HamKam

2026

Kampe

Kommende kampe

Lørdag 24. oktober 2026Eliteserien

Lørdag 24. oktober 2026
HamKam18:00Rosenborg BK
Odds 1X2: 1 4,90 MarathonbetX 4,20 Marathonbet2 1,58 MarathonbetEliteserien

Søndag 1. november 2026Eliteserien

Søndag 1. november 2026
KFUM17:00HamKam
Eliteserien

Søndag 8. november 2026Eliteserien

Søndag 8. november 2026
HamKam17:00Sarpsborg 08 FF
Eliteserien

Lørdag 21. november 2026Eliteserien

Lørdag 21. november 2026
HamKam16:00Fredrikstad FK
Eliteserien

Mandag 30. november 2026Eliteserien

Mandag 30. november 2026
Lillestrøm SK19:00HamKam
Eliteserien

Seneste resultater

Lørdag 17. oktober 2026Eliteserien

Lørdag 17. oktober 2026
HamKam0 – 2FK Bodø / Glimt
Eliteserien
3'▮
Gult kort Odin Luras Bjortuft · Forseelse
19'⚽
0-1Mål Ole Didrik Blomberg · Hovedstød · Assist: Fredrik Sjøvold
Gult kort A. Potur · Forseelse
29'▮
38'⚽
0-2Mål Joel Mvuka · Højrebensskud · Assist: Patrick Berg
HamKam5-3-2
FK Bodø / Glimt4-4-2
126.2Sandberg
226.7Nilsen
27.1Gjone
236.6Sjølstad
276.6Barros
56.6Andresen
106.8Mettler
146.6Mares
266.4Metcalfe
176.8Potur
286.4Benjamin
126.6Haikin
208.3Sjøvold
27.4Nielsen
47.0Bjortuft
256.9Määttä
227.3Mvuka
87.5Auklend
77.4Berg
147.1Saltnes
176.5Brynhildsen
117.2Blomberg
HamKam5-3-2
HamKam
60′11 Mohamed Ofkir28 David Benjamin
70′3 Ethan Amundsen Day27 João Barros
70′24 Danilo Al-Saed10 Loris Mettler
82′18 Duarte Moreira17 A. Potur
82′16 Anders Trondsen23 F. Sjølstad
FK Bodø / Glimt
45′15 Fredrik Bjørkan11 Ole Didrik Blomberg
61′5 Haitam Aleesami4 Odin Luras Bjortuft
61′10 Jens Petter Hauge22 Joel Mvuka
78′19 Sondre Fet8 Sondre Auklend
78′21 Andreas Helmersen17 Ola Brynhildsen
HamKamFK Bodø / Glimt
43Boldbesiddelse %57
11Skud i alt17
1Skud på mål3
1Hjørnespark5
8Frispark begået10
1Gule kort1
0Røde kort0
3Offside2
79Afleveringspræcision %87
394Afleveringer531
1Redninger1

