Virtus Entella

2026/2027

Kampe

Kommende kampe

Lørdag 24. oktober 2026Serie B

Lørdag 24. oktober 2026
Virtus Entella15:00Mantova
Odds 1X2: 1 2,14 MarathonbetX 3,24 Marathonbet2 3,34 MarathonbetSerie B

Tirsdag 27. oktober 2026Serie B

Tirsdag 27. oktober 2026
Virtus Entella20:00Avellino
Serie B

Lørdag 31. oktober 2026Serie B

Lørdag 31. oktober 2026
Sampdoria19:30Virtus Entella
Serie B

Søndag 8. november 2026Serie B

Søndag 8. november 2026
Virtus Entella15:00Modena FC
Serie B

Lørdag 21. november 2026Serie B

Lørdag 21. november 2026
Carrarese15:00Virtus Entella
Serie B

Seneste resultater

Lørdag 17. oktober 2026Serie B

Lørdag 17. oktober 2026
Calcio Padova1 – 2Virtus Entella
Serie B
Selvmål Stefano Di Mario · Selvmål1-0
28'⚽
54'⚽
1-1Mål Tommaso Annoni · Højrebensskud · Assist: Andrea Tiritiello
Gult kort Giovanni Giunti · Forseelse
74'▮
84'⚽
1-2Mål Bernat Guiu · Venstrebensskud · Assist: Luca Vignali
90'+4▮
Gult kort Andrea Franzoni · Forseelse
Calcio Padova3-5-2
Virtus Entella3-5-2
226.7Sorrentino
277.8Dellavalle
56.6Lovato
586.8Pastina
246.5Carissoni
66.4Giunti
216.8Zuelli
146.9Pompetti
346.7Cocchi
156.5Lasagna
906.5Artistico
226.5Frate
236.7Parodi
68.2Tiritiello
277.4Alborghetti
946.7Mezzoni
187.2Annoni
57.1Squizzato
246.9Franzoni
267.2Mario
106.8Cuppone
176.9Tirelli
Calcio Padova3-5-2
Calcio Padova
57′8 Pietro Fusi14 Marco Pompetti
57′11 Alessandro Seghetti15 Kevin Lasagna
71′17 Alessandro Capelli24 Lorenzo Carissoni
71′9 Luca Moro90 Gabriele Artistico
80′25 Nicolas Galazzi6 Giovanni Giunti
Virtus Entella
68′80 Leonardo Benedetti18 Tommaso Annoni
68′11 Bernat Guiu17 Mattia Tirelli
76′9 Giacomo Corona10 Luigi Cuppone
76′8 Luca Vignali5 Niccolò Squizzato
90+2′3 Nicolas Previtali94 Francesco Mezzoni
Calcio PadovaVirtus Entella
45Boldbesiddelse %55
6Skud i alt17
1Skud på mål7
4Hjørnespark6
7Frispark begået7
1Gule kort1
0Røde kort0
4Offside1
77Afleveringspræcision %81
395Afleveringer478
4Redninger1

Lørdag 10. oktober 2026Serie B

Lørdag 10. oktober 2026
Virtus Entella1 – 1SS Juve Stabia
Serie B
Gult kort Niccolò Squizzato · Forseelse
19'▮
Gult kort Leonardo Benedetti · Forseelse
27'▮
32'▮
Gult kort Marco Bellich · Forseelse
47'⚽
0-1Mål Antonio Di Nardo · Venstrebensskud · Assist: Giuseppe Sibilli
Mål Giacomo Corona · Højrebensskud1-1
90'+6⚽
90'+5▮
Gult kort Justin Kumi · Filmning
Virtus Entella4-4-1-1
SS Juve Stabia4-3-3
226.0Frate
236.9Parodi
66.5Tiritiello
276.9Alborghetti
266.6Mario
86.6Vignali
56.5Squizzato
806.3Benedetti
116.9Guiu
246.9Franzoni
107.0Cuppone
236.0Boer
967.2Maggioni
877.1Bettella
66.9Bellich
256.6Douglas
107.1Pierobon
87.3Buglio
247.0Kumi
377.2Maistro
97.3Nardo
337.3Sibilli
Virtus Entella4-4-1-1
Virtus Entella
53′55 Lucas Felippe5 Niccolò Squizzato
53′94 Francesco Mezzoni80 Leonardo Benedetti
65′9 Giacomo Corona8 Luca Vignali
82′70 Marwane Kritta26 Stefano Di Mario
82′17 Mattia Tirelli10 Luigi Cuppone
SS Juve Stabia
66′11 Kevin Piscopo37 Fabio Maistro
67′77 Saná Fernandes33 Giuseppe Sibilli
73′27 Leonardo Candellone9 Antonio Di Nardo
81′5 Thomas Battistella8 Davide Buglio
81′2 Manuel Ricciardi10 Christian Pierobon
Virtus EntellaSS Juve Stabia
53Boldbesiddelse %47
14Skud i alt13
2Skud på mål2
5Hjørnespark3
21Frispark begået14
2Gule kort2
0Røde kort0
4Offside3
81Afleveringspræcision %81
399Afleveringer379
1Redninger1

