IFK Göteborg

2026

Kampe

Kommende kampe

Søndag 25. oktober 2026Allsvenskan

Søndag 25. oktober 2026
GAIS14:00IFK Göteborg
Odds 1X2: 1 2,14 MarathonbetX 3,34 Marathonbet2 3,25 MarathonbetAllsvenskan

Onsdag 28. oktober 2026Allsvenskan

Onsdag 28. oktober 2026
IFK Göteborg19:00Djurgården
Allsvenskan

Søndag 1. november 2026Allsvenskan

Søndag 1. november 2026
BK Häcken16:30IFK Göteborg
Allsvenskan

Søndag 8. november 2026Allsvenskan

Søndag 8. november 2026
IFK Göteborg14:00Malmö FF
Allsvenskan

Mandag 23. november 2026Allsvenskan

Mandag 23. november 2026
Hammarby IF19:00IFK Göteborg
Allsvenskan

Seneste resultater

Lørdag 17. oktober 2026Allsvenskan

Lørdag 17. oktober 2026
AIK2 – 2IFK Göteborg
Allsvenskan
27'⚽
0-1Mål Nino Žugelj · Venstrebensskud · Assist: Alexander Simmelhack
Mål Diogo Tomas · Hovedstød · Assist: Wilmer Olofsson1-1
36'⚽
68'⚽
1-2Mål Alexander Simmelhack · Hovedstød · Assist: Felix Eriksson
Mål Axel Kouame · Højrebensskud · Assist: Johan Hove2-2
75'⚽
90'+6▮
Gult kort Sam Larsson · Protest
AIK4-2-3-1
IFK Göteborg4-2-3-1
156.6Nordfeldt
26.7Edh
337.0Tomas
346.9Olofsson
56.9Bergquist
87.0Hove
186.7Ali
456.4Ayari
487.6Kouame
106.3Assadi
96.0Carlstrand
126.3Andersson
187.3Eriksson
56.7Bager
66.4Hermannsson
227.2Tolf
246.8Månsson
156.6Kruse
117.3Žugelj
86.6Larsson
146.8Heintz
78.4Simmelhack
AIK4-2-3-1
AIK
59′16 Sixten Gustafsson9 Linus Carlstrand
71′28 Linus Järeteg45 Taha Ayari
71′21 Stanley Wilson Omondi5 Lukas Bergquist
86′46 Yannick Geiger10 Lucas Assadi
87′3 Hervé Matthys34 Wilmer Olofsson
IFK Göteborg
46′4 Kevin Ackermann11 Nino Žugelj
82′28 Issaka Seidu14 Tobias Heintz
90+2′26 Emil Fasth18 Felix Eriksson
AIKIFK Göteborg
54Boldbesiddelse %46
12Skud i alt14
3Skud på mål6
3Hjørnespark4
10Frispark begået16
0Gule kort1
0Røde kort0
1Offside2
77Afleveringspræcision %73
472Afleveringer394
3Redninger1

Fredag 9. oktober 2026Allsvenskan

Fredag 9. oktober 2026
IFK Göteborg1 – 0Västerås SK
Allsvenskan
6'▮
Gult kort Bonaventure Lendambi · Forseelse
Mål Noah Tolf · Venstrebensskud · Assist: Oliver Månsson1-0
9'⚽
63'▮
Gult kort Jonathan Karlsson · Forseelse
Gult kort Oliver Månsson · Forseelse
70'▮
Brændt straffe Sam Larsson · Off target
90'+9✕
90'+6▮
Rødt kort Elis Jäger · Forseelse
90'+9▮
Gult kort Abdelrahman Boudah · Protest
90'+9▮
Gult kort Karl Gunnarsson · Protest
Gult kort Kolbeinn Thórdarson · Protest
90'+9▮
IFK Göteborg4-2-3-1
Västerås SK3-4-3
127.2Andersson
46.8Ackermann
56.6Bager
267.2Fasth
227.6Tolf
246.9Månsson
156.5Kruse
116.3Žugelj
86.4Larsson
146.7Heintz
77.1Simmelhack
346.0Jäger
27.3Magnusson
46.6Bonde
246.6Tagesson
116.9Gefvert
306.9Hellisdal
87.1Diagne
157.0Karlsson
197.0Magnusson
166.7Lendambi
177.4Taonsa
IFK Göteborg4-2-3-1
IFK Göteborg
72′23 Kolbeinn Thórdarson11 Nino Žugelj
Västerås SK
66′7 Abdelrahman Boudah16 Bonaventure Lendambi
66′5 Karl Gunnarsson30 Mattias Johnnyson Hellisdal
87′3 Marcus Baggesen15 Jonathan Karlsson
87′10 Jonathan Ring19 Jens Magnusson
90+1′18 Frédéric Nsabiyumva24 Jack Tagesson
IFK GöteborgVästerås SK
46Boldbesiddelse %54
3Skud i alt13
1Skud på mål2
2Hjørnespark6
20Frispark begået11
2Gule kort4
0Røde kort1
1Offside0
75Afleveringspræcision %81
425Afleveringer495
2Redninger0

