Tromsø

2026

Kampe

Kommende kampe

Søndag 25. oktober 2026Eliteserien

Søndag 25. oktober 2026
Viking FK14:30Tromsø
Odds 1X2: 1 1,45 MarathonbetX 4,70 Marathonbet2 5,80 MarathonbetEliteserien

Søndag 1. november 2026Eliteserien

Søndag 1. november 2026
Vålerenga19:15Tromsø
Eliteserien

Søndag 8. november 2026Eliteserien

Søndag 8. november 2026
Tromsø14:30FK Bodø / Glimt
Eliteserien

Lørdag 21. november 2026Eliteserien

Lørdag 21. november 2026
Tromsø14:00Viking FK
Eliteserien

Søndag 29. november 2026Eliteserien

Søndag 29. november 2026
Sandefjord17:00Tromsø
Eliteserien

Seneste resultater

Søndag 18. oktober 2026Eliteserien

Søndag 18. oktober 2026
Tromsø1 – 1KFUM
Eliteserien
8'▮
Gult kort Ola Visted · Forseelse
38'▮
Gult kort Daniel Schneider · Forseelse
Mål Troy Nyhammer · Venstrebensskud · Assist: Alexander Warneryd1-0
59'⚽
Gult kort Troy Nyhammer · Forseelse
62'▮
Gult kort Sander Håvik Innvær · Forseelse
65'▮
66'⚽
1-1Mål Fredrik Berglie · Hovedstød · Assist: Robin Rasch
Gult kort Alexander Warneryd · Forseelse
70'▮
74'▮
Gult kort Brage Skaret · Forseelse
Gult kort David Edvardsson · Forseelse
76'▮
Tromsø5-3-2
KFUM3-4-3
16.3Haugaard
376.8Innvær
47.2Skjærvik
256.7Øyvann
307.0Vådebu
297.5Warneryd
56.7Edvardsson
117.0Jenssen
706.6Bjørlo
107.3Nyhammer
227.1Larsen
16.5Ødegaard
136.5Skaret
57.2Berglie
26.4Schneider
146.6Hoseth
196.9Saunes
96.7Vinjor
166.5Hjorth
116.9Visted
226.5Kristensen
106.5Njie
Tromsø5-3-2
Tromsø
68′7 Lars Olden Larsen70 Morten Bjørlo
68′24 Vince Osuji25 Casper Øyvann
77′9 Daniel Braut10 Troy Nyhammer
77′15 Vegard Erlien22 Heine Åsen Larsen
86′8 Jesper Grundt5 David Edvardsson
KFUM
56′7 Robin Rasch9 Martin Tangen Vinjor
66′28 Magnus Grødem22 Bjørn Martin Kristensen
66′27 T. Sørås19 Eirik Saunes
85′24 Håkon Røsten5 Fredrik Berglie
85′18 Rasmus Eggen Vinge10 Bilal Njie
TromsøKFUM
63Boldbesiddelse %37
15Skud i alt7
3Skud på mål2
1Hjørnespark2
13Frispark begået12
4Gule kort3
0Røde kort0
1Offside2
86Afleveringspræcision %82
702Afleveringer411
1Redninger2

