IK Start

2026

Kampe

Kommende kampe

Søndag 25. oktober 2026Eliteserien

Søndag 25. oktober 2026
IK Start17:00Sandefjord
Odds 1X2: 1 2,08 MarathonbetX 3,75 Marathonbet2 3,05 MarathonbetEliteserien

Søndag 1. november 2026Eliteserien

Søndag 1. november 2026
IK Start17:00Lillestrøm SK
Eliteserien

Lørdag 7. november 2026Eliteserien

Lørdag 7. november 2026
Rosenborg BK18:00IK Start
Eliteserien

Lørdag 21. november 2026Eliteserien

Lørdag 21. november 2026
Vålerenga18:00IK Start
Eliteserien

Søndag 29. november 2026Eliteserien

Søndag 29. november 2026
IK Start17:00Sarpsborg 08 FF
Eliteserien

Seneste resultater

Søndag 18. oktober 2026Eliteserien

Søndag 18. oktober 2026
Molde FK6 – 1IK Start
Eliteserien
19'▮
Gult kort Santino Samuyiwa · Forseelse
Mål Sander Kilen · Højrebensskud · Assist: Caleb Zady Sery1-0
29'⚽
38'▮
Gult kort Erlend Segberg · Forseelse
Mål (straffe) Kristian Lonebu · Straffespark2-0
39'⚽
52'VAR
VAR Nikolas Koutsakos · Straffespark bekræftet
Gult kort Fredrik Kristensen Dahl · Protest
53'▮
54'✕
Brændt straffe Nikolas Koutsakos · Reddet af målmanden
54'⚽
2-1Mål John Norheim · Venstrebensskud · Assist: M. Ugland
Mål Caleb Zady Sery · Højrebensskud · Assist: Sander Kilen3-1
56'⚽
Mål Sander Kilen · Venstrebensskud · Assist: Emil Breivik4-1
65'⚽
Gult kort Eirik Haugan · Forseelse
72'▮
Mål Sander Kilen · Venstrebensskud5-1
76'⚽
Mål Emil Breivik · Højrebensskud · Assist: Niklas Ødegård6-1
79'⚽
Molde FK4-4-2
IK Start5-3-2
227.3Posiadala
256.9Linnes
197.0Haugan
276.3Dahl
87.1Løvik
117.9Sery
176.6Dæhli
237.4Granaas
1610.0Kilen
207.3Lonebu
108.1Breivik
266.4Sjøeng
275.8Toure
295.7Reitan
55.7Granheim
66.8Norheim
126.6Dasjajev
106.3Mvoué
235.7Segberg
187.2Ugland
206.5Lorentzen
356.2Samuyiwa
Molde FK4-4-2
Molde FK
67′30 Daniel Daga17 Mats Møller Dæhli
67′6 Niklas Ødegård8 Mathias Løvik
67′33 Birk Risa11 Caleb Zady Sery
77′21 Oskar Spiten16 Sander Kilen
81′24 Trent Koné-Doherty20 Kristian Lonebu
IK Start
46′9 Nikolas Koutsakos35 Santino Samuyiwa
71′8 Nikola Jojic18 M. Ugland
86′3 A. Ujkani29 Erlend Dahl Reitan
Molde FKIK Start
69Boldbesiddelse %31
21Skud i alt10
12Skud på mål3
5Hjørnespark6
6Frispark begået10
2Gule kort2
0Røde kort0
0Offside2
89Afleveringspræcision %74
660Afleveringer298
2Redninger5