Lørdag 19. september 2026Allsvenskan

Lørdag 19. september 2026
IF Brommapojkarna0 – 1IFK Göteborg
Allsvenskan
18'▮
Gult kort Hjörtur Hermannsson · Forseelse
51'⚽
0-1Mål Alexander Simmelhack · Højrebensskud · Assist: Oliver Månsson
IF Brommapojkarna4-4-2
IFK Göteborg4-2-3-1
16.7Cavallius
116.5Örqvist
26.9Vagic
37.6Troelsen
66.8Zandén
97.0Hansen
217.0Strand
276.5Barslund
177.2Kurochkin
346.3Isso
207.0Odefalk
127.0Andersson
186.7Eriksson
57.2Bager
67.1Hermannsson
227.4Tolf
247.4Månsson
157.1Kruse
116.4Žugelj
87.3Larsson
147.0Heintz
77.5Simmelhack
IF Brommapojkarna4-4-2
IF Brommapojkarna
46′14 Kamilcan Sever34 David Isso
61′30 Lukas Björklund27 Kaare Barslund
61′7 Obilor Denzel Okeke17 Anton Kurochkin
75′22 Rasmus Bergvall11 Rasmus Örqvist
IFK Göteborg
78′26 Emil Fasth18 Felix Eriksson
78′23 Kolbeinn Thórdarson11 Nino Žugelj
86′4 Kevin Ackermann8 Sam Larsson
90′9 Max Fenger7 Alexander Simmelhack
IF BrommapojkarnaIFK Göteborg
50Boldbesiddelse %50
10Skud i alt17
1Skud på mål3
7Hjørnespark8
8Frispark begået15
0Gule kort1
0Røde kort0
0Offside0
83Afleveringspræcision %81
465Afleveringer464
3Redninger1

Lørdag 12. september 2026Allsvenskan

Lørdag 12. september 2026
IFK Göteborg2 – 1Halmstad
Allsvenskan
4'▮
Gult kort Hussein Carneil · Forseelse
Mål Sam Larsson · Frispark1-0
37'⚽
38'▮
Gult kort Tom Trybull · Protest
Mål Felix Eriksson · Højrebensskud · Assist: Noah Tolf2-0
52'⚽
Gult kort Noah Tolf · Forseelse
60'▮
73'⚽
2-1Mål (straffe) Rocco Ascone · Straffespark
Gult kort Alfons Boren · Forseelse
82'▮
IFK Göteborg4-2-3-1
Halmstad3-4-3
126.5Andersson
187.5Eriksson
58.2Bager
66.6Hermannsson
227.1Tolf
247.0Månsson
156.8Kruse
116.4Žugelj
87.7Larsson
147.0Heintz
76.7Simmelhack
17.1Rönning
36.5Wallentin
56.5Gregor
166.3Tougjas
176.7Boman
277.2Ascone
287.1Trybull
246.7Kaib
116.1Arvidsson
236.8Zeljkovic
145.9Carneil
IFK Göteborg4-2-3-1
IFK Göteborg
65′27 Alfons Boren11 Nino Žugelj
76′9 Max Fenger7 Alexander Simmelhack
76′23 Kolbeinn Thórdarson24 Oliver Månsson
88′4 Kevin Ackermann8 Sam Larsson
Halmstad
46′6 Joel Allansson16 Erko Tougjas
71′19 Marvin Illary11 Ludvig Arvidsson
71′18 Malte Persson23 Ajdin Zeljkovic
79′9 Omar Faraj14 Hussein Carneil
90+6′4 Filip Schyberg18 Malte Persson
IFK GöteborgHalmstad
47Boldbesiddelse %53
15Skud i alt9
7Skud på mål3
8Hjørnespark9
10Frispark begået6
2Gule kort2
0Røde kort0
2Offside1
81Afleveringspræcision %83
462Afleveringer510
1Redninger5

