Kolding IF

2026/2027

Kampe

Kommende kampe

Lørdag 24. oktober 20261. division

Lørdag 24. oktober 2026
Akademisk Boldklub14:00Kolding IF
Odds 1X2: 1 2,19 MarathonbetX 3,52 Marathonbet2 2,89 Marathonbet1. division

Lørdag 31. oktober 20261. division

Lørdag 31. oktober 2026
Kolding IF13:00HB Køge
1. division

Lørdag 7. november 20261. division

Lørdag 7. november 2026
Hillerød13:00Kolding IF
1. division

Fredag 20. november 20261. division

Fredag 20. november 2026
Kolding IF19:00Aalborg BK
1. division

Fredag 27. november 20261. division

Fredag 27. november 2026
Hvidovre IF19:00Kolding IF
1. division

Seneste resultater

Fredag 16. oktober 20261. division

Fredag 16. oktober 2026
Kolding IF2 – 1Vendsyssel FF
1. division
Gult kort Magnus Døj · Forseelse
41'▮
Mål Mikkel Lynge · Højrebensskud1-0
52'⚽
Mål Vladislav Morozov · Højrebensskud2-0
85'⚽
90'+2⚽
2-1Mål Andreas Rise · Højrebensskud · Assist: Adam Vendelbo
Kolding IF4-4-2
Vendsyssel FF4-2-3-1
286.4Danko
196.3Høllsberg
217.8Døj
37.3Nørager
57.2Friberg
67.7Lynge
347.2Manneh
247.2Soomets
206.7Jóhannesson
226.9Taannander
76.8Augustinus-Jensen
16.7Schulz
236.5Olsen
217.6Clemmensen
737.7Lauritsen
116.5Hannesbo
66.9Schüller
86.9Michael
177.0Lodberg
186.5Holt
127.4Vendelbo
196.8Pedersen
Kolding IF4-4-2
Kolding IF
59′4 Filip Lesniak34 Alasana Manneh
69′11 Abdul Arshad6 Mikkel Lynge
69′18 Vladislav Morozov7 Tobias Augustinus-Jensen
88′29 Jonas Hansen21 Magnus Døj
89′25 Mustapha Nyassi20 Daniel Jóhannesson
Vendsyssel FF
65′27 Jeppe Sommer11 Marcus Hannesbo
77′30 Árni Nóa Atlason8 Stephen Michael
77′31 Andreas Rise17 Sebastian Lodberg
88′10 Steven Simpson18 Malthe Holt
88′22 Precious Williams19 Emil Grønn Pedersen
Kolding IFVendsyssel FF
56Boldbesiddelse %44
24Skud i alt22
7Skud på mål2
6Hjørnespark5
13Frispark begået9
1Gule kort0
0Røde kort0
2Offside7
81Afleveringspræcision %78
538Afleveringer420
1Redninger4

Lørdag 10. oktober 20261. division

Lørdag 10. oktober 2026
Hobro IK1 – 1Kolding IF
1. division
Gult kort Christian Enemark · Forseelse
13'▮
14'⚽
0-1Mål Filip Lesniak · Højrebensskud
45'+2▮
Gult kort Lasse Laursen · Forseelse
77'▮
Gul/rødt kort Lasse Laursen · Forhaling af spillet
Gult kort Frederik Christensen · Protest
82'▮
82'▮
Gult kort Magnus Døj · Protest
Mål Frederik Christensen · Højrebensskud · Assist: Christian Enemark1-1
90'+3⚽
Hobro IK5-4-1
Kolding IF5-3-2
256.8Dakir
206.3Noshe
36.8Enemark
46.6Dorph
187.0Jensen
276.9Klitten
226.8Huldahl
266.7Hansen
87.4Pedersen
117.0Hauge
97.4Christensen
287.3Danko
206.7Jóhannesson
87.4Halsgaard
26.3Laursen
36.8Nørager
196.6Høllsberg
47.7Lesniak
347.1Manneh
76.5Jensen
226.5Tånnander
176.9Yateke
Hobro IK5-4-1
Hobro IK
70′12 M. Jacobsen4 O. Dorph
70′16 O. Meedom20 Anders Noshe
80′29 Onyebuchi Obasi8 M. Pedersen
89′43 August Bruhn Breum11 Runar Hauge
Kolding IF
46′21 Magnus Døj3 Albert Nørager
65′6 Mikkel Lynge7 Tobias Augustinus Jensen
65′26 Issa Niare17 Sterling Yateke
75′24 Markus Soomets34 Alasana Manneh
80′29 Jonas Hansen20 Daniel Jóhannesson
Hobro IKKolding IF
60Boldbesiddelse %40
16Skud i alt5
6Skud på mål3
10Hjørnespark4
11Frispark begået13
2Gule kort3
0Røde kort1
2Offside3
83Afleveringspræcision %74
522Afleveringer355
3Redninger5