Søndag 11. oktober 2026Eliteserien

Søndag 11. oktober 2026
IK Start2 – 4HamKam
Eliteserien
35'VAR
VAR F. Sjølstad · Straffespark tildelt
36'⚽
0-1Mål (straffe) L. Mares · Straffespark
Mål John Norheim · Venstrebensskud · Assist: H. Lorentzen1-1
43'⚽
53'⚽
1-2Mål Loris Mettler · Venstrebensskud · Assist: Patrick Metcalfe
74'⚽
1-3Mål Mohamed Ofkir · Venstrebensskud · Assist: A. Potur
90'+2⚽
1-4Mål Mohamed Ofkir · Højrebensskud · Assist: A. Potur
Mål Erlend Segberg · Venstrebensskud2-4
90'+4⚽
IK Start5-3-2
HamKam5-3-2
266.1Sjøeng
296.8Reitan
57.1Granheim
67.6Norheim
35.8Ujkani
126.7Dasjajev
106.4Mvoué
237.7Segberg
186.9Ugland
177.1Cornelius
206.9Lorentzen
126.4Sandberg
226.5Nilsen
27.1Gjone
236.7Sjølstad
276.8Barros
56.5Andresen
107.8Mettler
147.8Mares
266.9Metcalfe
186.5Moreira
246.6Al-Saed
IK Start5-3-2
IK Start
61′9 Nikolas Koutsakos20 H. Lorentzen
62′11 E. Schulze18 M. Ugland
75′8 Nikola Jojic29 Erlend Dahl Reitan
75′2 F. Pålerud3 A. Ujkani
84′15 M. Nordal10 S. Mvoué
HamKam
69′28 David Benjamin24 Danilo Al-Saed
69′17 A. Potur23 F. Sjølstad
73′11 Mohamed Ofkir18 Duarte Moreira
82′3 Ethan Amundsen Day27 João Barros
IK StartHamKam
57Boldbesiddelse %43
23Skud i alt17
5Skud på mål7
5Hjørnespark4
10Frispark begået10
0Gule kort0
0Røde kort0
0Offside0
83Afleveringspræcision %78
529Afleveringer423
3Redninger3

Søndag 20. september 2026Eliteserien

Søndag 20. september 2026
Sandefjord3 – 0IK Start
Eliteserien
Gult kort Ervin Gigović · Forseelse
44'▮
45'+1▮
Gult kort Ousmane Diallo Toure · Filmning
Gult kort Evangelos Patoulidis · Forseelse
55'▮
56'▮
Gul/rødt kort Ousmane Diallo Toure · Forseelse
Mål Ervin Gigović · Højrebensskud1-0
64'⚽
Mål Edvard Sundbø Pettersen · Højrebensskud · Assist: Martin Hellan2-0
72'⚽
Mål Mathias Sauer · Venstrebensskud · Assist: Oscar Kapskarmo3-0
80'⚽
90'+1▮
Gult kort E. Schulze · Forseelse
Sandefjord4-1-4-1
IK Start5-3-2
306.8Hadaya
47.2Pedersen
137.3Holten
447.1Lambrix
56.8Höjbjerg
87.1Børkeeiet
77.0Patoulidis
106.9Gigović
67.3Mørk
198.2Berntsen
96.2Kapskarmo
266.1Sjøeng
296.2Reitan
56.7Granheim
66.4Norheim
36.2Ujkani
276.1Toure
106.4Mvoué
236.6Segberg
186.8Ugland
206.7Lorentzen
96.5Koutsakos
Sandefjord4-1-4-1
Sandefjord
65′2 Martin Hellan5 Gustav Höjbjerg
65′14 Edvard Sundbø Pettersen10 Ervin Gigović
65′18 Mathias Sauer7 Evangelos Patoulidis
83′16 Håkon Krogelien44 Xander Lambrix
88′24 Sebastian Holm Mathisen9 Oscar Kapskarmo
IK Start
46′17 J. Cornelius9 Nikolas Koutsakos
62′12 D. Dasjajev20 H. Lorentzen
75′11 E. Schulze10 S. Mvoué
84′36 Mathias Monan Dovland3 A. Ujkani
84′2 F. Pålerud29 Erlend Dahl Reitan
SandefjordIK Start
58Boldbesiddelse %42
19Skud i alt7
6Skud på mål0
5Hjørnespark4
10Frispark begået11
2Gule kort3
0Røde kort1
0Offside2
86Afleveringspræcision %81
618Afleveringer451
0Redninger3