Søndag 11. oktober 2026Eliteserien

Søndag 11. oktober 2026
IK Start2 – 4HamKam
Eliteserien
35'VAR
VAR F. Sjølstad · Straffespark tildelt
36'⚽
0-1Mål (straffe) L. Mares · Straffespark
Mål John Norheim · Venstrebensskud · Assist: H. Lorentzen1-1
43'⚽
53'⚽
1-2Mål Loris Mettler · Venstrebensskud · Assist: Patrick Metcalfe
74'⚽
1-3Mål Mohamed Ofkir · Venstrebensskud · Assist: A. Potur
90'+2⚽
1-4Mål Mohamed Ofkir · Højrebensskud · Assist: A. Potur
Mål Erlend Segberg · Venstrebensskud2-4
90'+4⚽
IK Start5-3-2
HamKam5-3-2
266.1Sjøeng
296.8Reitan
57.1Granheim
67.6Norheim
35.8Ujkani
126.7Dasjajev
106.4Mvoué
237.7Segberg
186.9Ugland
177.1Cornelius
206.9Lorentzen
126.4Sandberg
226.5Nilsen
27.1Gjone
236.7Sjølstad
276.8Barros
56.5Andresen
107.8Mettler
147.8Mares
266.9Metcalfe
186.5Moreira
246.6Al-Saed
IK Start5-3-2
IK Start
61′9 Nikolas Koutsakos20 H. Lorentzen
62′11 E. Schulze18 M. Ugland
75′8 Nikola Jojic29 Erlend Dahl Reitan
75′2 F. Pålerud3 A. Ujkani
84′15 M. Nordal10 S. Mvoué
HamKam
69′28 David Benjamin24 Danilo Al-Saed
69′17 A. Potur23 F. Sjølstad
73′11 Mohamed Ofkir18 Duarte Moreira
82′3 Ethan Amundsen Day27 João Barros
IK StartHamKam
57Boldbesiddelse %43
23Skud i alt17
5Skud på mål7
5Hjørnespark4
10Frispark begået10
0Gule kort0
0Røde kort0
0Offside0
83Afleveringspræcision %78
529Afleveringer423
3Redninger3

Søndag 20. september 2026Eliteserien

Søndag 20. september 2026
Tromsø3 – 2HamKam
Eliteserien
41'⚽
0-1Mål Mohamed Ofkir · Hovedstød · Assist: David Benjamin
Mål Morten Bjørlo · Højrebensskud · Assist: Alexander Warneryd1-1
44'⚽
Mål Heine Åsen Larsen · Hovedstød · Assist: Ruben Yttergård Jenssen 2-1
60'⚽
71'VAR
VAR Henrik Udahl · Straffespark underkendt
77'▮
Gult kort S. Strand Nilsen · Forseelse
Mål Vegard Erlien · Hovedstød · Assist: Ruben Yttergård Jenssen 3-1
85'⚽
87'⚽
3-2Selvmål Vetle Skjærvik · Selvmål
Tromsø5-3-2
HamKam5-3-2
16.5Haugaard
376.8Innvær
46.3Skjærvik
216.9Hien
306.5Vådebu
296.9Warneryd
707.9Bjørlo
117.9Jenssen
76.9Larsen
106.5Nyhammer
227.9Larsen
128.0Sandberg
225.9Nilsen
26.3Gjone
236.3Sjølstad
36.2Day
56.6Andresen
86.7Johnsgård
146.8Mares
266.7Metcalfe
287.0Benjamin
117.1Ofkir
Tromsø5-3-2
Tromsø
68′15 Vegard Erlien22 Heine Åsen Larsen
83′8 Jesper Grundt70 Morten Bjørlo
90+3′18 Nikolay Jakobsen Hristov10 Troy Nyhammer
HamKam
46′19 Henrik Udahl11 Mohamed Ofkir
60′4 H. Opsahl23 F. Sjølstad
60′24 Danilo Al-Saed28 David Benjamin
75′10 Loris Mettler8 M. Johnsgård
TromsøHamKam
66Boldbesiddelse %34
18Skud i alt5
11Skud på mål2
7Hjørnespark1
8Frispark begået9
0Gule kort1
0Røde kort0
1Offside3
89Afleveringspræcision %78
712Afleveringer355
1Redninger8

