Rosenborg BK

2026

Kampe

Kommende kampe

Lørdag 24. oktober 2026Eliteserien

Lørdag 24. oktober 2026
HamKam18:00Rosenborg BK
Odds 1X2: 1 4,90 MarathonbetX 4,20 Marathonbet2 1,58 MarathonbetEliteserien

Lørdag 31. oktober 2026Eliteserien

Lørdag 31. oktober 2026
Fredrikstad FK16:00Rosenborg BK
Eliteserien

Lørdag 7. november 2026Eliteserien

Lørdag 7. november 2026
Rosenborg BK18:00IK Start
Eliteserien

Søndag 22. november 2026Eliteserien

Søndag 22. november 2026
Aalesund17:00Rosenborg BK
Eliteserien

Lørdag 28. november 2026Eliteserien

Lørdag 28. november 2026
Rosenborg BK18:00Molde FK
Eliteserien

Seneste resultater

Søndag 18. oktober 2026Eliteserien

Søndag 18. oktober 2026
Sarpsborg 08 FF0 – 3Rosenborg BK
Eliteserien
29'⚽
0-1Mål Aslak Witry · Højrebensskud · Assist: Adrian Pereira
34'▮
Gult kort Mathias Kjølø · Forseelse
36'⚽
0-2Mål Adrian Pereira · Hovedstød · Assist: Aslak Witry
Gult kort Sander Christiansen · Forseelse
43'▮
Gult kort Daniel Karlsbakk · Forseelse
57'▮
65'▮
Gult kort Mads Bomholt · Forseelse
83'▮
Gult kort Jonas Mortensen · Forseelse
90'+7⚽
0-3Mål Jonas Mortensen · Højrebensskud · Assist: Emil Konradsen Ceide
Sarpsborg 08 FF4-4-2
Rosenborg BK4-4-2
876.5Øy
326.3Wichne
47.4Utvik
247.2Rosted
206.5Reinhardsen
106.3Sörli
87.0Christiansen
777.3Skarsem
176.7Williams
336.8Hansen
116.4Karlsbakk
17.3Wahlstedt
168.4Witry
47.8Ceide
236.7Mampassi
198.1Pereira
116.8Sahsah
176.9Bomholt
66.5Kjølø
226.8Svensson
307.1Soboczynski
357.2Ceide
Sarpsborg 08 FF4-4-2
Sarpsborg 08 FF
46′21 Anders Hiim33 Andreas Hansen
46′6 Aimar Sher20 Peter Reinhardsen
60′12 Claus Niyukuri32 Eirik Wichne
68′22 Victor Emanuel Halvorsen8 Sander Christiansen
81′7 Camil Mmaee17 Noa Williams
Rosenborg BK
61′9 Dino Islamovic30 Maciej Soboczynski
61′14 Jesper Reitan-Sunde11 Noah Sahsah
70′3 Tobias Solheim Dahl19 Adrian Pereira
70′8 Iver Fossum6 Mathias Kjølø
81′15 Jonas Mortensen9 Dino Islamovic
Sarpsborg 08 FFRosenborg BK
51Boldbesiddelse %49
14Skud i alt20
5Skud på mål6
7Hjørnespark8
15Frispark begået17
2Gule kort3
0Røde kort0
2Offside2
76Afleveringspræcision %76
446Afleveringer423
2Redninger4