Søndag 13. september 2026Eliteserien

Søndag 13. september 2026
IK Start2 – 0SK Brann
Eliteserien
17'▮
Gult kort Niklas Jensen Wassberg · Forseelse
26'▮
Gult kort Leo Cornic · Forseelse
Mål Ousmane Diallo Toure · Højrebensskud · Assist: Erlend Segberg1-0
44'⚽
86'▮
Gult kort Neraysho Kasanwirjo · Forseelse
Mål J. Cornelius · Højrebensskud · Assist: E. Schulze2-0
90'+4⚽
IK Start5-3-2
SK Brann4-1-3-2
457.8Manojlović
296.9Reitan
57.3Granheim
287.0Husebø
36.9Ujkani
278.3Toure
106.8Mvoué
237.8Segberg
188.3Ugland
206.8Lorentzen
96.7Koutsakos
16.9Dyngeland
26.3Cornic
37.1Knudsen
237.0Pedersen
177.0Soltvedt
187.5Sørensen
116.2Finne
256.7Wassberg
106.6Ingason
146.9Mathisen
97.2Castro
IK Start5-3-2
IK Start
63′17 J. Cornelius9 Nikolas Koutsakos
76′11 E. Schulze20 H. Lorentzen
90+3′4 Johan Meyer29 Erlend Dahl Reitan
SK Brann
57′16 Kristian Eriksen25 Niklas Jensen Wassberg
57′21 Neraysho Kasanwirjo11 Bård Finne
83′20 Vetle Dragsnes17 Joachim Soltvedt
83′39 Julian Lægreid14 Ulrik Mathisen
IK StartSK Brann
37Boldbesiddelse %63
22Skud i alt14
6Skud på mål4
9Hjørnespark7
10Frispark begået15
0Gule kort3
0Røde kort0
0Offside2
76Afleveringspræcision %84
344Afleveringer599
4Redninger4

Fredag 4. september 2026Eliteserien

Fredag 4. september 2026
Aalesund2 – 0IK Start
Eliteserien
Gult kort Cheikh Mbacke · Forseelse
15'▮
Mål Elias Kristoffersen Hagen · Venstrebensskud1-0
20'⚽
Mål Mathias Christensen · Højrebensskud · Assist: Sander Kartum2-0
24'⚽
Gult kort Ólafur Guðmundsson · Forseelse
29'▮
84'▮
Gult kort D. Dasjajev · Forseelse
Aalesund5-3-2
IK Start5-3-2
17.5Podlech
76.6Nessø
27.3Andresen
288.0Mbacke
37.5Guðmundsson
146.8Charles
218.7Christensen
187.6Hagen
197.5Kartum
277.5Reed
87.2Skotheim
458.6Manojlović
277.1Toure
296.6Reitan
287.5Husebø
36.7Ujkani
126.7Dasjajev
106.4Mvoué
236.3Segberg
116.9Schulze
177.3Cornelius
97.1Koutsakos
Aalesund5-3-2
Aalesund
59′16 J. Ørsahl14 Uba Charles
59′15 Endre Hjertager Osenbroch19 Sander Kartum
71′17 E. Myrlid8 I. Skotheim
IK Start
46′18 M. Ugland10 S. Mvoué
62′20 H. Lorentzen11 E. Schulze
62′35 Santino Samuyiwa9 Nikolas Koutsakos
78′8 Nikola Jojic27 Ousmane Diallo Toure
AalesundIK Start
46Boldbesiddelse %54
24Skud i alt24
12Skud på mål6
7Hjørnespark6
9Frispark begået9
2Gule kort1
0Røde kort0
0Offside3
76Afleveringspræcision %80
449Afleveringer522
5Redninger10
Opdateret: 19. oktober 2026, 07:44

