Örgryte

2026

Kampe

Kommende kampe

Lørdag 24. oktober 2026Allsvenskan

Lørdag 24. oktober 2026
Djurgården17:30Örgryte
Odds 1X2: 1 1,13 MarathonbetX 8,40 Marathonbet2 14,50 MarathonbetAllsvenskan

Torsdag 29. oktober 2026Allsvenskan

Torsdag 29. oktober 2026
Örgryte19:00Mjällby
Allsvenskan

Søndag 1. november 2026Allsvenskan

Søndag 1. november 2026
IF Elfsborg16:30Örgryte
Allsvenskan

Lørdag 7. november 2026Allsvenskan

Lørdag 7. november 2026
Örgryte17:30Västerås SK
Allsvenskan

Mandag 23. november 2026Allsvenskan

Mandag 23. november 2026
Örgryte19:00Kalmar FF
Allsvenskan

Seneste resultater

Søndag 18. oktober 2026Allsvenskan

Søndag 18. oktober 2026
Örgryte4 – 2GAIS
Allsvenskan
Mål Liam Filip Andersson · Hovedstød · Assist: Benjamin Laturnus1-0
21'⚽
41'⚽
1-1Mål Anes Cardaklija · Hovedstød · Assist: Robin Wendin Thomasson
44'▮
Gult kort Robin Frej · Forseelse
48'⚽
1-2Mål Robin Wendin Thomasson · Venstrebensskud · Assist: Anes Cardaklija
Mål (straffe) Tobias Sana · Straffespark2-2
60'⚽
65'▮
Gult kort Simon Jørgensen · Forseelse
Mål Viktor Ekblom · Venstrebensskud · Assist: Michael Parker3-2
70'⚽
Mål Viktor Ekblom · Venstrebensskud · Assist: Owen Parker-Price4-2
74'⚽
Gult kort Daniel Paulson · Forseelse
76'▮
Örgryte4-2-3-1
GAIS4-3-3
446.3Gustafsson
336.6Lagerlund
66.9Dyrestam
57.8Styffe
27.0Parker
76.5Vindehall
86.4Laturnus
146.8Paulson
237.9Parker-Price
227.9Sana
97.1Andersson
15.9Krasniqi
126.3Frej
227.3Cardaklija
46.7Ågren
57.9Thomasson
316.5Gravius
76.4Fagerjord
146.9Jørgensen
326.4Pettersson
206.5Salter
116.6Petrovic
Örgryte4-2-3-1
Örgryte
70′32 Viktor Ekblom9 Liam Filip Andersson
77′18 Adam Andersson2 Michael Parker
77′19 Anton Andreasson7 Charlie Vindehall
87′21 William Kenndal14 Daniel Paulson
89′25 Johan Hammar22 Tobias Sana
GAIS
46′16 Max Andersson11 Rasmus Niklasson Petrovic
61′2 Matteo de Brienne5 Robin Wendin Thomasson
61′10 Henry Sletsjøe31 Christos Gravius
68′21 Nikola Vasic20 Samuel Salter
75′25 Jonas Lindberg32 Oscar Pettersson
ÖrgryteGAIS
32Boldbesiddelse %68
15Skud i alt18
6Skud på mål4
3Hjørnespark6
12Frispark begået9
1Gule kort2
0Røde kort0
0Offside2
69Afleveringspræcision %84
290Afleveringer609
2Redninger2