Søndag 11. oktober 2026Eliteserien

Søndag 11. oktober 2026
Fredrikstad FK1 – 1Tromsø
Eliteserien
Gult kort Max Nilsson · Forseelse
20'▮
Gult kort Bryan Fiabema · Forseelse
25'▮
26'⚽
0-1Mål Troy Nyhammer · Venstrebensskud · Assist: Heine Åsen Larsen
31'▮
Gult kort Vetle Skjærvik · Protest
49'▮
Gult kort Morten Bjørlo · Forseelse
50'▮
Rødt kort Leon Hien · Forseelse
Mål Fredrik Holmé · Hovedstød · Assist: Samuel Leach Holm1-1
67'⚽
79'▮
Gult kort Ruben Yttergård Jenssen · Tidsspilde
Fredrikstad FK3-4-3
Tromsø5-3-2
777.3Børsheim
126.9Fredriksen
48.3Holmé
286.9Owusu
166.9Eid
68.5Holm
146.9Nilsson
136.6Sørløkk
116.9West
236.7Skogvold
187.1Fiabema
17.0Haugaard
377.1Innvær
46.5Skjærvik
216.0Hien
306.8Vådebu
296.9Warneryd
57.0Edvardsson
117.1Jenssen
706.6Bjørlo
107.9Nyhammer
226.2Larsen
Fredrikstad FK3-4-3
Fredrikstad FK
60′10 Johannes Núñez12 Ulrik Fredriksen
78′7 Benjamin Faraas11 Liam West
78′29 Gabriel Wesseh23 Henrik Langaas Skogvold
84′5 Simen Rafn28 Solomon Owusu
Tromsø
54′24 Vince Osuji10 Troy Nyhammer
70′15 Vegard Erlien22 Heine Åsen Larsen
70′7 Lars Olden Larsen70 Morten Bjørlo
88′8 Jesper Grundt5 David Edvardsson
Fredrikstad FKTromsø
66Boldbesiddelse %34
26Skud i alt11
5Skud på mål5
8Hjørnespark2
10Frispark begået9
2Gule kort3
0Røde kort1
1Offside0
90Afleveringspræcision %82
782Afleveringer400
4Redninger4

Søndag 20. september 2026Eliteserien

Søndag 20. september 2026
Tromsø3 – 2HamKam
Eliteserien
41'⚽
0-1Mål Mohamed Ofkir · Hovedstød · Assist: David Benjamin
Mål Morten Bjørlo · Højrebensskud · Assist: Alexander Warneryd1-1
44'⚽
Mål Heine Åsen Larsen · Hovedstød · Assist: Ruben Yttergård Jenssen 2-1
60'⚽
71'VAR
VAR Henrik Udahl · Straffespark underkendt
77'▮
Gult kort S. Strand Nilsen · Forseelse
Mål Vegard Erlien · Hovedstød · Assist: Ruben Yttergård Jenssen 3-1
85'⚽
87'⚽
3-2Selvmål Vetle Skjærvik · Selvmål
Tromsø5-3-2
HamKam5-3-2
16.5Haugaard
376.8Innvær
46.3Skjærvik
216.9Hien
306.5Vådebu
296.9Warneryd
707.9Bjørlo
117.9Jenssen
76.9Larsen
106.5Nyhammer
227.9Larsen
128.0Sandberg
225.9Nilsen
26.3Gjone
236.3Sjølstad
36.2Day
56.6Andresen
86.7Johnsgård
146.8Mares
266.7Metcalfe
287.0Benjamin
117.1Ofkir
Tromsø5-3-2
Tromsø
68′15 Vegard Erlien22 Heine Åsen Larsen
83′8 Jesper Grundt70 Morten Bjørlo
90+3′18 Nikolay Jakobsen Hristov10 Troy Nyhammer
HamKam
46′19 Henrik Udahl11 Mohamed Ofkir
60′4 H. Opsahl23 F. Sjølstad
60′24 Danilo Al-Saed28 David Benjamin
75′10 Loris Mettler8 M. Johnsgård
TromsøHamKam
66Boldbesiddelse %34
18Skud i alt5
11Skud på mål2
7Hjørnespark1
8Frispark begået9
0Gule kort1
0Røde kort0
1Offside3
89Afleveringspræcision %78
712Afleveringer355
1Redninger8