Stilling

#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 FK Bodø / Glimt23182358203856VVTVV
2 Viking FK23182359223756UVVVV
3 Molde FK23124752351740VVTUV
4 Tromsø23117542311140TTVUU
5 Rosenborg BK23114843311237VVVUV
6 Lillestrøm SK2311393231136VVTUV
7 SK Brann2392124037329TTVTT
8 Fredrikstad FK2385102836-829TUUUT
9 KFUM2385102837-929TVVVU
10 Sarpsborg 08 FF237792834-628UUTVT
11 Vålerenga2375113846-826UTUTV
12 HamKam2375113348-1526TTTVT
13 Sandefjord2366112230-824UTVUT
14 Aalesund235993951-1224VTVTV
15 Kristiansund BK2354142347-2419VTTTT
16 IK Start2344152554-2916TVTTT
Kvalifikation til Champions LeagueKvalifikation til Conference LeagueNedrykningsplayoffNedrykning
#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 Viking FK11110041122933VVVVV
2 FK Bodø / Glimt1110013472730VVVVV
3 Molde FK1281330141625UVVTV
4 Tromsø1274122101225UVUVU
5 Rosenborg BK1273228141424VVVVU
6 KFUM126241514120TVUVV
7 SK Brann126062018218VVTVT
8 Fredrikstad FK115331412218VVTUU
9 Vålerenga125252320317TTTUV
10 HamKam115241721-417TUUTT
11 Lillestrøm SK115151917216TTTVU
12 Sarpsborg 08 FF114341215-315VTUTT
13 Sandefjord123541012-214TUUVT
14 Kristiansund BK114251418-414TVVTT
15 IK Start113351419-512TTVVT
16 Aalesund122642430-612UTUVT
#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 FK Bodø / Glimt1282224131126VVVTV
2 Viking FK127231810823UVTUV
3 Lillestrøm SK126241314-120TUVTV
4 Molde FK114342221115VTVVU
5 Tromsø114342021-115VTTTU
6 Rosenborg BK114161517-213TVTVV
7 Sarpsborg 08 FF123451619-313UTUUV
8 Aalesund113351521-612UTTVV
9 SK Brann113262019111TVUTT
10 Fredrikstad FK123271424-1011TVVUT
11 Sandefjord113171218-610TTVTU
12 KFUM112361323-109VTTVU
13 Vålerenga112361526-119VUUTT
14 HamKam122371627-119VTTTV
15 Kristiansund BK12129929-205TTUTT
16 IK Start1211101135-244TVTTT
Opdateret: 19. oktober 2026, 05:33