Mandag 7. september 2026Allsvenskan

Mandag 7. september 2026
Mjällby1 – 4IFK Göteborg
Allsvenskan
17'▮
Gult kort Hjörtur Hermannsson · Forseelse
52'▮
Gult kort Oliver Månsson · Forseelse
59'⚽
0-1Mål Nino Žugelj · Venstrebensskud · Assist: Oliver Månsson
63'⚽
0-2Mål Alexander Simmelhack · Højrebensskud · Assist: Sam Larsson
Gult kort Jesper Gustavsson  · Forseelse
73'▮
75'⚽
0-3Mål Sam Larsson · Højrebensskud · Assist: Tobias Heintz
Gult kort Jeppe Kjær · Farligt spil
77'▮
79'⚽
0-4Mål Sam Larsson · Højrebensskud · Assist: Tobias Heintz
Mål Olle Lindberg · Hovedstød · Assist: Viktor Gustafson1-4
83'⚽
Gult kort Ludvig Tidstrand · Forseelse
90'+1▮
Mjällby3-4-3
IFK Göteborg4-3-3
17.3Hansen
335.5Miettinen
56.7Iqbal
246.5Pettersson
256.5Nielsen
66.6Enggård
226.3Gustavsson
146.4Granath
106.5Kjær
186.8Bergström
96.4Youssef
126.9Andersson
186.8Eriksson
56.5Bager
66.9Hermannsson
226.8Tolf
247.4Månsson
158.2Kruse
89.7Larsson
117.5Žugelj
77.4Simmelhack
148.0Heintz
Mjällby3-4-3
Mjällby
46′4 Axel Norén24 Tom Pettersson
60′26 Ian Hoffmann25 Max Nielsen
69′29 Olle Lindberg9 Ali Youssef
69′27 Ludvig Tidstrand5 Abdullah Iqbal
76′7 Viktor Gustafson22 Jesper Gustavsson 
IFK Göteborg
69′4 Kevin Ackermann24 Oliver Månsson
69′9 Max Fenger11 Nino Žugelj
81′26 Emil Fasth6 Hjörtur Hermannsson
81′28 Issaka Seidu7 Alexander Simmelhack
87′21 Leo Radakovic8 Sam Larsson
MjällbyIFK Göteborg
50Boldbesiddelse %50
8Skud i alt20
1Skud på mål11
4Hjørnespark10
20Frispark begået21
3Gule kort2
0Røde kort0
3Offside2
81Afleveringspræcision %80
390Afleveringer395
7Redninger0
Opdateret: 19. oktober 2026, 07:33

