Sandefjord

2026

Kampe

Kommende kampe

Søndag 25. oktober 2026Eliteserien

Søndag 25. oktober 2026
IK Start17:00Sandefjord
Odds 1X2: 1 2,08 MarathonbetX 3,75 Marathonbet2 3,05 MarathonbetEliteserien

Lørdag 31. oktober 2026Eliteserien

Lørdag 31. oktober 2026
Aalesund18:00Sandefjord
Eliteserien

Søndag 8. november 2026Eliteserien

Søndag 8. november 2026
Sandefjord17:00Molde FK
Eliteserien

Søndag 22. november 2026Eliteserien

Søndag 22. november 2026
Kristiansund BK17:00Sandefjord
Eliteserien

Søndag 29. november 2026Eliteserien

Søndag 29. november 2026
Sandefjord17:00Tromsø
Eliteserien

Seneste resultater

Søndag 18. oktober 2026Eliteserien

Søndag 18. oktober 2026
Sandefjord0 – 2Lillestrøm SK
Eliteserien
13'⚽
0-1Mål Thomas Lehne Olsen · Hovedstød · Assist: Frederik Elkær
24'⚽
0-2Mål Eric Kitolano · Højrebensskud · Assist: Sturla Ottesen
45'▮
Gult kort Felix Vá · Forseelse
90'+1▮
Gult kort Gustav Nyheim · Tidsspilde
Sandefjord4-2-3-1
Lillestrøm SK4-3-3
306.2Hadaya
26.6Hellan
137.2Holten
447.0Lambrix
57.2Höjbjerg
67.9Mørk
107.0Gigović
77.7Patoulidis
146.7Pettersen
277.1Dunsby
246.3Mathisen
128.5Dahlberg
37.9Ottesen
57.5Foss
477.1Kristiansen
117.1Elkær
296.8Ibrahimaj
217.0Ottosson
166.7Melland
206.6Vá
107.2Olsen
177.1Kitolano
Sandefjord4-2-3-1
Sandefjord
31′1 Alf Lukas Grønneberg30 Elias Hadaya
62′19 Bendik Berntsen7 Evangelos Patoulidis
62′9 Oscar Kapskarmo24 Sebastian Holm Mathisen
72′3 Vetle Walle Egeli5 Gustav Höjbjerg
72′4 Fredrik Carson Pedersen2 Martin Hellan
Lillestrøm SK
59′14 Gustav Nyheim17 Eric Kitolano
59′26 Yaw Paintsil16 Henrik Melland
75′22 Daniel Joshua Bassi Jakobsen11 Frederik Elkær
75′8 Fredrik Gulbrandsen10 Thomas Lehne Olsen
SandefjordLillestrøm SK
58Boldbesiddelse %42
21Skud i alt10
7Skud på mål6
4Hjørnespark3
12Frispark begået11
0Gule kort2
0Røde kort0
0Offside4
86Afleveringspræcision %77
568Afleveringer407
4Redninger7

