Västerås SK

2026

Kampe

Kommende kampe

Fredag 23. oktober 2026Allsvenskan

Fredag 23. oktober 2026
Västerås SK19:00Halmstad
Odds 1X2: 1 1,66 MarathonbetX 4,05 Marathonbet2 4,45 MarathonbetAllsvenskan

Onsdag 28. oktober 2026Allsvenskan

Onsdag 28. oktober 2026
Degerfors IF19:00Västerås SK
Allsvenskan

Søndag 1. november 2026Allsvenskan

Søndag 1. november 2026
Västerås SK16:30IF Brommapojkarna
Allsvenskan

Lørdag 7. november 2026Allsvenskan

Lørdag 7. november 2026
Örgryte17:30Västerås SK
Allsvenskan

Lørdag 21. november 2026Allsvenskan

Lørdag 21. november 2026
GAIS17:30Västerås SK
Allsvenskan

Seneste resultater

Søndag 18. oktober 2026Allsvenskan

Søndag 18. oktober 2026
Västerås SK1 – 0Mjällby
Allsvenskan
17'▮
Gult kort Jeppe Kjær · Forseelse
Mål Axel Sountonoma Taonsa · Højrebensskud · Assist: Abdelrahman Boudah1-0
20'⚽
Gult kort Abdelrahman Boudah · Protest
35'▮
35'▮
Gult kort Tony Miettinen · Protest
90'+6▮
Gult kort Ludvig Tidstrand · Forseelse
Västerås SK5-4-1
Mjällby4-1-4-1
17.2Fagerström
117.3Gefvert
246.5Tagesson
47.1Bonde
27.5Magnusson
157.0Karlsson
197.6Magnusson
306.5Hellisdal
87.8Diagne
77.3Boudah
177.6Taonsa
358.2Lundin
336.6Miettinen
47.4Norén
246.6Pettersson
56.8Iqbal
227.0Gustavsson
146.9Granath
106.9Kjær
296.5Lindberg
256.6Nielsen
187.1Bergström
Västerås SK5-4-1
Västerås SK
46′18 Frédéric Nsabiyumva24 Jack Tagesson
78′5 Karl Gunnarsson7 Abdelrahman Boudah
78′10 Jonathan Ring30 Mattias Johnnyson Hellisdal
90+1′23 Peter Amoran8 Mamadou Diagne
Mjällby
46′23 Áki Debes Samuelsen29 Olle Lindberg
56′6 Mads Enggård5 Abdullah Iqbal
77′27 Ludvig Tidstrand25 Max Nielsen
Västerås SKMjällby
52Boldbesiddelse %48
22Skud i alt11
9Skud på mål3
4Hjørnespark5
21Frispark begået19
1Gule kort3
0Røde kort0
3Offside1
81Afleveringspræcision %73
474Afleveringer423
3Redninger8

Fredag 9. oktober 2026Allsvenskan

Fredag 9. oktober 2026
IFK Göteborg1 – 0Västerås SK
Allsvenskan
6'▮
Gult kort Bonaventure Lendambi · Forseelse
Mål Noah Tolf · Venstrebensskud · Assist: Oliver Månsson1-0
9'⚽
63'▮
Gult kort Jonathan Karlsson · Forseelse
Gult kort Oliver Månsson · Forseelse
70'▮
Brændt straffe Sam Larsson · Off target
90'+9✕
90'+6▮
Rødt kort Elis Jäger · Forseelse
90'+9▮
Gult kort Abdelrahman Boudah · Protest
90'+9▮
Gult kort Karl Gunnarsson · Protest
Gult kort Kolbeinn Thórdarson · Protest
90'+9▮
IFK Göteborg4-2-3-1
Västerås SK3-4-3
127.2Andersson
46.8Ackermann
56.6Bager
267.2Fasth
227.6Tolf
246.9Månsson
156.5Kruse
116.3Žugelj
86.4Larsson
146.7Heintz
77.1Simmelhack
346.0Jäger
27.3Magnusson
46.6Bonde
246.6Tagesson
116.9Gefvert
306.9Hellisdal
87.1Diagne
157.0Karlsson
197.0Magnusson
166.7Lendambi
177.4Taonsa
IFK Göteborg4-2-3-1
IFK Göteborg
72′23 Kolbeinn Thórdarson11 Nino Žugelj
Västerås SK
66′7 Abdelrahman Boudah16 Bonaventure Lendambi
66′5 Karl Gunnarsson30 Mattias Johnnyson Hellisdal
87′3 Marcus Baggesen15 Jonathan Karlsson
87′10 Jonathan Ring19 Jens Magnusson
90+1′18 Frédéric Nsabiyumva24 Jack Tagesson
IFK GöteborgVästerås SK
46Boldbesiddelse %54
3Skud i alt13
1Skud på mål2
2Hjørnespark6
20Frispark begået11
2Gule kort4
0Røde kort1
1Offside0
75Afleveringspræcision %81
425Afleveringer495
2Redninger0

