USA's fodboldlandshold

Landskampe 2026-2027

Kampe

Kommende kampe

Lørdag 14. november 2026CONCACAF Nations League

Lørdag 14. november 2026
Haiti22:30USA
CONCACAF Nations League

Onsdag 18. november 2026CONCACAF Nations League

Onsdag 18. november 2026
USA–Tidspunkt ikke fastlagtHaiti
CONCACAF Nations League

Seneste resultater

Tirsdag 7. juli 2026VM · Ottendedelsfinale

Tirsdag 7. juli 2026
USA1 – 4Belgien
VM · Ottendedelsfinale
9'⚽
0-1Mål Charles De Ketelaere · Højrebensskud · Assist: Nicolas Raskin
Mål Malik Tillman · Frispark1-1
31'⚽
33'⚽
1-2Mål Charles De Ketelaere · Hovedstød · Assist: Leandro Trossard
Gult kort Weston McKennie · Forseelse
35'▮
57'⚽
1-3Mål Hans Vanaken · Højrebensskud · Assist: Charles De Ketelaere
Gult kort Malik Tillman · Forseelse
69'▮
90'+3⚽
1-4Mål Romelu Lukaku · Højrebensskud · Assist: Hans Vanaken
USA4-3-3
Belgien4-2-3-1
245.6Freese
167.3Freeman
35.9Richards
135.5Ream
56.6Robinson
86.0McKennie
46.2Adams
177.0Tillman
26.5Dest
206.7Balogun
105.9Pulisic
16.4Courtois
216.8Castagne
256.5Ngoy
46.3Mechele
56.8Cuyper
246.7Onana
237.4Raskin
146.9Lukébakio
86.8Tielemans
106.9Trossard
179.4Ketelaere
USA4-3-3
USA
46′7 Giovanni Reyna2 Sergiño Dest
59′14 Sebastian Berhalter10 Christian Pulisic
72′9 Ricardo Pepi4 Tyler Adams
90+2′18 Max Arfsten5 Antonee Robinson
90+2′19 Haji Wright20 Folarin Balogun
Belgien
21′20 Hans Vanaken24 Amadou Onana
67′11 Jérémy Doku14 Dodi Lukébakio
67′9 Romelu Lukaku17 Charles De Ketelaere
89′22 Alexis Saelemaekers10 Leandro Trossard
89′6 Axel Witsel23 Nicolas Raskin
USABelgien
56Boldbesiddelse %44
7Skud i alt15
2Skud på mål7
3Hjørnespark5
11Frispark begået9
2Gule kort0
0Røde kort0
0Offside1
87Afleveringspræcision %81
527Afleveringer414
3Redninger1

Torsdag 2. juli 2026VM · Sekstendedelsfinale

Torsdag 2. juli 2026
USA2 – 0Bosnien-Hercegovina
VM · Sekstendedelsfinale
Mål Folarin Balogun · Venstrebensskud1-0
45'⚽
Kort ændret Folarin Balogun · Kort ændret
63'•
Rødt kort Folarin Balogun · Forseelse
64'▮
80'▮
Gult kort Stjepan Radeljic · Forseelse
80'▮
Gult kort Sergej Barbarez · Protest
Mål Malik Tillman · Højrebensskud2-0
82'⚽
USA4-3-3
Bosnien-Hercegovina5-3-2
247.3Freese
167.3Freeman
37.3Richards
137.1Ream
57.3Robinson
87.1McKennie
46.6Adams
177.6Tillman
27.0Dest
206.6Balogun
106.7Pulisic
15.6Vasilj
76.6Dedić
186.3Katic
46.7Muharemović
216.2Radeljic
56.5Kolasinac
86.6Gigovic
146.3Sunjic
196.2Alajbegovic
116.6Džeko
106.9Demirovic
USA4-3-3
USA
87′14 Sebastian Berhalter2 Sergiño Dest
88′9 Ricardo Pepi10 Christian Pulisic
90+5′7 Giovanni Reyna8 Weston McKennie
Bosnien-Hercegovina
51′20 Esmir Bajraktarevic8 Armin Gigovic
51′26 Ermin Mahmic11 Edin Džeko
51′6 Benjamin Tahirović14 Ivan Sunjic
75′15 Amar Memic18 Nikola Katic
75′23 Haris Tabakovic5 Sead Kolasinac
USABosnien-Hercegovina
48Boldbesiddelse %52
8Skud i alt10
2Skud på mål3
4Hjørnespark3
7Frispark begået13
0Gule kort1
1Røde kort0
3Offside0
84Afleveringspræcision %82
415Afleveringer447
3Redninger0