Lørdag 10. oktober 2026Eliteserien

Lørdag 10. oktober 2026
Rosenborg BK1 – 1Sandefjord
Eliteserien
VAR Amin Chiakha · Straffespark tildelt
4'VAR
Mål (straffe) Amin Chiakha · Straffespark1-0
5'⚽
Gult kort Amin Chiakha · Forseelse
20'▮
Gult kort Ole Selnæs · Forseelse
44'▮
45'▮
Gult kort Tobias Børkeeiet · Forseelse
51'▮
Gul/rødt kort Tobias Børkeeiet · Forseelse
Gult kort Tomas Nemcik · Forseelse
56'▮
60'VAR
VAR Evangelos Patoulidis · Straffespark underkendt
Gul/rødt kort Ole Selnæs · Forseelse
61'▮
73'⚽
1-1Mål Vetle Walle Egeli · Venstrebensskud · Assist: Sander Risan Mørk
Rosenborg BK4-4-2
Sandefjord4-3-3
16.7Wahlstedt
226.9Svensson
47.1Ceide
216.8Nemcik
197.3Pereira
116.6Sahsah
177.1Bomholt
106.1Selnæs
66.6Kjølø
187.9Chiakha
357.7Ceide
308.6Hadaya
26.9Hellan
137.1Holten
446.6Lambrix
56.5Höjbjerg
106.5Gigović
85.4Børkeeiet
67.0Mørk
76.2Patoulidis
246.5Mathisen
277.0Dunsby
Rosenborg BK4-4-2
Rosenborg BK
63′7 Simen Bolkan Nordli11 Noah Sahsah
63′16 Aslak Witry22 Jonas Svensson
78′29 David Duris6 Mathias Kjølø
87′8 Iver Fossum17 Mads Bomholt
87′23 Mark Mampassi21 Tomas Nemcik
Sandefjord
62′19 Bendik Berntsen7 Evangelos Patoulidis
67′3 Vetle Walle Egeli5 Gustav Höjbjerg
67′4 Fredrik Carson Pedersen2 Martin Hellan
80′14 Edvard Sundbø Pettersen27 Jakob Dunsby
80′37 Jakob Vester10 Ervin Gigović
Rosenborg BKSandefjord
58Boldbesiddelse %42
21Skud i alt8
10Skud på mål4
7Hjørnespark1
16Frispark begået14
4Gule kort2
1Røde kort1
1Offside5
83Afleveringspræcision %80
527Afleveringer379
3Redninger9

Lørdag 19. september 2026Eliteserien

Lørdag 19. september 2026
Kristiansund BK1 – 3Rosenborg BK
Eliteserien
Mål D. Tufekčić · Venstrebensskud · Assist: Jesper Isaksen1-0
31'⚽
33'⚽
1-1Mål Mads Bomholt · Højrebensskud
Gult kort D. Ulvestad · Forseelse
39'▮
50'⚽
1-2Mål Noah Sahsah · Højrebensskud
83'⚽
1-3Mål Amin Chiakha · Venstrebensskud · Assist: Adrian Pereira
Kristiansund BK4-4-2
Rosenborg BK4-4-2
16.3Lansing
596.4Elvius
46.6Júlíusson
56.9Ulvestad
66.8Isaksen
168.2Tufekčić
106.2Bruseth
206.4Igor
246.3Christensen
196.7Alvheim
77.0Svendsen
17.3Wahlstedt
166.6Witry
47.2Ceide
216.7Nemcik
197.9Pereira
117.3Sahsah
178.2Bomholt
107.1Selnæs
76.5Nordli
187.7Chiakha
357.3Ceide
Kristiansund BK4-4-2
Kristiansund BK
46′23 Tobias Hammer Svendsen16 D. Tufekčić
69′14 Syver Skeide10 Heine Gikling Bruseth
69′17 M. Williamsen5 D. Ulvestad
78′2 Anders Børset20 W. Igor
78′27 A. Rønning24 Gustav Christensen
Rosenborg BK
59′6 Mathias Kjølø7 Simen Bolkan Nordli
59′22 Jonas Svensson16 Aslak Witry
76′15 Jonas Mortensen11 Noah Sahsah
90+3′29 David Duris35 Emil Konradsen Ceide
Kristiansund BKRosenborg BK
44Boldbesiddelse %56
15Skud i alt16
7Skud på mål8
4Hjørnespark6
13Frispark begået16
1Gule kort0
0Røde kort0
3Offside0
75Afleveringspræcision %80
353Afleveringer454
3Redninger5