Stilling

#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 IK Sirius24174355302555VVVVU
2 Djurgården24152750212947VVTVV
3 Hammarby IF24144650212946UVVTV
4 BK Häcken24119443301342UUVVV
5 IF Elfsborg24118537241341TVVVU
6 Västerås SK2411583536-138TVVTV
7 Malmö FF24113103834436UVTVT
8 IFK Göteborg2410683443-936VVVVU
9 AIK249783842-434TUTTU
10 GAIS2486103025530UTVTT
11 IF Brommapojkarna2486103643-730VTTVT
12 Mjällby2458112840-1223UUTUT
13 Kalmar FF2464142338-1522TTTTV
14 Degerfors IF2455142137-1620VTTUT
15 Örgryte2446142954-2518UTTTV
16 Halmstad2435161645-2914TTVTT
Kvalifikation til Champions LeagueKvalifikation til Conference LeagueNedrykningsplayoffNedrykning
#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 Hammarby IF129123472728VVVVT
2 IF Elfsborg127322191224TVVVV
3 IK Sirius1273227171024UTTVU
4 IFK Göteborg126331613321VUVVV
5 BK Häcken125522118320UVTUV
6 Djurgården1261530141619VTVVT
7 GAIS125431651119UTVUT
8 Västerås SK125431813519VUTVV
9 Kalmar FF115241417-317UVTTT
10 Malmö FF135172521416TUVVT
11 IF Brommapojkarna124351515015VVVTT
12 AIK124261927-814VTUTU
13 Örgryte122642122-112TUUTV
14 Degerfors IF123271217-511TVVTT
15 Mjällby123271219-711VTTTU
16 Halmstad12327919-1011TTVVT
#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 IK Sirius12101128131531VTVVV
2 Djurgården129122071328VVVVV
3 BK Häcken1264222121022TVUVV
4 AIK125521915420UVVUT
5 Malmö FF116231313020UVVVT
6 Västerås SK126151723-619TTVVT
7 Hammarby IF125341614218VTUVV
8 IF Elfsborg124531615117VUTVU
9 IF Brommapojkarna124352128-715TUTTV
10 IFK Göteborg124351830-1215TTVVU
11 Mjällby122641621-512TTUUT
12 GAIS123271420-611VTTVT
13 Degerfors IF12237920-119VTTTU
14 Örgryte122010832-246VTTTT
15 Kalmar FF131210921-125UTTTV
16 Halmstad12039726-193TUTTT
Opdateret: 19. oktober 2026, 21:07