Lørdag 19. september 2026Serie B

Lørdag 19. september 2026
US Cremonese0 – 0Virtus Entella
Serie B
Gult kort Fabio Pecchia · Protest
36'▮
Gult kort Federico Baschirotto  · Protest
69'▮
US Cremonese4-3-3
Virtus Entella3-5-2
227.6Agazzi
387.6Vogliacco
157.3Bianchetti
67.2Baschirotto
216.7Rocchetti
206.6Pontisso
167.5Gerli
26.6Thorsby
106.4Licina
906.8Bonazzoli
146.6Berti
227.8Frate
236.8Parodi
67.4Tiritiello
276.8Alborghetti
87.0Vignali
246.9Franzoni
57.8Squizzato
806.7Benedetti
266.5Mario
106.2Cuppone
117.4Guiu
US Cremonese4-3-3
US Cremonese
18′33 Alberto Grassi20 Simone Pontisso
46′71 Salvatore Elia21 Yuri Rocchetti
58′18 Michele Collocolo2 Morten Thorsby
58′19 Marco Nasti10 Adin Licina
76′11 Milan Djuric14 Tommaso Berti
Virtus Entella
68′18 Tommaso Annoni8 Luca Vignali
68′70 Marwane Kritta26 Stefano Di Mario
80′9 Giacomo Corona10 Luigi Cuppone
80′3 Nicolas Previtali80 Leonardo Benedetti
90+2′17 Mattia Tirelli5 Niccolò Squizzato
US CremoneseVirtus Entella
53Boldbesiddelse %47
11Skud i alt17
5Skud på mål4
1Hjørnespark3
8Frispark begået11
1Gule kort0
0Røde kort0
1Offside5
84Afleveringspræcision %82
467Afleveringer399
4Redninger5

Fredag 11. september 2026Serie B

Fredag 11. september 2026
Pisa1 – 4Virtus Entella
Serie B
2'⚽
0-1Mål Bernat Guiu · Højrebensskud · Assist: Andrea Franzoni
32'⚽
0-2Mål Luigi Cuppone · Højrebensskud · Assist: Bernat Guiu
Rødt kort Mehdi Léris · Forseelse
35'▮
45'+2⚽
0-3Mål Andrea Franzoni · Højrebensskud
Mål Omar Correia · Højrebensskud · Assist: Andrea Primasso1-3
73'⚽
78'▮
Gult kort Luca Parodi  · Forseelse
80'⚽
1-4Mål Mattia Tirelli · Højrebensskud · Assist: Luca Parodi 
Gult kort Andrea Primasso · Forseelse
90'+1▮
90'+3▮
Gult kort Stefano Di Mario · Forseelse
Pisa4-3-3
Virtus Entella3-5-2
985.7Confente
336.1Calabresi
55.4Canestrelli
266.5Coppola
36.7Angori
216.3Vural
556.9Leone
297.6Correia
76.2Léris
376.2Petagna
106.6Tramoni
227.8Frate
237.2Parodi
276.6Alborghetti
156.9Marconi
87.0Vignali
248.0Franzoni
57.2Squizzato
806.8Benedetti
266.9Mario
107.5Cuppone
118.5Guiu
Pisa4-3-3
Pisa
46′4 Antonio Caracciolo 5 Simone Canestrelli
46′32 Stefano Moreo21 İsak Vural
46′8 Filippo Pittarello10 Matteo Tramoni
46′72 Simone Zanon37 Andrea Petagna
73′13 Andrea Primasso33 Arturo Calabresi
Virtus Entella
69′3 Nicolas Previtali8 Luca Vignali
69′17 Mattia Tirelli80 Leonardo Benedetti
77′18 Tommaso Annoni11 Bernat Guiu
77′32 Francesco Forte10 Luigi Cuppone
83′6 Andrea Tiritiello5 Niccolò Squizzato
PisaVirtus Entella
50Boldbesiddelse %50
14Skud i alt14
6Skud på mål4
7Hjørnespark2
9Frispark begået14
1Gule kort2
1Røde kort0
1Offside5
89Afleveringspræcision %91
548Afleveringer548
0Redninger5

