Erzurumspor FK

2026/2027

Kampe

Kommende kampe

Lørdag 24. oktober 2026Süper Lig

Lørdag 24. oktober 2026
Gaziantep F.K.15:00Erzurumspor FK
Odds 1X2: 1 2,22 MarathonbetX 2,93 Marathonbet2 3,64 MarathonbetSüper Lig

Lørdag 31. oktober 2026Süper Lig

Lørdag 31. oktober 2026
Erzurumspor FK11:30Çorum FK
Süper Lig

Søndag 8. november 2026Süper Lig

Søndag 8. november 2026
Rizespor11:30Erzurumspor FK
Süper Lig

Søndag 22. november 2026Süper Lig

Søndag 22. november 2026
Erzurumspor FK11:30Göztepe
Süper Lig

Søndag 29. november 2026Süper Lig

Søndag 29. november 2026
Fenerbahçe17:00Erzurumspor FK
Süper Lig

Seneste resultater

Lørdag 17. oktober 2026Süper Lig

Lørdag 17. oktober 2026
Erzurumspor FK2 – 0Eyüpspor
Süper Lig
17'▮
Gult kort Zak Jules · Forseelse
Mål Miguel Cardoso · Hovedstød · Assist: Guram Giorbelidze1-0
19'⚽
VAR Miguel Cardoso · Mål annulleret
40'VAR
Mål Eren Tozlu · Hovedstød · Assist: Mustafa Yumlu2-0
47'⚽
Erzurumspor FK5-3-2
Eyüpspor3-4-2-1
17.5Taşkıran
536.6Ovacıklı
46.8Gerxhaliu
228.0Yumlu
186.5Mujakic
157.3Giorbelidze
66.8Baiye
426.6Owusu
657.0Rodríguez
207.3Cardoso
107.4Tozlu
16.2Bilgin
56.9Yamiq
47.0Yaşar
336.6Jules
776.4Michalak
887.0Massanga
286.5İlter
216.4Giordano
986.5Boutobba
156.6Raux-Yao
96.8Barası
Erzurumspor FK5-3-2
Erzurumspor FK
71′19 Ibrahim Diabate20 Miguel Cardoso
81′8 Sefa Akgün42 Elisha Owusu
81′9 Gyrano Kerk10 Eren Tozlu
90′77 Lawrence Agyekum15 Guram Giorbelidze
90′23 Cengizhan Bayrak65 Martín Rodríguez
Eyüpspor
55′11 Lenny Pintor98 Bilal Boutobba
55′7 Talha Ülvan77 Konrad Michalak
67′70 Mete Demir9 Yusuf Barası
67′10 Abdelhamid Sabiri15 Charles-André Raux-Yao
82′8 David Costa28 Taşkın İlter
Erzurumspor FKEyüpspor
42Boldbesiddelse %58
7Skud i alt10
3Skud på mål4
3Hjørnespark2
20Frispark begået3
0Gule kort1
0Røde kort0
0Offside2
80Afleveringspræcision %90
372Afleveringer536
4Redninger1

Lørdag 10. oktober 2026Süper Lig

Lørdag 10. oktober 2026
Alanyaspor0 – 0Erzurumspor FK
Süper Lig
29'▮
Gult kort Eren Tozlu · Protest
44'▮
Gult kort Orhan Ovacıklı · Forseelse
Gult kort Meschack Elia · Forseelse
62'▮
62'▮
Gult kort Amar Gerxhaliu · Forseelse
Gult kort Florent Hadergjonaj · Forseelse
86'▮
Gult kort Arda Usluoğlu · Forseelse
90'+6▮
Alanyaspor3-4-3
Erzurumspor FK5-3-2
487.9Victor
37.0Lima
57.1Aliti
207.1Aksoy
947.5Hadergjonaj
427.3Makouta
556.8Gezek
117.2Ruan
76.9Kaya
196.7Cédric
167.1Hwang
17.9Taşkıran
537.2Ovacıklı
46.8Gerxhaliu
227.6Yumlu
186.6Mujakic
157.1Giorbelidze
67.0Baiye
426.8Owusu
657.4Rodríguez
107.5Tozlu
207.0Cardoso
Alanyaspor3-4-3
Alanyaspor
58′12 Meschack Elia7 İbrahim Kaya
58′22 Paolo Fernandes16 Ui-jo Hwang
58′17 Arda Usluoğlu19 Iván Cédric
63′10 Ianis Hagi22 Paolo Fernandes
83′4 Bedirhan Özyurt20 Fatih Aksoy
Erzurumspor FK
78′99 Mustafa Fettahoğlu20 Miguel Cardoso
83′8 Sefa Akgün65 Martín Rodríguez
83′19 Ibrahim Diabate10 Eren Tozlu
AlanyasporErzurumspor FK
57Boldbesiddelse %43
15Skud i alt15
5Skud på mål5
5Hjørnespark3
12Frispark begået10
3Gule kort3
0Røde kort0
1Offside2
90Afleveringspræcision %86
530Afleveringer392
5Redninger5

