Djurgården

2026

Kampe

Kommende kampe

Lørdag 24. oktober 2026Allsvenskan

Lørdag 24. oktober 2026
Djurgården17:30Örgryte
Odds 1X2: 1 1,13 MarathonbetX 8,40 Marathonbet2 14,50 MarathonbetAllsvenskan

Onsdag 28. oktober 2026Allsvenskan

Onsdag 28. oktober 2026
IFK Göteborg19:00Djurgården
Allsvenskan

Søndag 1. november 2026Allsvenskan

Søndag 1. november 2026
Djurgården14:00Degerfors IF
Allsvenskan

Søndag 8. november 2026Allsvenskan

Søndag 8. november 2026
Halmstad14:00Djurgården
Allsvenskan

Søndag 22. november 2026Allsvenskan

Søndag 22. november 2026
IK Sirius14:00Djurgården
Allsvenskan

Seneste resultater

Fredag 16. oktober 2026Allsvenskan

Fredag 16. oktober 2026
IF Brommapojkarna0 – 2Djurgården
Allsvenskan
9'⚽
0-1Mål Christos Almiras · Højrebensskud · Assist: Adam Ståhl
Gult kort Simon Strand · Forseelse
35'▮
Gult kort Rasmus Bergvall · Forseelse
37'▮
75'⚽
0-2Mål Kristian Strømland Lien · Venstrebensskud · Assist: Matias Siltanen
Gult kort Jordan Simpson · Forseelse
83'▮
IF Brommapojkarna5-4-1
Djurgården4-2-3-1
16.5Cavallius
226.3Bergvall
46.8Cotton
236.7Simpson
36.7Troelsen
66.9Zandén
97.0Hansen
216.3Strand
206.8Odefalk
176.6Kurochkin
106.7Berg
357.4Rinne
187.3Ståhl
217.5Marques
47.2Larsson
27.1Johansson
137.0Stensson
207.6Siltanen
286.8Andersson
77.3Almiras
166.9Hegland
97.2Lien
IF Brommapojkarna5-4-1
IF Brommapojkarna
70′7 Obilor Denzel Okeke17 Anton Kurochkin
76′27 Kaare Barslund20 Wilmer Odefalk
81′30 Lukas Björklund4 Oskar Cotton
81′16 Luka Petrovic10 Oliver Berg
Djurgården
57′8 Patric Åslund7 Christos Almiras
57′11 Oskar Fallenius28 Alexander Andersson
76′6 P. Langhoff16 Bo Hegland
76′14 C. Rosenquist9 Kristian Strømland Lien
IF BrommapojkarnaDjurgården
53Boldbesiddelse %47
12Skud i alt5
3Skud på mål3
5Hjørnespark2
16Frispark begået6
3Gule kort0
0Røde kort0
1Offside3
87Afleveringspræcision %85
573Afleveringer520
1Redninger3

Søndag 11. oktober 2026Allsvenskan

Søndag 11. oktober 2026
Hammarby IF0 – 1Djurgården
Allsvenskan
38'▮
Gult kort Jeppe Okkels · Forseelse
Gult kort Victor Eriksson · Forseelse
40'▮
45'⚽
0-1Mål Bo Hegland · Højrebensskud · Assist: Kristian Strømland Lien
Gult kort Frank Junior Adjei · Forseelse
52'▮
Gult kort Amin Boudri · Protest
59'▮
59'▮
Gult kort Kristian Strømland Lien · Protest
68'▮
Gult kort Miro Tenho · Forseelse
Hammarby IF4-3-3
Djurgården4-2-3-1
17.0Hahn
26.9Skoglund
67.3Fofana
46.3Eriksson
37.5Winther
287.0Adjei
86.9Karlsson
97.0Lind
76.7Abraham
206.8Besara
177.0Boudri
357.9Rinne
187.5Ståhl
56.9Tenho
47.1Larsson
26.9Johansson
137.7Stensson
206.9Siltanen
86.1Åslund
167.4Hegland
196.4Okkels
97.5Lien
Hammarby IF4-3-3
Hammarby IF
66′31 Oscar Steinke Brånby4 Victor Eriksson
77′5 Tesfaldet Tekie17 Amin Boudri
86′30 Suwaibou Kebbeh20 Nahir Besara
86′42 Oskar Moczarny28 Frank Junior Adjei
Djurgården
69′11 Oskar Fallenius19 Jeppe Okkels
69′14 C. Rosenquist8 Patric Åslund
75′7 Christos Almiras16 Bo Hegland
75′6 P. Langhoff13 Daniel Stensson
83′21 Mikael Marques4 Jacob Une Larsson
Hammarby IFDjurgården
66Boldbesiddelse %34
15Skud i alt9
6Skud på mål5
5Hjørnespark2
14Frispark begået15
3Gule kort3
0Røde kort0
1Offside3
86Afleveringspræcision %76
658Afleveringer337
4Redninger6