Søndag 13. september 2026Eliteserien

Søndag 13. september 2026
HamKam1 – 5Molde FK
Eliteserien
5'⚽
0-1Mål Jalal Abdullai · Venstrebensskud · Assist: Niklas Ødegård
6'▮
Gult kort Jalal Abdullai
Mål Mohamed Ofkir · Hovedstød · Assist: Aleksander Andresen1-1
46'⚽
56'⚽
1-2Mål Trent Koné-Doherty · Højrebensskud · Assist: Sondre Granaas
58'⚽
1-3Mål Trent Koné-Doherty · Højrebensskud · Assist: Jalal Abdullai
84'⚽
1-4Mål Trent Koné-Doherty · Venstrebensskud · Assist: Kristian Lonebu
90'⚽
1-5Mål Kristian Lonebu · Højrebensskud · Assist: Emil Breivik 
HamKam5-3-2
Molde FK4-2-3-1
125.7Sandberg
226.1Nilsen
26.3Gjone
236.3Sjølstad
36.2Day
75.3Jónsson
86.3Johnsgård
146.2Mares
66.7Osnes-Ringen
286.8Benjamin
117.7Ofkir
226.8Posiadala
86.4Løvik
67.4Ødegård
336.6Risa
267.0Kabini
107.1Breivik
307.1Daga
249.4Koné-Doherty
237.4Granaas
166.7Kilen
98.0Abdullai
HamKam5-3-2
HamKam
41′5 Aleksander Andresen23 F. Sjølstad
62′16 Anders Trondsen6 William Osnes-Ringen
62′19 Henrik Udahl28 David Benjamin
78′29 Blerton Isufi11 Mohamed Ofkir
78′24 Danilo Al-Saed3 Ethan Amundsen Day
Molde FK
17′27 Fredrik Kristensen Dahl 33 Birk Risa
62′17 Mats Møller Dæhli16 Sander Kilen
63′25 Martin Linnes9 Jalal Abdullai
63′20 Kristian Lonebu8 Mathias Løvik
89′45 Noah Ljøen Bye23 Sondre Granaas
HamKamMolde FK
48Boldbesiddelse %52
15Skud i alt18
3Skud på mål7
6Hjørnespark2
10Frispark begået10
0Gule kort1
0Røde kort0
3Offside3
80Afleveringspræcision %81
416Afleveringer470
2Redninger2

Lørdag 5. september 2026Eliteserien

Lørdag 5. september 2026
Rosenborg BK4 – 0HamKam
Eliteserien
Mål Emil Konradsen Ceide · Højrebensskud · Assist: Ole Selnæs1-0
1'⚽
22'▮
Gult kort M. Johnsgård · Forseelse
45'+1▮
Gult kort Blerton Isufi · Forseelse
Mål Noah Sahsah · Højrebensskud · Assist: Amin Chiakha2-0
52'⚽
Mål Amin Chiakha · Højrebensskud · Assist: Emil Konradsen Ceide3-0
59'⚽
Mål Amin Chiakha · Venstrebensskud · Assist: Tobias Solheim Dahl4-0
76'⚽
Rosenborg BK4-4-2
HamKam5-3-2
17.1Wahlstedt
166.8Witry
46.9Ceide
217.1Nemcik
196.9Pereira
117.4Sahsah
176.9Bomholt
108.1Selnæs
77.1Nordli
189.7Chiakha
359.0Ceide
126.5Sandberg
266.0Metcalfe
226.3Nilsen
146.4Mares
36.2Day
76.4Jónsson
296.7Isufi
166.3Trondsen
86.6Johnsgård
186.2Moreira
116.3Ofkir
Rosenborg BK4-4-2
Rosenborg BK
65′3 Tobias Solheim Dahl19 Adrian Pereira
65′6 Mathias Kjølø7 Simen Bolkan Nordli
73′29 David Duris11 Noah Sahsah
81′23 Mark Mampassi21 Tomas Nemcik
81′30 Maciej Soboczynski18 Amin Chiakha
HamKam
46′23 F. Sjølstad29 Blerton Isufi
65′5 Aleksander Andresen16 Anders Trondsen
65′24 Danilo Al-Saed18 Duarte Moreira
77′6 William Osnes-Ringen8 M. Johnsgård
81′28 David Benjamin11 Mohamed Ofkir
Rosenborg BKHamKam
65Boldbesiddelse %35
17Skud i alt5
9Skud på mål1
6Hjørnespark3
10Frispark begået12
0Gule kort2
0Røde kort0
3Offside5
85Afleveringspræcision %73
629Afleveringer327
1Redninger5
Opdateret: 20. oktober 2026, 07:50