Søndag 11. oktober 2026Allsvenskan

Søndag 11. oktober 2026
BK Häcken3 – 0Örgryte
Allsvenskan
4'▮
Gult kort Adam Andersson · Forseelse
Mål Julius Lindberg · Højrebensskud · Assist: Adrian Svanbäck1-0
7'⚽
24'▮
Gult kort Benjamin Laturnus · Forseelse
Mål Julius Lindberg · Højrebensskud · Assist: Abdoulaye Doumbia2-0
45'+1⚽
Mål Adrian Svanbäck · Højrebensskud · Assist: G. Lindgren3-0
57'⚽
68'▮
Gult kort Tobias Sana · Forseelse
85'▮
Gult kort Johan Hammar · Forseelse
BK Häcken4-2-3-1
Örgryte3-4-3
997.2Berisha
57.0Wembangomo
137.3Hilvenius
227.3Helander
217.1Lundkvist
68.1Doumbia
198.7Seger
208.2Svanbäck
107.2Rygaard
119.5Lindberg
97.4Lindgren
447.7Gustafsson
336.6Lagerlund
257.0Hammar
66.6Dyrestam
186.3Andersson
236.4Parker-Price
86.8Laturnus
196.7Andreasson
146.7Paulson
226.8Sana
176.7Hofvander
BK Häcken4-2-3-1
BK Häcken
46′32 Harun Ibrahim5 Brice Wembangomo
63′7 Mads Agger20 Adrian Svanbäck
76′23 Olle Samuelsson21 Adam Lundkvist
77′27 Christ Ivan Alex Wawa11 Julius Lindberg
84′18 Wilson Lindberg Uhrström10 Mikkel Rygaard
Örgryte
62′29 Marlon Ebietomere23 Owen Parker-Price
62′11 David Obou19 Anton Andreasson
62′2 Michael Parker18 Adam Andersson
77′9 Liam Filip Andersson17 William Hofvander
89′5 Christoffer Styffe14 Daniel Paulson
BK HäckenÖrgryte
67Boldbesiddelse %33
35Skud i alt4
12Skud på mål3
9Hjørnespark2
11Frispark begået10
0Gule kort4
0Røde kort0
1Offside0
88Afleveringspræcision %77
723Afleveringer346
3Redninger8

Lørdag 19. september 2026Allsvenskan

Lørdag 19. september 2026
Örgryte1 – 2IK Sirius
Allsvenskan
7'⚽
0-1Mål Henrik Castegren · Hovedstød · Assist: Isak Bjerkebo
62'⚽
0-2Mål Victor Svensson · Højrebensskud · Assist: Zalán Vancsa
65'▮
Gult kort Marcus Lindberg · Forseelse
85'▮
Gult kort Charlie Nildén · Forseelse
Mål Sebastian Lagerlund · Hovedstød · Assist: Tobias Sana1-2
90'+4⚽
Örgryte5-4-1
IK Sirius4-2-3-1
446.2Gustafsson
186.3Andersson
337.7Lagerlund
66.6Dyrestam
256.4Hammar
196.2Andreasson
147.1Paulson
237.0Parker-Price
86.4Laturnus
227.2Sana
176.4Hofvander
346.3Celic
57.4Castegren
27.0Soumah
46.8Anker
227.4Krusnell
106.9Heier
66.7Lindberg
307.6Vancsa
247.4Svensson
117.1Bjerkebo
96.6Uneken
Örgryte5-4-1
Örgryte
67′11 David Obou19 Anton Andreasson
68′2 Michael Parker18 Adam Andersson
80′9 Liam Filip Andersson6 Mikael Dyrestam
80′29 Marlon Ebietomere23 Owen Parker-Price
IK Sirius
72′17 Neo Jönsson30 Zalán Vancsa
72′21 Charlie Nildén24 Victor Svensson
83′15 Simon Sandberg11 Isak Bjerkebo
ÖrgryteIK Sirius
55Boldbesiddelse %45
12Skud i alt5
1Skud på mål3
5Hjørnespark4
13Frispark begået11
0Gule kort2
0Røde kort0
1Offside1
84Afleveringspræcision %82
538Afleveringer439
1Redninger0