Søndag 20. september 2026Süper Lig

Søndag 20. september 2026
Erzurumspor FK1 – 0Samsunspor
Süper Lig
Gult kort Miguel Cardoso  · Forseelse
18'▮
Gult kort Elisha Owusu · Protest
33'▮
Mål Miguel Cardoso  · Venstrebensskud1-0
45'⚽
64'▮
Gult kort Samed Onur · Forseelse
Gult kort Brandon Baiye · Forseelse
77'▮
86'▮
Gult kort Emre Kılınç · Forseelse
Erzurumspor FK5-4-1
Samsunspor4-3-3
16.8Taşkıran
536.9Ovacıklı
47.0Gerxhaliu
226.7Yumlu
187.1Mujakic
157.0Giorbelidze
656.7Rodríguez
426.5Owusu
67.2Baiye
207.5Cardoso
106.9Tozlu
16.6Kocuk
26.6Mendes
167.0Erakovic
347.0Guarino
176.2Tómasson
57.3Yüksel
46.5Watt
86.8Onur
306.5Jarju
186.5Bayo
116.7Kılınç
Erzurumspor FK5-4-1
Erzurumspor FK
57′8 Sefa Akgün65 Martín Rodríguez
66′19 Ibrahim Diabate20 Miguel Cardoso 
66′9 Gyrano Kerk10 Eren Tozlu
82′2 Festy Ebosele53 Orhan Ovacıklı
Samsunspor
46′10 Tanguy Coulibaly30 Saikuba Jarju
65′42 Antoine Sekongo4 Elliot Watt
79′20 Yalçın Kayan8 Samed Onur
Erzurumspor FKSamsunspor
42Boldbesiddelse %58
8Skud i alt8
2Skud på mål2
3Hjørnespark5
11Frispark begået14
3Gule kort2
0Røde kort0
0Offside2
82Afleveringspræcision %87
414Afleveringer584
2Redninger1

Fredag 11. september 2026Süper Lig

Fredag 11. september 2026
Beşiktaş3 – 0Erzurumspor FK
Süper Lig
Gult kort Orkun Kökçü  · Protest
15'▮
Mål Emirhan Topçu · Hovedstød · Assist: Orkun Kökçü 1-0
21'⚽
Gult kort Kassoum Ouattara · Forseelse
26'▮
Mål Leandro Trossard · Højrebensskud · Assist: Hyeon-gyu Oh2-0
27'⚽
VAR Leandro Trossard · Mål annulleret
51'VAR
Gult kort Salih Özcan · Protest
66'▮
Mål İlhan Fakılı · Venstrebensskud · Assist: Amir Murillo3-0
81'⚽
Beşiktaş4-1-4-1
Erzurumspor FK5-4-1
16.8Nübel
627.3Murillo
127.0Agbadou
537.9Topçu
116.8Ouattara
66.9Özcan
187.3Cerny
156.9Olaitan
107.2Kökçü
197.8Trossard
97.4Oh
16.5Taşkıran
536.6Ovacıklı
46.8Gerxhaliu
226.3Yumlu
186.7Mujakic
156.2Giorbelidze
206.5Cardoso
66.2Baiye
426.8Owusu
656.4Rodríguez
107.0Tozlu
Beşiktaş4-1-4-1
Beşiktaş
70′8 Kartal Yılmaz10 Orkun Kökçü 
71′29 İlhan Fakılı18 Vaclav Cerny
71′4 Wilfred Ndidi6 Salih Özcan
83′22 Taylan Bulut62 Amir Murillo
83′17 Ernest Poku19 Leandro Trossard
Erzurumspor FK
57′19 Ibrahim Diabate20 Miguel Cardoso 
67′99 Mustafa Fettahoğlu65 Martín Rodríguez
67′3 Yakup Kırtay18 Nihad Mujakic
73′2 Festy Ebosele53 Orhan Ovacıklı
74′9 Gyrano Kerk10 Eren Tozlu
BeşiktaşErzurumspor FK
73Boldbesiddelse %27
21Skud i alt8
6Skud på mål0
10Hjørnespark1
11Frispark begået11
3Gule kort0
0Røde kort0
2Offside4
91Afleveringspræcision %78
686Afleveringer252
0Redninger4

