AIK

2026

Kampe

Kommende kampe

Lørdag 24. oktober 2026Allsvenskan

Lørdag 24. oktober 2026
IK Sirius15:00AIK
Odds 1X2: 1 1,56 MarathonbetX 4,40 Marathonbet2 4,85 MarathonbetAllsvenskan

Tirsdag 27. oktober 2026Allsvenskan

Tirsdag 27. oktober 2026
AIK19:00IF Elfsborg
Allsvenskan

Mandag 2. november 2026Allsvenskan

Mandag 2. november 2026
GAIS19:00AIK
Allsvenskan

Søndag 8. november 2026Allsvenskan

Søndag 8. november 2026
AIK16:30BK Häcken
Allsvenskan

Lørdag 21. november 2026Allsvenskan

Lørdag 21. november 2026
AIK15:00Degerfors IF
Allsvenskan

Seneste resultater

Lørdag 17. oktober 2026Allsvenskan

Lørdag 17. oktober 2026
AIK2 – 2IFK Göteborg
Allsvenskan
27'⚽
0-1Mål Nino Žugelj · Venstrebensskud · Assist: Alexander Simmelhack
Mål Diogo Tomas · Hovedstød · Assist: Wilmer Olofsson1-1
36'⚽
68'⚽
1-2Mål Alexander Simmelhack · Hovedstød · Assist: Felix Eriksson
Mål Axel Kouame · Højrebensskud · Assist: Johan Hove2-2
75'⚽
90'+6▮
Gult kort Sam Larsson · Protest
AIK4-2-3-1
IFK Göteborg4-2-3-1
156.6Nordfeldt
26.7Edh
337.0Tomas
346.9Olofsson
56.9Bergquist
87.0Hove
186.7Ali
456.4Ayari
487.6Kouame
106.3Assadi
96.0Carlstrand
126.3Andersson
187.3Eriksson
56.7Bager
66.4Hermannsson
227.2Tolf
246.8Månsson
156.6Kruse
117.3Žugelj
86.6Larsson
146.8Heintz
78.4Simmelhack
AIK4-2-3-1
AIK
59′16 Sixten Gustafsson9 Linus Carlstrand
71′28 Linus Järeteg45 Taha Ayari
71′21 Stanley Wilson Omondi5 Lukas Bergquist
86′46 Yannick Geiger10 Lucas Assadi
87′3 Hervé Matthys34 Wilmer Olofsson
IFK Göteborg
46′4 Kevin Ackermann11 Nino Žugelj
82′28 Issaka Seidu14 Tobias Heintz
90+2′26 Emil Fasth18 Felix Eriksson
AIKIFK Göteborg
54Boldbesiddelse %46
12Skud i alt14
3Skud på mål6
3Hjørnespark4
10Frispark begået16
0Gule kort1
0Røde kort0
1Offside2
77Afleveringspræcision %73
472Afleveringer394
3Redninger1