Lørdag 12. september 2026Eliteserien

Lørdag 12. september 2026
Rosenborg BK5 – 3Tromsø
Eliteserien
Mål Ole Selnæs · Venstrebensskud · Assist: Mikkel Konradsen Ceide1-0
3'⚽
Mål Amin Chiakha · Højrebensskud · Assist: Noah Sahsah2-0
5'⚽
Mål Noah Sahsah · Højrebensskud · Assist: Adrian Pereira3-0
34'⚽
42'▮
Gult kort Vegard Erlien · Forseelse
Mål Aslak Witry · Højrebensskud · Assist: Ole Selnæs4-0
43'⚽
Mål Noah Sahsah · Højrebensskud · Assist: Mads Bomholt5-0
47'⚽
49'▮
Gult kort David Edvardsson · Forseelse
71'⚽
5-1Mål Troy Nyhammer · Venstrebensskud · Assist: Heine Åsen Larsen
Gult kort Leopold Wahlstedt · Forseelse
73'▮
75'⚽
5-2Mål (straffe) Heine Åsen Larsen · Straffespark
77'⚽
5-3Selvmål Ole Selnæs · Selvmål
Gult kort Maciej Soboczynski · Forseelse
86'▮
90'+3▮
Gult kort Vince Osuji · Forseelse
Rosenborg BK4-4-2
Tromsø5-3-2
17.3Wahlstedt
167.5Witry
46.6Ceide
216.1Nemcik
196.8Pereira
118.3Sahsah
177.1Bomholt
108.7Selnæs
76.7Nordli
187.7Chiakha
356.8Ceide
16.4Haugaard
295.5Warneryd
306.3Vådebu
216.3Hien
336.2Jatta
376.0Innvær
56.4Edvardsson
116.5Jenssen
706.2Bjørlo
156.5Erlien
228.1Larsen
Rosenborg BK4-4-2
Rosenborg BK
66′6 Mathias Kjølø35 Emil Konradsen Ceide
75′29 David Duris7 Simen Bolkan Nordli
75′15 Jonas Mortensen16 Aslak Witry
75′30 Maciej Soboczynski18 Amin Chiakha
81′3 Tobias Solheim Dahl11 Noah Sahsah
Tromsø
46′17 Isak Dahlqvist37 Sander Håvik Innvær
60′8 Jesper Grundt70 Morten Bjørlo
60′7 Lars Olden Larsen5 David Edvardsson
70′10 Troy Nyhammer15 Vegard Erlien
88′24 Vince Osuji21 Leon Hien
Rosenborg BKTromsø
54Boldbesiddelse %46
20Skud i alt15
10Skud på mål9
4Hjørnespark4
19Frispark begået12
2Gule kort3
0Røde kort0
0Offside0
76Afleveringspræcision %69
497Afleveringer419
6Redninger5

Søndag 6. september 2026Eliteserien

Søndag 6. september 2026
Kristiansund BK2 – 0Tromsø
Eliteserien
Mål L. Alvheim · Højrebensskud · Assist: Marius Elvius1-0
14'⚽
22'▮
Gult kort Vince Osuji · Forseelse
Gult kort Marius Elvius · Forseelse
25'▮
50'▮
Gult kort Musa Jatta · Forseelse
54'▮
Gult kort Sander Håvik Innvær · Forseelse
Mål L. Alvheim · Højrebensskud · Assist: W. Igor2-0
77'⚽
Kristiansund BK4-2-3-1
Tromsø5-3-2
17.2Lansing
597.6Elvius
47.2Júlíusson
57.1Ulvestad
256.9Kitolano
107.6Bruseth
67.4Isaksen
246.7Christensen
77.0Svendsen
116.5Bytyqi
198.5Alvheim
15.8Haugaard
376.1Innvær
246.5Osuji
217.1Hien
306.6Vådebu
296.4Warneryd
76.1Larsen
56.8Edvardsson
706.5Bjørlo
106.6Nyhammer
226.5Larsen
Kristiansund BK4-2-3-1
Kristiansund BK
56′16 D. Tufekčić24 Gustav Christensen
66′3 F. Flex25 John Kitolano
66′20 W. Igor11 Zymer Bytyqi
75′27 A. Rønning7 Sander Svendsen
75′23 Tobias Hammer Svendsen6 Jesper Isaksen
Tromsø
46′8 Jesper Grundt7 Lars Olden Larsen
46′33 Musa Jatta24 Vince Osuji
66′15 Vegard Erlien70 Morten Bjørlo
78′18 Nikolay Jakobsen Hristov22 Heine Åsen Larsen
89′27 Mads Mikkelsen37 Sander Håvik Innvær
Kristiansund BKTromsø
42Boldbesiddelse %58
9Skud i alt8
2Skud på mål3
4Hjørnespark7
13Frispark begået23
1Gule kort3
0Røde kort0
0Offside1
74Afleveringspræcision %82
379Afleveringer525
3Redninger0
Opdateret: 20. oktober 2026, 07:49