Lørdag 5. september 2026Süper Lig

Lørdag 5. september 2026
Erzurumspor FK1 – 0Konyaspor
Süper Lig
Mål Eren Tozlu · Hovedstød · Assist: Guram Giorbelidze1-0
17'⚽
26'▮
Gult kort Rayyan Baniya · Forseelse
45'+2▮
Gult kort Marko Jevtovic · Forseelse
45'+2▮
Gult kort Jackson Muleka · Forseelse
72'▮
Gult kort Adil Demirbağ  · Tidsspilde
Gult kort Martín Rodríguez · Forseelse
75'▮
Erzurumspor FK5-4-1
Konyaspor4-2-3-1
17.0Taşkıran
537.4Ovacıklı
46.8Gerxhaliu
226.7Yumlu
186.7Mujakic
157.7Giorbelidze
996.4Fettahoğlu
426.8Owusu
67.0Baiye
657.4Rodríguez
107.0Tozlu
137.1Güngördü
177.0Andzouana
226.7Baniya
47.2Demirbağ
266.3Masuaku
776.9İbrahimoğlu
87.2Jevtovic
196.5Colley
77.2Gonçalves
116.6Muleka
946.5Destan
Erzurumspor FK5-4-1
Erzurumspor FK
58′8 Sefa Akgün42 Elisha Owusu
59′19 Ibrahim Diabate99 Mustafa Fettahoğlu
64′20 Miguel Cardoso 10 Eren Tozlu
87′3 Yakup Kırtay65 Martín Rodríguez
Konyaspor
46′42 Mostafa Mohamed94 Enis Destan
46′66 Tóth Rajmund26 Arthur Masuaku
46′9 Deniz Türüç19 Ebrima Colley
71′91 Jean-Luc Dompé22 Rayyan Baniya
86′45 Emir Bars77 Melih İbrahimoğlu
Erzurumspor FKKonyaspor
35Boldbesiddelse %65
12Skud i alt14
4Skud på mål1
4Hjørnespark3
13Frispark begået11
1Gule kort4
0Røde kort0
1Offside0
77Afleveringspræcision %88
273Afleveringer517
1Redninger3
Opdateret: 20. oktober 2026, 07:53