Lørdag 19. september 2026Allsvenskan

Lørdag 19. september 2026
Västerås SK2 – 0Malmö FF
Allsvenskan
Mål Axel Sountonoma Taonsa · Højrebensskud · Assist: Jens Magnusson1-0
14'⚽
Gult kort Karl Gunnarsson · Protest
39'▮
Mål Axel Sountonoma Taonsa · Højrebensskud · Assist: Jens Magnusson2-0
52'⚽
Västerås SK3-4-3
Malmö FF4-3-3
347.2Jäger
27.8Magnusson
47.2Bonde
246.9Tagesson
116.7Gefvert
87.3Diagne
146.7Lushaku
157.2Karlsson
197.6Magnusson
178.9Taonsa
56.5Gunnarsson
16.4Olsen
176.8Larsen
57.0Djuric
26.6Gregersen
257.7Busanello
76.9Rosengren
376.8Skogmar
476.5Lundbergh
457.2Höög
326.6Gudjohnsen
296.8Haksabanovic
Västerås SK3-4-3
Västerås SK
64′30 Mattias Hellisdal14 I. Lushaku
65′7 Abdelrahman Boudah5 Karl Gunnarsson
81′18 Frédéric Nsabiyumva24 Jack Tagesson
87′23 Peter Amoran2 Herman Magnusson
87′20 Jonny Melvin Ljungqvist19 Jens Magnusson
Malmö FF
46′15 Mayckel Lahdo7 Otto Rosengren
61′28 Jovan Milosavljević47 Theodor Lundbergh
73′42 Viggo Jeppsson32 Daníel Gudjohnsen
82′4 Bleon Kurtulus2 Stian Gregersen
82′44 Malte Frejd Pålsson29 Sead Haksabanovic
Västerås SKMalmö FF
37Boldbesiddelse %63
10Skud i alt22
4Skud på mål4
3Hjørnespark7
14Frispark begået7
1Gule kort0
0Røde kort0
5Offside1
81Afleveringspræcision %88
361Afleveringer611
3Redninger2

Lørdag 12. september 2026Allsvenskan

Lørdag 12. september 2026
AIK1 – 4Västerås SK
Allsvenskan
Mål (straffe) Johan Hove · Straffespark1-0
24'⚽
60'▮
Gult kort Jens Magnusson
60'⚽
1-1Mål Jens Magnusson · Venstrebensskud · Assist: Philip Bonde
69'⚽
1-2Mål Mamadou Diagne · Højrebensskud · Assist: Jens Magnusson
71'⚽
1-3Mål I. Lushaku · Højrebensskud · Assist: Jonathan Karlsson
78'⚽
1-4Mål Abdelrahman Boudah · Højrebensskud · Assist: Simon Gefvert
AIK4-1-4-1
Västerås SK3-4-3
156.0Nordfeldt
175.9Thychosen
346.3Olofsson
36.2Matthys
56.4Bergquist
466.9Geiger
87.4Hove
486.7Kouame
186.4Ali
106.7Assadi
97.0Carlstrand
347.0Jäger
246.7Tagesson
47.4Bonde
216.4Wernersson
117.5Gefvert
306.7Hellisdal
87.7Diagne
157.4Karlsson
197.7Magnusson
166.7Lendambi
56.7Gunnarsson
AIK4-1-4-1
AIK
46′2 Eskil Edh5 Lukas Bergquist
62′16 Sixten Gustafsson9 Linus Carlstrand
73′28 Linus Järeteg46 Yannick Geiger
73′49 Oskar Pukelis17 Mads Thychosen
80′43 Nikolaj Staykov10 Lucas Assadi
Västerås SK
62′23 Peter Amoran16 Bonaventure Lendambi
63′7 Abdelrahman Boudah30 Mattias Hellisdal
63′14 I. Lushaku21 Victor Wernersson
86′18 Frédéric Nsabiyumva24 Jack Tagesson
90+3′26 Levi Hansas5 Karl Gunnarsson
AIKVästerås SK
66Boldbesiddelse %34
16Skud i alt17
6Skud på mål7
5Hjørnespark3
10Frispark begået11
0Gule kort1
0Røde kort0
0Offside2
87Afleveringspræcision %83
643Afleveringer332
3Redninger5