Fredag 18. september 20261. division

Fredag 18. september 2026
Kolding IF1 – 1Hillerød
1. division
39'⚽
0-1Mål (straffe) T. Arndal · Straffespark
Mål Isak Frederik Tånnander · Højrebensskud · Assist: Gustav Friberg1-1
47'⚽
Gult kort Isak Frederik Tånnander · Forseelse
64'▮
76'▮
Gult kort Mads Hoyer Julo · Forseelse
Kolding IF3-5-2
Hillerød4-2-3-1
286.2Danko
26.6Laursen
86.9Halsgaard
37.6Nørager
197.0Høllsberg
246.7Soomets
347.3Manneh
206.6Jóhannesson
56.8Friberg
227.5Tånnander
77.8Jensen
16.9Dithmer
136.7Larsen
187.1Lauritsen
256.8Glindtvad
176.7Julo
66.8Derrar
207.1Kücükylidiz
107.1Kallsberg
146.5Opoku
87.1Arndal
237.0Sigurðsson
Kolding IF3-5-2
Kolding IF
59′21 Magnus Døj2 Lasse Laursen
59′6 Mikkel Lynge20 Daniel Jóhannesson
73′18 Vladislav Morozov5 Gustav Friberg
83′4 Filip Lesniak24 Markus Soomets
Hillerød
62′47 Magnus Munck Bjørnholm8 T. Arndal
71′27 Hakim Sulemana14 S. Opoku
80′21 K. Enghardt17 Mads Hoyer Julo
80′2 Andreas Høyer10 Poul Kallsberg
Kolding IFHillerød
63Boldbesiddelse %37
17Skud i alt9
5Skud på mål1
6Hjørnespark0
17Frispark begået11
1Gule kort1
0Røde kort0
0Offside3
80Afleveringspræcision %73
673Afleveringer398
1Redninger4

Lørdag 12. september 20261. division

Lørdag 12. september 2026
Kolding IF0 – 0FC Fredericia
1. division
54'▮
Gult kort Asbjørn Bøndergaard · Forseelse
Gult kort Markus Soomets · Forseelse
75'▮
Gult kort Magnus Døj · Forseelse
90'+3▮
Kolding IF5-3-2
FC Fredericia4-2-3-1
287.8Danko
256.5Nyassi
28.0Laursen
87.0Halsgaard
37.5Nørager
56.9Friberg
196.6Høllsberg
347.2Manneh
47.3Lesniak
226.8Tånnander
206.3Jóhannesson
907.6Thorsen
126.7Crone
37.4Andersen
57.1Rieper
167.1Dauerhöj
187.3Pyndt
67.1Winther
247.1Jørgensen
238.1Lindekilde
76.1Lyng
197.0Bøndergaard
Kolding IF5-3-2
Kolding IF
46′7 Tobias Augustinus Jensen25 Mustapha Nyassi
67′21 Magnus Døj19 Hans Høllsberg
68′24 Markus Soomets34 Alasana Manneh
77′29 Jonas Hansen22 Isak Frederik Tånnander
82′6 Mikkel Lynge5 Gustav Friberg
FC Fredericia
17′8 Bork Bang-Kittilsen7 Alexander Lyng
62′20 Daniel Bisgard Haarbo6 Felix Winther
62′17 Nemo Thomsen24 Casper Jørgensen
80′22 Frederik Bunten Kjeldal18 Andreas Pyndt
80′11 Elias Hansborg-Sørensen8 Bork Bang-Kittilsen
Kolding IFFC Fredericia
50Boldbesiddelse %50
9Skud i alt17
3Skud på mål6
4Hjørnespark9
11Frispark begået10
2Gule kort1
0Røde kort0
0Offside2
79Afleveringspræcision %77
494Afleveringer491
6Redninger3