Stilling

#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 Galatasaray86111711619VVTVV
2 Amed SK8521189917UVVUV
3 Fenerbahçe85122261616TUVVV
4 Trabzonspor85121851316VTVVV
5 Beşiktaş85031610615VVTVT
6 Çorum FK84131813513VVTVV
7 Kasımpaşa8341129313UVUTV
8 Kocaelispor840498112VTVTT
9 Alanyaspor833289-112VUVUT
10 İstanbul Başakşehir83231212011TTVUV
11 Erzurumspor FK8323511-611VTVUV
12 Rizespor8314811-310TVUTT
13 Göztepe8233171619TUUVV
14 Gaziantep F.K.8224812-48VUTTT
15 Gençlerbirliği8224716-98TTTUT
16 Konyaspor812549-55TVUUT
17 Samsunspor8116719-124TTTTT
18 Eyüpspor8107222-203TTTTT
Champions LeagueKvalifikation til Champions LeagueKvalifikation til Europa LeagueKvalifikation til Conference LeagueNedrykning
#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 Amed SK55001431115VVVVV
2 Trabzonspor44001311212VVVV
3 Beşiktaş4400123912VVVV
4 İstanbul Başakşehir5311115610VUTVV
5 Galatasaray431095410UVVV
6 Fenerbahçe4301164129VTVV
7 Kocaelispor43016249VVVT
8 Erzurumspor FK43014409TVVV
9 Kasımpaşa41307436UUUV
10 Çorum FK42026426TVTV
11 Alanyaspor31203215VUU
12 Gençlerbirliği512267-15VUTUT
13 Konyaspor411223-14TTVU
14 Eyüpspor410328-63TVTT
15 Gaziantep F.K.402226-42UTUT
16 Göztepe301247-31TTU
17 Samsunspor4013413-91UTTT
18 Rizespor300306-60TTT
#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 Rizespor531185310VVVUT
2 Galatasaray43018629VVTV
3 Göztepe522113948UTUVV
4 Fenerbahçe42116247TVUV
5 Çorum FK421112937UTVV
6 Kasımpaşa42115507VUVT
7 Alanyaspor521257-27UTVVT
8 Gaziantep F.K.42026606VVTT
9 Trabzonspor41125414UTTV
10 Beşiktaş410347-33TVTT
11 Kocaelispor410336-33TVTT
12 Samsunspor410336-33VTTT
13 Gençlerbirliği310219-83VTT
14 Amed SK302146-22TUU
15 Erzurumspor FK402217-62TUTU
16 Konyaspor401326-41TTUT
17 İstanbul Başakşehir301217-61TTU
18 Eyüpspor4004014-140TTTT
Opdateret: 20. oktober 2026, 05:31

Kampprogram

Søndag 16. august 2026Süper Lig

Søndag 16. august 2026
Amed SK3 – 0Erzurumspor FK
Süper Lig

Fredag 21. august 2026Süper Lig

Fredag 21. august 2026
Erzurumspor FK0 – 4Galatasaray
Süper Lig

Fredag 28. august 2026Süper Lig

Fredag 28. august 2026
Gençlerbirliği1 – 1Erzurumspor FK
Süper Lig

Lørdag 5. september 2026Süper Lig

Lørdag 5. september 2026
Erzurumspor FK1 – 0Konyaspor
Süper Lig

Fredag 11. september 2026Süper Lig

Fredag 11. september 2026
Beşiktaş3 – 0Erzurumspor FK
Süper Lig

Søndag 20. september 2026Süper Lig

Søndag 20. september 2026
Erzurumspor FK1 – 0Samsunspor
Süper Lig

Lørdag 10. oktober 2026Süper Lig

Lørdag 10. oktober 2026
Alanyaspor0 – 0Erzurumspor FK
Süper Lig

Lørdag 17. oktober 2026Süper Lig

Lørdag 17. oktober 2026
Erzurumspor FK2 – 0Eyüpspor
Süper Lig

Lørdag 24. oktober 2026Süper Lig

Lørdag 24. oktober 2026
Gaziantep F.K.15:00Erzurumspor FK
Odds 1X2: 1 2,22 MarathonbetX 2,93 Marathonbet2 3,64 MarathonbetSüper Lig

Lørdag 31. oktober 2026Süper Lig

Lørdag 31. oktober 2026
Erzurumspor FK11:30Çorum FK
Süper Lig

Søndag 8. november 2026Süper Lig

Søndag 8. november 2026
Rizespor11:30Erzurumspor FK
Süper Lig

Søndag 22. november 2026Süper Lig

Søndag 22. november 2026
Erzurumspor FK11:30Göztepe
Süper Lig

Søndag 29. november 2026Süper Lig

Søndag 29. november 2026
Fenerbahçe17:00Erzurumspor FK
Süper Lig

Søndag 6. december 2026Süper Lig

Søndag 6. december 2026
Erzurumspor FK11:30Kocaelispor
Süper Lig

Lørdag 12. december 2026Süper Lig

Lørdag 12. december 2026
Erzurumspor FK11:30Kasımpaşa
Süper Lig

Lørdag 19. december 2026Süper Lig

Lørdag 19. december 2026
İstanbul Başakşehir14:00Erzurumspor FK
Süper Lig

Søndag 17. januar 2027Süper Lig

Søndag 17. januar 2027
Erzurumspor FK–Tidspunkt ikke fastlagtTrabzonspor
Süper Lig