Søndag 13. september 2026Allsvenskan

Søndag 13. september 2026
Malmö FF4 – 1Örgryte
Allsvenskan
Gult kort Adrian Skogmar · Gentagne forseelser
52'▮
Mål Jovan Milosavljević · Højrebensskud · Assist: Theodor Lundbergh1-0
58'⚽
Mål Otto Rosengren · Hovedstød2-0
71'⚽
Gult kort Anton Sebastian Höög · Forseelse
74'▮
Gult kort Stian Gregersen · Forseelse
80'▮
82'⚽
2-1Mål (straffe) Tobias Sana · Straffespark
Gult kort Gaute Helstrup · Protest
90'+1▮
Mål Bleon Kurtulus · Hovedstød · Assist: Otto Rosengren3-1
90'⚽
Selvmål Owen Parker-Price · Selvmål · Assist: Viggo Jeppsson4-1
90'+4⚽
Malmö FF4-4-2
Örgryte5-4-1
16.5Olsen
177.2Larsen
26.7Gregersen
447.2Pålsson
257.4Busanello
406.5Busuladzic
79.7Rosengren
377.1Skogmar
477.1Lundbergh
327.8Gudjohnsen
456.5Höög
448.2Gustafsson
185.9Andersson
336.8Lagerlund
66.4Dyrestam
56.8Styffe
146.2Paulson
176.6Hofvander
236.2Parker-Price
87.0Laturnus
226.5Sana
326.4Ekblom
Malmö FF4-4-2
Malmö FF
20′28 Jovan Milosavljević40 Kenan Busuladzic
68′39 Isaac Assibu47 Theodor Lundbergh
68′23 N. Åstrand John25 Busanello
86′42 Viggo Jeppsson45 Anton Sebastian Höög
86′4 Bleon Kurtulus44 Malte Frejd Pålsson
Örgryte
49′19 Anton Andreasson32 Viktor Ekblom
77′29 Marlon Ebietomere8 Benjamin Laturnus
77′25 Johan Hammar5 Christoffer Styffe
77′11 David Obou14 Daniel Paulson 
86′16 Hampus Dahlqvist33 Sebastian Lagerlund
Malmö FFÖrgryte
57Boldbesiddelse %43
25Skud i alt7
12Skud på mål1
5Hjørnespark3
19Frispark begået11
3Gule kort0
0Røde kort0
0Offside3
89Afleveringspræcision %82
524Afleveringer404
0Redninger10

Søndag 6. september 2026Allsvenskan

Søndag 6. september 2026
Örgryte1 – 1Hammarby IF
Allsvenskan
Mål William Hofvander · Højrebensskud1-0
10'⚽
18'⚽
1-1Mål (straffe) Victor Lind · Højrebensskud
90'+1▮
Gult kort Victor Eriksson · Forseelse
90'+6▮
Gult kort Markus Karlsson · Forseelse
Örgryte3-4-3
Hammarby IF4-2-3-1
448.0Gustafsson
337.5Lagerlund
256.9Hammar
56.4Styffe
186.5Andersson
236.6Parker-Price
86.3Laturnus
196.8Andreasson
146.4Paulson
177.2Hofvander
226.3Sana
16.2Hahn
27.4Skoglund
46.7Eriksson
37.2Winther
167.2Persson
116.7Schellhas
87.7Karlsson
267.9Madjed
288.1Adjei
97.2Lind
76.6Abraham
Örgryte3-4-3
Örgryte
67′32 Viktor Ekblom19 Anton Andreasson
75′11 David Obou17 William Hofvander
90+4′2 Michael Parker14 Daniel Paulson 
90+8′3 Jonathan Azulay5 Christoffer Styffe
Hammarby IF
60′20 Nahir Besara 11 Oscar Johansson Schellhas
75′31 Oscar Steinke Brånby16 Noah Persson
75′30 Suwaibou Kebbeh7 Paulos Abraham
ÖrgryteHammarby IF
30Boldbesiddelse %70
2Skud i alt24
1Skud på mål10
2Hjørnespark8
6Frispark begået13
0Gule kort2
0Røde kort0
1Offside1
77Afleveringspræcision %92
330Afleveringer777
8Redninger0
Opdateret: 20. oktober 2026, 07:41