Lørdag 12. september 2026Eliteserien

Lørdag 12. september 2026
Rosenborg BK5 – 3Tromsø
Eliteserien
Mål Ole Selnæs · Venstrebensskud · Assist: Mikkel Konradsen Ceide1-0
3'⚽
Mål Amin Chiakha · Højrebensskud · Assist: Noah Sahsah2-0
5'⚽
Mål Noah Sahsah · Højrebensskud · Assist: Adrian Pereira3-0
34'⚽
42'▮
Gult kort Vegard Erlien · Forseelse
Mål Aslak Witry · Højrebensskud · Assist: Ole Selnæs4-0
43'⚽
Mål Noah Sahsah · Højrebensskud · Assist: Mads Bomholt5-0
47'⚽
49'▮
Gult kort David Edvardsson · Forseelse
71'⚽
5-1Mål Troy Nyhammer · Venstrebensskud · Assist: Heine Åsen Larsen
Gult kort Leopold Wahlstedt · Forseelse
73'▮
75'⚽
5-2Mål (straffe) Heine Åsen Larsen · Straffespark
77'⚽
5-3Selvmål Ole Selnæs · Selvmål
Gult kort Maciej Soboczynski · Forseelse
86'▮
90'+3▮
Gult kort Vince Osuji · Forseelse
Rosenborg BK4-4-2
Tromsø5-3-2
17.3Wahlstedt
167.5Witry
46.6Ceide
216.1Nemcik
196.8Pereira
118.3Sahsah
177.1Bomholt
108.7Selnæs
76.7Nordli
187.7Chiakha
356.8Ceide
16.4Haugaard
295.5Warneryd
306.3Vådebu
216.3Hien
336.2Jatta
376.0Innvær
56.4Edvardsson
116.5Jenssen
706.2Bjørlo
156.5Erlien
228.1Larsen
Rosenborg BK4-4-2
Rosenborg BK
66′6 Mathias Kjølø35 Emil Konradsen Ceide
75′29 David Duris7 Simen Bolkan Nordli
75′15 Jonas Mortensen16 Aslak Witry
75′30 Maciej Soboczynski18 Amin Chiakha
81′3 Tobias Solheim Dahl11 Noah Sahsah
Tromsø
46′17 Isak Dahlqvist37 Sander Håvik Innvær
60′8 Jesper Grundt70 Morten Bjørlo
60′7 Lars Olden Larsen5 David Edvardsson
70′10 Troy Nyhammer15 Vegard Erlien
88′24 Vince Osuji21 Leon Hien
Rosenborg BKTromsø
54Boldbesiddelse %46
20Skud i alt15
10Skud på mål9
4Hjørnespark4
19Frispark begået12
2Gule kort3
0Røde kort0
0Offside0
76Afleveringspræcision %69
497Afleveringer419
6Redninger5

Lørdag 5. september 2026Eliteserien

Lørdag 5. september 2026
Rosenborg BK4 – 0HamKam
Eliteserien
Mål Emil Konradsen Ceide · Højrebensskud · Assist: Ole Selnæs1-0
1'⚽
22'▮
Gult kort M. Johnsgård · Forseelse
45'+1▮
Gult kort Blerton Isufi · Forseelse
Mål Noah Sahsah · Højrebensskud · Assist: Amin Chiakha2-0
52'⚽
Mål Amin Chiakha · Højrebensskud · Assist: Emil Konradsen Ceide3-0
59'⚽
Mål Amin Chiakha · Venstrebensskud · Assist: Tobias Solheim Dahl4-0
76'⚽
Rosenborg BK4-4-2
HamKam5-3-2
17.1Wahlstedt
166.8Witry
46.9Ceide
217.1Nemcik
196.9Pereira
117.4Sahsah
176.9Bomholt
108.1Selnæs
77.1Nordli
189.7Chiakha
359.0Ceide
126.5Sandberg
266.0Metcalfe
226.3Nilsen
146.4Mares
36.2Day
76.4Jónsson
296.7Isufi
166.3Trondsen
86.6Johnsgård
186.2Moreira
116.3Ofkir
Rosenborg BK4-4-2
Rosenborg BK
65′3 Tobias Solheim Dahl19 Adrian Pereira
65′6 Mathias Kjølø7 Simen Bolkan Nordli
73′29 David Duris11 Noah Sahsah
81′23 Mark Mampassi21 Tomas Nemcik
81′30 Maciej Soboczynski18 Amin Chiakha
HamKam
46′23 F. Sjølstad29 Blerton Isufi
65′5 Aleksander Andresen16 Anders Trondsen
65′24 Danilo Al-Saed18 Duarte Moreira
77′6 William Osnes-Ringen8 M. Johnsgård
81′28 David Benjamin11 Mohamed Ofkir
Rosenborg BKHamKam
65Boldbesiddelse %35
17Skud i alt5
9Skud på mål1
6Hjørnespark3
10Frispark begået12
0Gule kort2
0Røde kort0
3Offside5
85Afleveringspræcision %73
629Afleveringer327
1Redninger5
Opdateret: 20. oktober 2026, 07:40