Onsdag 9. september 2026DBU Pokalen

Onsdag 9. september 2026
Kolding IF1 – 2Odense BK
DBU Pokalen
Gult kort Gustav Friberg
27'▮
45'+1⚽
0-1Mål Noah Ganaus · Åbent spil
47'⚽
0-2Mål Topi Keskinen · Åbent spil · Assist: Christian Gammelgaard
Mål Sterling Yateke · Åbent spil · Assist: Daniel Jóhannesson1-2
51'⚽
Kolding IF4-3-3
Odense BK4-2-3-1
28Danko
25Nyassi
29Hansen
8Halsgaard
3Nørager
19Høllsberg
5Friberg
34Manneh
45Ouattara
17Yateke
20Jóhannesson
1Hansen
15McCoy
4Pauli
5Jenssen
3Sørensen
19Juul-Sandberg
8Falk
14Gammelgaard
9Keskinen
7Arp
17Ganaus
Kolding IF4-3-3
Kolding IF
46′7 Tobias Augustinus Jensen45 Yacouba Ouattara
46′2 Lasse Laursen3 Albert Nørager
65′22 Isak Frederik Tånnander5 Gustav Friberg
78′4 Filip Lesniak17 Sterling Yateke
85′11 Abdul Arshad19 Hans Høllsberg
Odense BK
58′18 Alexander Ahl-Holmström7 Fiete Arp
59′28 Magnus Andersen14 Christian Gammelgaard
71′24 Mikkel Rakneberg 3 Adam Sørensen
72′10 Anssi Suhonen9 Topi Keskinen
90′13 Julius Berthel Askou8 Rasmus Falk 
Kolding IFOdense BK
50Boldbesiddelse %50
0Skud i alt0
0Skud på mål0
0Hjørnespark0
0Frispark begået0
1Gule kort0
0Røde kort0
0Offside0
0Afleveringspræcision %0
0Afleveringer0
0Redninger0
Opdateret: 20. oktober 2026, 07:50

Stilling

#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 Hvidovre IF1183021101127VUVVV
2 Vejle Boldklub116412415922VUUTV
3 FC Fredericia115511761120VUUVV
4 Akademisk Boldklub114341612415TTVVV
5 Aalborg BK113531415-114VUUUT
6 Aarhus Fremad113531011-114VUTTU
7 Hobro IK114251320-714TUTUT
8 Kolding IF112631314-112TUUUV
9 HB Køge112451520-510UUVVT
10 Vendsyssel FF112451118-710TUUTT
11 Hillerød112361317-49UVUTT
12 Esbjerg111461322-97TUTUU
OprykningsgruppeNedrykningsgruppe
#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 FC Fredericia6330103712UUVUV
2 Hvidovre IF532096311UVVUV
3 Vejle Boldklub53111611510UVVVT
4 Akademisk Boldklub52217438UUTVV
5 Aarhus Fremad62227708VUVTU
6 Kolding IF62227708TVUUV
7 Hobro IK622267-18VVTUU
8 Hillerød52127707TUVVT
9 Aalborg BK613247-36UTUUT
10 HB Køge61231012-25TUUVT
11 Vendsyssel FF511327-54TTVUT
12 Esbjerg5032710-33UTTUU
#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 Hvidovre IF6510124816VUVVV
2 Vejle Boldklub633084412VUUUV
3 FC Fredericia52217348UVTUV
4 Aalborg BK522110828VTVUU
5 Akademisk Boldklub62139817TVTTV
6 Aarhus Fremad513134-16VUUUT
7 Vendsyssel FF6132911-26UVTUT
8 Hobro IK5203713-66VVTTT
9 HB Køge512258-35TTUUV
10 Kolding IF504167-14UUUTU
11 Esbjerg6114612-64TTTTU
12 Hillerød6024610-42TTUUT
Opdateret: 19. oktober 2026, 05:26