Søndag 20. september 2026Allsvenskan

Søndag 20. september 2026
Djurgården1 – 2IF Elfsborg
Allsvenskan
Gult kort Daniel Stensson · Hånd på bolden
39'▮
44'⚽
0-1Mål R. Wikström · Venstrebensskud · Assist: M. Kamara
Mål Jacob Une Larsson · Højrebensskud · Assist: Kristian Strømland Lien1-1
66'⚽
76'⚽
1-2Mål S. Olsson · Højrebensskud · Assist: Alexander Jensen
89'▮
Gult kort Björn Hamberg · Protest
Djurgården4-2-3-1
IF Elfsborg4-2-3-1
356.5Rinne
186.6Ståhl
56.5Tenho
47.4Larsson
26.3Johansson
136.5Stensson
206.5Siltanen
86.3Åslund
166.2Hegland
196.5Okkels
97.0Lien
316.3Pettersson
167.2Jensen
67.7Wikström
47.0Isherwood
237.1Hult
186.9Magnússon
107.3Olsson
296.5Kamara
197.2Beck
97.0Zeneli
217.2Östman
Djurgården4-2-3-1
Djurgården
46′11 Oskar Fallenius8 Patric Åslund
60′10 Abdul Abdulmalik19 Jeppe Okkels
60′24 Max Larsson2 Piotr Johansson
75′6 P. Langhoff13 Daniel Stensson
78′14 C. Rosenquist16 B. Hegland
90+7′29 Alexander Johansson5 Miro Tenho
IF Elfsborg
75′25 Ari Sigurpálsson21 Leo Östman
84′5 Sven Ossian Nordvall9 Arbër Zeneli
89′2 Viggo Elfstrom10 S. Olsson
89′15 Simon Hedlund19 Julius Beck
90+6′22 Dion Krasniqi 29 M. Kamara
DjurgårdenIF Elfsborg
56Boldbesiddelse %44
9Skud i alt15
2Skud på mål3
4Hjørnespark7
8Frispark begået7
1Gule kort0
0Røde kort0
2Offside1
84Afleveringspræcision %80
540Afleveringer431
1Redninger1

Mandag 14. september 2026Allsvenskan

Mandag 14. september 2026
Djurgården2 – 0GAIS
Allsvenskan
Gult kort Daniel Stensson · Forseelse
20'▮
Mål Kristian Strømland Lien · Venstrebensskud · Assist: B. Hegland1-0
35'⚽
53'▮
Gult kort Dennis Collander · Forseelse
59'▮
Rødt kort Oskar Ågren · Professionelt frispark som sidste mand
Mål B. Hegland · Højrebensskud · Assist: Kristian Strømland Lien2-0
63'⚽
Rødt kort Christos Almiras · Forseelse
86'▮
86'▮
Gult kort Henry Sletsjøe · Protest
90'+8▮
Gul/rødt kort Henry Sletsjøe · Second Yellow Card
90'+8▮
Gult kort Joackim Fagerjord · Protest
Djurgården4-2-3-1
GAIS4-3-3
357.1Rinne
187.2Ståhl
57.1Tenho
47.4Larsson
28.2Johansson
136.8Stensson
207.1Siltanen
86.7Åslund
168.1Hegland
196.5Okkels
98.3Lien
16.7Krasniqi
66.9Wängberg
127.1Frej
46.0Ågren
56.2Thomasson
106.5Sletsjøe
76.2Fagerjord
346.3Collander
326.7Pettersson
217.0Vasic
116.6Petrovic
Djurgården4-2-3-1
Djurgården
68′7 Christos Almiras13 Daniel Stensson
81′29 Alexander Johansson16 B. Hegland
82′24 Max Larsson18 Adam Ståhl
90′28 Alexander Andersson19 Jeppe Okkels
90′6 P. Langhoff8 Patric Åslund
GAIS
64′24 Filip Beckman32 Oscar Pettersson
64′2 Matteo de Brienne5 Robin Wendin Thomasson
64′8 William Milovanovic34 Dennis Collander
76′14 Simon Jørgensen21 Nikola Vasic
83′25 Jonas Lindberg11 Rasmus Niklasson Petrovic
DjurgårdenGAIS
50Boldbesiddelse %50
12Skud i alt13
5Skud på mål3
2Hjørnespark2
10Frispark begået16
1Gule kort3
1Røde kort1
0Offside1
89Afleveringspræcision %87
549Afleveringer531
2Redninger3