Kampprogram

Mandag 6. april 2026Allsvenskan

Mandag 6. april 2026
IF Elfsborg2 – 0IFK Göteborg
Allsvenskan

Lørdag 11. april 2026Allsvenskan

Lørdag 11. april 2026
IFK Göteborg0 – 2BK Häcken
Allsvenskan

Lørdag 18. april 2026Allsvenskan

Lørdag 18. april 2026
Halmstad1 – 1IFK Göteborg
Allsvenskan

Torsdag 23. april 2026Allsvenskan

Torsdag 23. april 2026
Kalmar FF1 – 1IFK Göteborg
Allsvenskan

Søndag 26. april 2026Allsvenskan

Søndag 26. april 2026
IFK Göteborg2 – 2GAIS
Allsvenskan

Mandag 4. maj 2026Allsvenskan

Mandag 4. maj 2026
Djurgården6 – 0IFK Göteborg
Allsvenskan

Lørdag 9. maj 2026Allsvenskan

Lørdag 9. maj 2026
IFK Göteborg0 – 1Hammarby IF
Allsvenskan

Tirsdag 19. maj 2026Allsvenskan

Tirsdag 19. maj 2026
Örgryte2 – 3IFK Göteborg
Allsvenskan

Mandag 25. maj 2026Allsvenskan

Mandag 25. maj 2026
IFK Göteborg1 – 1Mjällby
Allsvenskan

Søndag 31. maj 2026Allsvenskan

Søndag 31. maj 2026
Västerås SK4 – 5IFK Göteborg
Allsvenskan

Søndag 5. juli 2026Allsvenskan

Søndag 5. juli 2026
IFK Göteborg1 – 2AIK
Allsvenskan

Søndag 12. juli 2026Allsvenskan

Søndag 12. juli 2026
Malmö FF4 – 0IFK Göteborg
Allsvenskan

Fredag 17. juli 2026Allsvenskan

Fredag 17. juli 2026
IFK Göteborg2 – 1IF Brommapojkarna
Allsvenskan

Tirsdag 21. juli 2026Conference League

Tirsdag 21. juli 2026
IFK Göteborg1 – 2Levadia
Conference League

Søndag 26. juli 2026Allsvenskan

Søndag 26. juli 2026
IK Sirius4 – 1IFK Göteborg
Allsvenskan

Torsdag 30. juli 2026Conference League

Torsdag 30. juli 2026
Levadia1 – 3IFK Göteborg
Conference League

Søndag 2. august 2026Allsvenskan

Søndag 2. august 2026
IFK Göteborg2 – 0Degerfors IF
Allsvenskan

Torsdag 6. august 2026Conference League

Torsdag 6. august 2026
IFK Göteborg0 – 1Gent
Conference League

Søndag 9. august 2026Allsvenskan

Søndag 9. august 2026
IFK Göteborg3 – 2Kalmar FF
Allsvenskan

Torsdag 13. august 2026Conference League

Torsdag 13. august 2026
Gent1 – 1IFK Göteborg
Conference League

Søndag 16. august 2026Allsvenskan

Søndag 16. august 2026
Degerfors IF3 – 0IFK Göteborg
Allsvenskan

Søndag 23. august 2026Allsvenskan

Søndag 23. august 2026
IFK Göteborg1 – 1IF Elfsborg
Allsvenskan

Søndag 30. august 2026Allsvenskan

Søndag 30. august 2026
IFK Göteborg1 – 0Örgryte
Allsvenskan

Onsdag 2. september 2026Svenska Cupen

Onsdag 2. september 2026
Olympic0 – 5IFK Göteborg
Svenska Cupen

Mandag 7. september 2026Allsvenskan

Mandag 7. september 2026
Mjällby1 – 4IFK Göteborg
Allsvenskan

Lørdag 12. september 2026Allsvenskan

Lørdag 12. september 2026
IFK Göteborg2 – 1Halmstad
Allsvenskan

Lørdag 19. september 2026Allsvenskan

Lørdag 19. september 2026
IF Brommapojkarna0 – 1IFK Göteborg
Allsvenskan

Fredag 9. oktober 2026Allsvenskan

Fredag 9. oktober 2026
IFK Göteborg1 – 0Västerås SK
Allsvenskan

Lørdag 17. oktober 2026Allsvenskan

Lørdag 17. oktober 2026
AIK2 – 2IFK Göteborg
Allsvenskan

Søndag 25. oktober 2026Allsvenskan

Søndag 25. oktober 2026
GAIS14:00IFK Göteborg
Odds 1X2: 1 2,14 MarathonbetX 3,34 Marathonbet2 3,25 MarathonbetAllsvenskan

Onsdag 28. oktober 2026Allsvenskan

Onsdag 28. oktober 2026
IFK Göteborg19:00Djurgården
Allsvenskan

Søndag 1. november 2026Allsvenskan

Søndag 1. november 2026
BK Häcken16:30IFK Göteborg
Allsvenskan

Søndag 8. november 2026Allsvenskan

Søndag 8. november 2026
IFK Göteborg14:00Malmö FF
Allsvenskan

Mandag 23. november 2026Allsvenskan

Mandag 23. november 2026
Hammarby IF19:00IFK Göteborg
Allsvenskan

Søndag 29. november 2026Allsvenskan

Søndag 29. november 2026
IFK Göteborg15:00IK Sirius
Allsvenskan
Opdateret: 19. oktober 2026, 05:32

Spillere

Målmænd

  • 1Jonathan Rasheed

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Målmand
    Alder
    34 år
    Højde
    191 cm
    Vægt
    88 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2026
  • 12Viktor Andersson

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Målmand
    Alder
    22 år
    Højde
    189 cm
    Vægt
    76 kg
    Kontrakt indtil
    30. november 2026
  • 25Elis Bishesari

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Målmand
    Alder
    21 år
    Højde
    185 cm
    Vægt
    83 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2027
  • 34F. Andersson

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Målmand
    Alder
    37 år
    Højde
    196 cm
    Vægt
    91 kg

Forsvar

  • 3August Erlingmark

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Defensiv midtbane · anfører
    Alder
    28 år
    Højde
    189 cm
    Vægt
    90 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 4Rockson Yeboah

    Nationalitet
    Ghana
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    22 år
    Højde
    189 cm
    Vægt
    76 kg
  • 5Jonas Bager

    Nationalitet
    Danmark
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    30 år
    Højde
    182 cm
    Vægt
    79 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2027
  • 6Hjörtur Hermannsson

