IK Sirius

2026

Kampe

Kommende kampe

Lørdag 24. oktober 2026Allsvenskan

Lørdag 24. oktober 2026
IK Sirius15:00AIK
Odds 1X2: 1 1,56 MarathonbetX 4,40 Marathonbet2 4,85 MarathonbetAllsvenskan

Torsdag 29. oktober 2026Allsvenskan

Torsdag 29. oktober 2026
Hammarby IF18:30IK Sirius
Allsvenskan

Tirsdag 3. november 2026Allsvenskan

Tirsdag 3. november 2026
IK Sirius19:00Halmstad
Allsvenskan

Søndag 8. november 2026Allsvenskan

Søndag 8. november 2026
Kalmar FF16:30IK Sirius
Allsvenskan

Søndag 22. november 2026Allsvenskan

Søndag 22. november 2026
IK Sirius14:00Djurgården
Allsvenskan

Seneste resultater

Søndag 18. oktober 2026Allsvenskan

Søndag 18. oktober 2026
IK Sirius2 – 2IF Elfsborg
Allsvenskan
20'⚽
0-1Mål Julius Beck · Venstrebensskud · Assist: Ari Sigurpálsson
39'▮
Gult kort Ari Sigurpálsson · Forseelse
Gult kort Victor Svensson · Protest
43'▮
53'▮
Gult kort Thomas Isherwood · Forseelse
Mål Joakim Persson · Højrebensskud · Assist: Marcus Lindberg1-1
70'⚽
Mål Joakim Persson · Højrebensskud · Assist: Marcus Lindberg2-1
73'⚽
Gult kort Mohamed Soumah · Forseelse
78'▮
87'⚽
2-2Mål Leo Östman · Højrebensskud · Assist: Niklas Hult
IK Sirius4-3-3
IF Elfsborg4-2-3-1
346.8Celic
57.4Castegren
25.8Soumah
46.3Anker
226.8Krusnell
246.7Svensson
107.0Heier
68.2Lindberg
78.3Persson
296.7Andersson
116.8Bjerkebo
317.1Pettersson
166.7Jensen
66.9Wikström
46.9Isherwood
237.0Hult
198.3Beck
187.3Magnússon
296.6Kamara
256.9Sigurpálsson
106.6Olsson
217.7Östman
IK Sirius4-3-3
IK Sirius
60′18 Adam Wikman24 Victor Svensson
83′16 Otso Liimatta29 Åke Andersson
IF Elfsborg
62′5 Sven Ossian Nordvall10 S. Olsson
62′9 Arbër Zeneli25 Ari Sigurpálsson
90+1′17 Per Frick29 M. Kamara
90+1′15 Simon Hedlund19 Julius Beck
IK SiriusIF Elfsborg
53Boldbesiddelse %47
13Skud i alt14
5Skud på mål6
6Hjørnespark8
7Frispark begået12
2Gule kort2
0Røde kort0
1Offside2
88Afleveringspræcision %86
510Afleveringer464
4Redninger3

Lørdag 10. oktober 2026Allsvenskan

Lørdag 10. oktober 2026
GAIS0 – 1IK Sirius
Allsvenskan
Gult kort August Wängberg · Forseelse
77'▮
78'⚽
0-1Mål Isak Bjerkebo · Venstrebensskud · Assist: Joakim Persson
Gult kort Jonas Lindberg · Protest
90'+2▮
GAIS4-3-3
IK Sirius4-2-3-1
16.7Krasniqi
66.2Wängberg
47.6Ågren
247.4Beckman
27.4Brienne
106.6Sletsjøe
77.0Fagerjord
146.9Jørgensen
166.7Andersson
216.9Vasic
116.9Petrovic
346.9Celic
56.9Castegren
157.1Sandberg
47.6Anker
228.1Krusnell
107.4Heier
216.8Nildén
306.6Vancsa
246.4Svensson
117.5Bjerkebo
296.5Andersson
GAIS4-3-3
GAIS
62′20 Samuel Salter21 Nikola Vasic
63′31 Christos Gravius14 Simon Jørgensen
72′32 Oscar Pettersson16 Max Andersson
73′25 Jonas Lindberg7 Joackim Fagerjord
85′5 Robin Wendin Thomasson2 Matteo de Brienne
IK Sirius
56′7 Joakim Persson30 Zalán Vancsa
72′17 Neo Jönsson29 Åke Andersson
72′18 Adam Wikman24 Victor Svensson
88′2 Mohamed Soumah11 Isak Bjerkebo
GAISIK Sirius
56Boldbesiddelse %44
16Skud i alt10
1Skud på mål3
8Hjørnespark8
7Frispark begået9
2Gule kort0
0Røde kort0
2Offside2
81Afleveringspræcision %82
537Afleveringer428
2Redninger1

