KFUM

2026

Kampe

Kommende kampe

Søndag 25. oktober 2026Eliteserien

Søndag 25. oktober 2026
Kristiansund BK17:00KFUM
Odds 1X2: 1 2,30 MarathonbetX 3,45 Marathonbet2 2,85 MarathonbetEliteserien

Søndag 1. november 2026Eliteserien

Søndag 1. november 2026
KFUM17:00HamKam
Eliteserien

Søndag 8. november 2026Eliteserien

Søndag 8. november 2026
Viking FK17:00KFUM
Eliteserien

Søndag 22. november 2026Eliteserien

Søndag 22. november 2026
KFUM17:00SK Brann
Eliteserien

Lørdag 28. november 2026Eliteserien

Lørdag 28. november 2026
FK Bodø / Glimt16:00KFUM
Eliteserien

Seneste resultater

Søndag 18. oktober 2026Eliteserien

Søndag 18. oktober 2026
Tromsø1 – 1KFUM
Eliteserien
8'▮
Gult kort Ola Visted · Forseelse
38'▮
Gult kort Daniel Schneider · Forseelse
Mål Troy Nyhammer · Venstrebensskud · Assist: Alexander Warneryd1-0
59'⚽
Gult kort Troy Nyhammer · Forseelse
62'▮
Gult kort Sander Håvik Innvær · Forseelse
65'▮
66'⚽
1-1Mål Fredrik Berglie · Hovedstød · Assist: Robin Rasch
Gult kort Alexander Warneryd · Forseelse
70'▮
74'▮
Gult kort Brage Skaret · Forseelse
Gult kort David Edvardsson · Forseelse
76'▮
Tromsø5-3-2
KFUM3-4-3
16.3Haugaard
376.8Innvær
47.2Skjærvik
256.7Øyvann
307.0Vådebu
297.5Warneryd
56.7Edvardsson
117.0Jenssen
706.6Bjørlo
107.3Nyhammer
227.1Larsen
16.5Ødegaard
136.5Skaret
57.2Berglie
26.4Schneider
146.6Hoseth
196.9Saunes
96.7Vinjor
166.5Hjorth
116.9Visted
226.5Kristensen
106.5Njie
Tromsø5-3-2
Tromsø
68′7 Lars Olden Larsen70 Morten Bjørlo
68′24 Vince Osuji25 Casper Øyvann
77′9 Daniel Braut10 Troy Nyhammer
77′15 Vegard Erlien22 Heine Åsen Larsen
86′8 Jesper Grundt5 David Edvardsson
KFUM
56′7 Robin Rasch9 Martin Tangen Vinjor
66′28 Magnus Grødem22 Bjørn Martin Kristensen
66′27 T. Sørås19 Eirik Saunes
85′24 Håkon Røsten5 Fredrik Berglie
85′18 Rasmus Eggen Vinge10 Bilal Njie
TromsøKFUM
63Boldbesiddelse %37
15Skud i alt7
3Skud på mål2
1Hjørnespark2
13Frispark begået12
4Gule kort3
0Røde kort0
1Offside2
86Afleveringspræcision %82
702Afleveringer411
1Redninger2