    Nationalitet
    Island
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    31 år
    Højde
    190 cm
    Vægt
    85 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
  • 17Alexander Jallow

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Højre back
    Alder
    28 år
    Højde
    185 cm
    Vægt
    72 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2027
  • 18Felix Eriksson

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Forsvarer
    Alder
    22 år
    Højde
    177 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 20G. Ersoy

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Midterforsvarer
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 22Noah Tolf

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Forsvarer
    Alder
    21 år
    Højde
    180 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2029
  • 28Issaka Seidu

    Nationalitet
    Ghana
    Position
    Venstre back
    Alder
    20 år
    Højde
    176 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027
  • 32Leon Rasmus Stefan Nåfors Dahlin

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Højre back
    Alder
    19 år

Midtbane

  • 4Kevin Ackermann

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Central midtbane
    Alder
    25 år
    Højde
    178 cm
    Vægt
    83 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 8Imam Jagne

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Central midtbane
    Alder
    23 år
    Højde
    184 cm
    Vægt
    76 kg
  • 8Sam Larsson

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Offensiv midtbane
    Alder
    33 år
    Højde
    180 cm
    Vægt
    70 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 10Ramon Pascal Lundqvist

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Offensiv midtbane
    Alder
    29 år
    Højde
    183 cm
    Vægt
    74 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2027
  • 11Nino Žugelj

    Nationalitet
    Slovenien
    Position
    Højre kant
    Alder
    26 år
    Højde
    188 cm
    Vægt
    77 kg
    Kontrakt indtil
    31. juli 2027
  • 14Tobias Heintz

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Venstre kant
    Alder
    28 år
    Højde
    174 cm
    Vægt
    68 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2027
  • 15David Kruse

    Nationalitet
    Danmark
    Position
    Central midtbane
    Alder
    24 år
    Højde
    185 cm
    Vægt
    80 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 16Filip Ottosson

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Defensiv midtbane
    Alder
    30 år
    Højde
    174 cm
  • 21Leo Radakovic

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Offensiv midtbane
    Alder
    19 år
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 23Kolbeinn Thórdarson

    Nationalitet
    Island
    Position
    Central midtbane
    Alder
    26 år
    Højde
    177 cm
    Vægt
    68 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 24Oliver Månsson

    Position
    Central midtbane
    Alder
    17 år
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 26Benjamin Brantlind

    Position
    Offensiv midtbane
    Alder
    18 år
    Højde
    183 cm
    Vægt
    70 kg
  • 26Emil Fasth

    Position
    Midfielder
    Alder
    18 år
  • Ifeoluwa Adewale Olowoporoku

    Nationalitet
    Nigeria
    Position
    Offensiv midtbane
    Alder
    18 år

Angreb

  • 7Alexander Simmelhack

    Nationalitet
    Danmark
    Position
    Angriber
    Alder
    20 år
    Højde
    187 cm
    Vægt
    80 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2030
  • 7Sebastian Clemmensen

    Nationalitet
    Danmark
    Position
    Højre kant
    Alder
    23 år
    Højde
    179 cm
    Vægt
    70 kg
  • 9Max Fenger

    Nationalitet
    Danmark
    Position
    Angriber
    Alder
    25 år
    Højde
    182 cm
    Vægt
    75 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2027
  • 11Saidou Alioum Moubarak

    Nationalitet
    Cameroun
    Position
    Højre kant
    Alder
    23 år
    Højde
    174 cm
  • 19Arbnor Mucolli

    Nationalitet
    Albanien
    Position
    Venstre kant
    Alder
    27 år
    Højde
    175 cm
    Vægt
    70 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2026
  • 27Alfons Borén

    Position
    Højre kant
    Alder
    20 år
  • 29Adam Bergmark-Wiberg

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Venstre kant
    Alder
    29 år
    Højde
    182 cm
    Vægt
    73 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2029
  • 30Tiago Coimbra

    Nationalitet
    Canada
    Position
    Angriber
    Alder
    22 år
    Højde
    188 cm
    Vægt
    87 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2029
  • Lazarus Laku