Stilling

#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 FK Bodø / Glimt23182358203856VVTVV
2 Viking FK23182359223756UVVVV
3 Molde FK23124752351740VVTUV
4 Tromsø23117542311140TTVUU
5 Rosenborg BK23114843311237VVVUV
6 Lillestrøm SK2311393231136VVTUV
7 SK Brann2392124037329TTVTT
8 Fredrikstad FK2385102836-829TUUUT
9 KFUM2385102837-929TVVVU
10 Sarpsborg 08 FF237792834-628UUTVT
11 Vålerenga2375113846-826UTUTV
12 HamKam2375113348-1526TTTVT
13 Sandefjord2366112230-824UTVUT
14 Aalesund235993951-1224VTVTV
15 Kristiansund BK2354142347-2419VTTTT
16 IK Start2344152554-2916TVTTT
Kvalifikation til Champions LeagueKvalifikation til Conference LeagueNedrykningsplayoffNedrykning
#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 Viking FK11110041122933VVVVV
2 FK Bodø / Glimt1110013472730VVVVV
3 Molde FK1281330141625UVVTV
4 Tromsø1274122101225UVUVU
5 Rosenborg BK1273228141424VVVVU
6 KFUM126241514120TVUVV
7 SK Brann126062018218VVTVT
8 Fredrikstad FK115331412218VVTUU
9 Vålerenga125252320317TTTUV
10 HamKam115241721-417TUUTT
11 Lillestrøm SK115151917216TTTVU
12 Sarpsborg 08 FF114341215-315VTUTT
13 Sandefjord123541012-214TUUVT
14 Kristiansund BK114251418-414TVVTT
15 IK Start113351419-512TTVVT
16 Aalesund122642430-612UTUVT
#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 FK Bodø / Glimt1282224131126VVVTV
2 Viking FK127231810823UVTUV
3 Lillestrøm SK126241314-120TUVTV
4 Molde FK114342221115VTVVU
5 Tromsø114342021-115VTTTU
6 Rosenborg BK114161517-213TVTVV
7 Sarpsborg 08 FF123451619-313UTUUV
8 Aalesund113351521-612UTTVV
9 SK Brann113262019111TVUTT
10 Fredrikstad FK123271424-1011TVVUT
11 Sandefjord113171218-610TTVTU
12 KFUM112361323-109VTTVU
13 Vålerenga112361526-119VUUTT
14 HamKam122371627-119VTTTV
15 Kristiansund BK12129929-205TTUTT
16 IK Start1211101135-244TVTTT
Opdateret: 19. oktober 2026, 05:33