Lørdag 10. oktober 2026Allsvenskan

Lørdag 10. oktober 2026
AIK5 – 6IF Brommapojkarna
Allsvenskan
28'▮
Gult kort Wilmer Odefalk · Forseelse
48'⚽
0-1Mål Simon Strand · Højrebensskud · Assist: Wilmer Odefalk
Mål Abdihakim Ali · Venstrebensskud · Assist: Johan Hove1-1
55'⚽
57'▮
Gult kort Mads Hansen · Forseelse
Gult kort Mads Thychosen · Forseelse
58'▮
59'⚽
1-2Mål Kamilcan Sever · Højrebensskud · Assist: Anton Kurochkin
61'⚽
1-3Mål Wilmer Odefalk · Højrebensskud · Assist: Leo Cavallius
65'⚽
1-4Mål Kamilcan Sever · Højrebensskud · Assist: Lukas Björklund
70'⚽
1-5Mål Anton Kurochkin · Højrebensskud · Assist: Kamilcan Sever
Mål Taha Ayari · Højrebensskud · Assist: Lukas Bergquist2-5
73'⚽
Mål Sixten Gustafsson · Højrebensskud · Assist: Lukas Bergquist3-5
81'⚽
83'▮
Gult kort Leo Cavallius · Protest
Mål Sixten Gustafsson · Hovedstød · Assist: Lucas Assadi4-5
83'⚽
Gult kort Jose Riveiro · Protest
90'+8▮
90'+10▮
Gult kort Simon Strand
Mål Johan Hove · Højrebensskud · Assist: Abdihakim Ali5-5
90'+7⚽
90'+9⚽
5-6Mål Mads Hansen · Højrebensskud · Assist: Oliver Zandén
AIK4-3-3
IF Brommapojkarna4-4-2
155.5Nordfeldt
176.3Thychosen
207.0Hausner
36.2Matthys
26.6Edh
187.7Ali
467.0Geiger
88.0Hove
107.6Assadi
487.0Kouame
97.2Carlstrand
17.6Cavallius
275.8Barslund
236.5Simpson
36.6Troelsen
66.5Zandén
97.2Hansen
207.5Odefalk
217.0Strand
177.5Kurochkin
106.5Berg
149.0Sever
AIK4-3-3
AIK
65′45 Taha Ayari46 Yannick Geiger
65′5 Lukas Bergquist2 Eskil Edh
74′33 Diogo Tomas20 Sebastian Hausner
75′16 Sixten Gustafsson9 Linus Carlstrand
90+2′34 Wilmer Olofsson3 Hervé Matthys
IF Brommapojkarna
65′30 Lukas Björklund10 Oliver Berg
72′34 David Isso14 Kamilcan Sever
76′2 Pavle Vagic23 Jordan Simpson
AIKIF Brommapojkarna
68Boldbesiddelse %32
25Skud i alt13
12Skud på mål9
11Hjørnespark0
11Frispark begået13
1Gule kort4
0Røde kort0
1Offside0
89Afleveringspræcision %77
647Afleveringer303
2Redninger7

Søndag 20. september 2026Allsvenskan

Søndag 20. september 2026
Halmstad2 – 1AIK
Allsvenskan
Mål Omar Faraj · Højrebensskud · Assist: Rami Kaib1-0
48'⚽
54'⚽
1-1Mål Johan Hove · Højrebensskud · Assist: Mads Thychosen
88'▮
Gult kort Eskil Edh · Forseelse
Mål Malte Persson · Højrebensskud · Assist: Marvin Illary2-1
90'⚽
Halmstad4-4-2
AIK4-2-3-1
16.8Rönning
177.1Boman
57.0Gregor
37.0Wallentin
247.4Kaib
116.7Arvidsson
67.7Allansson
87.2Mäenpää
147.2Carneil
236.7Zeljkovic
97.7Faraj
158.1Nordfeldt
177.1Thychosen
346.7Olofsson
36.8Matthys
26.6Edh
467.1Geiger
186.5Ali
87.5Hove
487.3Kouame
106.4Assadi
96.9Carlstrand
Halmstad4-4-2
Halmstad
72′19 Marvin Illary23 Ajdin Zeljkovic
72′18 Malte Persson9 Omar Faraj
90+2′16 Erko Tougjas11 Ludvig Arvidsson
90+3′22 Oliver Kapsimalis14 Hussein Carneil
AIK
59′21 Stanley Wilson Omondi9 Linus Carlstrand
74′16 Sixten Gustafsson46 Yannick Geiger
74′20 Sebastian Hausner34 Wilmer Olofsson
HalmstadAIK
34Boldbesiddelse %66
18Skud i alt16
10Skud på mål3
4Hjørnespark3
11Frispark begået7
0Gule kort1
0Røde kort0
1Offside3
78Afleveringspræcision %91
358Afleveringer720
2Redninger8