Fredag 26. juni 2026VM · Gruppespil

Fredag 26. juni 2026
Tyrkiet3 – 2USA
VM · Gruppespil
3'⚽
0-1Mål Auston Trusty · Venstrebensskud · Assist: Sebastian Berhalter
Mål Arda Güler · Venstrebensskud · Assist: Barış Alper Yılmaz1-1
10'⚽
19'▮
Gult kort Sebastian Berhalter · Forseelse
Mål Barış Alper Yılmaz · Højrebensskud · Assist: Orkun Kökçü2-1
31'⚽
49'⚽
2-2Mål Sebastian Berhalter · Højrebensskud
Mål Kaan Ayhan · Højrebensskud3-2
90'+8⚽
Tyrkiet3-4-2-1
USA4-3-3
237.0Çakır
27.1Çelik
156.8Kabak
146.8Bardakcı
247.0Aydın
57.1Özcan
66.6Kökçü
137.4Elmalı
87.7Güler
116.5Yıldız
217.8Yılmaz
16.0Turner
236.5Scally
126.9Robinson
226.2McKenzie
67.3Trusty
87.1McKennie
148.6Berhalter
76.2Reyna
116.3Aaronson
96.7Pepi
216.2Weah
Tyrkiet3-4-2-1
Tyrkiet
84′4 Çağlar Söyüncü2 Zeki Çelik
84′26 Can Uzun11 Kenan Yıldız
88′22 Kaan Ayhan6 Orkun Kökçü
90+2′17 İrfan Can Kahveci21 Barış Alper Yılmaz
90+2′18 Mert Müldür24 Oğuz Aydın
USA
58′10 Christian Pulisic21 Timothy Weah
76′2 Sergiño Dest7 Giovanni Reyna
77′16 Alex Freeman23 Joe Scally
77′26 Álex Zendejas11 Brenden Aaronson
86′17 Malik Tillman8 Weston McKennie
TyrkietUSA
47Boldbesiddelse %53
9Skud i alt18
3Skud på mål7
2Hjørnespark9
13Frispark begået13
0Gule kort1
0Røde kort0
2Offside5
77Afleveringspræcision %85
434Afleveringer471
5Redninger1

Fredag 19. juni 2026VM · Gruppespil

Fredag 19. juni 2026
USA2 – 0Australia
VM · Gruppespil
Selvmål Cameron Burgess · Venstrebensskud1-0
11'⚽
16'▮
Gult kort Jordan Bos · Forseelse
32'▮
Gult kort Alessandro Circati · Forseelse
Mål Alex Freeman · Hovedstød2-0
43'⚽
VAR Alex Freeman · Mål godkendt
45'VAR
Gult kort Antonee Robinson · Forseelse
56'▮
59'VAR
VAR Jordan Bos · Review
88'▮
Gult kort Harry Souttar · Protest
Gult kort Folarin Balogun · Protest
89'▮
89'▮
Gult kort Jacob Italiano · Protest
Gult kort Chris Richards · Forseelse
90'+3▮
USA3-5-2
Australia5-4-1
246.9Freese
167.9Freeman
37.3Richards
136.9Ream
27.0Dest
87.2McKennie
46.9Adams
177.3Tillman
57.2Robinson
206.4Balogun
96.6Pepi
186.1Beach
46.2Italiano
37.1Circati
196.4Souttar
215.8Burgess
56.3Bos
76.4Leckie
136.5O'Neill
246.9Okon-Engstler
236.1Velupillay
96.7Touré
USA3-5-2
USA
74′14 Sebastian Berhalter9 Ricardo Pepi
80′23 Joe Scally2 Sergiño Dest
80′6 Auston Trusty5 Antonee Robinson
90+6′7 Giovanni Reyna8 Weston McKennie
90+6′19 Haji Wright20 Folarin Balogun
Australia
46′6 Jason Geria21 Cameron Burgess
46′17 Nestory Irankunda9 Mohamed Touré
46′8 Connor Metcalfe23 Nishan Velupillay
61′20 Cristian Volpato7 Mathew Leckie
78′22 Jackson Irvine24 Paul Okon-Engstler
USAAustralia
62Boldbesiddelse %38
10Skud i alt5
2Skud på mål2
7Hjørnespark4
12Frispark begået16
3Gule kort4
0Røde kort0
1Offside0
85Afleveringspræcision %71
523Afleveringer310
2Redninger1