Kampprogram

Lørdag 14. marts 2026Eliteserien

Lørdag 14. marts 2026
Molde FK2 – 0Rosenborg BK
Eliteserien

Søndag 22. marts 2026Eliteserien

Søndag 22. marts 2026
Rosenborg BK0 – 2Vålerenga
Eliteserien

Mandag 6. april 2026Eliteserien

Mandag 6. april 2026
Tromsø2 – 0Rosenborg BK
Eliteserien

Søndag 12. april 2026Eliteserien

Søndag 12. april 2026
Rosenborg BK2 – 1Sarpsborg 08 FF
Eliteserien

Lørdag 18. april 2026Eliteserien

Lørdag 18. april 2026
Sandefjord0 – 0Rosenborg BK
Eliteserien

Lørdag 25. april 2026Eliteserien

Lørdag 25. april 2026
Rosenborg BK1 – 1SK Brann
Eliteserien

Fredag 1. maj 2026Eliteserien

Fredag 1. maj 2026
Viking FK3 – 0Rosenborg BK
Eliteserien

Søndag 10. maj 2026Eliteserien

Søndag 10. maj 2026
Rosenborg BK2 – 0Lillestrøm SK
Eliteserien

Lørdag 16. maj 2026Eliteserien

Lørdag 16. maj 2026
Rosenborg BK2 – 3Aalesund
Eliteserien

Mandag 25. maj 2026Eliteserien

Mandag 25. maj 2026
KFUM2 – 0Rosenborg BK
Eliteserien

Fredag 29. maj 2026Eliteserien

Fredag 29. maj 2026
Rosenborg BK2 – 2FK Bodø / Glimt
Eliteserien

Søndag 12. juli 2026Eliteserien

Søndag 12. juli 2026
Rosenborg BK3 – 0Kristiansund BK
Eliteserien

Lørdag 18. juli 2026Eliteserien

Lørdag 18. juli 2026
IK Start0 – 3Rosenborg BK
Eliteserien

Mandag 27. juli 2026Eliteserien

Mandag 27. juli 2026
Rosenborg BK4 – 0Fredrikstad FK
Eliteserien

Søndag 2. august 2026Eliteserien

Søndag 2. august 2026
SK Brann3 – 2Rosenborg BK
Eliteserien

Søndag 9. august 2026Eliteserien

Søndag 9. august 2026
Lillestrøm SK0 – 2Rosenborg BK
Eliteserien

Fredag 14. august 2026Eliteserien

Fredag 14. august 2026
Rosenborg BK2 – 1Viking FK
Eliteserien

Søndag 30. august 2026Eliteserien

Søndag 30. august 2026
FK Bodø / Glimt4 – 2Rosenborg BK
Eliteserien

Lørdag 5. september 2026Eliteserien

Lørdag 5. september 2026
Rosenborg BK4 – 0HamKam
Eliteserien

Lørdag 12. september 2026Eliteserien

Lørdag 12. september 2026
Rosenborg BK5 – 3Tromsø
Eliteserien

Lørdag 19. september 2026Eliteserien

Lørdag 19. september 2026
Kristiansund BK1 – 3Rosenborg BK
Eliteserien

Lørdag 10. oktober 2026Eliteserien

Lørdag 10. oktober 2026
Rosenborg BK1 – 1Sandefjord
Eliteserien

Søndag 18. oktober 2026Eliteserien

Søndag 18. oktober 2026
Sarpsborg 08 FF0 – 3Rosenborg BK
Eliteserien

Lørdag 24. oktober 2026Eliteserien

Lørdag 24. oktober 2026
HamKam18:00Rosenborg BK
Odds 1X2: 1 4,90 MarathonbetX 4,20 Marathonbet2 1,58 MarathonbetEliteserien

Lørdag 31. oktober 2026Eliteserien

Lørdag 31. oktober 2026
Fredrikstad FK16:00Rosenborg BK
Eliteserien

Lørdag 7. november 2026Eliteserien

Lørdag 7. november 2026
Rosenborg BK18:00IK Start
Eliteserien

Søndag 22. november 2026Eliteserien

Søndag 22. november 2026
Aalesund17:00Rosenborg BK
Eliteserien

Lørdag 28. november 2026Eliteserien

Lørdag 28. november 2026
Rosenborg BK18:00Molde FK
Eliteserien

Lørdag 5. december 2026Eliteserien

Lørdag 5. december 2026
Vålerenga18:00Rosenborg BK
Eliteserien

Søndag 13. december 2026Eliteserien

Søndag 13. december 2026
Rosenborg BK17:00KFUM
Eliteserien
Opdateret: 20. oktober 2026, 05:33