Lørdag 19. september 2026Allsvenskan

Lørdag 19. september 2026
Örgryte1 – 2IK Sirius
Allsvenskan
7'⚽
0-1Mål Henrik Castegren · Hovedstød · Assist: Isak Bjerkebo
62'⚽
0-2Mål Victor Svensson · Højrebensskud · Assist: Zalán Vancsa
65'▮
Gult kort Marcus Lindberg · Forseelse
85'▮
Gult kort Charlie Nildén · Forseelse
Mål Sebastian Lagerlund · Hovedstød · Assist: Tobias Sana1-2
90'+4⚽
Örgryte5-4-1
IK Sirius4-2-3-1
446.2Gustafsson
186.3Andersson
337.7Lagerlund
66.6Dyrestam
256.4Hammar
196.2Andreasson
147.1Paulson
237.0Parker-Price
86.4Laturnus
227.2Sana
176.4Hofvander
346.3Celic
57.4Castegren
27.0Soumah
46.8Anker
227.4Krusnell
106.9Heier
66.7Lindberg
307.6Vancsa
247.4Svensson
117.1Bjerkebo
96.6Uneken
Örgryte5-4-1
Örgryte
67′11 David Obou19 Anton Andreasson
68′2 Michael Parker18 Adam Andersson
80′9 Liam Filip Andersson6 Mikael Dyrestam
80′29 Marlon Ebietomere23 Owen Parker-Price
IK Sirius
72′17 Neo Jönsson30 Zalán Vancsa
72′21 Charlie Nildén24 Victor Svensson
83′15 Simon Sandberg11 Isak Bjerkebo
ÖrgryteIK Sirius
55Boldbesiddelse %45
12Skud i alt5
1Skud på mål3
5Hjørnespark4
13Frispark begået11
0Gule kort2
0Røde kort0
1Offside1
84Afleveringspræcision %82
538Afleveringer439
1Redninger0

Mandag 14. september 2026Allsvenskan

Mandag 14. september 2026
IK Sirius2 – 0Degerfors IF
Allsvenskan
Selvmål Ahmad Faqa · Selvmål1-0
2'⚽
Gult kort Jesper Uneken · Forseelse
16'▮
Mål Melker Heier · Højrebensskud · Assist: Marcus Lindberg2-0
44'⚽
51'▮
Gult kort Karim Boutera · Forseelse
IK Sirius4-3-3
Degerfors IF4-2-3-1
348.8Celic
57.5Castegren
27.4Soumah
46.7Anker
227.6Krusnell
246.7Svensson
107.8Heier
67.4Lindberg
306.7Vancsa
96.9Uneken
117.0Bjerkebo
387.9Igonen
67.4Sundgren
26.3Faqa
36.8Skuseth
166.9Ohlsson
87.2Hussein
46.4Karlsson
106.8Milleskog
96.2Boutera
236.7Dzabic
117.0Vukojevic
IK Sirius4-3-3
IK Sirius
58′17 Neo Jönsson30 Zalán Vancsa
77′21 Charlie Nildén24 Victor Svensson
88′25 Odera Samuel Adindu9 Jesper Uneken
88′15 Simon Sandberg11 Isak Bjerkebo
Degerfors IF
12′13 Gideon Yaw4 Kazper Karlsson
68′14 Ludvig Fritzson10 Noel Milleskog
68′17 Arman Taranis23 Robin Dzabic
IK SiriusDegerfors IF
42Boldbesiddelse %58
16Skud i alt15
8Skud på mål7
7Hjørnespark7
15Frispark begået7
1Gule kort1
0Røde kort0
2Offside2
85Afleveringspræcision %89
449Afleveringer607
7Redninger7