Lørdag 10. oktober 2026Eliteserien

Lørdag 10. oktober 2026
Rosenborg BK1 – 1Sandefjord
Eliteserien
VAR Amin Chiakha · Straffespark tildelt
4'VAR
Mål (straffe) Amin Chiakha · Straffespark1-0
5'⚽
Gult kort Amin Chiakha · Forseelse
20'▮
Gult kort Ole Selnæs · Forseelse
44'▮
45'▮
Gult kort Tobias Børkeeiet · Forseelse
51'▮
Gul/rødt kort Tobias Børkeeiet · Forseelse
Gult kort Tomas Nemcik · Forseelse
56'▮
60'VAR
VAR Evangelos Patoulidis · Straffespark underkendt
Gul/rødt kort Ole Selnæs · Forseelse
61'▮
73'⚽
1-1Mål Vetle Walle Egeli · Venstrebensskud · Assist: Sander Risan Mørk
Rosenborg BK4-4-2
Sandefjord4-3-3
16.7Wahlstedt
226.9Svensson
47.1Ceide
216.8Nemcik
197.3Pereira
116.6Sahsah
177.1Bomholt
106.1Selnæs
66.6Kjølø
187.9Chiakha
357.7Ceide
308.6Hadaya
26.9Hellan
137.1Holten
446.6Lambrix
56.5Höjbjerg
106.5Gigović
85.4Børkeeiet
67.0Mørk
76.2Patoulidis
246.5Mathisen
277.0Dunsby
Rosenborg BK4-4-2
Rosenborg BK
63′7 Simen Bolkan Nordli11 Noah Sahsah
63′16 Aslak Witry22 Jonas Svensson
78′29 David Duris6 Mathias Kjølø
87′8 Iver Fossum17 Mads Bomholt
87′23 Mark Mampassi21 Tomas Nemcik
Sandefjord
62′19 Bendik Berntsen7 Evangelos Patoulidis
67′3 Vetle Walle Egeli5 Gustav Höjbjerg
67′4 Fredrik Carson Pedersen2 Martin Hellan
80′14 Edvard Sundbø Pettersen27 Jakob Dunsby
80′37 Jakob Vester10 Ervin Gigović
Rosenborg BKSandefjord
58Boldbesiddelse %42
21Skud i alt8
10Skud på mål4
7Hjørnespark1
16Frispark begået14
4Gule kort2
1Røde kort1
1Offside5
83Afleveringspræcision %80
527Afleveringer379
3Redninger9

Søndag 20. september 2026Eliteserien

Søndag 20. september 2026
Sandefjord3 – 0IK Start
Eliteserien
Gult kort Ervin Gigović · Forseelse
44'▮
45'+1▮
Gult kort Ousmane Diallo Toure · Filmning
Gult kort Evangelos Patoulidis · Forseelse
55'▮
56'▮
Gul/rødt kort Ousmane Diallo Toure · Forseelse
Mål Ervin Gigović · Højrebensskud1-0
64'⚽
Mål Edvard Sundbø Pettersen · Højrebensskud · Assist: Martin Hellan2-0
72'⚽
Mål Mathias Sauer · Venstrebensskud · Assist: Oscar Kapskarmo3-0
80'⚽
90'+1▮
Gult kort E. Schulze · Forseelse
Sandefjord4-1-4-1
IK Start5-3-2
306.8Hadaya
47.2Pedersen
137.3Holten
447.1Lambrix
56.8Höjbjerg
87.1Børkeeiet
77.0Patoulidis
106.9Gigović
67.3Mørk
198.2Berntsen
96.2Kapskarmo
266.1Sjøeng
296.2Reitan
56.7Granheim
66.4Norheim
36.2Ujkani
276.1Toure
106.4Mvoué
236.6Segberg
186.8Ugland
206.7Lorentzen
96.5Koutsakos
Sandefjord4-1-4-1
Sandefjord
65′2 Martin Hellan5 Gustav Höjbjerg
65′14 Edvard Sundbø Pettersen10 Ervin Gigović
65′18 Mathias Sauer7 Evangelos Patoulidis
83′16 Håkon Krogelien44 Xander Lambrix
88′24 Sebastian Holm Mathisen9 Oscar Kapskarmo
IK Start
46′17 J. Cornelius9 Nikolas Koutsakos
62′12 D. Dasjajev20 H. Lorentzen
75′11 E. Schulze10 S. Mvoué
84′36 Mathias Monan Dovland3 A. Ujkani
84′2 F. Pålerud29 Erlend Dahl Reitan
SandefjordIK Start
58Boldbesiddelse %42
19Skud i alt7
6Skud på mål0
5Hjørnespark4
10Frispark begået11
2Gule kort3
0Røde kort1
0Offside2
86Afleveringspræcision %81
618Afleveringer451
0Redninger3