Spillere

Målmænd

  • 1Leopold Wahlstedt

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Målmand
    Alder
    27 år
    Højde
    190 cm
    Vægt
    80 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2029
  • 12Rasmus Sandberg

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Målmand
    Alder
    25 år
    Højde
    185 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2027
  • 24Haakon Sørum

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Målmand
    Alder
    20 år
    Kontrakt indtil
    31. december 2028

Forsvar

  • 2Håkon Røsten

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    21 år
    Højde
    189 cm
    Vægt
    82 kg
  • 3Tobias Solheim Dahl

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Venstre back
    Alder
    21 år
    Højde
    186 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2030
  • 4Mikkel Konradsen Ceide

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    25 år
    Højde
    175 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2026
  • 5Håkon Volden

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    19 år
    Højde
    194 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2029
  • 15Jonas Mortensen

    Nationalitet
    Danmark
    Position
    Højre back
    Alder
    25 år
    Højde
    179 cm
    Vægt
    68 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 16Aslak Witry

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Højre back
    Alder
    30 år
    Højde
    178 cm
    Vægt
    67 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
  • 19Adrian Pereira

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Forsvarer
    Alder
    27 år
    Højde
    177 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2027
  • 21Tomas Nemcik

    Nationalitet
    Slovakiet
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    25 år
    Højde
    190 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 23Mark Mampassi

    Nationalitet
    Ukraine
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    23 år
    Højde
    184 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2029
  • 27Ulrik Hald-Hernes

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    17 år
    Kontrakt indtil
    31. december 2028

Midtbane

  • 6Mathias Kjølø

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Defensiv midtbane
    Alder
    25 år
    Højde
    174 cm
    Vægt
    67 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2030
  • 6Santeri Väänänen

    Nationalitet
    Finland
    Position
    Defensiv midtbane
    Alder
    24 år
    Højde
    177 cm
  • 7Simen Bolkan Nordli

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Venstre kant
    Alder
    26 år
    Højde
    181 cm
    Vægt
    74 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2029
  • 8Iver Fossum

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Central midtbane
    Alder
    30 år
    Højde
    180 cm
    Vægt
    73 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2027
  • 10Ole Selnæs

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Defensiv midtbane
    Alder
    32 år
    Højde
    188 cm
    Vægt
    80 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 11Noah Sahsah

    Nationalitet
    Danmark
    Position
    Midtbane
    Alder
    21 år
    Højde
    173 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 17Mads Bomholt

    Nationalitet
    Danmark
    Position
    Central midtbane
    Alder
    20 år
    Højde
    174 cm
    Vægt
    67 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2030
  • 20Aleksander Borgersen

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Offensiv midtbane
    Alder
    17 år
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 22Jonas Svensson

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Højre back
    Alder
    33 år
    Højde
    170 cm
    Vægt
    70 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2027
  • 25Johan Johanessen Bakke

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Central midtbane
    Alder
    22 år
    Højde
    186 cm
    Vægt
    71 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2029
  • 28Elias Slordal

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Central midtbane
    Alder
    18 år
    Kontrakt indtil
    31. december 2028

Angreb

  • 9Dino Islamovic

    Nationalitet
    Montenegro
    Position
    Angriber
    Alder
    32 år
    Højde
    190 cm
    Vægt
    88 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2027
  • 14Jesper Reitan-Sunde

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Højre kant
    Alder
    20 år
    Højde
    169 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 18Amin Chiakha

    Nationalitet
    Algeriet
    Position
    Angriber
    Alder
    20 år
    Højde
    191 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2030
  • 29David Duris