Onsdag 16. september 2026Allsvenskan

Onsdag 16. september 2026
AIK1 – 1Mjällby
Allsvenskan
19'⚽
0-1Mål Jacob Bergström · Hovedstød · Assist: Áki Samuelsen
33'▮
Gult kort Ali Youssef · Forseelse
Gult kort Abdihakim Ali · Protest
34'▮
Mål Axel Kouame · Højrebensskud · Assist: Abdihakim Ali1-1
40'⚽
60'▮
Gult kort Olle Lindberg · Forseelse
89'▮
Gult kort Viktor Gustafson · Forseelse
AIK3-4-3
Mjällby5-3-2
157.8Nordfeldt
176.4Thychosen
206.8Hausner
36.5Matthys
87.1Hove
466.8Geiger
188.2Ali
27.3Edh
97.3Carlstrand
487.7Kouame
106.5Assadi
137.4Wallinder
256.1Nielsen
336.8Miettinen
47.6Norén
57.8Iqbal
147.0Granath
76.7Gustafson
226.9Gustavsson
236.9Samuelsen
187.2Bergström
96.9Youssef
AIK3-4-3
AIK
75′16 Sixten Gustafsson10 Lucas Assadi
82′34 Wilmer Olofsson20 Sebastian Hausner
Mjällby
46′29 Olle Lindberg23 Áki Samuelsen
70′24 Tom Pettersson33 Tony Miettinen
81′26 Ian Hoffmann25 Max Nielsen
90+1′10 Jeppe Kjær9 Ali Youssef
AIKMjällby
71Boldbesiddelse %29
22Skud i alt15
7Skud på mål7
9Hjørnespark5
16Frispark begået13
1Gule kort3
0Røde kort0
2Offside0
90Afleveringspræcision %75
669Afleveringer259
6Redninger6

Lørdag 12. september 2026Allsvenskan

Lørdag 12. september 2026
AIK1 – 4Västerås SK
Allsvenskan
Mål (straffe) Johan Hove · Straffespark1-0
24'⚽
60'▮
Gult kort Jens Magnusson
60'⚽
1-1Mål Jens Magnusson · Venstrebensskud · Assist: Philip Bonde
69'⚽
1-2Mål Mamadou Diagne · Højrebensskud · Assist: Jens Magnusson
71'⚽
1-3Mål I. Lushaku · Højrebensskud · Assist: Jonathan Karlsson
78'⚽
1-4Mål Abdelrahman Boudah · Højrebensskud · Assist: Simon Gefvert
AIK4-1-4-1
Västerås SK3-4-3
156.0Nordfeldt
175.9Thychosen
346.3Olofsson
36.2Matthys
56.4Bergquist
466.9Geiger
87.4Hove
486.7Kouame
186.4Ali
106.7Assadi
97.0Carlstrand
347.0Jäger
246.7Tagesson
47.4Bonde
216.4Wernersson
117.5Gefvert
306.7Hellisdal
87.7Diagne
157.4Karlsson
197.7Magnusson
166.7Lendambi
56.7Gunnarsson
AIK4-1-4-1
AIK
46′2 Eskil Edh5 Lukas Bergquist
62′16 Sixten Gustafsson9 Linus Carlstrand
73′28 Linus Järeteg46 Yannick Geiger
73′49 Oskar Pukelis17 Mads Thychosen
80′43 Nikolaj Staykov10 Lucas Assadi
Västerås SK
62′23 Peter Amoran16 Bonaventure Lendambi
63′7 Abdelrahman Boudah30 Mattias Hellisdal
63′14 I. Lushaku21 Victor Wernersson
86′18 Frédéric Nsabiyumva24 Jack Tagesson
90+3′26 Levi Hansas5 Karl Gunnarsson
AIKVästerås SK
66Boldbesiddelse %34
16Skud i alt17
6Skud på mål7
5Hjørnespark3
10Frispark begået11
0Gule kort1
0Røde kort0
0Offside2
87Afleveringspræcision %83
643Afleveringer332
3Redninger5
Opdateret: 20. oktober 2026, 07:45