Mandag 14. september 2026Eliteserien

Mandag 14. september 2026
FK Bodø / Glimt3 – 2Sandefjord
Eliteserien
23'▮
Gult kort Jakob Dunsby · Forseelse
Mål Jens Petter Hauge · Højrebensskud · Assist: Ole Didrik Blomberg1-0
34'⚽
37'▮
Gult kort Ervin Gigović · Forseelse
38'▮
Gult kort Foster Apetorgbor · Forseelse
Mål Andreas Helmersen · Venstrebensskud · Assist: Jens Petter Hauge2-0
54'⚽
Mål Andreas Helmersen · Venstrebensskud · Assist: Jens Petter Hauge3-0
58'⚽
69'⚽
3-1Mål Jakob Dunsby · Venstrebensskud · Assist: Mathias Sauer
90'+1⚽
3-2Mål Evangelos Patoulidis · Højrebensskud · Assist: Ervin Gigović
FK Bodø / Glimt4-4-2
Sandefjord5-4-1
16.3Lund
207.5Sjøvold
27.1Nielsen
46.6Bjortuft
256.7Määttä
87.4Auklend
77.3Berg
196.5Fet
109.7Hauge
117.8Blomberg
217.9Helmersen
306.7Hadaya
46.7Pedersen
137.1Holten
66.5Mørk
166.2Krogelien
36.0Egeli
176.0Apetorgbor
106.9Gigović
376.6Vester
276.7Dunsby
96.6Kapskarmo
FK Bodø / Glimt4-4-2
FK Bodø / Glimt
62′15 Fredrik Bjørkan20 Fredrik Sjøvold
62′14 Ulrik Saltnes19 Sondre Fet
63′22 Joel Mvuka10 Jens Petter Hauge
76′5 Haitam Aleesami2 Villads Nielsen
76′17 Ola Brynhildsen21 Andreas Helmersen
Sandefjord
63′5 Gustav Höjbjerg3 Vetle Walle Egeli
63′24 Sebastian Holm Mathisen9 Oscar Kapskarmo
63′18 Mathias Sauer17 Foster Apetorgbor
82′7 Evangelos Patoulidis27 Jakob Dunsby
87′2 Martin Hellan16 Håkon Krogelien
FK Bodø / GlimtSandefjord
65Boldbesiddelse %35
28Skud i alt10
10Skud på mål4
10Hjørnespark2
9Frispark begået12
0Gule kort3
0Røde kort0
1Offside0
91Afleveringspræcision %82
719Afleveringer392
1Redninger6

Fredag 4. september 2026Eliteserien

Fredag 4. september 2026
Sandefjord1 – 1Viking FK
Eliteserien
22'VAR
VAR Peter Christiansen · Mål annulleret
Gult kort Elias Hadaya · Tidsspilde
34'▮
48'▮
Rødt kort Jesper Daland · Professionelt frispark som sidste mand
Gult kort Edvard Sundbø Pettersen · Forseelse
51'▮
Gult kort Foster Apetorgbor · Forseelse
54'▮
Mål Tobias Børkeeiet · Hovedstød · Assist: Foster Apetorgbor1-0
60'⚽
65'✕
Brændt straffe Zlatko Tripic · Woodwork
Gult kort Jakob Dunsby · Forseelse
75'▮
85'▮
Gult kort Zlatko Tripic · Forseelse
90'+4⚽
1-1Mål Henrik Bjørdal · Hovedstød · Assist: Zlatko Tripic
Gult kort Xander Lambrix · Forseelse
90'+4▮
Sandefjord4-3-3
Viking FK4-4-2
307.0Hadaya
47.0Pedersen
166.6Krogelien
447.0Lambrix
36.3Egeli
146.2Pettersen
88.2Børkeeiet
66.5Mørk
76.6Patoulidis
96.8Kapskarmo
276.9Dunsby
16.1Østbø
57.1Heggheim
66.8Stensness
275.9Daland
247.0Auklend
266.4Kvia-Egeskog
296.7Moi
86.7Bell
107.8Tripic
206.9Christiansen
76.8Askildsen
Sandefjord4-3-3
Sandefjord
46′17 Foster Apetorgbor7 Evangelos Patoulidis
46′13 Rasmus Holten16 Håkon Krogelien
57′37 Jakob Vester14 Edvard Sundbø Pettersen
80′19 Bendik Berntsen17 Foster Apetorgbor
80′5 Gustav Höjbjerg3 Vetle Walle Egeli
Viking FK
46′16 Henrik Bjørdal26 Simen Kvia-Egeskog
75′22 Erik Botheim20 Peter Christiansen
75′23 Niklas Fuglestad8 Joe Bell
75′2 Herman Haugen29 Tobias Moi
84′3 Viljar Vevatne24 Vetle Auklend
SandefjordViking FK
54Boldbesiddelse %46
12Skud i alt18
1Skud på mål4
7Hjørnespark5
18Frispark begået19
5Gule kort1
0Røde kort1
1Offside2
85Afleveringspræcision %77
462Afleveringer384
2Redninger0
Opdateret: 20. oktober 2026, 07:35