Kampprogram

Søndag 15. marts 2026Eliteserien

Søndag 15. marts 2026
KFUM2 – 0IK Start
Eliteserien

Lørdag 21. marts 2026Eliteserien

Lørdag 21. marts 2026
IK Start1 – 1Aalesund
Eliteserien

Mandag 6. april 2026Eliteserien

Mandag 6. april 2026
Sarpsborg 08 FF1 – 1IK Start
Eliteserien

Lørdag 11. april 2026Eliteserien

Lørdag 11. april 2026
Lillestrøm SK3 – 1IK Start
Eliteserien

Søndag 19. april 2026Eliteserien

Søndag 19. april 2026
IK Start1 – 1Molde FK
Eliteserien

Søndag 26. april 2026Eliteserien

Søndag 26. april 2026
HamKam2 – 1IK Start
Eliteserien

Torsdag 30. april 2026Eliteserien

Torsdag 30. april 2026
FK Bodø / Glimt5 – 0IK Start
Eliteserien

Søndag 3. maj 2026Eliteserien

Søndag 3. maj 2026
IK Start1 – 1Tromsø
Eliteserien

Lørdag 16. maj 2026Eliteserien

Lørdag 16. maj 2026
Viking FK6 – 3IK Start
Eliteserien

Onsdag 20. maj 2026Eliteserien

Onsdag 20. maj 2026
IK Start1 – 4FK Bodø / Glimt
Eliteserien

Mandag 25. maj 2026Eliteserien

Mandag 25. maj 2026
IK Start2 – 0Vålerenga
Eliteserien

Fredag 29. maj 2026Eliteserien

Fredag 29. maj 2026
Fredrikstad FK2 – 1IK Start
Eliteserien

Søndag 12. juli 2026Eliteserien

Søndag 12. juli 2026
SK Brann2 – 1IK Start
Eliteserien

Lørdag 18. juli 2026Eliteserien

Lørdag 18. juli 2026
IK Start0 – 3Rosenborg BK
Eliteserien

Lørdag 25. juli 2026Eliteserien

Lørdag 25. juli 2026
Kristiansund BK1 – 2IK Start
Eliteserien

Lørdag 1. august 2026Eliteserien

Lørdag 1. august 2026
IK Start0 – 3Viking FK
Eliteserien

Lørdag 8. august 2026Eliteserien

Lørdag 8. august 2026
IK Start0 – 1Fredrikstad FK
Eliteserien

Søndag 30. august 2026Eliteserien

Søndag 30. august 2026
IK Start4 – 1KFUM
Eliteserien

Fredag 4. september 2026Eliteserien

Fredag 4. september 2026
Aalesund2 – 0IK Start
Eliteserien

Søndag 13. september 2026Eliteserien

Søndag 13. september 2026
IK Start2 – 0SK Brann
Eliteserien

Søndag 20. september 2026Eliteserien

Søndag 20. september 2026
Sandefjord3 – 0IK Start
Eliteserien

Søndag 11. oktober 2026Eliteserien

Søndag 11. oktober 2026
IK Start2 – 4HamKam
Eliteserien

Søndag 18. oktober 2026Eliteserien

Søndag 18. oktober 2026
Molde FK6 – 1IK Start
Eliteserien
19'▮
Gult kort Santino Samuyiwa · Forseelse
Mål Sander Kilen · Højrebensskud · Assist: Caleb Zady Sery1-0
29'⚽
38'▮
Gult kort Erlend Segberg · Forseelse
Mål (straffe) Kristian Lonebu · Straffespark2-0
39'⚽
52'VAR
VAR Nikolas Koutsakos · Straffespark bekræftet
Gult kort Fredrik Kristensen Dahl · Protest
53'▮
54'✕
Brændt straffe Nikolas Koutsakos · Reddet af målmanden
54'⚽
2-1Mål John Norheim · Venstrebensskud · Assist: M. Ugland
Mål Caleb Zady Sery · Højrebensskud · Assist: Sander Kilen3-1
56'⚽
Mål Sander Kilen · Venstrebensskud · Assist: Emil Breivik4-1
65'⚽
Gult kort Eirik Haugan · Forseelse
72'▮
Mål Sander Kilen · Venstrebensskud5-1
76'⚽
Mål Emil Breivik · Højrebensskud · Assist: Niklas Ødegård6-1
79'⚽
Molde FK4-4-2
IK Start5-3-2
227.3Posiadala
256.9Linnes
197.0Haugan
276.3Dahl
87.1Løvik
117.9Sery
176.6Dæhli
237.4Granaas
1610.0Kilen
207.3Lonebu
108.1Breivik
266.4Sjøeng
275.8Toure
295.7Reitan
55.7Granheim
66.8Norheim
126.6Dasjajev
106.3Mvoué
235.7Segberg
187.2Ugland
206.5Lorentzen
356.2Samuyiwa
Molde FK4-4-2
Molde FK
67′30 Daniel Daga17 Mats Møller Dæhli
67′6 Niklas Ødegård8 Mathias Løvik
67′33 Birk Risa11 Caleb Zady Sery
77′21 Oskar Spiten16 Sander Kilen
81′24 Trent Koné-Doherty20 Kristian Lonebu
IK Start
46′9 Nikolas Koutsakos35 Santino Samuyiwa
71′8 Nikola Jojic18 M. Ugland
86′3 A. Ujkani29 Erlend Dahl Reitan
Molde FKIK Start
69Boldbesiddelse %31
21Skud i alt10
12Skud på mål3
5Hjørnespark6
6Frispark begået10
2Gule kort2
0Røde kort0
0Offside2
89Afleveringspræcision %74
660Afleveringer298
2Redninger5

Søndag 25. oktober 2026Eliteserien

Søndag 25. oktober 2026
IK Start17:00Sandefjord
Odds 1X2: 1 2,08 MarathonbetX 3,75 Marathonbet2 3,05 MarathonbetEliteserien

Søndag 1. november 2026Eliteserien

Søndag 1. november 2026
IK Start17:00Lillestrøm SK
Eliteserien

Lørdag 7. november 2026Eliteserien

Lørdag 7. november 2026
Rosenborg BK18:00IK Start
Eliteserien

Lørdag 21. november 2026Eliteserien

Lørdag 21. november 2026
Vålerenga18:00IK Start
Eliteserien

Søndag 29. november 2026Eliteserien

Søndag 29. november 2026
IK Start17:00Sarpsborg 08 FF
Eliteserien

Søndag 6. december 2026Eliteserien

Søndag 6. december 2026
Tromsø17:00IK Start
Eliteserien

Søndag 13. december 2026Eliteserien

Søndag 13. december 2026
IK Start17:00Kristiansund BK
Eliteserien
Opdateret: 19. oktober 2026, 05:33