Søndag 24. januar 2027Süper Lig

Søndag 24. januar 2027
Erzurumspor FK–Tidspunkt ikke fastlagtAmed SK
Süper Lig

Søndag 31. januar 2027Süper Lig

Søndag 31. januar 2027
Galatasaray–Tidspunkt ikke fastlagtErzurumspor FK
Süper Lig

Søndag 7. februar 2027Süper Lig

Søndag 7. februar 2027
Erzurumspor FK–Tidspunkt ikke fastlagtGençlerbirliği
Süper Lig

Søndag 14. februar 2027Süper Lig

Søndag 14. februar 2027
Konyaspor–Tidspunkt ikke fastlagtErzurumspor FK
Süper Lig

Søndag 21. februar 2027Süper Lig

Søndag 21. februar 2027
Erzurumspor FK–Tidspunkt ikke fastlagtBeşiktaş
Süper Lig

Søndag 28. februar 2027Süper Lig

Søndag 28. februar 2027
Samsunspor–Tidspunkt ikke fastlagtErzurumspor FK
Süper Lig

Søndag 7. marts 2027Süper Lig

Søndag 7. marts 2027
Erzurumspor FK–Tidspunkt ikke fastlagtAlanyaspor
Süper Lig

Søndag 14. marts 2027Süper Lig

Søndag 14. marts 2027
Eyüpspor–Tidspunkt ikke fastlagtErzurumspor FK
Süper Lig

Søndag 21. marts 2027Süper Lig

Søndag 21. marts 2027
Erzurumspor FK–Tidspunkt ikke fastlagtGaziantep F.K.
Süper Lig

Søndag 4. april 2027Süper Lig

Søndag 4. april 2027
Çorum FK–Tidspunkt ikke fastlagtErzurumspor FK
Süper Lig

Søndag 11. april 2027Süper Lig

Søndag 11. april 2027
Erzurumspor FK–Tidspunkt ikke fastlagtRizespor
Süper Lig

Søndag 18. april 2027Süper Lig

Søndag 18. april 2027
Göztepe–Tidspunkt ikke fastlagtErzurumspor FK
Süper Lig

Søndag 25. april 2027Süper Lig

Søndag 25. april 2027
Erzurumspor FK–Tidspunkt ikke fastlagtFenerbahçe
Süper Lig

Søndag 2. maj 2027Süper Lig

Søndag 2. maj 2027
Kocaelispor–Tidspunkt ikke fastlagtErzurumspor FK
Süper Lig

Søndag 9. maj 2027Süper Lig

Søndag 9. maj 2027
Kasımpaşa–Tidspunkt ikke fastlagtErzurumspor FK
Süper Lig

Søndag 16. maj 2027Süper Lig

Søndag 16. maj 2027
Erzurumspor FK–Tidspunkt ikke fastlagtİstanbul Başakşehir
Süper Lig

Søndag 23. maj 2027Süper Lig

Søndag 23. maj 2027
Trabzonspor–Tidspunkt ikke fastlagtErzurumspor FK
Süper Lig
Opdateret: 20. oktober 2026, 05:31

Spillere

Målmænd

  • 1Ertuğrul Taşkıran

    Nationalitet
    Tyrkiet
    Position
    Målmand
    Alder
    36 år
    Højde
    191 cm
    Vægt
    83 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027
  • 17Erkan Anapa

    Nationalitet
    Tyrkiet
    Position
    Målmand
    Alder
    28 år
    Højde
    187 cm
    Vægt
    70 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027
  • 31Matija Orbanic

    Nationalitet
    Kroatien
    Position
    Målmand
    Alder
    26 år
    Højde
    192 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027
  • Şerefhan Sağlık