Stilling

#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 FK Bodø / Glimt23182358203856VVTVV
2 Viking FK23182359223756UVVVV
3 Molde FK23124752351740VVTUV
4 Tromsø23117542311140TTVUU
5 Rosenborg BK23114843311237VVVUV
6 Lillestrøm SK2311393231136VVTUV
7 SK Brann2392124037329TTVTT
8 Fredrikstad FK2385102836-829TUUUT
9 KFUM2385102837-929TVVVU
10 Sarpsborg 08 FF237792834-628UUTVT
11 Vålerenga2375113846-826UTUTV
12 HamKam2375113348-1526TTTVT
13 Sandefjord2366112230-824UTVUT
14 Aalesund235993951-1224VTVTV
15 Kristiansund BK2354142347-2419VTTTT
16 IK Start2344152554-2916TVTTT
Kvalifikation til Champions LeagueKvalifikation til Conference LeagueNedrykningsplayoffNedrykning
#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 Viking FK11110041122933VVVVV
2 FK Bodø / Glimt1110013472730VVVVV
3 Molde FK1281330141625UVVTV
4 Tromsø1274122101225UVUVU
5 Rosenborg BK1273228141424VVVVU
6 KFUM126241514120TVUVV
7 SK Brann126062018218VVTVT
8 Fredrikstad FK115331412218VVTUU
9 Vålerenga125252320317TTTUV
10 HamKam115241721-417TUUTT
11 Lillestrøm SK115151917216TTTVU
12 Sarpsborg 08 FF114341215-315VTUTT
13 Sandefjord123541012-214TUUVT
14 Kristiansund BK114251418-414TVVTT
15 IK Start113351419-512TTVVT
16 Aalesund122642430-612UTUVT
#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 FK Bodø / Glimt1282224131126VVVTV
2 Viking FK127231810823UVTUV
3 Lillestrøm SK126241314-120TUVTV
4 Molde FK114342221115VTVVU
5 Tromsø114342021-115VTTTU
6 Rosenborg BK114161517-213TVTVV
7 Sarpsborg 08 FF123451619-313UTUUV
8 Aalesund113351521-612UTTVV
9 SK Brann113262019111TVUTT
10 Fredrikstad FK123271424-1011TVVUT
11 Sandefjord113171218-610TTVTU
12 KFUM112361323-109VTTVU
13 Vålerenga112361526-119VUUTT
14 HamKam122371627-119VTTTV
15 Kristiansund BK12129929-205TTUTT
16 IK Start1211101135-244TVTTT
Opdateret: 19. oktober 2026, 05:33