Lørdag 5. september 2026Allsvenskan

Lørdag 5. september 2026
Västerås SK0 – 1IK Sirius
Allsvenskan
Gult kort Axel Sountonoma Taonsa · Protest
34'▮
Gult kort Philip Bonde · Forseelse
44'▮
51'⚽
0-1Mål Jesper Uneken · Hovedstød · Assist: Zalán Vancsa
Västerås SK3-4-3
IK Sirius4-2-3-1
347.2Jäger
26.9Magnusson
47.1Bonde
246.9Tagesson
116.5Gefvert
306.5Hellisdal
86.9Diagne
157.1Karlsson
196.3Magnusson
166.9Lendambi
177.4Taonsa
346.9Celic
57.2Castegren
156.7Sandberg
47.9Anker
227.9Krusnell
106.5Heier
66.9Lindberg
307.1Vancsa
246.6Svensson
116.7Bjerkebo
97.6Uneken
Västerås SK3-4-3
Västerås SK
70′9 Casper Risbjerg16 Bonaventure Lendambi
70′7 Abdelrahman Boudah19 Jens Magnusson
73′14 I. Lushaku30 Mattias Hellisdal
88′5 Karl Gunnarsson8 Mamadou Diagne
88′20 Jonny Melvin Ljungqvist11 Simon Gefvert
IK Sirius
63′29 Åke Andersson9 Jesper Uneken
76′17 Neo Jönsson24 Victor Svensson
76′21 Charlie Nildén30 Zalán Vancsa
84′20 Victor Ekstrom11 Isak Bjerkebo
Västerås SKIK Sirius
57Boldbesiddelse %43
13Skud i alt11
2Skud på mål5
8Hjørnespark2
16Frispark begået12
2Gule kort0
0Røde kort0
1Offside1
83Afleveringspræcision %76
502Afleveringer391
4Redninger1
Opdateret: 20. oktober 2026, 07:50

Stilling

#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 IK Sirius24174355302555VVVVU
2 Djurgården24152750212947VVTVV
3 Hammarby IF24144650212946UVVTV
4 BK Häcken24119443301342UUVVV
5 IF Elfsborg24118537241341TVVVU
6 Västerås SK2411583536-138TVVTV
7 Malmö FF24113103834436UVTVT
8 IFK Göteborg2410683443-936VVVVU
9 AIK249783842-434TUTTU
10 GAIS2486103025530UTVTT
11 IF Brommapojkarna2486103643-730VTTVT
12 Mjällby2458112840-1223UUTUT
13 Kalmar FF2464142338-1522TTTTV
14 Degerfors IF2455142137-1620VTTUT
15 Örgryte2446142954-2518UTTTV
16 Halmstad2435161645-2914TTVTT
Kvalifikation til Champions LeagueKvalifikation til Conference LeagueNedrykningsplayoffNedrykning
#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 Hammarby IF129123472728VVVVT
2 IF Elfsborg127322191224TVVVV
3 IK Sirius1273227171024UTTVU
4 IFK Göteborg126331613321VUVVV
5 BK Häcken125522118320UVTUV
6 Djurgården1261530141619VTVVT
7 GAIS125431651119UTVUT
8 Västerås SK125431813519VUTVV
9 Kalmar FF115241417-317UVTTT
10 Malmö FF135172521416TUVVT
11 IF Brommapojkarna124351515015VVVTT
12 AIK124261927-814VTUTU
13 Örgryte122642122-112TUUTV
14 Degerfors IF123271217-511TVVTT
15 Mjällby123271219-711VTTTU
16 Halmstad12327919-1011TTVVT
#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 IK Sirius12101128131531VTVVV
2 Djurgården129122071328VVVVV
3 BK Häcken1264222121022TVUVV
4 AIK125521915420UVVUT
5 Malmö FF116231313020UVVVT
6 Västerås SK126151723-619TTVVT
7 Hammarby IF125341614218VTUVV
8 IF Elfsborg124531615117VUTVU
9 IF Brommapojkarna124352128-715TUTTV
10 IFK Göteborg124351830-1215TTVVU
11 Mjällby122641621-512TTUUT
12 GAIS123271420-611VTTVT
13 Degerfors IF12237920-119VTTTU
14 Örgryte122010832-246VTTTT
15 Kalmar FF131210921-125UTTTV
16 Halmstad12039726-193TUTTT
Opdateret: 20. oktober 2026, 05:32