Stilling

#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 FK Bodø / Glimt23182358203856VVTVV
2 Viking FK23182359223756UVVVV
3 Molde FK23124752351740VVTUV
4 Tromsø23117542311140TTVUU
5 Rosenborg BK23114843311237VVVUV
6 Lillestrøm SK2311393231136VVTUV
7 SK Brann2392124037329TTVTT
8 Fredrikstad FK2385102836-829TUUUT
9 KFUM2385102837-929TVVVU
10 Sarpsborg 08 FF237792834-628UUTVT
11 Vålerenga2375113846-826UTUTV
12 HamKam2375113348-1526TTTVT
13 Sandefjord2366112230-824UTVUT
14 Aalesund235993951-1224VTVTV
15 Kristiansund BK2354142347-2419VTTTT
16 IK Start2344152554-2916TVTTT
Kvalifikation til Champions LeagueKvalifikation til Conference LeagueNedrykningsplayoffNedrykning
#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 Viking FK11110041122933VVVVV
2 FK Bodø / Glimt1110013472730VVVVV
3 Molde FK1281330141625UVVTV
4 Tromsø1274122101225UVUVU
5 Rosenborg BK1273228141424VVVVU
6 KFUM126241514120TVUVV
7 SK Brann126062018218VVTVT
8 Fredrikstad FK115331412218VVTUU
9 Vålerenga125252320317TTTUV
10 HamKam115241721-417TUUTT
11 Lillestrøm SK115151917216TTTVU
12 Sarpsborg 08 FF114341215-315VTUTT
13 Sandefjord123541012-214TUUVT
14 Kristiansund BK114251418-414TVVTT
15 IK Start113351419-512TTVVT
16 Aalesund122642430-612UTUVT
#KlubKVUTM+M-+/-PFormDetaljer
1 FK Bodø / Glimt1282224131126VVVTV
2 Viking FK127231810823UVTUV
3 Lillestrøm SK126241314-120TUVTV
4 Molde FK114342221115VTVVU
5 Tromsø114342021-115VTTTU
6 Rosenborg BK114161517-213TVTVV
7 Sarpsborg 08 FF123451619-313UTUUV
8 Aalesund113351521-612UTTVV
9 SK Brann113262019111TVUTT
10 Fredrikstad FK123271424-1011TVVUT
11 Sandefjord113171218-610TTVTU
12 KFUM112361323-109VTTVU
13 Vålerenga112361526-119VUUTT
14 HamKam122371627-119VTTTV
15 Kristiansund BK12129929-205TTUTT
16 IK Start1211101135-244TVTTT
Opdateret: 19. oktober 2026, 05:33