Kampprogram

Lørdag 25. juli 20261. division

Lørdag 25. juli 2026
Esbjerg1 – 1Kolding IF
1. division

Lørdag 1. august 20261. division

Lørdag 1. august 2026
Kolding IF0 – 1Hvidovre IF
1. division

Tirsdag 4. august 2026DBU Pokalen

Tirsdag 4. august 2026
Glamsbjerg0 – 8Kolding IF
DBU Pokalen

Søndag 9. august 20261. division

Søndag 9. august 2026
Aalborg BK1 – 1Kolding IF
1. division

Fredag 14. august 20261. division

Fredag 14. august 2026
Kolding IF2 – 3Vejle Boldklub
1. division

Søndag 23. august 20261. division

Søndag 23. august 2026
HB Køge2 – 2Kolding IF
1. division

Onsdag 26. august 2026DBU Pokalen

Onsdag 26. august 2026
Brønderslev1 – 4Kolding IF
DBU Pokalen

Lørdag 29. august 20261. division

Lørdag 29. august 2026
Kolding IF2 – 1Akademisk Boldklub
1. division

Søndag 6. september 20261. division

Søndag 6. september 2026
Aarhus Fremad2 – 1Kolding IF
1. division

Onsdag 9. september 2026DBU Pokalen

Onsdag 9. september 2026
Kolding IF1 – 2Odense BK
DBU Pokalen

Lørdag 12. september 20261. division

Lørdag 12. september 2026
Kolding IF0 – 0FC Fredericia
1. division

Fredag 18. september 20261. division

Fredag 18. september 2026
Kolding IF1 – 1Hillerød
1. division

Lørdag 10. oktober 20261. division

Lørdag 10. oktober 2026
Hobro IK1 – 1Kolding IF
1. division

Fredag 16. oktober 20261. division

Fredag 16. oktober 2026
Kolding IF2 – 1Vendsyssel FF
1. division

Lørdag 24. oktober 20261. division

Lørdag 24. oktober 2026
Akademisk Boldklub14:00Kolding IF
Odds 1X2: 1 2,19 MarathonbetX 3,52 Marathonbet2 2,89 Marathonbet1. division

Lørdag 31. oktober 20261. division

Lørdag 31. oktober 2026
Kolding IF13:00HB Køge
1. division

Lørdag 7. november 20261. division

Lørdag 7. november 2026
Hillerød13:00Kolding IF
1. division

Fredag 20. november 20261. division

Fredag 20. november 2026
Kolding IF19:00Aalborg BK
1. division

Fredag 27. november 20261. division

Fredag 27. november 2026
Hvidovre IF19:00Kolding IF
1. division

Fredag 4. december 20261. division

Fredag 4. december 2026
Kolding IF19:00Esbjerg
1. division

Lørdag 20. februar 20271. division

Lørdag 20. februar 2027
FC Fredericia–Tidspunkt ikke fastlagtKolding IF
1. division

Lørdag 27. februar 20271. division

Lørdag 27. februar 2027
Kolding IF–Tidspunkt ikke fastlagtHobro IK
1. division

Lørdag 6. marts 20271. division

Lørdag 6. marts 2027
Vendsyssel FF–Tidspunkt ikke fastlagtKolding IF
1. division

Lørdag 13. marts 20271. division

Lørdag 13. marts 2027
Vejle Boldklub–Tidspunkt ikke fastlagtKolding IF
1. division

Fredag 19. marts 20271. division

Fredag 19. marts 2027
Kolding IF19:00Aarhus Fremad
1. division
Opdateret: 20. oktober 2026, 05:26

Spillere

Målmænd

  • 27Kyrylo Shushman

    Nationalitet
    Ukraine
    Position
    Målmand
    Alder
    22 år
    Højde
    185 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
  • 28Adam Danko

    Nationalitet
    Slovakiet
    Position
    Målmand
    Alder
    23 år
    Højde
    186 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2029
  • 44Nima Mirzazad