Stilling

#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 IK Sirius24174355302555VVVVU
2 Djurgården24152750212947VVTVV
3 Hammarby IF24144650212946UVVTV
4 BK Häcken24119443301342UUVVV
5 IF Elfsborg24118537241341TVVVU
6 Västerås SK2411583536-138TVVTV
7 Malmö FF24113103834436UVTVT
8 IFK Göteborg2410683443-936VVVVU
9 AIK249783842-434TUTTU
10 GAIS2486103025530UTVTT
11 IF Brommapojkarna2486103643-730VTTVT
12 Mjällby2458112840-1223UUTUT
13 Kalmar FF2464142338-1522TTTTV
14 Degerfors IF2455142137-1620VTTUT
15 Örgryte2446142954-2518UTTTV
16 Halmstad2435161645-2914TTVTT
Kvalifikation til Champions LeagueKvalifikation til Conference LeagueNedrykningsplayoffNedrykning
#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 Hammarby IF129123472728VVVVT
2 IF Elfsborg127322191224TVVVV
3 IK Sirius1273227171024UTTVU
4 IFK Göteborg126331613321VUVVV
5 BK Häcken125522118320UVTUV
6 Djurgården1261530141619VTVVT
7 GAIS125431651119UTVUT
8 Västerås SK125431813519VUTVV
9 Kalmar FF115241417-317UVTTT
10 Malmö FF135172521416TUVVT
11 IF Brommapojkarna124351515015VVVTT
12 AIK124261927-814VTUTU
13 Örgryte122642122-112TUUTV
14 Degerfors IF123271217-511TVVTT
15 Mjällby123271219-711VTTTU
16 Halmstad12327919-1011TTVVT
#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 IK Sirius12101128131531VTVVV
2 Djurgården129122071328VVVVV
3 BK Häcken1264222121022TVUVV
4 AIK125521915420UVVUT
5 Malmö FF116231313020UVVVT
6 Västerås SK126151723-619TTVVT
7 Hammarby IF125341614218VTUVV
8 IF Elfsborg124531615117VUTVU
9 IF Brommapojkarna124352128-715TUTTV
10 IFK Göteborg124351830-1215TTVVU
11 Mjällby122641621-512TTUUT
12 GAIS123271420-611VTTVT
13 Degerfors IF12237920-119VTTTU
14 Örgryte122010832-246VTTTT
15 Kalmar FF131210921-125UTTTV
16 Halmstad12039726-193TUTTT
Opdateret: 20. oktober 2026, 05:32