Mandag 12. oktober 2026Eliteserien

Mandag 12. oktober 2026
KFUM2 – 1Vålerenga
Eliteserien
26'⚽
0-1Mål Aaron Kiil Olsen · Højrebensskud · Assist: Ghayas Zahid
Mål Bilal Njie · Højrebensskud · Assist: Jonas Lange Hjorth1-1
31'⚽
53'▮
Gult kort Magnus Westergaard · Forseelse
Mål (straffe) Bjørn Martin Kristensen · Straffespark2-1
55'⚽
59'▮
Gult kort Ghayas Zahid · Forseelse
KFUM3-4-3
Vålerenga4-4-2
16.8Ødegaard
246.7Røsten
56.6Berglie
27.4Schneider
146.9Hoseth
196.8Saunes
96.7Vinjor
167.1Hjorth
117.1Visted
226.8Kristensen
107.4Njie
16.8Hedvall
36.5Sjatil
47.2Olsen
556.9Jarl
266.9Gjengaar
247.0Strand
117.3Zahid
286.5Westergaard
106.6Lange
776.6Haren
907.4Sæter
KFUM3-4-3
KFUM
73′18 Rasmus Eggen Vinge10 Bilal Njie
74′28 Magnus Grødem22 Bjørn Martin Kristensen
83′42 David Hickson11 Ola Visted
83′33 Amin Nouri16 Jonas Lange Hjorth
89′7 Robin Rasch33 Amin Nouri
Vålerenga
61′29 Fidel Brice Ambina28 Magnus Westergaard
61′17 M. Grundetjern77 Lucas Haren
72′15 Odin Holm11 Ghayas Zahid
83′37 Ivan Näsberg4 Aaron Kiil Olsen
83′9 Gabriel Rajkovic90 Ole Sæter
KFUMVålerenga
37Boldbesiddelse %63
13Skud i alt22
5Skud på mål5
7Hjørnespark12
6Frispark begået9
0Gule kort2
0Røde kort0
4Offside1
68Afleveringspræcision %80
330Afleveringer534
4Redninger3

Fredag 18. september 2026Eliteserien

Fredag 18. september 2026
Sarpsborg 08 FF1 – 3KFUM
Eliteserien
24'⚽
0-1Mål Bjørn Martin Kristensen · Højrebensskud · Assist: Martin Tangen Vinjor
Gult kort Bjørn Inge Utvik · Forseelse
34'▮
42'▮
Gult kort Bjørn Martin Kristensen · Protest
VAR Claus Niyukuri · Straffespark tildelt
45'VAR
Mål (straffe) Daniel Karlsbakk · Straffespark1-1
45'+1⚽
45'+2⚽
1-2Mål Håkon Helland Hoseth · Venstrebensskud · Assist: Jonas Lange Hjorth
47'▮
Gult kort Martin Tangen Vinjor · Forseelse
73'⚽
1-3Mål Julian Gonstad · Venstrebensskud · Assist: Bilal Njie
Sarpsborg 08 FF4-1-4-1
KFUM3-4-2-1
876.2Øy
126.8Niyukuri
46.9Utvik
26.5Lode
216.3Hiim
67.5Sher
107.2Sörli
86.8Christiansen
776.7Skarsem
226.4Halvorsen
117.5Karlsbakk
17.6Ødegaard
246.6Røsten
56.7Berglie
136.7Skaret
147.7Hoseth
196.7Saunes
96.9Vinjor
167.2Hjorth
116.7Visted
107.0Njie
227.2Kristensen
Sarpsborg 08 FF4-1-4-1
Sarpsborg 08 FF
46′20 Peter Reinhardsen21 Anders Hiim
46′32 Eirik Wichne12 Claus Niyukuri
46′17 Noa Williams22 Victor Emanuel Halvorsen
68′33 Andreas Hansen77 Olaus Skarsem
75′24 Sigurd Rosted6 Aimar Sher
KFUM
57′42 David Hickson9 Martin Tangen Vinjor
57′21 S. Sjøkvist16 Jonas Lange Hjorth
73′17 Julian Gonstad22 Bjørn Martin Kristensen
73′8 Brage Tobiassen24 Håkon Røsten
85′33 Amin Nouri10 Bilal Njie
Sarpsborg 08 FFKFUM
57Boldbesiddelse %43
22Skud i alt10
8Skud på mål4
11Hjørnespark1
7Frispark begået9
1Gule kort2
0Røde kort0
4Offside0
85Afleveringspræcision %80
545Afleveringer427
1Redninger6