Stilling

#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 FK Bodø / Glimt23182358203856VVTVV
2 Viking FK23182359223756UVVVV
3 Molde FK23124752351740VVTUV
4 Tromsø23117542311140TTVUU
5 Rosenborg BK23114843311237VVVUV
6 Lillestrøm SK2311393231136VVTUV
7 SK Brann2392124037329TTVTT
8 Fredrikstad FK2385102836-829TUUUT
9 KFUM2385102837-929TVVVU
10 Sarpsborg 08 FF237792834-628UUTVT
11 Vålerenga2375113846-826UTUTV
12 HamKam2375113348-1526TTTVT
13 Sandefjord2366112230-824UTVUT
14 Aalesund235993951-1224VTVTV
15 Kristiansund BK2354142347-2419VTTTT
16 IK Start2344152554-2916TVTTT
Kvalifikation til Champions LeagueKvalifikation til Conference LeagueNedrykningsplayoffNedrykning
#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 Viking FK11110041122933VVVVV
2 FK Bodø / Glimt1110013472730VVVVV
3 Molde FK1281330141625UVVTV
4 Tromsø1274122101225UVUVU
5 Rosenborg BK1273228141424VVVVU
6 KFUM126241514120TVUVV
7 SK Brann126062018218VVTVT
8 Fredrikstad FK115331412218VVTUU
9 Vålerenga125252320317TTTUV
10 HamKam115241721-417TUUTT
11 Lillestrøm SK115151917216TTTVU
12 Sarpsborg 08 FF114341215-315VTUTT
13 Sandefjord123541012-214TUUVT
14 Kristiansund BK114251418-414TVVTT
15 IK Start113351419-512TTVVT
16 Aalesund122642430-612UTUVT
#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 FK Bodø / Glimt1282224131126VVVTV
2 Viking FK127231810823UVTUV
3 Lillestrøm SK126241314-120TUVTV
4 Molde FK114342221115VTVVU
5 Tromsø114342021-115VTTTU
6 Rosenborg BK114161517-213TVTVV
7 Sarpsborg 08 FF123451619-313UTUUV
8 Aalesund113351521-612UTTVV
9 SK Brann113262019111TVUTT
10 Fredrikstad FK123271424-1011TVVUT
11 Sandefjord113171218-610TTVTU
12 KFUM112361323-109VTTVU
13 Vålerenga112361526-119VUUTT
14 HamKam122371627-119VTTTV
15 Kristiansund BK12129929-205TTUTT
16 IK Start1211101135-244TVTTT
Opdateret: 19. oktober 2026, 05:33