    Nationalitet
    Tyrkiet
    Position
    Målmand
    Alder
    21 år
    Højde
    195 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028

Forsvar

  • 2Festy Ebosele

    Nationalitet
    Irland
    Position
    Højre back
    Alder
    24 år
    Højde
    180 cm
    Vægt
    75 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027
  • 3Yakup Kırtay

    Nationalitet
    Tyrkiet
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    23 år
    Højde
    187 cm
    Vægt
    80 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027
  • 4Amar Gerxhaliu

    Nationalitet
    Kosovo
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    24 år
    Højde
    193 cm
    Vægt
    83 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027
  • 15Guram Giorbelidze

    Nationalitet
    Georgien
    Position
    Venstre back
    Alder
    30 år
    Højde
    174 cm
    Vægt
    68 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027
  • 18Nihad Mujakic

    Nationalitet
    Bosnien-Hercegovina
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    28 år
    Højde
    189 cm
    Vægt
    78 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2029
  • 22Mustafa Yumlu

    Nationalitet
    Tyrkiet
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    39 år
    Højde
    191 cm
    Vægt
    77 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027
  • 23Cengizhan Bayrak

    Nationalitet
    Tyrkiet
    Position
    Venstre back
    Alder
    26 år
    Højde
    172 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027
  • 25Ömer Arda Kara

    Nationalitet
    Tyrkiet
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    18 år
    Højde
    187 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027
  • 53Orhan Ovacıklı

    Nationalitet
    Tyrkiet
    Position
    Højre back
    Alder
    37 år
    Højde
    179 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027
  • Emre Erdem

    Nationalitet
    Tyrkiet
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    24 år
    Højde
    183 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
  • Taha Rençber

    Nationalitet
    Tyrkiet
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    18 år
    Højde
    186 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027
  • Yiğit Baran Karaoğlan

    Nationalitet
    Tyrkiet
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    20 år
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028

Midtbane

  • 5Murat Cem Akpınar

    Nationalitet
    Tyrkiet
    Position
    Central midtbane
    Alder
    27 år
    Højde
    173 cm
    Vægt
    63 kg
  • 6Brandon Baiye

    Nationalitet
    Belgien
    Position
    Defensiv midtbane
    Alder
    25 år
    Højde
    179 cm
    Vægt
    75 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027
  • 8Sefa Akgün

    Nationalitet
    Tyrkiet
    Position
    Central midtbane
    Alder
    26 år
    Højde
    174 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027
  • 21Emirhan Acar

    Nationalitet
    Tyrkiet
    Position
    Central midtbane
    Alder
    21 år
    Højde
    185 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2029
  • 42Elisha Owusu

    Nationalitet
    Ghana
    Position
    Defensiv midtbane
    Alder
    28 år
    Højde
    182 cm
    Vægt
    72 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
  • 45Mert Önal

    Nationalitet
    Tyrkiet
    Position
    Central midtbane
    Alder
    22 år
    Højde
    186 cm
  • 65Martín Rodríguez

    Nationalitet
    Chile
    Position
    Offensiv midtbane
    Alder
    32 år
    Højde
    170 cm
    Vægt
    78 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027
  • 77Lawrence Agyekum

    Nationalitet
    Ghana
    Position
    Central midtbane
    Alder
    22 år
    Højde
    174 cm
    Vægt
    67 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027

Angreb

  • 7İlkan Sever

    Nationalitet
    Holland
    Position
    Angriber
    Alder
    22 år
    Højde
    181 cm
    Vægt
    70 kg
  • 9Gyrano Kerk

    Nationalitet
    Holland
    Position
    Højre kant
    Alder
    30 år
    Højde
    183 cm
    Vægt
    68 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2029
  • 10Eren Tozlu

    Nationalitet
    Tyrkiet
    Position
    Angriber
    Alder
    35 år
    Højde
    178 cm
    Vægt
    74 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027
  • 11Fernando Andrade

    Nationalitet
    Brasilien
    Position
    Venstre kant
    Alder
    33 år
    Højde
    182 cm
    Vægt
    79 kg
  • 19Ibrahim Diabate