Lørdag 13. juni 2026VM · Gruppespil

Lørdag 13. juni 2026
USA4 – 1Paraguay
VM · Gruppespil
Selvmål Damián Bobadilla · Højrebensskud1-0
7'⚽
10'▮
Gult kort Juan José Cáceres · Forseelse
VAR Folarin Balogun · Mål annulleret · Offside
28'VAR
Mål Folarin Balogun · Højrebensskud · Assist: Christian Pulisic2-0
31'⚽
Mål Folarin Balogun · Venstrebensskud · Assist: Malik Tillman3-0
45'+5⚽
Kort ændret Tim Ream · Yellow card cancelled
50'•
53'▮
Gult kort Miguel Almirón · Filmning
Gult kort Tyler Adams · Forseelse
59'▮
73'⚽
3-1Mål Mauricio · Venstrebensskud · Assist: Julio Enciso
79'▮
Gult kort Diego Gómez · Forseelse
88'▮
Gult kort Álex Arce  · Forseelse
Mål Giovanni Reyna · Højrebensskud · Assist: Alex Freeman4-1
90'+8⚽
90'+3▮
Gult kort Júnior Alonso · Forseelse
USA4-2-3-1
Paraguay4-4-2
246.2Freese
167.0Freeman
36.9Richards
137.3Ream
57.1Robinson
47.1Adams
177.2Tillman
26.6Dest
87.1McKennie
107.6Pulisic
208.1Balogun
125.9Gill
46.3Cáceres
156.0Gómez
36.2Alderete
65.9Alonso
86.2Gómez
146.6Cubas
166.0Bobadilla
106.6Almirón
96.3Sanabria
197.3Enciso
USA4-2-3-1
USA
46′14 Sebastian Berhalter10 Christian Pulisic
72′9 Ricardo Pepi20 Folarin Balogun
72′21 Timothy Weah2 Sergiño Dest
82′7 Giovanni Reyna17 Malik Tillman
Paraguay
46′11 Mauricio16 Damián Bobadilla
62′18 Álex Arce 9 Antonio Sanabria
79′7 Ramón Sosa10 Miguel Almirón
79′2 Gustavo Velázquez4 Juan José Cáceres
80′17 Kaku8 Diego Gómez
USAParaguay
65Boldbesiddelse %35
16Skud i alt9
6Skud på mål1
3Hjørnespark1
13Frispark begået17
1Gule kort5
0Røde kort0
2Offside1
85Afleveringspræcision %73
598Afleveringer319
1Redninger3
Opdateret: 23. oktober 2026, 08:18