Kampprogram

Søndag 15. marts 2026Eliteserien

Søndag 15. marts 2026
Tromsø4 – 0Fredrikstad FK
Eliteserien

Søndag 22. marts 2026Eliteserien

Søndag 22. marts 2026
SK Brann1 – 2Tromsø
Eliteserien

Mandag 6. april 2026Eliteserien

Mandag 6. april 2026
Tromsø2 – 0Rosenborg BK
Eliteserien

Lørdag 11. april 2026Eliteserien

Lørdag 11. april 2026
Tromsø2 – 0Kristiansund BK
Eliteserien

Onsdag 15. april 2026Eliteserien

Onsdag 15. april 2026
Tromsø0 – 0Lillestrøm SK
Eliteserien

Søndag 19. april 2026Eliteserien

Søndag 19. april 2026
Sarpsborg 08 FF0 – 1Tromsø
Eliteserien

Søndag 26. april 2026Eliteserien

Søndag 26. april 2026
Tromsø3 – 1Sandefjord
Eliteserien

Onsdag 29. april 2026Eliteserien

Onsdag 29. april 2026
Tromsø0 – 5SK Brann
Eliteserien

Søndag 3. maj 2026Eliteserien

Søndag 3. maj 2026
IK Start1 – 1Tromsø
Eliteserien

Søndag 10. maj 2026Eliteserien

Søndag 10. maj 2026
Tromsø2 – 0Molde FK
Eliteserien

Lørdag 16. maj 2026Eliteserien

Lørdag 16. maj 2026
FK Bodø / Glimt5 – 0Tromsø
Eliteserien

Mandag 25. maj 2026Eliteserien

Mandag 25. maj 2026
Tromsø1 – 1Aalesund
Eliteserien

Fredag 29. maj 2026Eliteserien

Fredag 29. maj 2026
KFUM0 – 0Tromsø
Eliteserien

Lørdag 11. juli 2026Eliteserien

Lørdag 11. juli 2026
Tromsø4 – 0Vålerenga
Eliteserien

Lørdag 18. juli 2026Eliteserien

Lørdag 18. juli 2026
HamKam1 – 4Tromsø
Eliteserien

Torsdag 23. juli 2026Europa League

Torsdag 23. juli 2026
Tromsø0 – 1Hradec Králové
Europa League

Torsdag 30. juli 2026Europa League

Torsdag 30. juli 2026
Hradec Králové3 – 1Tromsø
Europa League

Søndag 2. august 2026Eliteserien

Søndag 2. august 2026
Aalesund2 – 6Tromsø
Eliteserien

Torsdag 6. august 2026Conference League

Torsdag 6. august 2026
CFR Cluj0 – 5Tromsø
Conference League

Torsdag 13. august 2026Conference League

Torsdag 13. august 2026
Tromsø2 – 1CFR Cluj
Conference League

Søndag 16. august 2026Eliteserien

Søndag 16. august 2026
Molde FK3 – 2Tromsø
Eliteserien

Torsdag 20. august 2026Conference League

Torsdag 20. august 2026
Tromsø0 – 0Brighton & Hove Albion
Conference League

Torsdag 27. august 2026Conference League

Torsdag 27. august 2026
Brighton & Hove Albion4 – 0Tromsø
Conference League

Søndag 30. august 2026Eliteserien

Søndag 30. august 2026
Tromsø0 – 0Sarpsborg 08 FF
Eliteserien

Søndag 6. september 2026Eliteserien

Søndag 6. september 2026
Kristiansund BK2 – 0Tromsø
Eliteserien

Lørdag 12. september 2026Eliteserien

Lørdag 12. september 2026
Rosenborg BK5 – 3Tromsø
Eliteserien

Søndag 20. september 2026Eliteserien

Søndag 20. september 2026
Tromsø3 – 2HamKam
Eliteserien

Søndag 11. oktober 2026Eliteserien

Søndag 11. oktober 2026
Fredrikstad FK1 – 1Tromsø
Eliteserien

Søndag 18. oktober 2026Eliteserien

Søndag 18. oktober 2026
Tromsø1 – 1KFUM
Eliteserien

Søndag 25. oktober 2026Eliteserien

Søndag 25. oktober 2026
Viking FK14:30Tromsø
Odds 1X2: 1 1,45 MarathonbetX 4,70 Marathonbet2 5,80 MarathonbetEliteserien

Søndag 1. november 2026Eliteserien

Søndag 1. november 2026
Vålerenga19:15Tromsø
Eliteserien

Søndag 8. november 2026Eliteserien

Søndag 8. november 2026
Tromsø14:30FK Bodø / Glimt
Eliteserien

Lørdag 21. november 2026Eliteserien

Lørdag 21. november 2026
Tromsø14:00Viking FK
Eliteserien

Søndag 29. november 2026Eliteserien

Søndag 29. november 2026
Sandefjord17:00Tromsø
Eliteserien

Søndag 6. december 2026Eliteserien

Søndag 6. december 2026
Tromsø17:00IK Start
Eliteserien

Søndag 13. december 2026Eliteserien

Søndag 13. december 2026
Lillestrøm SK17:00Tromsø
Eliteserien
Opdateret: 20. oktober 2026, 05:33