Lørdag 5. september 2026Allsvenskan

Lørdag 5. september 2026
Västerås SK0 – 1IK Sirius
Allsvenskan
Gult kort Axel Sountonoma Taonsa · Protest
34'▮
Gult kort Philip Bonde · Forseelse
44'▮
51'⚽
0-1Mål Jesper Uneken · Hovedstød · Assist: Zalán Vancsa
Västerås SK3-4-3
IK Sirius4-2-3-1
347.2Jäger
26.9Magnusson
47.1Bonde
246.9Tagesson
116.5Gefvert
306.5Hellisdal
86.9Diagne
157.1Karlsson
196.3Magnusson
166.9Lendambi
177.4Taonsa
346.9Celic
57.2Castegren
156.7Sandberg
47.9Anker
227.9Krusnell
106.5Heier
66.9Lindberg
307.1Vancsa
246.6Svensson
116.7Bjerkebo
97.6Uneken
Västerås SK3-4-3
Västerås SK
70′9 Casper Risbjerg16 Bonaventure Lendambi
70′7 Abdelrahman Boudah19 Jens Magnusson
73′14 I. Lushaku30 Mattias Hellisdal
88′5 Karl Gunnarsson8 Mamadou Diagne
88′20 Jonny Melvin Ljungqvist11 Simon Gefvert
IK Sirius
63′29 Åke Andersson9 Jesper Uneken
76′17 Neo Jönsson24 Victor Svensson
76′21 Charlie Nildén30 Zalán Vancsa
84′20 Victor Ekstrom11 Isak Bjerkebo
Västerås SKIK Sirius
57Boldbesiddelse %43
13Skud i alt11
2Skud på mål5
8Hjørnespark2
16Frispark begået12
2Gule kort0
0Røde kort0
1Offside1
83Afleveringspræcision %76
502Afleveringer391
4Redninger1
Opdateret: 20. oktober 2026, 07:44

Stilling

#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 IK Sirius24174355302555VVVVU
2 Djurgården24152750212947VVTVV
3 Hammarby IF24144650212946UVVTV
4 BK Häcken24119443301342UUVVV
5 IF Elfsborg24118537241341TVVVU
6 Västerås SK2411583536-138TVVTV
7 Malmö FF24113103834436UVTVT
8 IFK Göteborg2410683443-936VVVVU
9 AIK249783842-434TUTTU
10 GAIS2486103025530UTVTT
11 IF Brommapojkarna2486103643-730VTTVT
12 Mjällby2458112840-1223UUTUT
13 Kalmar FF2464142338-1522TTTTV
14 Degerfors IF2455142137-1620VTTUT
15 Örgryte2446142954-2518UTTTV
16 Halmstad2435161645-2914TTVTT
Kvalifikation til Champions LeagueKvalifikation til Conference LeagueNedrykningsplayoffNedrykning
#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 Hammarby IF129123472728VVVVT
2 IF Elfsborg127322191224TVVVV
3 IK Sirius1273227171024UTTVU
4 IFK Göteborg126331613321VUVVV
5 BK Häcken125522118320UVTUV
6 Djurgården1261530141619VTVVT
7 GAIS125431651119UTVUT
8 Västerås SK125431813519VUTVV
9 Kalmar FF115241417-317UVTTT
10 Malmö FF135172521416TUVVT
11 IF Brommapojkarna124351515015VVVTT
12 AIK124261927-814VTUTU
13 Örgryte122642122-112TUUTV
14 Degerfors IF123271217-511TVVTT
15 Mjällby123271219-711VTTTU
16 Halmstad12327919-1011TTVVT
#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 IK Sirius12101128131531VTVVV
2 Djurgården129122071328VVVVV
3 BK Häcken1264222121022TVUVV
4 AIK125521915420UVVUT
5 Malmö FF116231313020UVVVT
6 Västerås SK126151723-619TTVVT
7 Hammarby IF125341614218VTUVV
8 IF Elfsborg124531615117VUTVU
9 IF Brommapojkarna124352128-715TUTTV
10 IFK Göteborg124351830-1215TTVVU
11 Mjällby122641621-512TTUUT
12 GAIS123271420-611VTTVT
13 Degerfors IF12237920-119VTTTU
14 Örgryte122010832-246VTTTT
15 Kalmar FF131210921-125UTTTV
16 Halmstad12039726-193TUTTT
Opdateret: 20. oktober 2026, 05:32