Stilling

#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 IK Sirius24174355302555VVVVU
2 Djurgården24152750212947VVTVV
3 Hammarby IF24144650212946UVVTV
4 BK Häcken24119443301342UUVVV
5 IF Elfsborg24118537241341TVVVU
6 Västerås SK2411583536-138TVVTV
7 Malmö FF24113103834436UVTVT
8 IFK Göteborg2410683443-936VVVVU
9 AIK249783842-434TUTTU
10 GAIS2486103025530UTVTT
11 IF Brommapojkarna2486103643-730VTTVT
12 Mjällby2458112840-1223UUTUT
13 Kalmar FF2464142338-1522TTTTV
14 Degerfors IF2455142137-1620VTTUT
15 Örgryte2446142954-2518UTTTV
16 Halmstad2435161645-2914TTVTT
Kvalifikation til Champions LeagueKvalifikation til Conference LeagueNedrykningsplayoffNedrykning
#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 Hammarby IF129123472728VVVVT
2 IF Elfsborg127322191224TVVVV
3 IK Sirius1273227171024UTTVU
4 IFK Göteborg126331613321VUVVV
5 BK Häcken125522118320UVTUV
6 Djurgården1261530141619VTVVT
7 GAIS125431651119UTVUT
8 Västerås SK125431813519VUTVV
9 Kalmar FF115241417-317UVTTT
10 Malmö FF135172521416TUVVT
11 IF Brommapojkarna124351515015VVVTT
12 AIK124261927-814VTUTU
13 Örgryte122642122-112TUUTV
14 Degerfors IF123271217-511TVVTT
15 Mjällby123271219-711VTTTU
16 Halmstad12327919-1011TTVVT
#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 IK Sirius12101128131531VTVVV
2 Djurgården129122071328VVVVV
3 BK Häcken1264222121022TVUVV
4 AIK125521915420UVVUT
5 Malmö FF116231313020UVVVT
6 Västerås SK126151723-619TTVVT
7 Hammarby IF125341614218VTUVV
8 IF Elfsborg124531615117VUTVU
9 IF Brommapojkarna124352128-715TUTTV
10 IFK Göteborg124351830-1215TTVVU
11 Mjällby122641621-512TTUUT
12 GAIS123271420-611VTTVT
13 Degerfors IF12237920-119VTTTU
14 Örgryte122010832-246VTTTT
15 Kalmar FF131210921-125UTTTV
16 Halmstad12039726-193TUTTT
Opdateret: 20. oktober 2026, 05:32