Spillere

Målmænd

  • 1Jakob Haugaard

    Nationalitet
    Danmark
    Position
    Målmand
    Alder
    34 år
    Højde
    199 cm
    Vægt
    87 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2026
  • 12Ole Kristian Lauvli

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Målmand
    Alder
    32 år
    Højde
    193 cm
    Vægt
    82 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2026

Forsvar

  • 2Leo Cornic

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Højre back
    Alder
    25 år
    Højde
    178 cm
  • 3Mathias Tønnessen

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    22 år
    Højde
    190 cm
    Vægt
    70 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2030
  • 4Vetle Skjærvik

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    26 år
    Højde
    190 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2027
  • 16Benjamin Myrvold

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    16 år
    Højde
    195 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2029
  • 21Leon Hien

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    25 år
    Højde
    186 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2026
  • 21Tobias Guddal

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    24 år
    Højde
    201 cm
    Vægt
    88 kg
  • 24Jens Berland Husebø

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    27 år
    Højde
    188 cm
    Vægt
    82 kg
  • 24Vince Osuji

    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    20 år
    Højde
    185 cm
    Vægt
    88 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2029
  • 25Abubacarr Sedi Kinteh

    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    19 år
    Højde
    186 cm
  • 25Casper Øyvann

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    26 år
    Højde
    194 cm
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
  • 29Alexander Warneryd

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Venstre back
    Alder
    21 år
    Højde
    174 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2029
  • 30Isak Vådebu

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    23 år
    Højde
    185 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2029
  • 33Musa Jatta

    Nationalitet
    Gambia
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    21 år
    Højde
    192 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2030
  • 37Sander Håvik Innvær

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Venstre back
    Alder
    22 år
    Højde
    180 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2029
  • 40Elias Molund

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    19 år

Midtbane

  • 5David Edvardsson

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Central midtbane
    Alder
    24 år
    Højde
    174 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 6Jens Hjertø-Dahl

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Central midtbane
    Alder
    20 år
    Højde
    194 cm
  • 8Jesper Grundt

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Central midtbane
    Alder
    24 år
    Højde
    178 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2029
  • 11Ruben Yttergård Jenssen 

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Central midtbane · anfører
    Alder
    38 år
    Højde
    173 cm
    Vægt
    71 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2026
  • 17Isak Dahlqvist

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Højre midtbane
    Alder
    25 år
    Højde
    173 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2029
  • 19Aleksander Elvebu

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Offensiv midtbane
    Alder
    17 år
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 27Mads Mikkelsen

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Højre back
    Alder
    18 år
    Kontrakt indtil
    31. marts 2028
  • 70Morten Bjørlo

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Central midtbane
    Alder
    31 år
    Højde
    183 cm
    Vægt
    64 kg
  • 92Johan Solstad-Nøis

    Position
    Central midtbane
    Alder
    18 år

Angreb

  • 7Lars Olden Larsen

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Hængende angriber
    Alder
    28 år
    Højde
    175 cm
    Vægt
    74 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2027
  • 9Daniel Braut

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Angriber
    Alder
    21 år
    Højde
    190 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 10Troy Nyhammer

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Offensiv midtbane
    Alder
    20 år
    Højde
    182 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2029
  • 14Sigurd Prestmo

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Central midtbane
    Alder
    20 år
    Højde
    187 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 15Vegard Erlien

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Angriber
    Alder
    28 år
    Højde
    183 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2029
  • 15Viktor Ekblom

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Angriber
    Alder
    28 år
    Højde
    188 cm
  • 18Nikolay Jakobsen Hristov

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Angriber
    Alder
    26 år
    Højde
    183 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2029
  • 20Ieltsin Camões

    Nationalitet
    Portugal
    Position
    Angriber
    Alder
    27 år
    Højde
    188 cm
    Vægt
    69 kg
  • 22Heine Åsen Larsen