Kampprogram

Lørdag 4. april 2026Allsvenskan

Lørdag 4. april 2026
Degerfors IF0 – 3IK Sirius
Allsvenskan

Mandag 13. april 2026Allsvenskan

Mandag 13. april 2026
IK Sirius2 – 0Hammarby IF
Allsvenskan

Lørdag 18. april 2026Allsvenskan

Lørdag 18. april 2026
IK Sirius4 – 1Västerås SK
Allsvenskan

Torsdag 23. april 2026Allsvenskan

Torsdag 23. april 2026
Malmö FF2 – 3IK Sirius
Allsvenskan

Mandag 27. april 2026Allsvenskan

Mandag 27. april 2026
BK Häcken2 – 2IK Sirius
Allsvenskan

Lørdag 2. maj 2026Allsvenskan

Lørdag 2. maj 2026
IK Sirius3 – 2Kalmar FF
Allsvenskan

Mandag 11. maj 2026Allsvenskan

Mandag 11. maj 2026
IK Sirius2 – 0Örgryte
Allsvenskan

Mandag 18. maj 2026Allsvenskan

Mandag 18. maj 2026
Djurgården2 – 3IK Sirius
Allsvenskan

Søndag 24. maj 2026Allsvenskan

Søndag 24. maj 2026
IK Sirius2 – 1GAIS
Allsvenskan

Lørdag 30. maj 2026Allsvenskan

Lørdag 30. maj 2026
AIK0 – 3IK Sirius
Allsvenskan

Fredag 3. juli 2026Allsvenskan

Fredag 3. juli 2026
IK Sirius4 – 4Mjällby
Allsvenskan

Søndag 12. juli 2026Allsvenskan

Søndag 12. juli 2026
IF Brommapojkarna1 – 2IK Sirius
Allsvenskan

Søndag 19. juli 2026Allsvenskan

Søndag 19. juli 2026
IF Elfsborg1 – 3IK Sirius
Allsvenskan

Søndag 26. juli 2026Allsvenskan

Søndag 26. juli 2026
IK Sirius4 – 1IFK Göteborg
Allsvenskan

Mandag 3. august 2026Allsvenskan

Mandag 3. august 2026
Halmstad0 – 2IK Sirius
Allsvenskan

Mandag 10. august 2026Allsvenskan

Mandag 10. august 2026
IK Sirius2 – 2IF Brommapojkarna
Allsvenskan

Lørdag 15. august 2026Allsvenskan

Lørdag 15. august 2026
Mjällby4 – 3IK Sirius
Allsvenskan

Fredag 21. august 2026Allsvenskan

Fredag 21. august 2026
IK Sirius0 – 3BK Häcken
Allsvenskan

Onsdag 26. august 2026Svenska Cupen

Onsdag 26. august 2026
Friska Viljor0 – 2IK Sirius
Svenska Cupen

Mandag 31. august 2026Allsvenskan

Mandag 31. august 2026
IK Sirius0 – 1Malmö FF
Allsvenskan

Lørdag 5. september 2026Allsvenskan

Lørdag 5. september 2026
Västerås SK0 – 1IK Sirius
Allsvenskan

Mandag 14. september 2026Allsvenskan

Mandag 14. september 2026
IK Sirius2 – 0Degerfors IF
Allsvenskan

Lørdag 19. september 2026Allsvenskan

Lørdag 19. september 2026
Örgryte1 – 2IK Sirius
Allsvenskan

Lørdag 10. oktober 2026Allsvenskan

Lørdag 10. oktober 2026
GAIS0 – 1IK Sirius
Allsvenskan

Søndag 18. oktober 2026Allsvenskan

Søndag 18. oktober 2026
IK Sirius2 – 2IF Elfsborg
Allsvenskan

Lørdag 24. oktober 2026Allsvenskan

Lørdag 24. oktober 2026
IK Sirius15:00AIK
Odds 1X2: 1 1,56 MarathonbetX 4,40 Marathonbet2 4,85 MarathonbetAllsvenskan

Torsdag 29. oktober 2026Allsvenskan

Torsdag 29. oktober 2026
Hammarby IF18:30IK Sirius
Allsvenskan

Tirsdag 3. november 2026Allsvenskan

Tirsdag 3. november 2026
IK Sirius19:00Halmstad
Allsvenskan

Søndag 8. november 2026Allsvenskan

Søndag 8. november 2026
Kalmar FF16:30IK Sirius
Allsvenskan

Søndag 22. november 2026Allsvenskan

Søndag 22. november 2026
IK Sirius14:00Djurgården
Allsvenskan

Søndag 29. november 2026Allsvenskan

Søndag 29. november 2026
IFK Göteborg15:00IK Sirius
Allsvenskan
Opdateret: 20. oktober 2026, 05:32