Søndag 6. september 2026Serie B

Søndag 6. september 2026
Virtus Entella2 – 2Vicenza
Serie B
22'⚽
0-1Mål Gabriele Moncini · Højrebensskud
Gult kort Andrea Tiritiello · Forseelse
29'▮
36'▮
Gult kort Mattia Valoti · Forseelse
Mål Mattia Alborghetti · Hovedstød · Assist: Bernat Guiu1-1
37'⚽
Gult kort Andrea Chiappella · Protest
45'+2▮
Gult kort Bernat Guiu · Forseelse
47'▮
75'⚽
1-2Mål Silvio Merkaj · Højrebensskud · Assist: Lorenzo Caferri
77'▮
Gult kort Marco Carraro · Forseelse
Gult kort Ivan Marconi · Forseelse
84'▮
Mål Giacomo Corona · Hovedstød · Assist: Leonardo Benedetti2-2
86'⚽
Virtus Entella3-5-2
Vicenza3-5-2
226.8Frate
277.4Alborghetti
66.9Tiritiello
156.6Marconi
236.5Parodi
246.4Franzoni
56.9Squizzato
118.6Guiu
266.6Mario
106.7Cuppone
326.3Forte
166.0Gagno
146.5Cuomo
237.0Brighenti
277.0Sandon
287.2Caferri
266.3Pellizzari
46.9Carraro
106.8Valoti
326.2Costa
337.8Merkaj
117.7Moncini
Virtus Entella3-5-2
Virtus Entella
58′80 Leonardo Benedetti32 Francesco Forte
73′9 Giacomo Corona11 Bernat Guiu
73′55 Lucas Felippe5 Niccolò Squizzato
79′70 Marwane Kritta6 Andrea Tiritiello
79′8 Luca Vignali27 Mattia Alborghetti
Vicenza
56′7 Nicola Rauti11 Gabriele Moncini
61′21 Tommaso Corazza32 Filippo Costa 
62′29 Loris Zonta10 Mattia Valoti
79′8 Alessandro Bellemo26 Giulio Pellizzari
79′99 Alessandro Pietrelli28 Lorenzo Caferri
Virtus EntellaVicenza
53Boldbesiddelse %47
14Skud i alt13
5Skud på mål5
4Hjørnespark4
14Frispark begået16
3Gule kort2
0Røde kort0
0Offside2
85Afleveringspræcision %80
358Afleveringer321
4Redninger3
Opdateret: 20. oktober 2026, 07:50

Stilling

#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 Palermo FC7610167919VUVVV
2 Mantova7421138514UVUVT
3 Pisa7412149513VTUVV
4 Modena FC7412128413TUVVT
5 FC Südtirol733196312VUVUT
6 Ascoli733185312VTVUU
7 Avellino7322128411VUTVU
8 Benevento7322107311TVVVU
9 SS Arezzo7313814-610TVTUV
10 Virtus Entella723210829UVUUV
11 Hellas Verona7223141228VTVTU
12 Cesena FC715189-18UUUTU
13 SS Juve Stabia72328807TUUUV
14 Carrarese721467-17TTTVV
15 FC Empoli7214711-47VTTTU
16 Calcio Padova7214610-47TVTTT
17 US Cremonese7133610-46VUUUT
18 Vicenza7133915-66UUTTU
19 US Catanzaro7115814-64TVTTU
20 Sampdoria7115715-84TTVTT
OprykningOprykningsplayoffNedrykningsplayoffNedrykning
#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 Palermo FC33006249VVV
2 FC Südtirol42204138VVUU
3 Ascoli42206338UVVU
4 Benevento52219638TUVVU
5 Avellino42119457TVUV
6 Hellas Verona421110557TVVU
7 Mantova42117527VVUT
8 Modena FC32015416TVV
9 Pisa420267-16TVTV
10 Cesena FC40405504UUUU
11 SS Juve Stabia31114404TUV
12 US Cremonese311134-14TVU
13 Calcio Padova411235-24UVTT
14 Vicenza311146-24VUT
15 US Catanzaro210123-13VT
16 Sampdoria310245-13TVT
17 Carrarese410335-23TTTV
18 FC Empoli310235-23VTT
19 Virtus Entella302145-12TUU
20 SS Arezzo301237-41TTU
#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 Palermo FC4310105510VUVV
2 SS Arezzo430157-29VTVV
3 Pisa32108267VUV
4 Mantova32106337VUV
5 Modena FC42117437VVUT
6 Virtus Entella42116337TVUV
7 SS Juve Stabia41214405TVUU
8 Carrarese31113214UTV
9 FC Südtirol31115504UVT
10 Ascoli31112204VTU
11 Avellino311134-14VTU
12 Cesena FC311134-14VUT
13 FC Empoli411246-24TVTU
14 Benevento21011103TV
15 Calcio Padova310235-23VTT
16 US Cremonese402236-32TUUT
17 Vicenza402259-42TUTU
18 Hellas Verona301247-31UTT
19 US Catanzaro5014611-51TTTTU
20 Sampdoria4013310-71UTTT
Opdateret: 19. oktober 2026, 05:17