Stilling

#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 Curaçao4310125710VVVU
2 Haiti43019549VVVT
3 Den Dominikanske Republik43018809VVTV
4 Costa Rica42028626TTVV
5 Trinidad og Tobago401347-31TTTU
6 Nicaragua4004414-100TTTT
1 Guatemala42119367TVUV
2 Jamaica42116427VTVU
3 Surinam42115417VVUT
4 Honduras411256-14TVTU
5 Martinique411257-24TTVU
6 El Salvador4112410-64VTTU
1 Guyana44001621412VVVV
2 Puerto Rico43016159TVVV
3 Caymanøerne401306-61UTTT
4 Dominica4013215-131UTTT
1 Barbados4310104610VUVV
2 Saint Lucia43019459TVVV
3 Guadeloupe411247-34VUTT
4 Bermuda4004513-80TTTT
1 Cuba422010558VVUU
2 Saint Kitts og Nevis422010648VVUU
3 Bonaire410378-13TTTV
4 Grenada4103412-83TTVT
1 Saint Vincent og Grenadinerne4400113812VVVV
2 Fransk Guyana43015239TVVV
3 Belize410314-33VTTT
4 Sint Maarten4004210-80TTTT
1 Montserrat44001111012VVVV
2 Turks- og Caicosøerne42027616TVVT
3 De Britiske Jomfruøer4004011-110TTTT
1 Antigua og Barbuda430111389TVVV
2 Aruba43018539VVVT
3 Anguilla4004213-110TTTT
1 Saint-Martin4301192179VTVV
2 De Amerikanske Jomfruøer43018809VVTV
3 Bahamas4004320-170TTTT
PlayoffNedrykning
#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 Curaçao22007166VV
2 Haiti22005236VV
3 Costa Rica21015413TV
4 Den Dominikanske Republik210146-23VT
5 Trinidad og Tobago201123-11TU
6 Nicaragua200215-40TT
1 Guatemala22007076VV
2 Surinam21102114VU
3 Martinique21103214VU
4 Jamaica21013303VT
5 El Salvador21013303VT
6 Honduras201134-11TU
1 Guyana220010196VV
2 Puerto Rico21011103TV
3 Caymanøerne201103-31UT
4 Dominica200217-60TT
1 Saint Lucia22008266VV
2 Barbados22006156VV
3 Guadeloupe201123-11UT
4 Bermuda200224-20TT
1 Saint Kitts og Nevis21106334VU
2 Cuba21104224VU
3 Bonaire200235-20TT
4 Grenada200217-60TT
1 Saint Vincent og Grenadinerne22006156VV
2 Fransk Guyana22002026VV
3 Belize200203-30TT
4 Sint Maarten200225-30TT
1 Montserrat22007166VV
2 Turks- og Caicosøerne21013213TV
3 De Britiske Jomfruøer200205-50TT
1 Antigua og Barbuda22008266VV
2 Aruba22004226VV
3 Anguilla200205-50TT
1 Saint-Martin21016243TV
2 De Amerikanske Jomfruøer210136-33VT
3 Bahamas2002211-90TT
#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 Den Dominikanske Republik22004226VV
2 Curaçao21105414VU
3 Haiti21014313VT
4 Costa Rica21013213TV
5 Trinidad og Tobago200224-20TT
6 Nicaragua200239-60TT
1 Jamaica21103124VU
2 Surinam21013303VT
3 Honduras21012203VT
4 Guatemala201123-11TU
5 El Salvador201117-61TU
6 Martinique200225-30TT
1 Guyana22006156VV
2 Puerto Rico22005056VV
3 Dominica201118-71UT
4 Caymanøerne200203-30TT
1 Barbados21104314UV
2 Saint Lucia210112-13TV
3 Guadeloupe210124-23VT
4 Bermuda200239-60TT
1 Cuba21106334VU
2 Saint Kitts og Nevis21104314VU
3 Bonaire21014313TV
4 Grenada210135-23TV
1 Saint Vincent og Grenadinerne22005236VV
2 Fransk Guyana21013213TV
3 Belize21011103VT
4 Sint Maarten200205-50TT
1 Montserrat22004046VV
2 Turks- og Caicosøerne21014403VT
3 De Britiske Jomfruøer200206-60TT
1 Antigua og Barbuda21013123TV
2 Aruba21014313VT
3 Anguilla200228-60TT
1 Saint-Martin2200130136VV
2 De Amerikanske Jomfruøer22005236VV
3 Bahamas200219-80TT
Opdateret: 22. oktober 2026, 19:12

Kampprogram

Lørdag 13. juni 2026VM · Gruppespil

Lørdag 13. juni 2026
USA4 – 1Paraguay
VM · Gruppespil

Fredag 19. juni 2026VM · Gruppespil

Fredag 19. juni 2026
USA2 – 0Australia
VM · Gruppespil

Fredag 26. juni 2026VM · Gruppespil

Fredag 26. juni 2026
Tyrkiet3 – 2USA
VM · Gruppespil

Torsdag 2. juli 2026VM · Sekstendedelsfinale

Torsdag 2. juli 2026
USA2 – 0Bosnien-Hercegovina
VM · Sekstendedelsfinale

Tirsdag 7. juli 2026VM · Ottendedelsfinale

Tirsdag 7. juli 2026
USA1 – 4Belgien
VM · Ottendedelsfinale

Lørdag 14. november 2026CONCACAF Nations League

Lørdag 14. november 2026
Haiti22:30USA
CONCACAF Nations League

Onsdag 18. november 2026CONCACAF Nations League

Onsdag 18. november 2026
USA–Tidspunkt ikke fastlagtHaiti
CONCACAF Nations League
Opdateret: 22. oktober 2026, 19:12