    Nationalitet
    Sydsudan
    Position
    Højre kant
    Alder
    18 år
    Kontrakt indtil
    31. juli 2031
Opdateret: 18. oktober 2026, 05:32

Statistik

SpillerPosKampeMinMålASSSKUDINDDUEDRIAFL%TACKEROBCLEARLUFTFEJLFRIREDNINGERREDNINGER I FELTETCLEAN SHEETSRating* ▼Detaljer
Tobias HeintzMIDMidtbane2319636570212892375.15%27211290180035007.44
Alexander SimmelhackANGAngreb5427319227768.82%31211090020007.41
Sam LarssonMIDMidtbane12927732627421380.19%918660190041007.27
Oliver MånssonMIDMidtbane139890313267181.66%371513170230042007.04
Noah TolfFORForsvar161200121557771277.17%392644120160041007.03
David KruseMIDMidtbane232020212451021089.62%423337221320033006.97
Sebastian ClemmensenANGAngreb1697933361751881.7%143830110021006.93
Viktor AnderssonMÅLMålmand1199000008079.79%0013600251740006.91
August ErlingmarkFORForsvar1815541024791388.08%302573510150024006.9
Adam Bergmark-WibergANGAngreb19154913363950478.13%191014160220023006.88
Rockson YeboahFORForsvar1511962192691483.8%261889241110012106.82
Felix ErikssonFORForsvar20167622184282276.16%422058170100033006.78
Nino ŽugeljMIDMidtbane53302011914169.05%4026070020006.78
Hjörtur HermannssonFORForsvar9746104122087.55%115387090023006.76
Emil FasthMIDMidtbane411200005086.79%30132030020006.75
Saidou Alioum MoubarakANGAngreb1362201153338869.75%73814070012006.75
Filip OttossonMIDMidtbane147611181625482.39%18112031100012006.74
Max FengerANGAngreb145040112042683.52%80612080022006.71
Alexander JallowFORForsvar139500073156381.48%201742160160001006.69
Jonas BagerFORForsvar131138007247178.91%102175230260034006.67
Alfons BorénANGAngreb716410955241.38%0110040011006.62
Tiago CoimbraANGAngreb7147004110156.67%1114030011006.62
Kevin AckermannMIDMidtbane5161003312075%4555070020006.6
Elis BishesariMÅLMålmand13117000007069.55%1015210372000006.58
Benjamin BrantlindMIDMidtbane93671010916769.07%5434040001006.57
Kolbeinn ThórdarsonMIDMidtbane136310016648574.68%18312130190036006.52
Leo RadakovicMIDMidtbane32200203292.31%1000020001006.5
Imam JagneMIDMidtbane611300242087.18%2230130001006.45
Issaka SeiduFORForsvar7184001312684.62%3040050010006.44
Ramon Pascal LundqvistMIDMidtbane516200663065.79%1232020000006.38
Leon Rasmus Stefan Nåfors DahlinFORForsvar21700004060%4010010000006.3
Arbnor MucolliANGAngreb000000000000000000000—
F. AnderssonMÅLMålmand000000000000000000000—
G. ErsoyFORForsvar000000000000000000000—
Ifeoluwa Adewale OlowoporokuMIDMidtbane000000000000000000000—
Jonathan RasheedMÅLMålmand000000000000000000000—
Lazarus LakuANGAngreb000000000000000000000—

*Rating udregnes på baggrund af 51 forskellige statistikker. Skalaen går fra 3 til 10. Alle spillere starter på 6,5 og bevæger sig op eller ned efter præstationen. Mål og nøgleafleveringer trækker op, mens røde kort og afgørende fejl trækker ned.

Opdateret: 18. oktober 2026, 05:32
Vi bruger cookies

Vi benytter cookies, som er nødvendige for at få hjemmesiden til at fungere. Derudover benytter vi også cookies til at overvåge og spore indsatsen for vores markedsføring, overvåge brugen af vores hjemmeside og forbedre brugeroplevelsen af vores hjemmeside. Hvis du vil undgå disse cookies, bedes du tage et kig på vores cookiepolitik for at se hvordan du deaktiverer cookies i din browser.

Læs mere her: cookie og privatlivspolitik.