Søndag 13. september 2026Eliteserien

Søndag 13. september 2026
KFUM2 – 1Aalesund
Eliteserien
5'▮
Gult kort Cheikh Mbacke · Forseelse
Brændt straffe Eirik Saunes · Reddet af målmanden
6'✕
Mål Bilal Njie · Højrebensskud · Assist: Bjørn Martin Kristensen1-0
10'⚽
31'▮
Gult kort Sander Kartum · Forseelse
39'⚽
1-1Mål Marcus Reed · Højrebensskud
Mål Håkon Helland Hoseth · Højrebensskud · Assist: Martin Tangen Vinjor2-1
45'+3⚽
53'▮
Gult kort Ólafur Guðmundsson · Forseelse
60'▮
Gult kort Luca Podlech · Protest
Gult kort Daniel Schneider · Forseelse
61'▮
77'▮
Gult kort Simen Haram · Forseelse
89'▮
Gult kort Kjetil Rekdal · Protest
KFUM3-4-3
Aalesund5-3-2
16.6Ødegaard
246.6Røsten
56.9Berglie
136.6Skaret
147.5Hoseth
97.0Vinjor
196.9Saunes
167.1Hjorth
426.3Hickson
227.4Kristensen
107.3Njie
17.3Podlech
76.3Nessø
26.9Andresen
286.7Mbacke
36.4Guðmundsson
147.1Charles
217.4Christensen
186.8Hagen
196.3Kartum
86.7Skotheim
277.5Reed
KFUM3-4-3
KFUM
57′2 Daniel Schneider24 Håkon Røsten
57′11 Ola Visted42 David Hickson
71′17 Julian Gonstad22 Bjørn Martin Kristensen
71′18 Rasmus Eggen Vinge10 Bilal Njie
88′8 Brage Tobiassen9 Martin Tangen Vinjor
Aalesund
63′16 J. Ørsahl7 Kristoffer Nessø
63′23 Stefano Holmquist Vecchia19 Sander Kartum
73′4 Simen Haram2 Marius Andresen
73′17 E. Myrlid8 I. Skotheim
KFUMAalesund
39Boldbesiddelse %61
9Skud i alt19
5Skud på mål3
6Hjørnespark4
10Frispark begået15
1Gule kort5
0Røde kort0
0Offside1
75Afleveringspræcision %84
356Afleveringer550
2Redninger3

Søndag 6. september 2026Eliteserien

Søndag 6. september 2026
Molde FK2 – 0KFUM
Eliteserien
26'▮
Gult kort Jorgen Isnes · Protest
Mål Oskar Spiten · Højrebensskud1-0
37'⚽
47'▮
Gult kort J. Flaten · Forseelse
60'▮
Gul/rødt kort J. Flaten · Forseelse
Mål Trent Koné-Doherty · Højrebensskud · Assist: Martin Linnes2-0
73'⚽
Molde FK4-2-3-1
KFUM3-4-3
226.7Posiadala
257.9Linnes
196.9Haugan
337.6Risa
267.6Kabini
106.8Breivik
307.7Daga
117.1Sery
67.1Ødegård
218.8Spiten
96.7Abdullai
16.4Ødegaard
246.0Røsten
57.0Berglie
136.6Skaret
146.7Hoseth
196.7Saunes
65.6Flaten
166.4Hjorth
96.5Vinjor
226.7Kristensen
186.1Vinge
Molde FK4-2-3-1
Molde FK
38′17 Mats Møller Dæhli19 Eirik Haugan
71′16 Sander Kilen21 Oskar Spiten
71′27 Fredrik Kristensen Dahl 11 Caleb Zady Sery
71′25 Martin Linnes
84′28 Viktor Bender
KFUM
65′17 Julian Gonstad22 Bjørn Martin Kristensen
70′8 Brage Tobiassen9 Martin Tangen Vinjor
70′29 Isaiah Zion Kabi Skovsgaard18 Rasmus Eggen Vinge
70′42 David Hickson5 Fredrik Berglie
88′21 S. Sjøkvist14 Håkon Helland Hoseth
Molde FKKFUM
72Boldbesiddelse %28
24Skud i alt5
6Skud på mål1
9Hjørnespark2
7Frispark begået10
0Gule kort2
0Røde kort1
3Offside3
89Afleveringspræcision %72
658Afleveringer262
1Redninger3
Opdateret: 20. oktober 2026, 07:52