    Nationalitet
    Iran
    Position
    Målmand
    Alder
    29 år
    Højde
    195 cm
  • 99Tobias Elnegaard

    Position
    Målmand
    Alder
    18 år
    Kontrakt indtil
    30. juni 2030

Forsvar

  • 2Lasse Laursen

    Nationalitet
    Danmark
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    24 år
    Højde
    190 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2029
  • 3Albert Nørager

    Nationalitet
    Danmark
    Position
    Venstre back · anfører
    Alder
    26 år
    Højde
    185 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027
  • 5Gustav Friberg

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Venstre back
    Alder
    24 år
    Højde
    182 cm
    Vægt
    69 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2029
  • 8Aksel Halsgaard

    Nationalitet
    Danmark
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    21 år
    Højde
    188 cm
    Vægt
    79 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2030
  • 15Anton Klaster

    Nationalitet
    Danmark
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    19 år
    Højde
    194 cm
  • 19Hans Høllsberg

    Nationalitet
    Danmark
    Position
    Højre back
    Alder
    24 år
    Højde
    183 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
  • 21Magnus Døj

    Position
    Højre back
    Alder
    21 år
    Højde
    187 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2031
  • 25Mustapha Nyassi

    Nationalitet
    Gambia
    Position
    Højre back
    Alder
    18 år
    Højde
    175 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027
  • 29Jonas Hansen

    Nationalitet
    Danmark
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    25 år
    Højde
    191 cm
  • 33Pascal Estrada

    Nationalitet
    Østrig
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    24 år
    Højde
    189 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028

Midtbane

  • 4Filip Lesniak

    Nationalitet
    Slovakiet
    Position
    Defensiv midtbane
    Alder
    30 år
    Højde
    176 cm
    Vægt
    70 kg
  • 6Mikkel Lynge

    Position
    Defensiv midtbane
    Alder
    21 år
    Kontrakt indtil
    30. juni 2029
  • 11Abdul Arshad

    Nationalitet
    Pakistan
    Position
    Højre kant
    Alder
    23 år
    Højde
    183 cm
  • 20Daniel Jóhannesson

    Nationalitet
    Island
    Position
    Venstre kant
    Alder
    19 år
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027
  • 23Niels Morberg

    Nationalitet
    Danmark
    Position
    Central midtbane
    Alder
    25 år
    Højde
    182 cm
  • 24Casper Jørgensen

    Nationalitet
    Danmark
    Position
    Central midtbane
    Alder
    24 år
    Højde
    185 cm
  • 24Markus Soomets

    Nationalitet
    Estland
    Position
    Central midtbane
    Alder
    26 år
    Højde
    182 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2029
  • 25Nicolai Bossen

    Nationalitet
    Danmark
    Position
    Offensiv midtbane
    Alder
    20 år
  • 34Alasana Manneh

    Nationalitet
    Gambia
    Position
    Central midtbane
    Alder
    28 år
    Højde
    176 cm
    Vægt
    61 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027
  • 42Papa Thome

    Nationalitet
    Senegal
    Position
    Central midtbane
    Alder
    20 år
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027
  • 45Yacouba Ouattara

    Nationalitet
    Elfenbenskysten
    Position
    Offensiv midtbane
    Alder
    20 år
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027

Angreb

  • 7Tobias Augustinus-Jensen

    Nationalitet
    Danmark
    Position
    Venstre kant
    Alder
    21 år
    Højde
    177 cm
    Vægt
    70 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2029
  • 9Nebiyou Perry

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Venstre kant
    Alder
    27 år
    Højde
    182 cm
    Vægt
    70 kg
  • 16Jeffrey Adjei-Broni

    Nationalitet
    Danmark
    Position
    Angriber
    Alder
    22 år
  • 17Sterling Yatéké

    Nationalitet
    Centralafrikanske Republik
    Position
    Angriber
    Alder
    27 år
    Højde
    188 cm
    Vægt
    80 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
  • 18Vladislav Morozov

    Nationalitet
    Belarus
    Position
    Angriber
    Alder
    26 år
    Højde
    188 cm
    Vægt
    84 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2029
  • 22Isak Taannander