Kampprogram

Søndag 5. april 2026Allsvenskan

Søndag 5. april 2026
AIK2 – 1Halmstad
Allsvenskan

Mandag 13. april 2026Allsvenskan

Mandag 13. april 2026
IF Brommapojkarna2 – 2AIK
Allsvenskan

Søndag 19. april 2026Allsvenskan

Søndag 19. april 2026
AIK1 – 0Kalmar FF
Allsvenskan

Torsdag 23. april 2026Allsvenskan

Torsdag 23. april 2026
Degerfors IF2 – 1AIK
Allsvenskan

Mandag 27. april 2026Allsvenskan

Mandag 27. april 2026
AIK0 – 1Malmö FF
Allsvenskan

Søndag 3. maj 2026Allsvenskan

Søndag 3. maj 2026
IF Elfsborg1 – 1AIK
Allsvenskan

Søndag 10. maj 2026Allsvenskan

Søndag 10. maj 2026
AIK2 – 4Djurgården
Allsvenskan

Søndag 17. maj 2026Allsvenskan

Søndag 17. maj 2026
Västerås SK1 – 1AIK
Allsvenskan

Søndag 24. maj 2026Allsvenskan

Søndag 24. maj 2026
Hammarby IF1 – 2AIK
Allsvenskan

Lørdag 30. maj 2026Allsvenskan

Lørdag 30. maj 2026
AIK0 – 3IK Sirius
Allsvenskan

Søndag 5. juli 2026Allsvenskan

Søndag 5. juli 2026
IFK Göteborg1 – 2AIK
Allsvenskan

Lørdag 11. juli 2026Allsvenskan

Lørdag 11. juli 2026
Mjällby1 – 2AIK
Allsvenskan

Lørdag 18. juli 2026Allsvenskan

Lørdag 18. juli 2026
AIK2 – 0GAIS
Allsvenskan

Mandag 27. juli 2026Allsvenskan

Mandag 27. juli 2026
BK Häcken0 – 0AIK
Allsvenskan

Søndag 2. august 2026Allsvenskan

Søndag 2. august 2026
AIK0 – 3Örgryte
Allsvenskan

Lørdag 8. august 2026Allsvenskan

Lørdag 8. august 2026
Örgryte3 – 4AIK
Allsvenskan

Søndag 16. august 2026Allsvenskan

Søndag 16. august 2026
Djurgården1 – 3AIK
Allsvenskan

Torsdag 20. august 2026Svenska Cupen

Torsdag 20. august 2026
Piteå0 – 3AIK
Svenska Cupen

Søndag 30. august 2026Allsvenskan

Søndag 30. august 2026
AIK3 – 2Hammarby IF
Allsvenskan

Mandag 7. september 2026Allsvenskan

Mandag 7. september 2026
Malmö FF0 – 0AIK
Allsvenskan

Lørdag 12. september 2026Allsvenskan

Lørdag 12. september 2026
AIK1 – 4Västerås SK
Allsvenskan

Onsdag 16. september 2026Allsvenskan

Onsdag 16. september 2026
AIK1 – 1Mjällby
Allsvenskan

Søndag 20. september 2026Allsvenskan

Søndag 20. september 2026
Halmstad2 – 1AIK
Allsvenskan

Lørdag 10. oktober 2026Allsvenskan

Lørdag 10. oktober 2026
AIK5 – 6IF Brommapojkarna
Allsvenskan

Lørdag 17. oktober 2026Allsvenskan

Lørdag 17. oktober 2026
AIK2 – 2IFK Göteborg
Allsvenskan

Lørdag 24. oktober 2026Allsvenskan

Lørdag 24. oktober 2026
IK Sirius15:00AIK
Odds 1X2: 1 1,56 MarathonbetX 4,40 Marathonbet2 4,85 MarathonbetAllsvenskan

Tirsdag 27. oktober 2026Allsvenskan

Tirsdag 27. oktober 2026
AIK19:00IF Elfsborg
Allsvenskan

Mandag 2. november 2026Allsvenskan

Mandag 2. november 2026
GAIS19:00AIK
Allsvenskan

Søndag 8. november 2026Allsvenskan

Søndag 8. november 2026
AIK16:30BK Häcken
Allsvenskan

Lørdag 21. november 2026Allsvenskan

Lørdag 21. november 2026
AIK15:00Degerfors IF
Allsvenskan

Søndag 29. november 2026Allsvenskan

Søndag 29. november 2026
Kalmar FF15:00AIK
Allsvenskan
Opdateret: 20. oktober 2026, 05:32

Spillere

Målmænd

  • 15Kristoffer Nordfeldt 

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Målmand · anfører
    Alder
    37 år
    Højde
    190 cm
    Vægt
    85 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2026
  • 30Kalle Joelsson

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Målmand
    Alder
    28 år
    Højde
    189 cm
    Vægt
    74 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2027
  • 40Norton de Carvalho Otterud

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Målmand
    Alder
    18 år

Forsvar

  • 2Eskil Edh

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Højre midtbane
    Alder
    24 år
    Højde
    181 cm
    Vægt
    71 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2027
  • 3Hervé Matthys

    Nationalitet
    Belgien
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    30 år
    Højde
    186 cm
    Vægt
    77 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 4Sotirios Papagiannopoulos

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    36 år
    Højde
    190 cm
    Vægt
    82 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2027
  • 5Lukas Bergquist

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Venstre back
    Alder
    26 år
    Højde
    180 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2027
  • 12Charlie Pavey

    Nationalitet
    England
    Position
    Højre back
    Alder
    18 år
    Kontrakt indtil
    31. december 2030
  • 14Fredrik Nissen

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    21 år
    Højde
    189 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2029
  • 17Mads Thychosen

    Nationalitet
    Danmark
    Position
    Højre back
    Alder
    29 år
    Højde
    178 cm
    Vægt
    65 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2027
  • 20Sebastian Hausner

    Nationalitet
    Danmark
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    26 år
    Højde
    188 cm
    Vægt
    78 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2026
  • 25Ibrahim Cissé 

    Nationalitet
    Elfenbenskysten
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    27 år
    Højde
    190 cm
    Vægt
    84 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 33Diogo Tomas

    Nationalitet
    Finland
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    29 år
    Højde
    193 cm
    Vægt
    91 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2026
  • 33Áron Csongvai

    Nationalitet
    Ungarn
    Position
    Defensiv midtbane
    Alder
    25 år
    Højde
    186 cm
  • 34Wilmer Olofsson

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Forsvarer
    Alder
    21 år
    Højde
    190 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 37Ahmad Faqa