Stilling

#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 FK Bodø / Glimt23182358203856VVTVV
2 Viking FK23182359223756UVVVV
3 Molde FK23124752351740VVTUV
4 Tromsø23117542311140TTVUU
5 Rosenborg BK23114843311237VVVUV
6 Lillestrøm SK2311393231136VVTUV
7 SK Brann2392124037329TTVTT
8 Fredrikstad FK2385102836-829TUUUT
9 KFUM2385102837-929TVVVU
10 Sarpsborg 08 FF237792834-628UUTVT
11 Vålerenga2375113846-826UTUTV
12 HamKam2375113348-1526TTTVT
13 Sandefjord2366112230-824UTVUT
14 Aalesund235993951-1224VTVTV
15 Kristiansund BK2354142347-2419VTTTT
16 IK Start2344152554-2916TVTTT
Kvalifikation til Champions LeagueKvalifikation til Conference LeagueNedrykningsplayoffNedrykning
#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 Viking FK11110041122933VVVVV
2 FK Bodø / Glimt1110013472730VVVVV
3 Molde FK1281330141625UVVTV
4 Tromsø1274122101225UVUVU
5 Rosenborg BK1273228141424VVVVU
6 KFUM126241514120TVUVV
7 SK Brann126062018218VVTVT
8 Fredrikstad FK115331412218VVTUU
9 Vålerenga125252320317TTTUV
10 HamKam115241721-417TUUTT
11 Lillestrøm SK115151917216TTTVU
12 Sarpsborg 08 FF114341215-315VTUTT
13 Sandefjord123541012-214TUUVT
14 Kristiansund BK114251418-414TVVTT
15 IK Start113351419-512TTVVT
16 Aalesund122642430-612UTUVT
#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 FK Bodø / Glimt1282224131126VVVTV
2 Viking FK127231810823UVTUV
3 Lillestrøm SK126241314-120TUVTV
4 Molde FK114342221115VTVVU
5 Tromsø114342021-115VTTTU
6 Rosenborg BK114161517-213TVTVV
7 Sarpsborg 08 FF123451619-313UTUUV
8 Aalesund113351521-612UTTVV
9 SK Brann113262019111TVUTT
10 Fredrikstad FK123271424-1011TVVUT
11 Sandefjord113171218-610TTVTU
12 KFUM112361323-109VTTVU
13 Vålerenga112361526-119VUUTT
14 HamKam122371627-119VTTTV
15 Kristiansund BK12129929-205TTUTT
16 IK Start1211101135-244TVTTT
Opdateret: 19. oktober 2026, 05:33