Torsdag 10. september 2026Svenska Cupen

Torsdag 10. september 2026
Haninge1 – 7Djurgården
Svenska Cupen
Mål Pa Dibba · Højrebensskud1-0
2'⚽
29'⚽
1-1Mål Max Larsson · Højrebensskud
45'⚽
1-2Mål Alexander Johansson · Højrebensskud
75'✕
Brændt straffe Max Larsson
76'⚽
1-3Mål Alexander Andersson
79'⚽
1-4Mål Christos Almiras · Straffespark
85'⚽
1-5Mål Alexander Andersson
87'⚽
1-6Mål C. Rosenquist
Rødt kort D. Jajić
89'▮
90'+1⚽
1-7Mål Angelo Agbejoye

Ingen opstillinger registreret.

HaningeDjurgården
35Boldbesiddelse %65
0Skud i alt0
0Skud på mål0
2Hjørnespark9
15Frispark begået14
3Gule kort1
1Røde kort0
0Offside3
0Afleveringspræcision %0
0Afleveringer0
5Redninger1
Opdateret: 20. oktober 2026, 07:34

Stilling

#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 IK Sirius24174355302555VVVVU
2 Djurgården24152750212947VVTVV
3 Hammarby IF24144650212946UVVTV
4 BK Häcken24119443301342UUVVV
5 IF Elfsborg24118537241341TVVVU
6 Västerås SK2411583536-138TVVTV
7 Malmö FF24113103834436UVTVT
8 IFK Göteborg2410683443-936VVVVU
9 AIK249783842-434TUTTU
10 GAIS2486103025530UTVTT
11 IF Brommapojkarna2486103643-730VTTVT
12 Mjällby2458112840-1223UUTUT
13 Kalmar FF2464142338-1522TTTTV
14 Degerfors IF2455142137-1620VTTUT
15 Örgryte2446142954-2518UTTTV
16 Halmstad2435161645-2914TTVTT
Kvalifikation til Champions LeagueKvalifikation til Conference LeagueNedrykningsplayoffNedrykning
#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 Hammarby IF129123472728VVVVT
2 IF Elfsborg127322191224TVVVV
3 IK Sirius1273227171024UTTVU
4 IFK Göteborg126331613321VUVVV
5 BK Häcken125522118320UVTUV
6 Djurgården1261530141619VTVVT
7 GAIS125431651119UTVUT
8 Västerås SK125431813519VUTVV
9 Kalmar FF115241417-317UVTTT
10 Malmö FF135172521416TUVVT
11 IF Brommapojkarna124351515015VVVTT
12 AIK124261927-814VTUTU
13 Örgryte122642122-112TUUTV
14 Degerfors IF123271217-511TVVTT
15 Mjällby123271219-711VTTTU
16 Halmstad12327919-1011TTVVT
#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 IK Sirius12101128131531VTVVV
2 Djurgården129122071328VVVVV
3 BK Häcken1264222121022TVUVV
4 AIK125521915420UVVUT
5 Malmö FF116231313020UVVVT
6 Västerås SK126151723-619TTVVT
7 Hammarby IF125341614218VTUVV
8 IF Elfsborg124531615117VUTVU
9 IF Brommapojkarna124352128-715TUTTV
10 IFK Göteborg124351830-1215TTVVU
11 Mjällby122641621-512TTUUT
12 GAIS123271420-611VTTVT
13 Degerfors IF12237920-119VTTTU
14 Örgryte122010832-246VTTTT
15 Kalmar FF131210921-125UTTTV
16 Halmstad12039726-193TUTTT
Opdateret: 20. oktober 2026, 05:32