Kampprogram

Lørdag 14. marts 2026Eliteserien

Lørdag 14. marts 2026
HamKam2 – 1Viking FK
Eliteserien

Mandag 6. april 2026Eliteserien

Mandag 6. april 2026
HamKam1 – 5SK Brann
Eliteserien

Søndag 12. april 2026Eliteserien

Søndag 12. april 2026
Molde FK4 – 1HamKam
Eliteserien

Søndag 19. april 2026Eliteserien

Søndag 19. april 2026
HamKam4 – 0KFUM
Eliteserien

Søndag 26. april 2026Eliteserien

Søndag 26. april 2026
HamKam2 – 1IK Start
Eliteserien

Søndag 3. maj 2026Eliteserien

Søndag 3. maj 2026
Kristiansund BK1 – 1HamKam
Eliteserien

Fredag 8. maj 2026Eliteserien

Fredag 8. maj 2026
HamKam1 – 0Vålerenga
Eliteserien

Lørdag 16. maj 2026Eliteserien

Lørdag 16. maj 2026
Fredrikstad FK2 – 1HamKam
Eliteserien

Mandag 25. maj 2026Eliteserien

Mandag 25. maj 2026
HamKam2 – 0Lillestrøm SK
Eliteserien

Fredag 29. maj 2026Eliteserien

Fredag 29. maj 2026
Aalesund2 – 2HamKam
Eliteserien

Søndag 12. juli 2026Eliteserien

Søndag 12. juli 2026
Sandefjord2 – 2HamKam
Eliteserien

Lørdag 18. juli 2026Eliteserien

Lørdag 18. juli 2026
HamKam1 – 4Tromsø
Eliteserien

Onsdag 22. juli 2026Eliteserien

Onsdag 22. juli 2026
FK Bodø / Glimt3 – 0HamKam
Eliteserien

Søndag 26. juli 2026Eliteserien

Søndag 26. juli 2026
Sarpsborg 08 FF1 – 0HamKam
Eliteserien

Fredag 31. juli 2026Eliteserien

Fredag 31. juli 2026
Vålerenga0 – 3HamKam
Eliteserien

Søndag 9. august 2026Eliteserien

Søndag 9. august 2026
HamKam1 – 1Aalesund
Eliteserien

Søndag 16. august 2026Eliteserien

Søndag 16. august 2026
SK Brann3 – 0HamKam
Eliteserien

Søndag 30. august 2026Eliteserien

Søndag 30. august 2026
HamKam2 – 2Kristiansund BK
Eliteserien

Lørdag 5. september 2026Eliteserien

Lørdag 5. september 2026
Rosenborg BK4 – 0HamKam
Eliteserien

Søndag 13. september 2026Eliteserien

Søndag 13. september 2026
HamKam1 – 5Molde FK
Eliteserien

Søndag 20. september 2026Eliteserien

Søndag 20. september 2026
Tromsø3 – 2HamKam
Eliteserien

Søndag 11. oktober 2026Eliteserien

Søndag 11. oktober 2026
IK Start2 – 4HamKam
Eliteserien

Lørdag 17. oktober 2026Eliteserien

Lørdag 17. oktober 2026
HamKam0 – 2FK Bodø / Glimt
Eliteserien

Lørdag 24. oktober 2026Eliteserien

Lørdag 24. oktober 2026
HamKam18:00Rosenborg BK
Odds 1X2: 1 4,90 MarathonbetX 4,20 Marathonbet2 1,58 MarathonbetEliteserien

Søndag 1. november 2026Eliteserien

Søndag 1. november 2026
KFUM17:00HamKam
Eliteserien

Søndag 8. november 2026Eliteserien

Søndag 8. november 2026
HamKam17:00Sarpsborg 08 FF
Eliteserien

Lørdag 21. november 2026Eliteserien

Lørdag 21. november 2026
HamKam16:00Fredrikstad FK
Eliteserien

Mandag 30. november 2026Eliteserien

Mandag 30. november 2026
Lillestrøm SK19:00HamKam
Eliteserien

Søndag 6. december 2026Eliteserien

Søndag 6. december 2026
HamKam19:15Sandefjord
Eliteserien

Søndag 13. december 2026Eliteserien

Søndag 13. december 2026
Viking FK17:00HamKam
Eliteserien
Opdateret: 20. oktober 2026, 05:33

Spillere

Målmænd

  • 12M. Sandberg

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Målmand
    Alder
    35 år
    Højde
    191 cm
    Vægt
    80 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2027
  • 13Sander Østraat

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Målmand
    Alder
    21 år
    Højde
    192 cm
    Vægt
    70 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2028

Forsvar

  • 2Martin Gjone

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    21 år
    Højde
    190 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 3Ethan Amundsen Day

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    21 år
    Højde
    189 cm
    Vægt
    78 kg
    Kontrakt indtil
    30. juni 2029
  • 4H. Opsahl

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    24 år
    Højde
    193 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 5A. Ekeroth