Kampprogram

Søndag 5. april 2026Allsvenskan

Søndag 5. april 2026
Örgryte1 – 1Malmö FF
Allsvenskan

Lørdag 11. april 2026Allsvenskan

Lørdag 11. april 2026
Mjällby0 – 2Örgryte
Allsvenskan

Lørdag 18. april 2026Allsvenskan

Lørdag 18. april 2026
Hammarby IF8 – 1Örgryte
Allsvenskan

Onsdag 22. april 2026Allsvenskan

Onsdag 22. april 2026
Örgryte1 – 2IF Brommapojkarna
Allsvenskan

Mandag 27. april 2026Allsvenskan

Mandag 27. april 2026
Örgryte1 – 1Degerfors IF
Allsvenskan

Søndag 3. maj 2026Allsvenskan

Søndag 3. maj 2026
GAIS4 – 0Örgryte
Allsvenskan

Mandag 11. maj 2026Allsvenskan

Mandag 11. maj 2026
IK Sirius2 – 0Örgryte
Allsvenskan

Tirsdag 19. maj 2026Allsvenskan

Tirsdag 19. maj 2026
Örgryte2 – 3IFK Göteborg
Allsvenskan

Lørdag 23. maj 2026Allsvenskan

Lørdag 23. maj 2026
Halmstad2 – 0Örgryte
Allsvenskan

Fredag 29. maj 2026Allsvenskan

Fredag 29. maj 2026
Örgryte2 – 2IF Elfsborg
Allsvenskan

Søndag 5. juli 2026Allsvenskan

Søndag 5. juli 2026
Kalmar FF3 – 0Örgryte
Allsvenskan

Lørdag 11. juli 2026Allsvenskan

Lørdag 11. juli 2026
Örgryte4 – 3BK Häcken
Allsvenskan

Mandag 20. juli 2026Allsvenskan

Mandag 20. juli 2026
Örgryte0 – 0Djurgården
Allsvenskan

Fredag 24. juli 2026Allsvenskan

Fredag 24. juli 2026
Västerås SK2 – 0Örgryte
Allsvenskan

Søndag 2. august 2026Allsvenskan

Søndag 2. august 2026
AIK0 – 3Örgryte
Allsvenskan

Lørdag 8. august 2026Allsvenskan

Lørdag 8. august 2026
Örgryte3 – 4AIK
Allsvenskan

Søndag 16. august 2026Allsvenskan

Søndag 16. august 2026
IF Brommapojkarna3 – 1Örgryte
Allsvenskan

Lørdag 22. august 2026Allsvenskan

Lørdag 22. august 2026
Örgryte1 – 1Halmstad
Allsvenskan

Tirsdag 25. august 2026Svenska Cupen

Tirsdag 25. august 2026
Eskilsminne1 – 3Örgryte
Svenska Cupen

Søndag 30. august 2026Allsvenskan

Søndag 30. august 2026
IFK Göteborg1 – 0Örgryte
Allsvenskan

Søndag 6. september 2026Allsvenskan

Søndag 6. september 2026
Örgryte1 – 1Hammarby IF
Allsvenskan

Søndag 13. september 2026Allsvenskan

Søndag 13. september 2026
Malmö FF4 – 1Örgryte
Allsvenskan

Lørdag 19. september 2026Allsvenskan

Lørdag 19. september 2026
Örgryte1 – 2IK Sirius
Allsvenskan

Søndag 11. oktober 2026Allsvenskan

Søndag 11. oktober 2026
BK Häcken3 – 0Örgryte
Allsvenskan

Søndag 18. oktober 2026Allsvenskan

Søndag 18. oktober 2026
Örgryte4 – 2GAIS
Allsvenskan

Lørdag 24. oktober 2026Allsvenskan

Lørdag 24. oktober 2026
Djurgården17:30Örgryte
Odds 1X2: 1 1,13 MarathonbetX 8,40 Marathonbet2 14,50 MarathonbetAllsvenskan

Torsdag 29. oktober 2026Allsvenskan

Torsdag 29. oktober 2026
Örgryte19:00Mjällby
Allsvenskan

Søndag 1. november 2026Allsvenskan

Søndag 1. november 2026
IF Elfsborg16:30Örgryte
Allsvenskan

Lørdag 7. november 2026Allsvenskan

Lørdag 7. november 2026
Örgryte17:30Västerås SK
Allsvenskan

Mandag 23. november 2026Allsvenskan

Mandag 23. november 2026
Örgryte19:00Kalmar FF
Allsvenskan

Søndag 29. november 2026Allsvenskan

Søndag 29. november 2026
Degerfors IF15:00Örgryte
Allsvenskan
Opdateret: 20. oktober 2026, 05:32

Spillere

Målmænd

  • 30Mathias Nilsson

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Målmand
    Alder
    27 år
    Højde
    197 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2027
  • 34Alex Rahm

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Målmand
    Alder
    23 år
    Højde
    186 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 44Hampus Gustafsson

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Målmand
    Alder
    25 år
    Højde
    190 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2028

Forsvar

  • 2Michael Parker

    Nationalitet
    England
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    21 år
    Højde
    193 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 3Jonathan Azulay

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    33 år
    Højde
    183 cm
    Vægt
    74 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2026
  • 5Christoffer Styffe

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    25 år
    Højde
    189 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 6Mikael Dyrestam

    Nationalitet
    Guinea
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    34 år
    Højde
    188 cm
    Vægt
    81 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2027
  • 16Hampus Dahlqvist

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Venstre back
    Alder
    29 år
    Højde
    168 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2027
  • 18Adam Andersson

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Højre back
    Alder
    29 år
    Højde
    178 cm
    Vægt
    68 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 19Anton Andreasson

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Central midtbane
    Alder
    33 år
    Højde
    175 cm
    Vægt
    70 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2026
  • 25Johan Hammar

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    32 år
    Højde
    197 cm
    Vægt
    84 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 29Marlon Ebietomere

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Højre kant
    Alder
    17 år
    Højde
    183 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 33Sebastian Lagerlund

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    24 år
    Højde
    186 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2028

Midtbane

  • 7Charlie Vindehall

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Central midtbane
    Alder
    30 år
    Højde
    175 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2027
  • 8Benjamin Laturnus

    Nationalitet
    Canada
    Position
    Central midtbane
    Alder
    22 år
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 10Rasmus Alm

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Højre kant
    Alder
    31 år
    Højde
    174 cm
    Vægt
    70 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 14Daniel Paulson 

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Højre kant · anfører
    Alder
    31 år
    Højde
    183 cm
    Vægt
    75 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2027
  • 21William Kenndal

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Defensiv midtbane
    Alder
    30 år
    Højde
    173 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2027
  • 22Tobias Sana

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Venstre kant
    Alder
    37 år
    Højde
    172 cm
    Vægt
    72 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2027
  • 23Owen Parker-Price

    Nationalitet
    New Zealand
    Position
    Central midtbane
    Alder
    27 år
    Højde
    173 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2027
  • 24William Svensson

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Venstre back
    Alder
    24 år
    Højde
    180 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 25Demirel Hodzic

    Nationalitet
    Kosovo
    Position
    Central midtbane
    Alder
    21 år
    Højde
    194 cm
  • 26Viggo Synnergren

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Midtbane
    Alder
    18 år
  • 31Aydarus Abukar

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Defensiv midtbane
    Alder
    23 år
    Højde
    165 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2026