Spillere

Målmænd

  • 1Matt Freese

    Position
    Målmand
    Alder
    28 år
    Højde
    191 cm
    Vægt
    88 kg
  • 24Diego Kochen

    Position
    Målmand
    Alder
    20 år
    Højde
    190 cm
    Vægt
    83 kg
  • 25Chris Brady

    Position
    Målmand
    Alder
    22 år
    Højde
    193 cm
    Vægt
    77 kg
  • 28Brian Schwake

    Position
    Målmand
    Alder
    25 år
    Højde
    189 cm
    Vægt
    79 kg

Forsvar

  • 2Sergiño Dest

    Klub
    PSV
    Position
    Højre back
    Alder
    25 år
    Højde
    173 cm
    Vægt
    62 kg
  • 5Antonee Robinson

    Position
    Venstre back
    Alder
    29 år
    Højde
    183 cm
    Vægt
    70 kg
  • 6Auston Trusty

    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    28 år
    Højde
    190 cm
    Vægt
    84 kg
  • 12Miles Robinson

    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    29 år
    Højde
    188 cm
    Vægt
    84 kg
  • 13Peyton Miller

    Position
    Forsvarer
    Alder
    18 år
    Højde
    170 cm
    Vægt
    70 kg
  • 16Alex Freeman

    Position
    Højre back
    Alder
    22 år
    Højde
    188 cm
  • 18George Campbell

    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    25 år
    Højde
    188 cm
    Vægt
    84 kg
  • 20Neil Pierre

    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    19 år
    Højde
    196 cm
    Vægt
    80 kg
  • 21Frankie Westfield

    Position
    Højre back
    Alder
    20 år
    Højde
    170 cm
    Vægt
    75 kg
  • Chris Richards

    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    26 år
    Højde
    189 cm
    Vægt
    87 kg

Midtbane

  • 4Tyler Adams

    Position
    Defensiv midtbane
    Alder
    27 år
    Højde
    175 cm
    Vægt
    72 kg
  • 7Giovanni Reyna

    Position
    Offensiv midtbane
    Alder
    23 år
    Højde
    187 cm
    Vægt
    79 kg
  • 8Cavan Sullivan

    Position
    Højre midtbane
    Alder
    17 år
    Højde
    170 cm
    Vægt
    68 kg
  • 10Yunus Musah

    Position
    Central midtbane
    Alder
    23 år
    Højde
    178 cm
    Vægt
    71 kg
  • 14Sebastian Berhalter

    Position
    Central midtbane
    Alder
    25 år
    Højde
    175 cm
    Vægt
    70 kg
  • 15Brooklyn Raines

    Position
    Midtbane
    Alder
    21 år
    Højde
    173 cm
    Vægt
    63 kg
  • 17Malik Tillman

    Position
    Offensiv midtbane
    Alder
    24 år
    Højde
    187 cm
    Vægt
    71 kg
  • 26Adri Mehmeti

    Position
    Defensiv midtbane
    Alder
    17 år
    Højde
    183 cm

Angreb

  • 9Damion Downs

    Position
    Angriber
    Alder
    22 år
    Højde
    192 cm
    Vægt
    80 kg
  • 11Zavier Gozo

    Position
    Højre kant
    Alder
    19 år
    Højde
    180 cm
    Vægt
    63 kg
  • 19Julian Hall

    Position
    Angriber
    Alder
    18 år
    Højde
    178 cm
  • 22Justin Ellis

    Position
    Angriber
    Alder
    19 år
    Højde
    182 cm
  • 27Mathis Albert

    Position
    Venstre kant
    Alder
    17 år
    Højde
    179 cm
  • Cole Campbell

    Position
    Angriber
    Alder
    20 år
    Højde
    170 cm
    Vægt
    68 kg

  • Ricardo Pepi

    Klub
    PSV
    Position
    Angriber
    Alder
    23 år
    Højde
    185 cm
    Vægt
    73 kg
  • Weston McKennie 

    Position
    Midtbane
    Alder
    28 år
    Højde
    180 cm
    Vægt
    84 kg
  • Christian Pulisic