Kampprogram

Søndag 15. marts 2026Eliteserien

Søndag 15. marts 2026
Vålerenga1 – 0Sandefjord
Eliteserien

Søndag 22. marts 2026Eliteserien

Søndag 22. marts 2026
Sandefjord0 – 2Sarpsborg 08 FF
Eliteserien

Tirsdag 7. april 2026Eliteserien

Tirsdag 7. april 2026
KFUM1 – 2Sandefjord
Eliteserien

Søndag 12. april 2026Eliteserien

Søndag 12. april 2026
SK Brann0 – 1Sandefjord
Eliteserien

Lørdag 18. april 2026Eliteserien

Lørdag 18. april 2026
Sandefjord0 – 0Rosenborg BK
Eliteserien

Søndag 26. april 2026Eliteserien

Søndag 26. april 2026
Tromsø3 – 1Sandefjord
Eliteserien

Søndag 3. maj 2026Eliteserien

Søndag 3. maj 2026
Sandefjord1 – 0Aalesund
Eliteserien

Søndag 10. maj 2026Eliteserien

Søndag 10. maj 2026
Sandefjord2 – 0Kristiansund BK
Eliteserien

Lørdag 16. maj 2026Eliteserien

Lørdag 16. maj 2026
Lillestrøm SK3 – 1Sandefjord
Eliteserien

Mandag 25. maj 2026Eliteserien

Mandag 25. maj 2026
Sandefjord1 – 1Fredrikstad FK
Eliteserien

Lørdag 30. maj 2026Eliteserien

Lørdag 30. maj 2026
Molde FK2 – 1Sandefjord
Eliteserien

Søndag 12. juli 2026Eliteserien

Søndag 12. juli 2026
Sandefjord2 – 2HamKam
Eliteserien

Lørdag 18. juli 2026Eliteserien

Lørdag 18. juli 2026
Viking FK2 – 1Sandefjord
Eliteserien

Søndag 26. juli 2026Eliteserien

Søndag 26. juli 2026
Sandefjord0 – 3FK Bodø / Glimt
Eliteserien

Lørdag 1. august 2026Eliteserien

Lørdag 1. august 2026
Fredrikstad FK1 – 0Sandefjord
Eliteserien

Fredag 7. august 2026Eliteserien

Fredag 7. august 2026
Sandefjord0 – 1KFUM
Eliteserien

Søndag 16. august 2026Eliteserien

Søndag 16. august 2026
Sarpsborg 08 FF1 – 2Sandefjord
Eliteserien

Søndag 30. august 2026Eliteserien

Søndag 30. august 2026
Sandefjord0 – 0SK Brann
Eliteserien

Fredag 4. september 2026Eliteserien

Fredag 4. september 2026
Sandefjord1 – 1Viking FK
Eliteserien

Mandag 14. september 2026Eliteserien

Mandag 14. september 2026
FK Bodø / Glimt3 – 2Sandefjord
Eliteserien

Søndag 20. september 2026Eliteserien

Søndag 20. september 2026
Sandefjord3 – 0IK Start
Eliteserien

Lørdag 10. oktober 2026Eliteserien

Lørdag 10. oktober 2026
Rosenborg BK1 – 1Sandefjord
Eliteserien

Søndag 18. oktober 2026Eliteserien

Søndag 18. oktober 2026
Sandefjord0 – 2Lillestrøm SK
Eliteserien

Søndag 25. oktober 2026Eliteserien

Søndag 25. oktober 2026
IK Start17:00Sandefjord
Odds 1X2: 1 2,08 MarathonbetX 3,75 Marathonbet2 3,05 MarathonbetEliteserien

Lørdag 31. oktober 2026Eliteserien

Lørdag 31. oktober 2026
Aalesund18:00Sandefjord
Eliteserien

Søndag 8. november 2026Eliteserien

Søndag 8. november 2026
Sandefjord17:00Molde FK
Eliteserien

Søndag 22. november 2026Eliteserien

Søndag 22. november 2026
Kristiansund BK17:00Sandefjord
Eliteserien

Søndag 29. november 2026Eliteserien

Søndag 29. november 2026
Sandefjord17:00Tromsø
Eliteserien

Søndag 6. december 2026Eliteserien

Søndag 6. december 2026
HamKam19:15Sandefjord
Eliteserien

Søndag 13. december 2026Eliteserien

Søndag 13. december 2026
Sandefjord17:00Vålerenga
Eliteserien
Opdateret: 20. oktober 2026, 05:33