    Nationalitet
    Sverige
    Position
    Venstre back
    Alder
    25 år
    Højde
    181 cm
  • 5Aleksander Andresen

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Venstre back
    Alder
    21 år
    Højde
    175 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2029
  • 15Ilir Kukleci

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    27 år
    Højde
    194 cm
    Vægt
    88 kg
  • 22S. Strand Nilsen

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Midterforsvarer
    Alder
    29 år
    Højde
    186 cm
    Vægt
    82 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2026
  • 23F. Sjølstad

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Midterforsvarer · anfører
    Alder
    32 år
    Højde
    187 cm
    Vægt
    78 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2027
  • 24Ian Hoffmann

    Nationalitet
    USA
    Position
    Højre back
    Alder
    25 år
    Højde
    175 cm
    Vægt
    61 kg
  • 27João Barros

    Nationalitet
    Portugal
    Position
    Venstre back
    Alder
    25 år
    Højde
    186 cm
    Vægt
    74 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2026

Midtbane

  • 6William Osnes-Ringen

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Central midtbane
    Alder
    19 år
    Højde
    182 cm
    Kontrakt indtil
    31. juli 2029
  • 7V. Jónsson

    Nationalitet
    Island
    Position
    Højre midtbane
    Alder
    32 år
    Højde
    184 cm
    Vægt
    75 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2026
  • 8M. Johnsgård

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Offensiv midtbane
    Alder
    27 år
    Højde
    178 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2027
  • 10Loris Mettler

    Nationalitet
    Schweiz
    Position
    Offensiv midtbane
    Alder
    27 år
    Højde
    173 cm
    Vægt
    69 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 11Eron Gojani

    Position
    Venstre kant
    Alder
    19 år
    Højde
    192 cm
  • 11Mohamed Ofkir

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Venstre kant
    Alder
    30 år
    Højde
    176 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • 14L. Mares

    Nationalitet
    Holland
    Position
    Defensiv midtbane
    Alder
    30 år
    Højde
    175 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2029
  • 16Anders Trondsen

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Central midtbane
    Alder
    31 år
    Højde
    183 cm
    Vægt
    78 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2026
  • 18G. Simenstad

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Central midtbane
    Alder
    27 år
    Højde
    179 cm
  • 26Patrick Metcalfe

    Nationalitet
    Canada
    Position
    Central midtbane
    Alder
    27 år
    Højde
    173 cm
    Vægt
    75 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2026
  • 29Blerton Isufi

    Nationalitet
    Kosovo
    Position
    Midtbane
    Alder
    20 år
    Højde
    185 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2026

Angreb

  • 17A. Potur

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Central midtbane
    Alder
    24 år
    Højde
    185 cm
    Vægt
    77 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2027
  • 18Duarte Moreira

    Nationalitet
    Portugal
    Position
    Angriber
    Alder
    25 år
    Højde
    183 cm
    Kontrakt indtil
    31. december 2029
  • 19Henrik Udahl

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Angriber
    Alder
    29 år
    Højde
    186 cm
    Vægt
    77 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2026
  • 20Julian Gonstad

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Angriber
    Alder
    20 år
    Højde
    180 cm
  • 24Danilo Al-Saed

    Nationalitet
    Irak
    Position
    Venstre kant
    Alder
    27 år
    Højde
    180 cm
    Vægt
    66 kg
    Kontrakt indtil
    31. december 2026
  • 28David Benjamin

    Nationalitet
    Nigeria
    Position
    Angriber
    Alder
    18 år
    Kontrakt indtil
    31. december 2029
  • 29Mame Alassane Niang

    Nationalitet
    Senegal
    Position
    Angriber
    Alder
    20 år
    Højde
    197 cm
  • 29O. Mengshoel

    Position
    Hængende angriber
    Alder
    18 år
    Højde
    179 cm
    Kontrakt indtil
    20. juli 2027
  • 32Markus Østerud