    Nationalitet
    Syrien
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    23 år
    Højde
    187 cm
    Vægt
    83 kg
  • 42Oskar Pukelis

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Forsvarer
    Alder
    18 år
  • 47Ladji Camara

    Nationalitet
    Frankrig
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    19 år

Midtbane

  • 6Martin Ellingsen 

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Defensiv midtbane
    Alder
    31 år
    Højde
    180 cm
    Vægt
    75 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2026
  • 7Amel Mujanic

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Central midtbane
    Alder
    25 år
    Højde
    180 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2030
  • 8Johan Hove

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Central midtbane
    Alder
    26 år
    Højde
    178 cm
    Vægt
    72 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 10Bersant Celina

    Nationalitet
    Kosovo
    Position
    Offensiv midtbane
    Alder
    30 år
    Højde
    181 cm
    Vægt
    60 kg
  • 10Lucas Assadi

    Nationalitet
    Chile
    Position
    Offensiv midtbane
    Alder
    22 år
    Højde
    172 cm
    Vægt
    69 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2030
  • 11Victor Gonçalves Andersson

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Venstre kant
    Alder
    21 år
    Højde
    174 cm
    Vægt
    74 kg
  • 18Abdihakim Ali

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Central midtbane
    Alder
    24 år
    Højde
    178 cm
    Vægt
    68 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2026
  • 19Dino Besirovic

    Nationalitet
    Bosnien-Hercegovina
    Position
    Central midtbane
    Alder
    32 år
    Højde
    179 cm
    Vægt
    75 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2027
  • 21Stanley Wilson Omondi

    Nationalitet
    Kenya
    Position
    Defensiv midtbane
    Alder
    20 år
    Højde
    179 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2027
  • 24Andreas Redkin

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Offensiv midtbane
    Alder
    19 år
    Højde
    182 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2027
  • 28Linus Järeteg

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Central midtbane
    Alder
    19 år
    Højde
    186 cm
    Vægt
    71 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2029
  • 41Mohammed Shilla

    Nationalitet
    Tanzania
    Position
    Offensiv midtbane
    Alder
    18 år
  • 44David Malki

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Midfielder
    Alder
    17 år
  • 45Taha Ayari

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Venstre kant
    Alder
    21 år
    Højde
    177 cm
    Vægt
    70 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 46Ieva Bartkevičiūtė

    Nationalitet
    Litauen
    Position
    Midtbane
    Alder
    26 år
  • 46Yannick Geiger

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Midtbane
    Alder
    19 år
    Højde
    185 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2029
  • 48Axel Kouame

    Nationalitet
    Elfenbenskysten
    Position
    Offensiv midtbane
    Alder
    23 år
    Højde
    178 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2029

Angreb

  • 9Erik Flataker

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Angriber
    Alder
    21 år
    Højde
    182 cm
  • 9Linus Carlstrand

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Angriber
    Alder
    22 år
    Højde
    184 cm
    Vægt
    75 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2030
  • 16Sixten Gustafsson

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Angriber
    Alder
    19 år
    Kontrakt indtil
    31. december 2030
  • 22Adrián Helm

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Venstre kant
    Alder
    21 år
    Højde
    189 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2029
  • 29Kevin Filling

    Nationalitet
    Senegal
    Position
    Angriber
    Alder
    17 år
    Højde
    185 cm
    Kontrakt indtil
    31. august 2029
  • 36Zadok Yohanna

    Nationalitet
    Nigeria
    Position
    Højre kant
    Alder
    19 år
    Højde
    184 cm
  • 42Muslim Sultygov

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Attacker
    Alder
    19 år
  • 43Nikolaj Staykov

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Venstre kant
    Alder
    19 år
    Højde
    181 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2029
  • Nana-Kofi Donkor

    Nationalitet
    Ghana
    Position
    Venstre kant
    Alder
    19 år
    Højde
    177 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2030
Opdateret: 18. oktober 2026, 05:32