Kampprogram

Søndag 15. marts 2026Eliteserien

Søndag 15. marts 2026
KFUM2 – 0IK Start
Eliteserien

Søndag 22. marts 2026Eliteserien

Søndag 22. marts 2026
Fredrikstad FK3 – 1KFUM
Eliteserien

Tirsdag 7. april 2026Eliteserien

Tirsdag 7. april 2026
KFUM1 – 2Sandefjord
Eliteserien

Søndag 12. april 2026Eliteserien

Søndag 12. april 2026
Aalesund2 – 2KFUM
Eliteserien

Søndag 19. april 2026Eliteserien

Søndag 19. april 2026
HamKam4 – 0KFUM
Eliteserien

Søndag 26. april 2026Eliteserien

Søndag 26. april 2026
KFUM1 – 0Sarpsborg 08 FF
Eliteserien

Søndag 3. maj 2026Eliteserien

Søndag 3. maj 2026
Vålerenga2 – 2KFUM
Eliteserien

Søndag 10. maj 2026Eliteserien

Søndag 10. maj 2026
KFUM0 – 2Viking FK
Eliteserien

Lørdag 16. maj 2026Eliteserien

Lørdag 16. maj 2026
SK Brann2 – 1KFUM
Eliteserien

Mandag 25. maj 2026Eliteserien

Mandag 25. maj 2026
KFUM2 – 0Rosenborg BK
Eliteserien

Fredag 29. maj 2026Eliteserien

Fredag 29. maj 2026
KFUM0 – 0Tromsø
Eliteserien

Søndag 12. juli 2026Eliteserien

Søndag 12. juli 2026
KFUM0 – 2FK Bodø / Glimt
Eliteserien

Lørdag 18. juli 2026Eliteserien

Lørdag 18. juli 2026
Lillestrøm SK2 – 1KFUM
Eliteserien

Søndag 26. juli 2026Eliteserien

Søndag 26. juli 2026
KFUM2 – 4Molde FK
Eliteserien

Søndag 2. august 2026Eliteserien

Søndag 2. august 2026
KFUM2 – 1Kristiansund BK
Eliteserien

Fredag 7. august 2026Eliteserien

Fredag 7. august 2026
Sandefjord0 – 1KFUM
Eliteserien

Lørdag 15. august 2026Eliteserien

Lørdag 15. august 2026
KFUM1 – 1Lillestrøm SK
Eliteserien

Søndag 30. august 2026Eliteserien

Søndag 30. august 2026
IK Start4 – 1KFUM
Eliteserien

Søndag 6. september 2026Eliteserien

Søndag 6. september 2026
Molde FK2 – 0KFUM
Eliteserien

Søndag 13. september 2026Eliteserien

Søndag 13. september 2026
KFUM2 – 1Aalesund
Eliteserien

Fredag 18. september 2026Eliteserien

Fredag 18. september 2026
Sarpsborg 08 FF1 – 3KFUM
Eliteserien

Mandag 12. oktober 2026Eliteserien

Mandag 12. oktober 2026
KFUM2 – 1Vålerenga
Eliteserien

Søndag 18. oktober 2026Eliteserien

Søndag 18. oktober 2026
Tromsø1 – 1KFUM
Eliteserien

Søndag 25. oktober 2026Eliteserien

Søndag 25. oktober 2026
Kristiansund BK17:00KFUM
Odds 1X2: 1 2,30 MarathonbetX 3,45 Marathonbet2 2,85 MarathonbetEliteserien

Søndag 1. november 2026Eliteserien

Søndag 1. november 2026
KFUM17:00HamKam
Eliteserien

Søndag 8. november 2026Eliteserien

Søndag 8. november 2026
Viking FK17:00KFUM
Eliteserien

Søndag 22. november 2026Eliteserien

Søndag 22. november 2026
KFUM17:00SK Brann
Eliteserien

Lørdag 28. november 2026Eliteserien

Lørdag 28. november 2026
FK Bodø / Glimt16:00KFUM
Eliteserien

Søndag 6. december 2026Eliteserien

Søndag 6. december 2026
KFUM17:00Fredrikstad FK
Eliteserien

Søndag 13. december 2026Eliteserien

Søndag 13. december 2026
Rosenborg BK17:00KFUM
Eliteserien
Opdateret: 20. oktober 2026, 05:33

Spillere

Målmænd

  • 1Emil Ødegaard

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Målmand
    Alder
    27 år
    Højde
    186 cm
    Vægt
    80 kg
  • 12Krzysztof Bakowski

    Nationalitet
    Polen
    Position
    Målmand
    Alder
    23 år
    Højde
    190 cm
    Vægt
    75 kg
  • 25Havar Jensen

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Målmand
    Alder
    30 år
    Højde
    193 cm
    Vægt
    93 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 31Darian Mink

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Målmand
    Alder
    19 år

Forsvar

  • 2Daniel Schneider

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    24 år
    Højde
    186 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 3Ayoub Aleesami

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    30 år
    Højde
    185 cm
    Vægt
    88 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2026
  • 4Momodou Lion Njie

