqiMIDMidtbane000000000000000000000—
Salvatore MonacoANGAngreb000000000000000000000—
Samsondeen BabalolaFORForsvar000000000000000000000—
Samuele PerisanMÅLMålmand000000000000000000000—

*Rating udregnes på baggrund af 51 forskellige statistikker. Skalaen går fra 3 til 10. Alle spillere starter på 6,5 og bevæger sig op eller ned efter præstationen. Mål og nøgleafleveringer trækker op, mens røde kort og afgørende fejl trækker ned.

Opdateret: 18. oktober 2026, 05:17
Vi bruger cookies

Vi benytter cookies, som er nødvendige for at få hjemmesiden til at fungere. Derudover benytter vi også cookies til at overvåge og spore indsatsen for vores markedsføring, overvåge brugen af vores hjemmeside og forbedre brugeroplevelsen af vores hjemmeside. Hvis du vil undgå disse cookies, bedes du tage et kig på vores cookiepolitik for at se hvordan du deaktiverer cookies i din browser.

Læs mere her: cookie og privatlivspolitik.