    Position
    Midtbane
    Alder
    28 år
    Højde
    177 cm
    Vægt
    73 kg
  • Folarin Balogun

    Position
    Angriber
    Alder
    25 år
    Højde
    179 cm
    Vægt
    66 kg
  • Tim Ream

    Position
    Forsvarer
    Alder
    39 år
    Højde
    186 cm
    Vægt
    80 kg
  • Haji Wright 

    Position
    Angriber
    Alder
    28 år
    Højde
    191 cm
    Vægt
    80 kg
  • Joe Scally

    Position
    Forsvarer
    Alder
    23 år
    Højde
    184 cm
    Vægt
    80 kg
  • Timothy Weah

    Position
    Angriber
    Alder
    26 år
    Højde
    183 cm
    Vægt
    66 kg
  • Brenden Aaronson

    Position
    Angriber
    Alder
    26 år
    Højde
    177 cm
    Vægt
    68 kg
  • Mark McKenzie

    Position
    Forsvarer
    Alder
    27 år
    Højde
    184 cm
    Vægt
    83 kg
  • Matt Turner

    Position
    Målmand
    Alder
    32 år
    Højde
    190 cm
    Vægt
    84 kg
  • Max Arfsten

    Position
    Midtbane
    Alder
    25 år
    Højde
    185 cm
    Vægt
    78 kg
  • Álex Zendejas 

    Position
    Angriber
    Alder
    28 år
    Højde
    167 cm
    Vægt
    66 kg
Opdateret: 22. oktober 2026, 19:12

Statistik

SpillerPosKampeMinMålASSSKUDINDDUEDRIAFL%TACKEROBCLEARLUFTFEJLFRIREDNINGERREDNINGER I FELTETCLEAN SHEETSRating* ▼Detaljer
Malik TillmanMIDMidtbane53562181431679%8654030001007.24
Sebastian BerhalterMIDMidtbane51841131116183%3356050001007.22
Alex FreemanFORForsvar5373114437989%1481514010000007.19
Antonee RobinsonFORForsvar43500001824682%126155040001007.06
Folarin BalogunANGAngreb43163014112361%0102030001106.98
Auston TrustyFORForsvar210010326070%2365020000006.92
Weston McKennie MIDMidtbane54460051217680%8741080001006.9
Chris RichardsFORForsvar4360001022095%542814180001006.88
Miles RobinsonFORForsvar19000102093%11111020000006.88
Giovanni ReynaMIDMidtbane513010218382%1011010000006.75
Christian PulisicMIDMidtbane42250144211087%3020010000006.74
Tim ReamFORForsvar436000008192%16144100000006.71
Tyler AdamsMIDMidtbane4342000019289%8793050001006.7
Sergiño DestFORForsvar52990033151086%1400020000006.69
Ricardo PepiANGAngreb5202005012379%2104050000006.68
Joe ScallyFORForsvar28700045085%1133000000006.54
Matt FreeseMÅLMålmand436000002059%0010108600006.49
Álex Zendejas ANGAngreb11300111086%1000010000006.46
Timothy WeahANGAngreb27600201185%0000020000006.32
Brenden AaronsonANGAngreb177003250100%4000020000006.28
Mark McKenzieFORForsvar19000004086%1152010000006.16
Matt TurnerMÅLMålmand19000000069%0010000000006
Haji Wright ANGAngreb2200001050%000100000000—
Max ArfstenMIDMidtbane110000000000000000000—

*Rating udregnes på baggrund af 51 forskellige statistikker. Skalaen går fra 3 til 10. Alle spillere starter på 6,5 og bevæger sig op eller ned efter præstationen. Mål og nøgleafleveringer trækker op, mens røde kort og afgørende fejl trækker ned.

Opdateret: 22. oktober 2026, 19:12
Vi bruger cookies

Vi benytter cookies, som er nødvendige for at få hjemmesiden til at fungere. Derudover benytter vi også cookies til at overvåge og spore indsatsen for vores markedsføring, overvåge brugen af vores hjemmeside og forbedre brugeroplevelsen af vores hjemmeside. Hvis du vil undgå disse cookies, bedes du tage et kig på vores cookiepolitik for at se hvordan du deaktiverer cookies i din browser.

Læs mere her: cookie og privatlivspolitik.