Kampprogram

Lørdag 22. august 2026Serie B

Lørdag 22. august 2026
FC Südtirol1 – 0Virtus Entella
Serie B

Lørdag 29. august 2026Serie B

Lørdag 29. august 2026
Virtus Entella1 – 2Cesena FC
Serie B

Søndag 6. september 2026Serie B

Søndag 6. september 2026
Virtus Entella2 – 2Vicenza
Serie B

Fredag 11. september 2026Serie B

Fredag 11. september 2026
Pisa1 – 4Virtus Entella
Serie B

Lørdag 19. september 2026Serie B

Lørdag 19. september 2026
US Cremonese0 – 0Virtus Entella
Serie B

Lørdag 10. oktober 2026Serie B

Lørdag 10. oktober 2026
Virtus Entella1 – 1SS Juve Stabia
Serie B

Lørdag 17. oktober 2026Serie B

Lørdag 17. oktober 2026
Calcio Padova1 – 2Virtus Entella
Serie B

Lørdag 24. oktober 2026Serie B

Lørdag 24. oktober 2026
Virtus Entella15:00Mantova
Odds 1X2: 1 2,14 MarathonbetX 3,24 Marathonbet2 3,34 MarathonbetSerie B

Tirsdag 27. oktober 2026Serie B

Tirsdag 27. oktober 2026
Virtus Entella20:00Avellino
Serie B

Lørdag 31. oktober 2026Serie B

Lørdag 31. oktober 2026
Sampdoria19:30Virtus Entella
Serie B

Søndag 8. november 2026Serie B

Søndag 8. november 2026
Virtus Entella15:00Modena FC
Serie B

Lørdag 21. november 2026Serie B

Lørdag 21. november 2026
Carrarese15:00Virtus Entella
Serie B

Tirsdag 24. november 2026Serie B

Tirsdag 24. november 2026
Virtus Entella20:00Hellas Verona
Serie B

Lørdag 28. november 2026Serie B

Lørdag 28. november 2026
Ascoli15:00Virtus Entella
Serie B

Søndag 6. december 2026Serie B

Søndag 6. december 2026
Virtus Entella19:30FC Empoli
Serie B

Onsdag 9. december 2026Serie B

Onsdag 9. december 2026
US Catanzaro20:00Virtus Entella
Serie B

Søndag 13. december 2026Serie B

Søndag 13. december 2026
Virtus Entella15:00SS Arezzo
Serie B

Søndag 20. december 2026Serie B

Søndag 20. december 2026
Palermo FC17:15Virtus Entella
Serie B

Søndag 27. december 2026Serie B

Søndag 27. december 2026
Virtus Entella15:00Benevento
Serie B

Lørdag 9. januar 2027Serie B

Lørdag 9. januar 2027
Vicenza15:00Virtus Entella
Serie B

Lørdag 16. januar 2027Serie B

Lørdag 16. januar 2027
Avellino–Tidspunkt ikke fastlagtVirtus Entella
Serie B

Lørdag 23. januar 2027Serie B

Lørdag 23. januar 2027
Virtus Entella–Tidspunkt ikke fastlagtSampdoria
Serie B

Lørdag 30. januar 2027Serie B

Lørdag 30. januar 2027
Virtus Entella–Tidspunkt ikke fastlagtFC Südtirol
Serie B

Lørdag 6. februar 2027Serie B

Lørdag 6. februar 2027
Modena FC–Tidspunkt ikke fastlagtVirtus Entella
Serie B

Lørdag 13. februar 2027Serie B

Lørdag 13. februar 2027
Virtus Entella–Tidspunkt ikke fastlagtCarrarese
Serie B

Lørdag 20. februar 2027Serie B

Lørdag 20. februar 2027
Hellas Verona–Tidspunkt ikke fastlagtVirtus Entella
Serie B