Kampprogram

Søndag 5. april 2026Allsvenskan

Søndag 5. april 2026
Kalmar FF0 – 1Västerås SK
Allsvenskan

Lørdag 11. april 2026Allsvenskan

Lørdag 11. april 2026
Västerås SK2 – 2IF Elfsborg
Allsvenskan

Lørdag 18. april 2026Allsvenskan

Lørdag 18. april 2026
IK Sirius4 – 1Västerås SK
Allsvenskan

Onsdag 22. april 2026Allsvenskan

Onsdag 22. april 2026
Västerås SK3 – 3BK Häcken
Allsvenskan

Søndag 26. april 2026Allsvenskan

Søndag 26. april 2026
IF Brommapojkarna1 – 2Västerås SK
Allsvenskan

Søndag 3. maj 2026Allsvenskan

Søndag 3. maj 2026
Hammarby IF3 – 0Västerås SK
Allsvenskan

Lørdag 9. maj 2026Allsvenskan

Lørdag 9. maj 2026
Västerås SK0 – 1GAIS
Allsvenskan

Søndag 17. maj 2026Allsvenskan

Søndag 17. maj 2026
Västerås SK1 – 1AIK
Allsvenskan

Søndag 24. maj 2026Allsvenskan

Søndag 24. maj 2026
Malmö FF2 – 3Västerås SK
Allsvenskan

Søndag 31. maj 2026Allsvenskan

Søndag 31. maj 2026
Västerås SK4 – 5IFK Göteborg
Allsvenskan

Lørdag 4. juli 2026Allsvenskan

Lørdag 4. juli 2026
Halmstad1 – 3Västerås SK
Allsvenskan

Søndag 12. juli 2026Allsvenskan

Søndag 12. juli 2026
Västerås SK2 – 0Degerfors IF
Allsvenskan

Fredag 17. juli 2026Allsvenskan

Fredag 17. juli 2026
Mjällby0 – 0Västerås SK
Allsvenskan

Fredag 24. juli 2026Allsvenskan

Fredag 24. juli 2026
Västerås SK2 – 0Örgryte
Allsvenskan

Mandag 3. august 2026Allsvenskan

Mandag 3. august 2026
Djurgården6 – 0Västerås SK
Allsvenskan

Mandag 10. august 2026Allsvenskan

Mandag 10. august 2026
Västerås SK1 – 0Djurgården
Allsvenskan

Fredag 14. august 2026Allsvenskan

Fredag 14. august 2026
IF Elfsborg3 – 0Västerås SK
Allsvenskan

Onsdag 19. august 2026Svenska Cupen

Onsdag 19. august 2026
Enkoping1 – 2Västerås SK
Svenska Cupen

Søndag 23. august 2026Allsvenskan

Søndag 23. august 2026
Västerås SK0 – 0Kalmar FF
Allsvenskan

Lørdag 29. august 2026Allsvenskan

Lørdag 29. august 2026
BK Häcken1 – 3Västerås SK
Allsvenskan

Lørdag 5. september 2026Allsvenskan

Lørdag 5. september 2026
Västerås SK0 – 1IK Sirius
Allsvenskan

Lørdag 12. september 2026Allsvenskan

Lørdag 12. september 2026
AIK1 – 4Västerås SK
Allsvenskan

Lørdag 19. september 2026Allsvenskan

Lørdag 19. september 2026
Västerås SK2 – 0Malmö FF
Allsvenskan

Fredag 9. oktober 2026Allsvenskan

Fredag 9. oktober 2026
IFK Göteborg1 – 0Västerås SK
Allsvenskan

Søndag 18. oktober 2026Allsvenskan

Søndag 18. oktober 2026
Västerås SK1 – 0Mjällby
Allsvenskan

Fredag 23. oktober 2026Allsvenskan

Fredag 23. oktober 2026
Västerås SK19:00Halmstad
Odds 1X2: 1 1,66 MarathonbetX 4,05 Marathonbet2 4,45 MarathonbetAllsvenskan