Statistik

SpillerPosKampeMinMålASSSKUDINDDUEDRIAFL%TACKEROBCLEARLUFTFEJLFRIREDNINGERREDNINGER I FELTETCLEAN SHEETSRating* ▼Detaljer
Linus CarlstrandANGAngreb107455130331579.75%526100150011007.32
Áron CsongvaiFORForsvar1210521186245386.69%23164212080012007.27
Zadok YohannaANGAngreb7581222323552776.28%841015060012007.18
Johan HoveMIDMidtbane22198083454279976.76%341237261210044007.08
Bersant CelinaMIDMidtbane978322194115681.27%4363060012007.07
Kristoffer Nordfeldt MÅLMålmand221980000011179.98%0011420856644007.02
Ibrahim Cissé FORForsvar8720107040392.68%1284817180012007
Adrián HelmANGAngreb4127113210188.24%4353030000006.99
Axel KouameMIDMidtbane17105941271141979.43%114370160040006.91
Abdihakim AliMIDMidtbane191228122011751284.79%33141480170033006.9
Dino BesirovicMIDMidtbane1411391212752588.06%23931100250034006.88
Kevin FillingANGAngreb17104125201047979.67%98460150032006.85
Diogo TomasFORForsvar313810216088.89%03103000000006.84
Taha AyariMIDMidtbane13718221510671276.44%1986140170022006.82
Yannick GeigerMIDMidtbane147941094401091.3%18121950100012006.82
Sebastian HausnerFORForsvar3172002010091.1%24116030000006.81
Stanley Wilson OmondiMIDMidtbane128760262591488.1%226199090012006.79
Ladji CamaraFORForsvar14901011085.19%1110010001006.78
Sixten GustafssonANGAngreb143604015420465.69%43080120021006.77
Wilmer OlofssonFORForsvar10652014031091.91%189429040012006.73
Charlie PaveyFORForsvar53150031113287.34%7481050012006.72
Hervé MatthysFORForsvar12921004131192.04%9145416060031006.71
Sotirios PapagiannopoulosFORForsvar11721002021187.93%46408060032006.71
Erik FlatakerANGAngreb7402014220368.06%4075080010006.69
Lucas AssadiMIDMidtbane6440019711483.54%1121000010006.68
Eskil EdhFORForsvar8578004733286.17%1952050110012006.67
Mads ThychosenFORForsvar1612800294674679.97%301436250150035006.66
Lukas BergquistFORForsvar179490244837480.79%19193661120042006.64
Kalle JoelssonMÅLMålmand218000002080.36%0022005500006.6
Victor Gonçalves AnderssonMIDMidtbane1450421156401268.8%4207060021006.6
Amel MujanicMIDMidtbane168610016942278.01%2041440190044006.58
Ahmad FaqaFORForsvar69500007075.61%31123010020006.57
Fredrik NissenFORForsvar315400106092.98%3173010010006.49
Nikolaj StaykovANGAngreb21100011083.33%0001010000006.47
Linus JäretegMIDMidtbane10162003115581.71%8150110030006.42
Oskar PukelisFORForsvar22600000083.33%0010010000006.34
Andreas RedkinMIDMidtbane000000000000000000000—
David MalkiMIDMidtbane000000000000000000000—
Ieva BartkevičiūtėMIDMidtbane000000000000000000000—
Martin Ellingsen MIDMidtbane000000000000000000000—
Mohammed ShillaMIDMidtbane000000000000000000000—
Muslim SultygovANGAngreb000000000000000000000—
Nana-Kofi DonkorANGAngreb000000000000000000000—
Norton de Carvalho OtterudMÅLMålmand000000000000000000000—

*Rating udregnes på baggrund af 51 forskellige statistikker. Skalaen går fra 3 til 10. Alle spillere starter på 6,5 og bevæger sig op eller ned efter præstationen. Mål og nøgleafleveringer trækker op, mens røde kort og afgørende fejl trækker ned.

Opdateret: 18. oktober 2026, 05:32

Følg AIK

Vi bruger cookies

Vi benytter cookies, som er nødvendige for at få hjemmesiden til at fungere. Derudover benytter vi også cookies til at overvåge og spore indsatsen for vores markedsføring, overvåge brugen af vores hjemmeside og forbedre brugeroplevelsen af vores hjemmeside. Hvis du vil undgå disse cookies, bedes du tage et kig på vores cookiepolitik for at se hvordan du deaktiverer cookies i din browser.

Læs mere her: cookie og privatlivspolitik.