Spillere

Målmænd

  • 1Ismael Diawara

    Nationalitet
    Mali
    Position
    Målmand
    Alder
    31 år
    Højde
    194 cm
    Vægt
    97 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2027
  • 34David Celic

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Målmand
    Alder
    23 år
    Højde
    188 cm
    Vægt
    83 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2027
  • 39Villy Strindlund Larsen

    Position
    Målmand
    Alder
    19 år

Forsvar

  • 2Mohamed Soumah

    Nationalitet
    Guinea
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    23 år
    Højde
    188 cm
    Vægt
    80 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2030
  • 3Bogdan Milovanov

    Nationalitet
    Ukraine
    Position
    Højre back
    Alder
    28 år
    Højde
    178 cm
    Vægt
    75 kg
  • 4Tobias Anker

    Nationalitet
    Danmark
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    25 år
    Højde
    194 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2029
  • 5Henrik Castegren

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Højre back · anfører
    Alder
    30 år
    Højde
    185 cm
    Vægt
    82 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2027
  • 12Isaac Höök Yawe

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    19 år
    Kontrakt indtil
    30. november 2026
  • 15Simon Sandberg

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    32 år
    Højde
    186 cm
    Vægt
    77 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2026
  • 20Victor Ekstrom

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Højre back
    Alder
    23 år
    Højde
    179 cm
    Vægt
    65 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 22Oscar Krusnell

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Venstre back
    Alder
    27 år
    Højde
    187 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 27Ben Magnusson

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    19 år
  • 35Elliot Eld

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Defender
    Alder
    18 år
    Kontrakt indtil
    31. december 2031
  • Saba Mamatsashvili

    Nationalitet
    Georgien
    Position
    Venstre back
    Alder
    24 år
    Højde
    181 cm
    Vægt
    73 kg

Midtbane

  • 6Marcus Lindberg

    Nationalitet
    Danmark
    Position
    Central midtbane
    Alder
    26 år
    Højde
    183 cm
    Vægt
    75 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
  • 8Matthias Nartey

    Nationalitet
    Holland
    Position
    Offensiv midtbane
    Alder
    22 år
    Højde
    185 cm
    Vægt
    82 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2030
  • 10Melker Heier

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Defensiv midtbane
    Alder
    25 år
    Højde
    181 cm
    Vægt
    65 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2027
  • 16Otso Liimatta

    Nationalitet
    Finland
    Position
    Offensiv midtbane
    Alder
    22 år
    Højde
    169 cm
    Vægt
    63 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2031
  • 18Adam Wikman

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Central midtbane
    Alder
    22 år
    Højde
    178 cm
    Vægt
    68 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2029
  • 19Noel Milleskog

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Højre kant
    Alder
    24 år
    Højde
    178 cm
    Vægt
    72 kg
  • 21Charlie Nildén

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Central midtbane
    Alder
    19 år
    Højde
    175 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2030
  • 24Victor Svensson

    Nationalitet
    Danmark
    Position
    Midtbane
    Alder
    20 år
    Kontrakt indtil
    31. december 2029
  • 26Hugo Andersson Mella

    Position
    Offensiv midtbane
    Alder
    19 år
    Højde
    178 cm
    Vægt
    55 kg
  • 30Zalán Vancsa

    Nationalitet
    Ungarn
    Position
    Midtbane
    Alder
    21 år
    Højde
    175 cm
    Vægt
    70 kg
  • 37Robin Krügel

    Position
    Midtbane

Angreb

  • 7Joakim Persson

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Højre kant
    Alder
    24 år
    Højde
    186 cm
    Vægt
    69 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2029
  • 9Robbie Ure

    Nationalitet
    Skotland
    Position
    Angriber
    Alder
    22 år
    Højde
    189 cm
  • 11Isak Bjerkebo

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Venstre kant
    Alder
    23 år
    Højde
    172 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2029
  • 14Jesper Uneken

    Nationalitet
    Holland
    Position
    Angriber
    Alder
    22 år
    Højde
    177 cm
    Vægt
    61 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2031
  • 17Neo Jönsson

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Angriber
    Alder
    19 år
    Højde
    164 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2029
  • 23Finlay Neat