Lørdag 27. februar 2027Serie B

Lørdag 27. februar 2027
Virtus Entella–Tidspunkt ikke fastlagtUS Cremonese
Serie B

Tirsdag 2. marts 2027Serie B

Tirsdag 2. marts 2027
Cesena FC–Tidspunkt ikke fastlagtVirtus Entella
Serie B

Lørdag 6. marts 2027Serie B

Lørdag 6. marts 2027
Virtus Entella–Tidspunkt ikke fastlagtAscoli
Serie B

Lørdag 13. marts 2027Serie B

Lørdag 13. marts 2027
Benevento–Tidspunkt ikke fastlagtVirtus Entella
Serie B

Lørdag 20. marts 2027Serie B

Lørdag 20. marts 2027
Virtus Entella–Tidspunkt ikke fastlagtUS Catanzaro
Serie B

Lørdag 3. april 2027Serie B

Lørdag 3. april 2027
SS Juve Stabia–Tidspunkt ikke fastlagtVirtus Entella
Serie B

Lørdag 10. april 2027Serie B

Lørdag 10. april 2027
Virtus Entella–Tidspunkt ikke fastlagtPisa
Serie B

Lørdag 17. april 2027Serie B

Lørdag 17. april 2027
FC Empoli–Tidspunkt ikke fastlagtVirtus Entella
Serie B

Lørdag 24. april 2027Serie B

Lørdag 24. april 2027
Virtus Entella–Tidspunkt ikke fastlagtPalermo FC
Serie B

Lørdag 1. maj 2027Serie B

Lørdag 1. maj 2027
Mantova–Tidspunkt ikke fastlagtVirtus Entella
Serie B

Lørdag 8. maj 2027Serie B

Lørdag 8. maj 2027
Virtus Entella–Tidspunkt ikke fastlagtCalcio Padova
Serie B

Fredag 14. maj 2027Serie B

Fredag 14. maj 2027
SS Arezzo–Tidspunkt ikke fastlagtVirtus Entella
Serie B
Opdateret: 20. oktober 2026, 05:17

Spillere

Målmænd

  • 12Edoardo Torrielli

    Position
    Målmand
    Alder
    20 år
  • 22Federico Del Frate

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Målmand
    Alder
    30 år
    Højde
    192 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
  • 91Simone Colombi

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Målmand
    Alder
    35 år
    Højde
    188 cm
    Vægt
    80 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027

Forsvar

  • 3Nicolas Previtali

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Højre back
    Alder
    21 år
    Højde
    186 cm
    Vægt
    66 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2029
  • 6Andrea Tiritiello

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    31 år
    Højde
    188 cm
    Vægt
    86 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
  • 8Luca Vignali

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Højre midtbane
    Alder
    30 år
    Højde
    186 cm
    Vægt
    81 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
  • 15Ivan Marconi

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    36 år
    Højde
    184 cm
    Vægt
    77 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
  • 23Luca Parodi 

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Midterforsvarer · anfører
    Alder
    31 år
    Højde
    169 cm
    Vægt
    65 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
  • 27Mattia Alborghetti

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Højre back
    Alder
    28 år
    Højde
    187 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2026
  • 39Mattia Motolese

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    22 år
    Højde
    188 cm
  • 70Marwane Kritta

    Position
    Venstre midtbane
    Alder
    24 år
    Højde
    183 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027

Midtbane

  • 5Niccolò Squizzato

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Defensiv midtbane
    Alder
    24 år
    Højde
    186 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2026
  • 7Davide Bariti

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Højre midtbane
    Alder
    35 år
    Højde
    173 cm
    Vægt
    65 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
  • 16Riccardo Turicchia

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Venstre midtbane
    Alder
    23 år
    Højde
    180 cm
    Vægt
    79 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027
  • 18Tommaso Annoni

    Position
    Central midtbane
    Alder
    18 år
  • 24Andrea Franzoni

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Offensiv midtbane
    Alder
    29 år
    Højde
    188 cm
    Vægt
    80 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2029
  • 26Stefano Di Mario

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Venstre midtbane
    Alder
    22 år
    Højde
    181 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2030
  • 28Mattia Valori