Kampprogram

Mandag 6. april 2026Allsvenskan

Mandag 6. april 2026
GAIS0 – 1Djurgården
Allsvenskan

Søndag 12. april 2026Allsvenskan

Søndag 12. april 2026
Djurgården3 – 2Kalmar FF
Allsvenskan

Fredag 17. april 2026Allsvenskan

Fredag 17. april 2026
Djurgården0 – 1Malmö FF
Allsvenskan

Onsdag 22. april 2026Allsvenskan

Onsdag 22. april 2026
IF Elfsborg2 – 1Djurgården
Allsvenskan

Søndag 26. april 2026Allsvenskan

Søndag 26. april 2026
Djurgården1 – 1Hammarby IF
Allsvenskan

Mandag 4. maj 2026Allsvenskan

Mandag 4. maj 2026
Djurgården6 – 0IFK Göteborg
Allsvenskan

Søndag 10. maj 2026Allsvenskan

Søndag 10. maj 2026
AIK2 – 4Djurgården
Allsvenskan

Mandag 18. maj 2026Allsvenskan

Mandag 18. maj 2026
Djurgården2 – 3IK Sirius
Allsvenskan

Fredag 22. maj 2026Allsvenskan

Fredag 22. maj 2026
Djurgården1 – 2IF Brommapojkarna
Allsvenskan

Mandag 6. juli 2026Allsvenskan

Mandag 6. juli 2026
BK Häcken2 – 4Djurgården
Allsvenskan

Mandag 13. juli 2026Allsvenskan

Mandag 13. juli 2026
Djurgården3 – 0Halmstad
Allsvenskan

Mandag 20. juli 2026Allsvenskan

Mandag 20. juli 2026
Örgryte0 – 0Djurgården
Allsvenskan

Lørdag 25. juli 2026Allsvenskan

Lørdag 25. juli 2026
Degerfors IF0 – 1Djurgården
Allsvenskan

Mandag 3. august 2026Allsvenskan

Mandag 3. august 2026
Djurgården6 – 0Västerås SK
Allsvenskan

Mandag 10. august 2026Allsvenskan

Mandag 10. august 2026
Västerås SK1 – 0Djurgården
Allsvenskan

Søndag 16. august 2026Allsvenskan

Søndag 16. august 2026
Djurgården1 – 3AIK
Allsvenskan

Mandag 24. august 2026Allsvenskan

Mandag 24. august 2026
Malmö FF0 – 3Djurgården
Allsvenskan

Mandag 31. august 2026Allsvenskan

Mandag 31. august 2026
Djurgården4 – 0Mjällby
Allsvenskan

Torsdag 3. september 2026Allsvenskan

Torsdag 3. september 2026
Mjällby0 – 2Djurgården
Allsvenskan

Mandag 7. september 2026Allsvenskan

Mandag 7. september 2026
Kalmar FF0 – 1Djurgården
Allsvenskan

Torsdag 10. september 2026Svenska Cupen

Torsdag 10. september 2026
Haninge1 – 7Djurgården
Svenska Cupen

Mandag 14. september 2026Allsvenskan

Mandag 14. september 2026
Djurgården2 – 0GAIS
Allsvenskan

Søndag 20. september 2026Allsvenskan

Søndag 20. september 2026
Djurgården1 – 2IF Elfsborg
Allsvenskan

Søndag 11. oktober 2026Allsvenskan

Søndag 11. oktober 2026
Hammarby IF0 – 1Djurgården
Allsvenskan

Fredag 16. oktober 2026Allsvenskan

Fredag 16. oktober 2026
IF Brommapojkarna0 – 2Djurgården
Allsvenskan

Lørdag 24. oktober 2026Allsvenskan

Lørdag 24. oktober 2026
Djurgården17:30Örgryte
Odds 1X2: 1 1,13 MarathonbetX 8,40 Marathonbet2 14,50 MarathonbetAllsvenskan