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    24 år
    Højde
    191 cm
    Vægt
    91 kg
  • 5Fredrik Berglie

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    29 år
    Højde
    184 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2027
  • 13Brage Skaret

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    24 år
    Højde
    186 cm
    Vægt
    80 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 21S. Sjøkvist

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Højre midtbane
    Alder
    27 år
    Højde
    181 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 24Håkon Røsten

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    21 år
    Højde
    189 cm
    Vægt
    82 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2030
  • 26Joachim Prent-Eckbo

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    19 år
    Højde
    181 cm
    Vægt
    75 kg
  • 33Amin Nouri

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Højre back
    Alder
    36 år
    Højde
    180 cm
    Vægt
    77 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2026

Midtbane

  • 6J. Flaten

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Central midtbane
    Alder
    24 år
    Højde
    178 cm
    Vægt
    68 kg
  • 6Mansour Sinyan

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Central midtbane
    Alder
    27 år
    Højde
    181 cm
  • 7Robin Rasch

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Defensiv midtbane
    Alder
    32 år
    Højde
    183 cm
    Vægt
    76 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2027
  • 8Brage Tobiassen

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Central midtbane
    Alder
    20 år
    Kontrakt indtil
    31. december 2030
  • 8Simen Hestnes

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Central midtbane
    Alder
    30 år
    Højde
    184 cm
    Vægt
    76 kg
  • 9Martin Tangen Vinjor

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Offensiv midtbane
    Alder
    27 år
    Højde
    176 cm
    Vægt
    69 kg
  • 14Håkon Helland Hoseth

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Højre midtbane
    Alder
    27 år
    Højde
    182 cm
    Vægt
    76 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 16Jonas Lange Hjorth

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Venstre back
    Alder
    25 år
    Højde
    177 cm
    Vægt
    77 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2029
  • 17Teodor Berg Haltvik

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Venstre kant
    Alder
    26 år
    Højde
    182 cm
    Vægt
    75 kg
  • 19Eirik Saunes

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Venstre back
    Alder
    28 år
    Højde
    189 cm
    Vægt
    72 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2029
  • 20Mostafa Najafzadeh

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Højre kant
    Alder
    18 år
    Kontrakt indtil
    31. december 2029
  • 23Magnus Wolff Eikrem

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Hængende angriber
    Alder
    36 år
    Højde
    173 cm
    Vægt
    69 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2027
  • 27T. Sørås

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Central midtbane
    Alder
    28 år
    Højde
    190 cm
    Vægt
    84 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 30Marko Vuckovic

    Nationalitet
    Serbien
    Position
    Midfielder
    Kontrakt indtil
    31. december 2028

Angreb

  • 10Bilal Njie

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Venstre kant
    Alder
    28 år
    Højde
    183 cm
    Vægt
    75 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2027
  • 11Moussa Njie

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Venstre kant
    Alder
    31 år
    Højde
    185 cm
    Vægt
    75 kg
  • 11Ola Visted

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Offensiv midtbane
    Alder
    21 år
    Højde
    178 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2026
  • 17Julian Gonstad

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Angriber
    Alder
    20 år
    Højde
    180 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2030
  • 18Rasmus Eggen Vinge

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Højre kant
    Alder
    25 år
    Højde
    172 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2029
  • 22Bjørn Martin Kristensen

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Angriber
    Alder
    24 år
    Højde
    183 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2027
  • 28Magnus Grødem

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Angriber
    Alder
    28 år
    Højde
    193 cm
    Vægt
    84 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 29Isaiah Zion Kabi Skovsgaard

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Angriber
    Alder
    15 år
  • 42David Hickson

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Højre kant
    Alder
    29 år
    Højde
    180 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2026
  • Promise Ikojo Meliga

    Nationalitet
    Nigeria
    Position
    Højre kant
    Alder
    19 år
    Højde
    170 cm
    Vægt
    57 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2030
Opdateret: 17. oktober 2026, 05:34