    Nationalitet
    Skotland
    Position
    Angriber
    Alder
    20 år
  • 25Odera Samuel Adindu

    Nationalitet
    Nigeria
    Position
    Højre kant
    Alder
    20 år
    Kontrakt indtil
    30. juni 2030
  • 29Åke Andersson

    Position
    Angriber
    Alder
    19 år
    Højde
    181 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2031
  • 36August Ljungberg

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Venstre kant
    Alder
    21 år
    Højde
    180 cm
    Vægt
    67 kg
  • 37Munaser Mohamud

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Venstre kant
    Alder
    18 år
Opdateret: 19. oktober 2026, 05:32

Statistik

SpillerPosKampeMinMålASSSKUDINDDUEDRIAFL%TACKEROBCLEARLUFTFEJLFRIREDNINGERREDNINGER I FELTETCLEAN SHEETSRating* ▼Detaljer
Robbie UreANGAngreb15134615245690975.99%1266140120050007.71
Otso LiimattaMIDMidtbane36620315292.86%2400010000007.43
Marcus LindbergMIDMidtbane2320682720341391184.23%693544190310073007.31
Isak BjerkeboANGAngreb242114141084107653080.2%1951010130080007.29
Oscar KrusnellFORForsvar2320330371401091681.77%623553140220084007.19
Henrik CastegrenFORForsvar22198030242586386.66%392986350220070007.06
Tobias AnkerFORForsvar2118802213186389.09%2322124530270083007.04
Victor EkstromFORForsvar11662104844383.09%22162910060051007.02
Melker HeierMIDMidtbane232045122515881788.76%35402631370075006.97
Mohamed SoumahFORForsvar2017024090941092.3%313083312200054106.96
Zalán VancsaMIDMidtbane5297024912482.81%2501000030006.91
August LjungbergANGAngreb515511738185.71%3022020010006.89
Neo JönssonANGAngreb15736232928371074.02%121750140072006.83
Victor SvenssonMIDMidtbane24150333273101674.68%41818180340082006.81
David CelicMÅLMålmand242160000019066.27%21221431663681006.8
Joakim PerssonANGAngreb1461423131133477.66%16462080051006.76
Odera Samuel AdinduANGAngreb1760012121829579.29%136119080051006.73
Åke AnderssonANGAngreb3182002011469.23%0144030020006.71
Jesper UnekenANGAngreb5282106026065.63%12517050021006.67
Matthias NarteyMIDMidtbane9165004416366.67%9133040030006.6
Simon SandbergFORForsvar11411000016086.19%86317040040006.58
Adam WikmanMIDMidtbane46500023090%2121000020006.54
Charlie NildénMIDMidtbane19586007213081.53%1361510120072006.54
Noel MilleskogMIDMidtbane311600303075%0212020000006.43
Ben MagnussonFORForsvar000000000000000000000—
Bogdan MilovanovFORForsvar000000000000000000000—
Elliot EldFORForsvar110000000000000000000—
Finlay NeatANGAngreb000000000000000000000—
Hugo Andersson MellaMIDMidtbane2500006171.43%300100001000—
Isaac Höök YaweFORForsvar110000000000000000000—
Ismael DiawaraMÅLMålmand000000000000000000000—
Munaser MohamudANGAngreb000000000000000000000—
Robin KrügelMIDMidtbane000000000000000000000—
Saba MamatsashviliFORForsvar000000000000000000000—
Villy Strindlund LarsenMÅLMålmand000000000000000000000—

*Rating udregnes på baggrund af 51 forskellige statistikker. Skalaen går fra 3 til 10. Alle spillere starter på 6,5 og bevæger sig op eller ned efter præstationen. Mål og nøgleafleveringer trækker op, mens røde kort og afgørende fejl trækker ned.

Opdateret: 19. oktober 2026, 05:32
Vi bruger cookies

Vi benytter cookies, som er nødvendige for at få hjemmesiden til at fungere. Derudover benytter vi også cookies til at overvåge og spore indsatsen for vores markedsføring, overvåge brugen af vores hjemmeside og forbedre brugeroplevelsen af vores hjemmeside. Hvis du vil undgå disse cookies, bedes du tage et kig på vores cookiepolitik for at se hvordan du deaktiverer cookies i din browser.

Læs mere her: cookie og privatlivspolitik.