Onsdag 28. oktober 2026Allsvenskan

Onsdag 28. oktober 2026
IFK Göteborg19:00Djurgården
Allsvenskan

Søndag 1. november 2026Allsvenskan

Søndag 1. november 2026
Djurgården14:00Degerfors IF
Allsvenskan

Søndag 8. november 2026Allsvenskan

Søndag 8. november 2026
Halmstad14:00Djurgården
Allsvenskan

Søndag 22. november 2026Allsvenskan

Søndag 22. november 2026
IK Sirius14:00Djurgården
Allsvenskan

Søndag 29. november 2026Allsvenskan

Søndag 29. november 2026
Djurgården15:00BK Häcken
Allsvenskan
Opdateret: 20. oktober 2026, 05:32

Spillere

Målmænd

  • 30Lukas Jonsson

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Målmand
    Alder
    34 år
    Højde
    191 cm
    Vægt
    95 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2030
  • 35Jacob Rinne

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Målmand
    Alder
    33 år
    Højde
    188 cm
    Vægt
    87 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 45Filip Manojlović

    Nationalitet
    Serbien
    Position
    Målmand
    Alder
    30 år
    Højde
    197 cm
    Vægt
    82 kg

Forsvar

  • 2Piotr Johansson

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Højre back
    Alder
    31 år
    Højde
    185 cm
    Vægt
    80 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2027
  • 4Jacob Une Larsson

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Midterforsvarer · anfører
    Alder
    32 år
    Højde
    181 cm
    Vægt
    80 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2026
  • 5Miro Tenho

    Nationalitet
    Finland
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    31 år
    Højde
    190 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 18Adam Ståhl

    Nationalitet
    Finland
    Position
    Højre back
    Alder
    32 år
    Højde
    187 cm
    Vægt
    75 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2027
  • 21Mikael Marques

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    25 år
    Højde
    185 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 25Daryl Brian Tschoumy Nana

    Nationalitet
    Cameroun
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    19 år
  • 27Melvin Vucenovic Persson

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Venstre back
    Alder
    19 år

Midtbane

  • 6P. Langhoff

    Nationalitet
    Danmark
    Position
    Central midtbane
    Alder
    22 år
    Højde
    178 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2029
  • 7Christos Almiras

    Nationalitet
    Grækenland
    Position
    Midtbane
    Alder
    21 år
    Kontrakt indtil
    31. december 2030
  • 8Patric Åslund

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Højre midtbane
    Alder
    24 år
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 10Abdul Abdulmalik

    Nationalitet
    England
    Position
    Venstre kant
    Alder
    23 år
    Kontrakt indtil
    31. december 2029
  • 10Mikael Anderson

    Nationalitet
    Island
    Position
    Venstre kant
    Alder
    28 år
    Højde
    180 cm
    Vægt
    69 kg
  • 13Daniel Stensson

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Defensiv midtbane
    Alder
    29 år
    Højde
    178 cm
    Vægt
    76 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2027
  • 14Hampus Finndell

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Defensiv midtbane
    Alder
    26 år
    Højde
    177 cm
    Vægt
    74 kg
  • 16Bo Hegland

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Offensiv midtbane
    Alder
    22 år
    Højde
    185 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2029
  • 19Jeppe Okkels

    Nationalitet
    Danmark
    Position
    Venstre kant
    Alder
    27 år
    Højde
    183 cm
    Vægt
    76 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 20Matias Siltanen

    Nationalitet
    Finland
    Position
    Central midtbane
    Alder
    19 år
    Højde
    173 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2027
  • 24Max Larsson

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Venstre back
    Alder
    23 år
    Højde
    184 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2029
  • 28Alexander Andersson

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Højre kant
    Alder
    16 år
    Højde
    178 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 29Alexander Johansson

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Central midtbane
    Alder
    17 år
    Højde
    184 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2029
  • 37Carl Selfvén

    Position
    Midfielder
    Alder
    19 år

Angreb

  • 3Leon Hien

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    25 år
    Højde
    186 cm
  • 9Kristian Strømland Lien

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Angriber
    Alder
    25 år
    Højde
    188 cm
    Vægt
    80 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2029
  • 11Oskar Fallenius

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Venstre kant
    Alder
    24 år
    Højde
    181 cm
    Vægt
    70 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2026
  • 14C. Rosenquist

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Angriber
    Alder
    19 år
    Højde
    176 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2031
  • 17Ahmed Saeed

    Nationalitet
    Irak
    Position
    Højre kant
    Alder
    18 år
  • 22Joel Asoro

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Højre kant
    Alder
    27 år
    Højde
    175 cm
    Vægt
    75 kg
  • 23Nino Žugelj