Spillere

Målmænd

  • 1Alf Lukas Grønneberg

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Målmand
    Alder
    22 år
    Højde
    189 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2026
  • 30Elias Hadaya

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Målmand
    Alder
    28 år
    Højde
    196 cm
    Vægt
    92 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2027

Forsvar

  • 2Martin Hellan

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Højre back
    Alder
    23 år
    Højde
    175 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2026
  • 2Zinedin Smajlović

    Nationalitet
    Bosnien-Hercegovina
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    22 år
    Højde
    191 cm
  • 3Vetle Walle Egeli

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Venstre back
    Alder
    22 år
    Højde
    178 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 4Fredrik Carson Pedersen

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Højre back
    Alder
    24 år
    Højde
    171 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 5Gustav Höjbjerg

    Nationalitet
    Danmark
    Position
    Venstre back
    Alder
    22 år
    Højde
    187 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2029
  • 13Rasmus Holten

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    21 år
    Højde
    195 cm
    Vægt
    80 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2030
  • 16Håkon Krogelien

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    22 år
    Højde
    191 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2029
  • 22Devon Koswal

    Nationalitet
    Holland
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    23 år
    Højde
    192 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2029
  • 26Filip Loftesnes-Bjune

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Højre back
    Alder
    21 år
    Højde
    182 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2027
  • 31Henrik Barstad Skretteberg

    Position
    Defender
    Alder
    19 år
  • 44Xander Lambrix

    Nationalitet
    Belgien
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    26 år
    Højde
    181 cm
    Vægt
    71 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2029
  • 47Stian Kristiansen

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    27 år
    Højde
    188 cm

Midtbane

  • 6Sander Risan Mørk

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Defensiv midtbane · anfører
    Alder
    25 år
    Højde
    185 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2029
  • 7Evangelos Patoulidis

    Nationalitet
    Belgien
    Position
    Højre kant
    Alder
    25 år
    Højde
    176 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2027
  • 8Robin Dzabic

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Central midtbane
    Alder
    25 år
    Højde
    179 cm
  • 8Tobias Børkeeiet

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Defensiv midtbane
    Alder
    27 år
    Højde
    188 cm
    Vægt
    83 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2027
  • 9Jacob Hanstad

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Venstre kant
    Alder
    23 år
  • 10Ervin Gigović

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Central midtbane
    Alder
    23 år
    Kontrakt indtil
    31. december 2030
  • 10Ruben Alte

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Central midtbane
    Alder
    26 år
    Højde
    177 cm
  • 14Edvard Sundbø Pettersen

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Central midtbane
    Alder
    20 år
    Højde
    185 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 17Foster Apetorgbor

    Nationalitet
    Ghana
    Position
    Højre kant
    Alder
    18 år
    Kontrakt indtil
    31. december 2030
  • 18Mathias Sauer

    Nationalitet
    Danmark
    Position
    Højre kant
    Alder
    22 år
    Højde
    181 cm
    Vægt
    73 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2030
  • 20Marcus Melchior

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Central midtbane
    Alder
    25 år
    Højde
    162 cm
    Vægt
    54 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2027
  • 21Jakob Jakobsen Swift

    Position
    Midfielder
    Alder
    19 år
  • 27Jakob Dunsby

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Højre kant
    Alder
    26 år
    Højde
    174 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 29Kristoffer Halvorsen

    Position
    Midfielder
    Alder
    18 år
  • 37Jakob Vester

    Nationalitet
    Danmark
    Position
    Midtbane
    Alder
    21 år
    Højde
    182 cm
    Vægt
    70 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2029

Angreb

  • 9Oscar Kapskarmo

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Angriber
    Alder
    26 år
    Højde
    190 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2026
  • 11Nikolaj Möller

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Angriber
    Alder
    24 år
    Højde
    194 cm
    Vægt
    80 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2029
  • 19Bendik Berntsen

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Venstre kant
    Alder
    19 år
    Højde
    182 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 24Sebastian Holm Mathisen

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Angriber
    Alder
    21 år
    Højde
    177 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 32Daniel Skaarud