Spillere

Målmænd

  • 1J. Pryts

    Nationalitet
    Danmark
    Position
    Målmand
    Alder
    28 år
    Højde
    191 cm
    Vægt
    88 kg
  • 24S. Strand-Kolbjørnsen

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Målmand
    Alder
    22 år
    Højde
    192 cm
    Vægt
    81 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 26Magnus Sjøeng

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Målmand
    Alder
    24 år
    Højde
    197 cm
    Vægt
    84 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2026
  • 39Dennis Cornelius Birkenes

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Målmand
    Alder
    17 år
  • 45Filip Manojlović

    Nationalitet
    Serbien
    Position
    Målmand
    Alder
    30 år
    Højde
    197 cm
    Vægt
    82 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2026

Forsvar

  • 2F. Pålerud

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Forsvarer
    Alder
    32 år
    Højde
    181 cm
    Vægt
    78 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2026
  • 3A. Ujkani

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    26 år
    Højde
    176 cm
    Vægt
    75 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2027
  • 4Johan Meyer

    Nationalitet
    Danmark
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    22 år
    Højde
    192 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 5O. Jebali

    Nationalitet
    Tunesien
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    26 år
  • 5Sander Granheim

    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    19 år
    Højde
    186 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2030
  • 6John Norheim

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    31 år
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 12D. Dasjajev

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Venstre back
    Alder
    21 år
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 19Kristoffer Tønnessen

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Venstre back
    Alder
    29 år
    Højde
    187 cm
  • 27Ousmane Diallo Toure

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Højre back
    Alder
    23 år
    Højde
    178 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 28Jens Berland Husebø

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    27 år
    Højde
    188 cm
    Vægt
    82 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2029
  • 29Erlend Dahl Reitan

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Højre back
    Alder
    29 år
    Højde
    180 cm
    Vægt
    70 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2026
  • 38Johannes Grummedal-Engenes

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    18 år

Midtbane

  • 10S. Mvoué

    Nationalitet
    Cameroun
    Position
    Central midtbane
    Alder
    24 år
    Højde
    185 cm
    Vægt
    73 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2028
  • 11E. Schulze

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Central midtbane · anfører
    Alder
    33 år
    Højde
    181 cm
    Vægt
    77 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2027
  • 13S. Griesbeck

    Nationalitet
    Tyskland
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    36 år
    Højde
    190 cm
    Vægt
    89 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2026
  • 14Markus Soomets

    Nationalitet
    Estland
    Position
    Central midtbane
    Alder
    26 år
    Højde
    182 cm
  • 16T. Strannegård

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Venstre midtbane
    Alder
    24 år
    Højde
    177 cm
  • 18M. Ugland

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Central midtbane
    Alder
    26 år
    Højde
    178 cm
    Vægt
    67 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2027
  • 23Erlend Segberg

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Defensiv midtbane
    Alder
    29 år
    Højde
    183 cm
    Vægt
    79 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 30Lukas Hjelleset Gausdal

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Central midtbane
    Alder
    19 år
  • 37Filip Strømland Lien

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Central midtbane
    Alder
    17 år
  • 41Bastian Norum Ruenes

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Midtbane
    Alder
    17 år

Angreb

  • 8Nikola Jojic

    Nationalitet
    Serbien
    Position
    Højre kant
    Alder
    23 år
    Højde
    183 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 9Nikolas Koutsakos

    Nationalitet
    Cypern
    Position
    Angriber
    Alder
    22 år
    Højde
    180 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 15M. Nordal

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Angriber
    Alder
    19 år
    Højde
    175 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2027
  • 17J. Cornelius

    Nationalitet
    Danmark
    Position
    Angriber
    Alder
    25 år
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 20H. Lorentzen