    Nationalitet
    Slovenien
    Position
    Højre kant
    Alder
    26 år
    Højde
    188 cm
    Vægt
    77 kg
  • 27Sander Finjord Ringberg

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Venstre kant
    Alder
    27 år
    Højde
    0 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2031
  • 29Santeri Haarala

    Nationalitet
    Finland
    Position
    Højre kant
    Alder
    26 år
    Højde
    180 cm
  • 38Milian Jansson

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Venstre kant
    Alder
    18 år
Opdateret: 17. oktober 2026, 05:33

Statistik

SpillerPosKampeMinMålASSSKUDINDDUEDRIAFL%TACKEROBCLEARLUFTFEJLFRIREDNINGERREDNINGER I FELTETCLEAN SHEETSRating* ▼Detaljer
Bo HeglandMIDMidtbane242020914561241093880.1%36177502200132007.53
Mikael AndersonMIDMidtbane42002113718182.56%7213070010007.49
Kristian Strømland LienANGAngreb241993166632771675.69%32233502300131007.3
Jacob RinneMÅLMålmand232070010015070.95%002313016943130007.24
Matias SiltanenMIDMidtbane24207803141595490.48%4238341301600133007.08
Miro TenhoFORForsvar2219772014497089.62%14261307102500126007.04
Piotr JohanssonFORForsvar23174114103766787.76%3021581702500131007.02
Jacob Une LarssonFORForsvar191597102062392.52%2223942902200122007.01
Daniel StenssonMIDMidtbane168030082152587.19%23221250170092006.94
Patric ÅslundMIDMidtbane241652633135811876.73%26118401200130006.91
Hampus FinndellMIDMidtbane1510201111659583.3%281717130230062006.89
Max LarssonMIDMidtbane19129002178164578.04%3121481401300104006.89
Oskar FalleniusANGAngreb19871253813612279.87%227250700101006.87
Mikael MarquesFORForsvar13749118727089.67%10154412080052106.86
Jeppe OkkelsMIDMidtbane231072332437401681.33%167710500121006.84
Adam StåhlFORForsvar2012201262063581.49%2217582501300122006.81
Leon HienANGAngreb5132005211089.8%3283000011006.76
Joel AsoroANGAngreb12236209920585.07%2217050052006.73
Alexander AnderssonMIDMidtbane47601317180%2111000040006.72
Nino ŽugeljANGAngreb71191061010389.83%2031010040006.69
P. LanghoffMIDMidtbane14296000221287.88%105820120081006.63
Christos AlmirasMIDMidtbane10270105127180.36%14563090091106.61
C. RosenquistANGAngreb5116000311080%4014030040006.56
Ahmed SaeedANGAngreb34200136070%2011000020006.55
Alexander JohanssonMIDMidtbane32400003069.23%1012020020006.53
Carl SelfvénMIDMidtbane17000000100%0000000000006.49
Sander Finjord RingbergANGAngreb18001000100%0000010000006.46
Filip ManojlovićMÅLMålmand19000000080%0000002200006.39
Abdul AbdulmalikMIDMidtbane13000100092.86%0100000000006.29
Daryl Brian Tschoumy NanaFORForsvar000000000000000000000—
Lukas JonssonMÅLMålmand000000000000000000000—
Melvin Vucenovic PerssonFORForsvar000000000000000000000—
Milian JanssonANGAngreb000000000000000000000—
Santeri HaaralaANGAngreb000000000000000000000—

*Rating udregnes på baggrund af 51 forskellige statistikker. Skalaen går fra 3 til 10. Alle spillere starter på 6,5 og bevæger sig op eller ned efter præstationen. Mål og nøgleafleveringer trækker op, mens røde kort og afgørende fejl trækker ned.

Opdateret: 17. oktober 2026, 05:33
Vi bruger cookies

Vi benytter cookies, som er nødvendige for at få hjemmesiden til at fungere. Derudover benytter vi også cookies til at overvåge og spore indsatsen for vores markedsføring, overvåge brugen af vores hjemmeside og forbedre brugeroplevelsen af vores hjemmeside. Hvis du vil undgå disse cookies, bedes du tage et kig på vores cookiepolitik for at se hvordan du deaktiverer cookies i din browser.

Læs mere her: cookie og privatlivspolitik.