    Nationalitet
    Elfenbenskysten
    Position
    Angriber
    Alder
    26 år
    Højde
    185 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027
  • 20Miguel Cardoso

    Nationalitet
    Portugal
    Position
    Venstre kant
    Alder
    32 år
    Højde
    176 cm
    Vægt
    73 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
  • 90Nariman Akhundzada

    Nationalitet
    Aserbajdsjan
    Position
    Angriber
    Alder
    22 år
    Højde
    185 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027
  • 99Mustafa Fettahoğlu

    Nationalitet
    Tyrkiet
    Position
    Venstre kant
    Alder
    25 år
    Højde
    177 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027
Opdateret: 15. oktober 2026, 16:52

Statistik

SpillerPosKampeMinMålASSSKUDINDDUEDRIAFL%TACKEROBCLEARLUFTFEJLFRIREDNINGERREDNINGER I FELTETCLEAN SHEETSRating* ▼Detaljer
Ertuğrul TaşkıranMÅLMålmand654000006054.46%005300181340007.05
Mustafa YumluFORForsvar6540014220085%78308030041007
Eren TozluANGAngreb85993017135579.14%5112130100041006.99
Guram GiorbelidzeFORForsvar65390231118286.71%98193090040006.97
Orhan OvacıklıFORForsvar86620022748677.31%225116060041006.94
Miguel CardosoANGAngreb73312091515289.19%5113070041006.93
Martín RodríguezMIDMidtbane862000103021783.64%5711080041006.77
Amar GerxhaliuFORForsvar8720003116087.92%119355040041006.76
Brandon BaiyeMIDMidtbane8720003128290.73%197621110041006.74
Murat Cem AkpınarMIDMidtbane11500010087.5%0000000000006.68
Sefa AkgünMIDMidtbane6159002105088.31%4130010040006.66
Nihad MujakicFORForsvar8697001729585.85%162173050041006.6
Elisha OwusuMIDMidtbane7589001016384.14%99510160042006.59
Nariman AkhundzadaANGAngreb35500213184.62%0110010001006.59
Gyrano KerkANGAngreb513000127567.74%2000060020006.53
Ibrahim DiabateANGAngreb6133007110268.18%0126070040006.5
İlkan SeverANGAngreb1800002183.33%0000000000006.44
Mustafa FettahoğluANGAngreb6316006617984.21%4212020020006.43
Fernando AndradeANGAngreb28400231085.71%0200010000006.41
Festy EboseleFORForsvar57600115177.27%3121010010006.37
Yakup KırtayFORForsvar520700202087.41%0262000010006.24
Matija OrbanicMÅLMålmand218000000078.33%0030102200005.68
Cengizhan BayrakFORForsvar13000020100%102100001000—
Emirhan AcarMIDMidtbane000000000000000000000—
Emre ErdemFORForsvar000000000000000000000—
Erkan AnapaMÅLMålmand000000000000000000000—
Lawrence AgyekumMIDMidtbane130000100100000001000—
Mert ÖnalMIDMidtbane000000000000000000000—
Taha RençberFORForsvar000000000000000000000—
Yiğit Baran KaraoğlanFORForsvar000000000000000000000—
Ömer Arda KaraFORForsvar000000000000000000000—
Şerefhan SağlıkMÅLMålmand000000000000000000000—

*Rating udregnes på baggrund af 51 forskellige statistikker. Skalaen går fra 3 til 10. Alle spillere starter på 6,5 og bevæger sig op eller ned efter præstationen. Mål og nøgleafleveringer trækker op, mens røde kort og afgørende fejl trækker ned.

Opdateret: 18. oktober 2026, 05:31

Følg Erzurumspor FK

Vi bruger cookies

Vi benytter cookies, som er nødvendige for at få hjemmesiden til at fungere. Derudover benytter vi også cookies til at overvåge og spore indsatsen for vores markedsføring, overvåge brugen af vores hjemmeside og forbedre brugeroplevelsen af vores hjemmeside. Hvis du vil undgå disse cookies, bedes du tage et kig på vores cookiepolitik for at se hvordan du deaktiverer cookies i din browser.

Læs mere her: cookie og privatlivspolitik.