    Nationalitet
    Norge
    Position
    Angriber
    Alder
    18 år
    Kontrakt indtil
    31. december 2028
  • David de Ornelas

    Position
    Højre kant
    Alder
    18 år
    Højde
    181 cm
Opdateret: 18. oktober 2026, 05:33

Statistik

SpillerPosKampeMinMålASSSKUDINDDUEDRIAFL%TACKEROBCLEARLUFTFEJLFRIREDNINGERREDNINGER I FELTETCLEAN SHEETSRating* ▼Detaljer
Mohamed OfkirMIDMidtbane52524081210672.13%0132030000007.14
Mame Alassane NiangANGAngreb119006020071254.22%919530270030007.13
A. PoturANGAngreb2015224423331252885.55%2371990290042007.02
Loris MettlerMIDMidtbane1164322132421480.62%96124060020006.98
Martin GjoneFORForsvar20170633213367483.57%193385380170042106.97
Patrick MetcalfeMIDMidtbane1915741696264884.33%29153116090041006.92
M. SandbergMÅLMålmand23207000009061.23%0032800835241006.87
Blerton IsufiMIDMidtbane7365105235876.53%161010140013006.85
João BarrosFORForsvar2152000014279.46%5275020000006.77
Henrik UdahlANGAngreb20132850361170969.81%14413260190040006.74
Danilo Al-SaedANGAngreb920210686488.41%2000000000006.71
L. MaresMIDMidtbane141227107242288.54%211831131180011006.71
Ilir KukleciFORForsvar7122004016069.33%221214040021006.69
Ian HoffmannFORForsvar96040023025984.39%95264080032006.67
Anders TrondsenMIDMidtbane176981051836586.96%8118110150042006.65
Ethan Amundsen DayFORForsvar2218161091668384.06%233389361160041006.64
Aleksander AndresenFORForsvar636501112219181.54%8562040000006.62
A. EkerothFORForsvar12101302858592377.95%971841180033006.61
M. JohnsgårdMIDMidtbane1987321231538380.73%831616080032006.6
F. SjølstadFORForsvar231548003658190.65%151310338160041006.58
William Osnes-RingenMIDMidtbane15446005631785.11%166100100031006.58
David BenjaminANGAngreb11459027610279.17%31220130011006.55
G. SimenstadMIDMidtbane414100047171.88%3351020001006.53
H. OpsahlFORForsvar10359012011092.31%15205060021006.51
V. JónssonMIDMidtbane1510680294454976.16%281028100160031006.51
S. Strand NilsenFORForsvar19797018859378.37%13633300100031006.47
Duarte MoreiraANGAngreb523500025170%0412020000006.4
Julian GonstadANGAngreb724300545152.38%1041020020006.38
Eron GojaniMIDMidtbane11500000066.67%0010000000006.02
David de OrnelasANGAngreb000000000000000000000—
Markus ØsterudANGAngreb000000000000000000000—
O. MengshoelANGAngreb000000000000000000000—
Sander ØstraatMÅLMålmand000000000000000000000—

*Rating udregnes på baggrund af 51 forskellige statistikker. Skalaen går fra 3 til 10. Alle spillere starter på 6,5 og bevæger sig op eller ned efter præstationen. Mål og nøgleafleveringer trækker op, mens røde kort og afgørende fejl trækker ned.

Opdateret: 18. oktober 2026, 05:33
Vi bruger cookies

Vi benytter cookies, som er nødvendige for at få hjemmesiden til at fungere. Derudover benytter vi også cookies til at overvåge og spore indsatsen for vores markedsføring, overvåge brugen af vores hjemmeside og forbedre brugeroplevelsen af vores hjemmeside. Hvis du vil undgå disse cookies, bedes du tage et kig på vores cookiepolitik for at se hvordan du deaktiverer cookies i din browser.

Læs mere her: cookie og privatlivspolitik.