Statistik

SpillerPosKampeMinMålASSSKUDINDDUEDRIAFL%TACKEROBCLEARLUFTFEJLFRIREDNINGERREDNINGER I FELTETCLEAN SHEETSRating* ▼Detaljer
Krzysztof BakowskiMÅLMålmand218000001073.17%0031006410006.97
Simen HestnesMIDMidtbane119251111848574.72%201526110110040006.96
Eirik SaunesMIDMidtbane21169700711101879.67%4328103380140053006.9
Isaiah Zion Kabi SkovsgaardANGAngreb23001012185.71%1100010000006.89
Bilal NjieANGAngreb171193612716661077.31%1455220160041006.84
Ola VistedANGAngreb4296003314489.25%4181050001006.84
Robin RaschMIDMidtbane18100103113840181.84%201522100100052006.84
Emil ØdegaardMÅLMålmand131170000012045.95%1014400412930006.82
Jonas Lange HjorthMIDMidtbane18135605166162574.15%3373860140031006.81
Teodor Berg HaltvikMIDMidtbane1054141165231170.77%2373090030006.81
Håkon Helland HosethMIDMidtbane21153842191471475.05%411336230130051006.8
Magnus Wolff EikremMIDMidtbane12515229317081.22%2114040040006.8
Rasmus Eggen VingeANGAngreb20975302620531679.1%114750110042006.75
Daniel SchneiderFORForsvar21179610631101484.38%472579421270056016.74
T. SøråsMIDMidtbane11687005258983.04%261211191120042006.71
Magnus GrødemANGAngreb156272013329577.14%2011140140042006.67
Brage SkaretFORForsvar141137015043084.5%13117124170023006.63
Fredrik BerglieFORForsvar181320104162087.57%1214125370140041106.63
Martin Tangen VinjorMIDMidtbane22138804212066880.2%231018190310055006.63
Bjørn Martin KristensenANGAngreb239493122858770.27%15311210280052006.6
Julian GonstadANGAngreb518010113067.86%1101010000006.54
S. SjøkvistFORForsvar1891201874391071.08%174277060041106.54
David HicksonANGAngreb144630181717374.05%71113060022006.52
Havar JensenMÅLMålmand872000006041.83%1011500271910006.49
Amin NouriFORForsvar89200044179.63%1141020010006.42
Håkon RøstenFORForsvar7495000022278.77%943512140000006.42
Brage TobiassenMIDMidtbane33900214046.67%2011000000006.41
Momodou Lion NjieFORForsvar618900009088.61%22164030022016.4
J. FlatenMIDMidtbane319700137090.48%3371070002016.21
Ayoub AleesamiFORForsvar000000000000000000000—
Darian MinkMÅLMålmand000000000000000000000—
Joachim Prent-EckboFORForsvar000000000000000000000—
Mansour SinyanMIDMidtbane000000000000000000000—
Marko VuckovicMIDMidtbane000000000000000000000—
Mostafa NajafzadehMIDMidtbane11000100100%100000000000—
Moussa NjieANGAngreb000000000000000000000—
Promise Ikojo MeligaANGAngreb000000000000000000000—

*Rating udregnes på baggrund af 51 forskellige statistikker. Skalaen går fra 3 til 10. Alle spillere starter på 6,5 og bevæger sig op eller ned efter præstationen. Mål og nøgleafleveringer trækker op, mens røde kort og afgørende fejl trækker ned.

Opdateret: 19. oktober 2026, 05:33
Vi bruger cookies

Vi benytter cookies, som er nødvendige for at få hjemmesiden til at fungere. Derudover benytter vi også cookies til at overvåge og spore indsatsen for vores markedsføring, overvåge brugen af vores hjemmeside og forbedre brugeroplevelsen af vores hjemmeside. Hvis du vil undgå disse cookies, bedes du tage et kig på vores cookiepolitik for at se hvordan du deaktiverer cookies i din browser.

Læs mere her: cookie og privatlivspolitik.