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Central midtbane
    Alder
    21 år
    Højde
    181 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
  • 40Gabriele Costa

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Central midtbane
    Alder
    21 år
    Højde
    183 cm
  • 55Lucas Felippe

    Nationalitet
    Brasilien
    Position
    Defensiv midtbane
    Alder
    26 år
    Højde
    178 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027
  • 80Leonardo Benedetti

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Central midtbane
    Alder
    26 år
    Højde
    180 cm
    Vægt
    76 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
  • 94Francesco Mezzoni

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Højre midtbane
    Alder
    26 år
    Højde
    181 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2026

Angreb

  • 9Giacomo Corona

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Angriber
    Alder
    22 år
    Højde
    195 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027
  • 10Luigi Cuppone

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Angriber
    Alder
    29 år
    Højde
    178 cm
    Vægt
    75 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027
  • 11Bernat Guiu

    Nationalitet
    Spanien
    Position
    Angriber
    Alder
    26 år
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
  • 17Mattia Tirelli

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Angriber
    Alder
    24 år
    Højde
    183 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2026
  • 32Francesco Forte

    Nationalitet
    Italien
    Position
    Angriber
    Alder
    33 år
    Højde
    187 cm
    Vægt
    75 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027
Opdateret: 18. oktober 2026, 05:17

Statistik

SpillerPosKampeMinMålASSSKUDINDDUEDRIAFL%TACKEROBCLEARLUFTFEJLFRIREDNINGERREDNINGER I FELTETCLEAN SHEETSRating* ▼Detaljer
Bernat GuiuANGAngreb753022203137988.12%100110130012007.55
Niccolò SquizzatoMIDMidtbane7505009320387.62%154910100011007.05
Andrea TiritielloFORForsvar7536117336382.66%1474014140011007.04
Mattia AlborghettiFORForsvar7619103340188.7%13152622090010007.04
Andrea FranzoniMIDMidtbane762411141134481.76%11267090011006.97
Luca VignaliFORForsvar62960251115175%6345060010006.88
Luca Parodi FORForsvar76270132726387.74%631680100012006.86
Stefano Di MarioMIDMidtbane75940094932785.17%1511223070011006.86
Lucas FelippeMIDMidtbane41040041111289.69%3020020000006.83
Federico Del FrateMÅLMålmand763000001071.81%006000181010006.8
Luigi CupponeANGAngreb644910161418567.19%3302060010006.79
Giacomo CoronaANGAngreb68520407141.38%0015010010006.76
Tommaso AnnoniMIDMidtbane418010138282.67%3001020010006.74
Leonardo BenedettiMIDMidtbane627801176087.14%4452030011006.72
Mattia TirelliANGAngreb615710414080%2021020010006.69
Francesco MezzoniMIDMidtbane212600086375.76%0152020000006.68
Ivan MarconiFORForsvar418900108092.31%33114030001006.68
Nicolas PrevitaliFORForsvar412200127379.49%2142000010006.67
Francesco ForteANGAngreb423800407073.81%0016020000006.5
Marwane KrittaFORForsvar34100050084.21%0020010010006.5
Mattia ValoriMIDMidtbane12000100100%0000000000006.4
Davide BaritiMIDMidtbane000000000000000000000—
Edoardo TorrielliMÅLMålmand000000000000000000000—
Gabriele CostaMIDMidtbane000000000000000000000—
Mattia MotoleseFORForsvar000000000000000000000—
Riccardo TuricchiaMIDMidtbane000000000000000000000—
Simone ColombiMÅLMålmand000000000000000000000—

*Rating udregnes på baggrund af 51 forskellige statistikker. Skalaen går fra 3 til 10. Alle spillere starter på 6,5 og bevæger sig op eller ned efter præstationen. Mål og nøgleafleveringer trækker op, mens røde kort og afgørende fejl trækker ned.

Opdateret: 18. oktober 2026, 05:17

Følg Virtus Entella

Vi bruger cookies

Vi benytter cookies, som er nødvendige for at få hjemmesiden til at fungere. Derudover benytter vi også cookies til at overvåge og spore indsatsen for vores markedsføring, overvåge brugen af vores hjemmeside og forbedre brugeroplevelsen af vores hjemmeside. Hvis du vil undgå disse cookies, bedes du tage et kig på vores cookiepolitik for at se hvordan du deaktiverer cookies i din browser.

Læs mere her: cookie og privatlivspolitik.