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Venstre kant
    Alder
    19 år
    Kontrakt indtil
    31. december 2030
Opdateret: 20. oktober 2026, 05:33

Statistik

SpillerPosKampeMinMålASSSKUDINDDUEDRIAFL%TACKEROBCLEARLUFTFEJLFRIREDNINGERREDNINGER I FELTETCLEAN SHEETSRating* ▼Detaljer
Zinedin SmajlovićFORForsvar108970190611383.19%18155726080041017.29
Evangelos PatoulidisMIDMidtbane2315004043141872683.04%3313680260062007.11
Alf Lukas GrønnebergMÅLMålmand15900000092%0000003000007.05
Elias HadayaMÅLMålmand232011000010077.44%0022410816063007.05
Tobias BørkeeietMIDMidtbane5411101017086.21%26198090023017.02
Mathias SauerMIDMidtbane47111426393.33%1000000010006.99
Sander Risan MørkMIDMidtbane23203811263560784.2%34276471250061006.96
Rasmus HoltenFORForsvar9675003036087.75%1093421160011006.93
Ruben AlteMIDMidtbane965311211823878.64%3291040041006.91
Oscar KapskarmoANGAngreb64231210133468.97%41411050020006.88
Nikolaj MöllerANGAngreb1410583025163163.47%12019420170043006.84
Xander LambrixFORForsvar221972015397488.31%2425138560330064006.84
Jakob DunsbyMIDMidtbane171092104234791980.43%188990170034006.83
Vetle Walle EgeliFORForsvar221766122645871782.94%311848170220052006.82
Bendik BerntsenANGAngreb19829112514671480.33%1761050130063006.8
Ervin GigovićMIDMidtbane4325113210077.88%5721020012006.8
Marcus MelchiorMIDMidtbane1171200104581680.08%297800120022006.79
Edvard Sundbø PettersenMIDMidtbane201433212717621283.05%291318110260064006.77
Stian KristiansenFORForsvar7286002223279.71%341911020020006.74
Fredrik Carson PedersenFORForsvar2319100082667984.72%382559120130062006.73
Daniel SkaarudANGAngreb22100002077.78%1101000000006.68
Gustav HöjbjergFORForsvar8289004315184.68%75174080020006.67
Håkon KrogelienFORForsvar8291002119182.35%40239050020006.64
Jacob HanstadMIDMidtbane24600017283.33%2011030001006.64
Foster ApetorgborMIDMidtbane92341281010275.27%3221090014006.61
Martin HellanFORForsvar7201013320270.77%8533020020006.61
Jakob VesterMIDMidtbane147741012641880.54%1381560180022206.6
Robin DzabicMIDMidtbane982002410072.92%4155010030006.59
Sebastian Holm MathisenANGAngreb215682014030273.58%3310180130061006.58
Filip Loftesnes-BjuneFORForsvar32400012076.67%2142010000006.53
Jakob Jakobsen SwiftMIDMidtbane19000000100%0000000000006.39
Devon KoswalFORForsvar000000000000000000000—
Henrik Barstad SkrettebergFORForsvar000000000000000000000—
Kristoffer HalvorsenMIDMidtbane000000000000000000000—

*Rating udregnes på baggrund af 51 forskellige statistikker. Skalaen går fra 3 til 10. Alle spillere starter på 6,5 og bevæger sig op eller ned efter præstationen. Mål og nøgleafleveringer trækker op, mens røde kort og afgørende fejl trækker ned.

Opdateret: 20. oktober 2026, 05:33
Vi bruger cookies

Vi benytter cookies, som er nødvendige for at få hjemmesiden til at fungere. Derudover benytter vi også cookies til at overvåge og spore indsatsen for vores markedsføring, overvåge brugen af vores hjemmeside og forbedre brugeroplevelsen af vores hjemmeside. Hvis du vil undgå disse cookies, bedes du tage et kig på vores cookiepolitik for at se hvordan du deaktiverer cookies i din browser.

Læs mere her: cookie og privatlivspolitik.