Angreb

  • 9Liam Filip Andersson

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Attacker
    Alder
    23 år
    Højde
    181 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2026
  • 11David Obou

    Nationalitet
    England
    Position
    Venstre kant
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 11Noah Christoffersson

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Angriber
    Alder
    27 år
    Højde
    190 cm
    Vægt
    77 kg
  • 15Jerome Tibbling Ugwo

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Angriber
    Alder
    27 år
    Højde
    188 cm
    Vægt
    90 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 17William Hofvander

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Angriber
    Alder
    24 år
    Højde
    192 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 20Månz Karlsson

    Position
    Angriber
    Alder
    19 år
  • 32Viktor Ekblom

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Angriber
    Alder
    28 år
    Højde
    188 cm
    Kontrakt indtil
    30. november 2026
Opdateret: 19. oktober 2026, 05:32

Statistik

SpillerPosKampeMinMålASSSKUDINDDUEDRIAFL%TACKEROBCLEARLUFTFEJLFRIREDNINGERREDNINGER I FELTETCLEAN SHEETSRating* ▼Detaljer
Tobias SanaMIDMidtbane232021462469722380.02%124770110024007.04
Viktor EkblomANGAngreb39220405035.71%0113020000007.04
Owen Parker-PriceMIDMidtbane2318660512883786.19%401738110240032006.97
Christoffer StyffeFORForsvar221763211311901583.63%4125101321111032006.95
Johan HammarFORForsvar8477006223082.01%633817050001006.91
Sebastian LagerlundFORForsvar1712601098881084.63%232454260140033006.89
Hampus GustafssonMÅLMålmand242160000016066.9%1022810896130006.85
Benjamin LaturnusMIDMidtbane24192511961511984.47%79313070300033006.84
Mikael DyrestamFORForsvar22190902180111584.2%2530171751240032006.84
Noah ChristofferssonANGAngreb18133882394371066.82%62109070030006.84
William HofvanderANGAngreb231563234660532369.29%15121630160033006.83
Adam AnderssonFORForsvar118211185124571.91%1262230100011006.71
Jerome Tibbling UgwoANGAngreb1865431152521068.38%507220250034006.67
Rasmus AlmMIDMidtbane36400037061.11%3000020010006.67
Liam Filip AnderssonANGAngreb39310304046.15%1003030000006.65
Daniel Paulson MIDMidtbane2218181017271021172.65%502145270280022106.63
Anton AndreassonFORForsvar24118030213649579.52%27529100130030006.61
Charlie VindehallMIDMidtbane10345013121085.71%1214106170020006.59
Michael ParkerFORForsvar2313510184056875.44%181755161180032006.57
Demirel HodzicMIDMidtbane7141000012092.5%7043060012006.53
Jonathan AzulayFORForsvar715700009190%22135000010006.46
David ObouANGAngreb47900015163.64%1111000000006.43
William KenndalMIDMidtbane62100202063.16%1100010021006.43
William SvenssonMIDMidtbane10335003818463.72%73136060020006.42
Marlon EbietomereFORForsvar11193001514591.3%6351030001006.34
Hampus DahlqvistFORForsvar7131002610178.85%6121030000006.15
Alex RahmMÅLMålmand000000000000000000000—
Aydarus AbukarMIDMidtbane000000000000000000000—
Mathias NilssonMÅLMålmand000000000000000000000—
Månz KarlssonANGAngreb000000000000000000000—
Viggo SynnergrenMIDMidtbane000000000000000000000—

*Rating udregnes på baggrund af 51 forskellige statistikker. Skalaen går fra 3 til 10. Alle spillere starter på 6,5 og bevæger sig op eller ned efter præstationen. Mål og nøgleafleveringer trækker op, mens røde kort og afgørende fejl trækker ned.

Opdateret: 19. oktober 2026, 05:32
Vi bruger cookies

Vi benytter cookies, som er nødvendige for at få hjemmesiden til at fungere. Derudover benytter vi også cookies til at overvåge og spore indsatsen for vores markedsføring, overvåge brugen af vores hjemmeside og forbedre brugeroplevelsen af vores hjemmeside. Hvis du vil undgå disse cookies, bedes du tage et kig på vores cookiepolitik for at se hvordan du deaktiverer cookies i din browser.

Læs mere her: cookie og privatlivspolitik.