    Nationalitet
    Slovakiet
    Position
    Venstre kant
    Alder
    27 år
    Højde
    186 cm
    Vægt
    80 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2029
  • 30Maciej Soboczynski

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Angriber
    Alder
    19 år
    Kontrakt indtil
    31. december 2030
  • 35Emil Konradsen Ceide

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Venstre kant
    Alder
    25 år
    Højde
    175 cm
    Vægt
    71 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2029
Opdateret: 19. oktober 2026, 05:33

Statistik

SpillerPosKampeMinMålASSSKUDINDDUEDRIAFL%TACKEROBCLEARLUFTFEJLFRIREDNINGERREDNINGER I FELTETCLEAN SHEETSRating* ▼Detaljer
Ole SelnæsMIDMidtbane1914101858994685.98%473647290220073017.35
Amin ChiakhaANGAngreb2218591436691372666.95%29926510490074007.27
Emil Konradsen CeideANGAngreb231909574929964074.65%1821730140082007.18
Mads BomholtMIDMidtbane2319552543361012082.44%371419140430083007.04
Iver FossumMIDMidtbane1585532152348684.72%198616070060006.99
Mikkel Konradsen CeideFORForsvar151337013450089.05%20175621060061006.94
Jonas SvenssonMIDMidtbane15834118364282.49%351419110160073006.92
Leopold WahlstedtMÅLMålmand232070000010062.06%0027701744782006.89
Simen Bolkan NordliMIDMidtbane1578840221535581.62%76640120042006.89
Noah SahsahMIDMidtbane17758512311441780.45%10751070050006.88
Tomas NemcikFORForsvar191689007074587.69%332080210200074006.83
Aslak WitryFORForsvar18112721133745678.81%1722308090054006.81
Adrian PereiraFORForsvar181074232138721476.48%241814120260072006.79
Håkon VoldenFORForsvar6328001022082.25%492515030010006.79
Jonas MortensenFORForsvar16614105848276.14%211224180120052006.73
Mathias KjøløMIDMidtbane522800328184.25%5040060021006.71
Håkon RøstenFORForsvar8676002033086.18%1234520030021006.69
Dino IslamovicANGAngreb125472018125178.69%331115090031006.68
Maciej SoboczynskiANGAngreb411000529242.86%2014030021006.68
Tobias Solheim DahlFORForsvar1784201113461180.05%17103030110082006.66
Santeri VäänänenMIDMidtbane8446001227281.64%14774040030006.65
Jesper Reitan-SundeANGAngreb9122014318780.95%3521070052006.61
David DurisANGAngreb167651015522580.11%7773080063006.57
Johan Johanessen BakkeMIDMidtbane8272002111073.77%8331020010006.39
Mark MampassiFORForsvar412700104085.39%2152010020006.39
Aleksander BorgersenMIDMidtbane000000000000000000000—
Elias SlordalMIDMidtbane000000000000000000000—
Haakon SørumMÅLMålmand000000000000000000000—
Rasmus SandbergMÅLMålmand000000000000000000000—
Ulrik Hald-HernesFORForsvar000000000000000000000—

*Rating udregnes på baggrund af 51 forskellige statistikker. Skalaen går fra 3 til 10. Alle spillere starter på 6,5 og bevæger sig op eller ned efter præstationen. Mål og nøgleafleveringer trækker op, mens røde kort og afgørende fejl trækker ned.

Opdateret: 20. oktober 2026, 05:33

Følg Rosenborg BK

Vi bruger cookies

Vi benytter cookies, som er nødvendige for at få hjemmesiden til at fungere. Derudover benytter vi også cookies til at overvåge og spore indsatsen for vores markedsføring, overvåge brugen af vores hjemmeside og forbedre brugeroplevelsen af vores hjemmeside. Hvis du vil undgå disse cookies, bedes du tage et kig på vores cookiepolitik for at se hvordan du deaktiverer cookies i din browser.

Læs mere her: cookie og privatlivspolitik.