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Angriber
    Alder
    24 år
    Højde
    187 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2029
Opdateret: 12. oktober 2026, 05:31

Statistik

SpillerPosKampeMinMålASSSKUDINDDUEDRIAFL%TACKEROBCLEARLUFTFEJLFRIREDNINGERREDNINGER I FELTETCLEAN SHEETSRating* ▼Detaljer
Abubacarr Sedi KintehFORForsvar9596005154583.43%18153423070040007.32
Jens Hjertø-DahlMIDMidtbane14120172385641983.79%207189090081007.14
Heine Åsen LarsenANGAngreb23170010464994575.55%12220600170093007.12
Tobias GuddalFORForsvar1513500111073490.25%1030104451170082007.08
David EdvardssonMIDMidtbane2218841312641091083.75%67193290350095007.07
Ruben Yttergård Jenssen MIDMidtbane2219231888442583.83%1515206070091007.05
Troy NyhammerANGAngreb2095463241432879.64%821450150062007.01
Ieltsin CamõesANGAngreb478203112262.96%3113030010007
Vetle SkjærvikFORForsvar18147611121145287.69%231654150140071007
Leo CornicFORForsvar15128902205363378.3%27624170180083006.95
Isak VådebuFORForsvar2216701091188688.06%352082331210091006.88
Lars Olden LarsenANGAngreb221351122927621180.59%2778140240092006.86
Alexander WarnerydFORForsvar2016734433571063377.92%19163270290072106.84
Jakob HaugaardMÅLMålmand23201101009169.76%1015310513390006.84
Mathias TønnessenFORForsvar6283000117188.76%84147030031006.84
Morten BjørloMIDMidtbane5347105412481.6%4043040001006.77
Isak DahlqvistMIDMidtbane5214013418359.42%12331030010006.72
Daniel BrautANGAngreb175232118151367.74%541036090080006.69
Vince OsujiFORForsvar5196001113091.24%7295060012006.68
Sander Håvik InnværFORForsvar1788111724451982.59%1751520150063006.67
Sigurd PrestmoANGAngreb32700116085.71%3001000020006.67
Jesper GrundtMIDMidtbane89800437283.02%3220020020006.66
Vegard ErlienANGAngreb514910105182%2010040001006.64
Leon HienFORForsvar6493003031189.88%1051811080011106.57
Casper ØyvannFORForsvar27300004093.58%1023000000006.55
Viktor EkblomANGAngreb12000012080%0022000000006.44
Nikolay Jakobsen HristovANGAngreb21300002066.67%0001010000006.43
Musa JattaFORForsvar2134000213075%9262020001006.4
Jens Berland HusebøFORForsvar33100100072.73%0040010020005.76
Ole Kristian LauvliMÅLMålmand15900000047.73%0020000000005.65
Aleksander ElvebuMIDMidtbane110000000000000000000—
Benjamin MyrvoldFORForsvar000000000000000000000—
Elias MolundFORForsvar000000000000000000000—
Johan Solstad-NøisMIDMidtbane24000000100%000001002000—
Mads MikkelsenMIDMidtbane3500011075%101000001000—

*Rating udregnes på baggrund af 51 forskellige statistikker. Skalaen går fra 3 til 10. Alle spillere starter på 6,5 og bevæger sig op eller ned efter præstationen. Mål og nøgleafleveringer trækker op, mens røde kort og afgørende fejl trækker ned.

Opdateret: 19. oktober 2026, 05:33
Vi bruger cookies

Vi benytter cookies, som er nødvendige for at få hjemmesiden til at fungere. Derudover benytter vi også cookies til at overvåge og spore indsatsen for vores markedsføring, overvåge brugen af vores hjemmeside og forbedre brugeroplevelsen af vores hjemmeside. Hvis du vil undgå disse cookies, bedes du tage et kig på vores cookiepolitik for at se hvordan du deaktiverer cookies i din browser.

Læs mere her: cookie og privatlivspolitik.