    Nationalitet
    Danmark
    Position
    Venstre kant
    Alder
    25 år
    Højde
    183 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027
  • 26Issa Niare

    Nationalitet
    Mali
    Position
    Angriber
    Alder
    22 år
    Kontrakt indtil
    30. juni 2030
  • 41Gustav Steffensen

    Nationalitet
    Danmark
    Position
    Angriber
  • 42Mikkel Levinsen

    Nationalitet
    Danmark
    Position
    Angriber
Opdateret: 17. oktober 2026, 05:27

Statistik

SpillerPosKampeMinMålASSSKUDINDDUEDRIAFL%TACKEROBCLEARLUFTFEJLFRIREDNINGERREDNINGER I FELTETCLEAN SHEETSRating* ▼Detaljer
Alasana MannehMIDMidtbane42920051512286.11%5851060010007.2
Casper JørgensenMIDMidtbane215200446178.18%4350020000007.13
Albert NøragerFORForsvar1193602104553278.78%20103225070011007.07
Tobias Augustinus-JensenANGAngreb11876202552231381.99%6222080011007.04
Sterling YatékéANGAngreb74553019135663.16%62820060001006.98
Abdul ArshadMIDMidtbane740500196371789.85%9312080000006.92
Filip LesniakMIDMidtbane118271014126388.69%1315145060011006.9
Vladislav MorozovANGAngreb36211211077.27%0011020000006.86
Magnus DøjFORForsvar11754003162773.76%222045200120013006.84
Gustav FribergFORForsvar75270321528171.29%1131110080010006.81
Lasse LaursenFORForsvar10836103050077.51%91861390200013016.77
Mikkel LyngeMIDMidtbane82091010319282.08%3446050012006.77
Aksel HalsgaardFORForsvar8333001022085.71%752914030010006.75
Hans HøllsbergFORForsvar119302181849273.95%171127180140011006.74
Isak TaannanderANGAngreb106972016745676.64%1057260180011006.74
Markus SoometsMIDMidtbane7431013323083.09%104143160012006.74
Adam DankoMÅLMålmand1199000002054.81%1016110281710006.67
Jonas HansenFORForsvar9166004022073.33%741715060011006.65
Niels MorbergMIDMidtbane4301002013178.29%5453070001006.65
Daniel JóhannessonMIDMidtbane73670041117673.49%9411060010006.62
Mustapha NyassiFORForsvar24700113185.71%1110000010006.54
Jeffrey Adjei-BroniANGAngreb611400125268.75%0001090000006.47
Nicolai BossenMIDMidtbane314300238069.57%2014030000006.47
Issa NiareANGAngreb12500201050%0021010000006.36
Papa ThomeMIDMidtbane12001110100%0001000000006.33
Anton KlasterFORForsvar000000000000000000000—
Gustav SteffensenANGAngreb000000000000000000000—
Kyrylo ShushmanMÅLMålmand000000000000000000000—
Mikkel LevinsenANGAngreb000000000000000000000—
Nebiyou PerryANGAngreb000000000000000000000—
Nima MirzazadMÅLMålmand000000000000000000000—
Pascal EstradaFORForsvar000000000000000000000—
Tobias ElnegaardMÅLMålmand000000000000000000000—
Yacouba OuattaraMIDMidtbane000000000000000000000—

*Rating udregnes på baggrund af 51 forskellige statistikker. Skalaen går fra 3 til 10. Alle spillere starter på 6,5 og bevæger sig op eller ned efter præstationen. Mål og nøgleafleveringer trækker op, mens røde kort og afgørende fejl trækker ned.

Opdateret: 17. oktober 2026, 05:27
Vi bruger cookies

Vi benytter cookies, som er nødvendige for at få hjemmesiden til at fungere. Derudover benytter vi også cookies til at overvåge og spore indsatsen for vores markedsføring, overvåge brugen af vores hjemmeside og forbedre brugeroplevelsen af vores hjemmeside. Hvis du vil undgå disse cookies, bedes du tage et kig på vores cookiepolitik for at se hvordan du deaktiverer cookies i din browser.

Læs mere her: cookie og privatlivspolitik.