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Angriber
    Alder
    29 år
    Højde
    185 cm
    Vægt
    81 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2027
  • 22J. Ampofo

    Nationalitet
    Ghana
    Position
    Angriber
    Alder
    23 år
    Højde
    184 cm
  • 35Santino Samuyiwa

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Angriber
    Alder
    20 år
    Kontrakt indtil
    30. juni 2029
Opdateret: 19. oktober 2026, 05:33

Statistik

SpillerPosKampeMinMålASSSKUDINDDUEDRIAFL%TACKEROBCLEARLUFTFEJLFRIREDNINGERREDNINGER I FELTETCLEAN SHEETSRating* ▼Detaljer
Filip ManojlovićMÅLMålmand436000003069.91%00520016910007.4
Jens Berland HusebøFORForsvar7621008248285.68%1573830070010006.96
M. UglandMIDMidtbane2115120219631131883.92%532938170240023006.96
Erlend SegbergMIDMidtbane221907341817102677.51%302535400260024006.87
E. SchulzeMIDMidtbane1898013321389463.19%13921630190013006.86
John NorheimFORForsvar17139720135109076.2%261989760170012006.85
H. LorentzenANGAngreb2315373437880871.09%1863380110020006.83
T. StrannegårdMIDMidtbane171510241499751174.11%301633150150010006.83
Kristoffer TønnessenFORForsvar54440001514478.6%38217030001006.81
M. NordalANGAngreb21000112080%1001000000006.81
Sander GranheimFORForsvar4360013215184.46%49238030010006.71
J. CorneliusANGAngreb2216925258121052168.34%191219450220021006.7
S. MvouéMIDMidtbane161079201811761479.84%31119160260024006.69
O. JebaliFORForsvar12819028639474.93%171146161110011006.68
Erlend Dahl ReitanFORForsvar22188220154296878.8%301382260150027006.67
J. AmpofoANGAngreb156070030630871.17%811100160011006.63
Johan MeyerFORForsvar32500002094.12%1001000010006.61
Nikola JojicANGAngreb34600153068.18%0001000000006.6
D. DasjajevFORForsvar115131094435971.85%93990100002006.57
Ousmane Diallo ToureFORForsvar201310301435862178.96%47113540160014116.57
S. GriesbeckMIDMidtbane7288000130087.62%1181814030011006.57
Nikolas KoutsakosANGAngreb63050019122676.25%3147060010006.56
Markus SoometsMIDMidtbane11477004422072.2%148135080010006.54
J. PrytsMÅLMålmand16144000009052.49%0112510392811006.52
A. UjkaniFORForsvar11705104731279.56%1153015080022016.47
Santino SamuyiwaANGAngreb510900242071.43%1100020001006.41
F. PålerudFORForsvar11175001710070.79%5293000011006.4
Lukas Hjelleset GausdalMIDMidtbane8253002119135.71%8246070000006.38
Magnus SjøengMÅLMålmand327000001045.78%10310011800006.2
Bastian Norum RuenesMIDMidtbane000000000000000000000—
Dennis Cornelius BirkenesMÅLMålmand000000000000000000000—
Filip Strømland LienMIDMidtbane270000100100000000000—
Johannes Grummedal-EngenesFORForsvar000000000000000000000—
S. Strand-KolbjørnsenMÅLMålmand000000000000000000000—

*Rating udregnes på baggrund af 51 forskellige statistikker. Skalaen går fra 3 til 10. Alle spillere starter på 6,5 og bevæger sig op eller ned efter præstationen. Mål og nøgleafleveringer trækker op, mens røde kort og afgørende fejl trækker ned.

Opdateret: 19. oktober 2026, 05:33
Vi bruger cookies

Vi benytter cookies, som er nødvendige for at få hjemmesiden til at fungere. Derudover benytter vi også cookies til at overvåge og spore indsatsen for vores markedsføring, overvåge brugen af vores hjemmeside og forbedre brugeroplevelsen af vores hjemmeside. Hvis du vil undgå disse cookies, bedes du tage et kig på vores cookiepolitik for at se hvordan du deaktiverer cookies i din browser.

Læs mere her: cookie og privatlivspolitik.