Onsdag 28. oktober 2026Allsvenskan

Onsdag 28. oktober 2026
Degerfors IF19:00Västerås SK
Allsvenskan

Søndag 1. november 2026Allsvenskan

Søndag 1. november 2026
Västerås SK16:30IF Brommapojkarna
Allsvenskan

Lørdag 7. november 2026Allsvenskan

Lørdag 7. november 2026
Örgryte17:30Västerås SK
Allsvenskan

Lørdag 21. november 2026Allsvenskan

Lørdag 21. november 2026
GAIS17:30Västerås SK
Allsvenskan

Søndag 29. november 2026Allsvenskan

Søndag 29. november 2026
Västerås SK15:00Hammarby IF
Allsvenskan
Opdateret: 20. oktober 2026, 05:32

Spillere

Målmænd

  • 1Anton Fagerström

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Målmand
    Alder
    34 år
    Højde
    185 cm
    Vægt
    85 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2026
  • 25André Bernardini

    Nationalitet
    Brasilien
    Position
    Målmand
    Alder
    30 år
    Højde
    190 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2026
  • 34Elis Jäger

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Målmand
    Alder
    21 år
    Kontrakt indtil
    31. december 2030

Forsvar

  • 2Herman Magnusson

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    28 år
    Højde
    183 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2026
  • 3Marcus Baggesen

    Nationalitet
    Danmark
    Position
    Venstre back
    Alder
    23 år
    Højde
    177 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 4Philip Bonde

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    22 år
    Højde
    194 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2029
  • 11Simon Gefvert

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Højre kant
    Alder
    29 år
    Højde
    175 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2026
  • 15Jonathan Karlsson

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Højre back
    Alder
    22 år
    Højde
    180 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2029
  • 18Frédéric Nsabiyumva

    Nationalitet
    Burundi
    Position
    Midterforsvarer · anfører
    Alder
    31 år
    Højde
    190 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2026
  • 20Jonny Melvin Ljungqvist

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Højre kant
    Alder
    18 år
    Kontrakt indtil
    19. august 2028
  • 21Victor Wernersson

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    31 år
    Højde
    180 cm
    Vægt
    69 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2026
  • 22Leonardo Caspari Bark

    Position
    Defender
    Alder
    19 år
  • 23Peter Amoran

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Forsvarer
    Alder
    22 år
    Højde
    192 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2029
  • 24Jack Tagesson

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    21 år
    Kontrakt indtil
    31. december 2029
  • 28Madiou Keita

    Nationalitet
    Guinea
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    22 år
    Højde
    184 cm
    Vægt
    86 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2029

Midtbane

  • 5Karl Gunnarsson

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Midtbane
    Alder
    21 år
    Kontrakt indtil
    31. december 2027
  • 7Abdelrahman Boudah

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Venstre kant
    Alder
    27 år
    Højde
    186 cm
    Vægt
    70 kg
    Kontrakt indtil
    30. november 2026
  • 8Mamadou Diagne

    Nationalitet
    Senegal
    Position
    Midtbane
    Alder
    23 år
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 14I. Lushaku

    Nationalitet
    Kosovo
    Position
    Central midtbane
    Alder
    26 år
    Højde
    178 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2027
  • 19Jens Magnusson

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Offensiv midtbane
    Alder
    21 år
    Kontrakt indtil
    31. december 2027
  • 23Lucas Sibelius

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Venstre kant
    Alder
    24 år
    Højde
    182 cm
  • 26Levi Hansas

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Central midtbane
    Alder
    16 år
    Højde
    178 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 30Mattias Johnnyson Hellisdal

    Nationalitet
    Færøerne
    Position
    Central midtbane
    Alder
    20 år
    Kontrakt indtil
    30. juni 2029
  • 32Musab Abdi Mohamud

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Central midtbane
    Alder
    20 år
    Kontrakt indtil
    31. december 2026

Angreb

  • 9Casper Risbjerg

    Nationalitet
    Danmark
    Position
    Angriber
    Alder
    19 år
    Højde
    191 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2030
  • 9Mikkel Ladefoged

    Nationalitet
    Danmark
    Position
    Angriber
    Alder
    23 år
    Højde
    201 cm
  • 10Jonathan Ring

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Central midtbane
    Alder
    34 år
    Højde
    182 cm
    Vægt
    74 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2027
  • 16Bonaventure Lendambi

    Nationalitet
    Republic of the Congo
    Position
    Angriber
    Alder
    20 år
    Højde
    187 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2029
  • 17Axel Sountonoma Taonsa

    Nationalitet
    Elfenbenskysten
    Position
    Offensiv midtbane
    Alder
    22 år
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 27Moussa Diallo

    Nationalitet
    Senegal
    Position
    Angriber
    Alder
    19 år
    Kontrakt indtil
    30. juni 2029
Opdateret: 19. oktober 2026, 05:32

Statistik

SpillerPosKampeMinMålASSSKUDINDDUEDRIAFL%TACKEROBCLEARLUFTFEJLFRIREDNINGERREDNINGER I FELTETCLEAN SHEETSRating* ▼Detaljer
Axel Sountonoma TaonsaANGAngreb221638905961342676.19%351023370350083007.24
Anton FagerströmMÅLMålmand19000002059.38%0010003210007.21
Mikkel LadefogedANGAngreb1410909234081568.14%8122500280034007.12
Mamadou DiagneMIDMidtbane2420741122171621686%642937300410082007.03
Herman MagnussonFORForsvar23204810131195684.74%446697300240082006.97
Bonaventure LendambiANGAngreb105382015162560.19%8113330110043006.92
Marcus BaggesenFORForsvar1796924116642577.26%19132780130051006.9
Simon GefvertFORForsvar242157141874114679.1%621550140250081006.9
Jens MagnussonMIDMidtbane1787424204032876.27%87440100053006.89
Jonathan RingANGAngreb94570161321779.55%104114060021016.87
I. LushakuMIDMidtbane159051563845588.41%21153191240051006.85
Philip BondeFORForsvar2418132111269286.54%1831125460230081006.85
Elis JägerMÅLMålmand23207000007061.17%0030101754371106.82
Frédéric NsabiyumvaFORForsvar12719105053083.88%111378390120031006.82
Karl GunnarssonMIDMidtbane241375132517721275.69%23413120240083006.79
Mattias Johnnyson HellisdalMIDMidtbane199301263334586.2%14112050110071006.78
Abdelrahman BoudahMIDMidtbane1778912177451483.22%115710070052006.75
Jack TagessonFORForsvar13536000028087.25%10123113070050006.73
Lucas SibeliusMIDMidtbane2600201083.33%1000000000006.73
Peter AmoranFORForsvar33200001090.91%1010000020006.72
Jonathan KarlssonFORForsvar23118002111662985.44%25927120140082006.67
Leonardo Caspari BarkFORForsvar21100302058.33%1021000000006.65
Victor WernerssonFORForsvar189460031541182.56%20865140110063006.63
Casper RisbjergANGAngreb12000002066.67%0000000000006.61
Madiou KeitaFORForsvar6403000218185.58%711246040041006.53
Jonny Melvin LjungqvistFORForsvar10102001106169.77%3123030030006.39
Musab Abdi MohamudMIDMidtbane61200001080%1020010020006.37
André BernardiniMÅLMålmand000000000000000000000—
Levi HansasMIDMidtbane110000000000000000000—
Moussa DialloANGAngreb000000000000000000000—

*Rating udregnes på baggrund af 51 forskellige statistikker. Skalaen går fra 3 til 10. Alle spillere starter på 6,5 og bevæger sig op eller ned efter præstationen. Mål og nøgleafleveringer trækker op, mens røde kort og afgørende fejl trækker ned.

Opdateret: 20. oktober 2026, 05:32
Vi bruger cookies

Vi benytter cookies, som er nødvendige for at få hjemmesiden til at fungere. Derudover benytter vi også cookies til at overvåge og spore indsatsen for vores markedsføring, overvåge brugen af vores hjemmeside og forbedre brugeroplevelsen af vores hjemmeside. Hvis du vil undgå disse cookies, bedes du tage et kig på vores cookiepolitik for at se hvordan du deaktiverer cookies i din browser.

Læs mere her: cookie og privatlivspolitik.